Як перестати втрачати енергію та мотивувати себе до життя?
Знайдіть психолога в Україні: психолог Київ, психолог Дніпро, психолог Одеса, психолог Харків, психолог Львів та інші регіони України або онлайн.
Володимир Анатолійович Тарасенко психолог Запоріжжя 24-10-2024 16:09:27 |
1
Доброго дня! цитата:
Було 2 невдалі спроби ЕКЗ. І мій психологічний стан дуже погіршився - пропало бажання що-небудь робити (працювати, розвиватися, спілкуватися з людьми, допомагати комусь), дуже втомилася ходити по лікарях і ще поєднувати це з роботою. І тому не дивує, що виникають подібні бажання - цитата:
Час від часу хочеться покинути рідних, роботу, місто, заховатися від усіх і жити суто для себе. Отже, звернімось до актуального для Вас питання цитата:
ЯК ПЕРЕСТАТИ ВТРАЧАТИ ЕНЕРГІЮ ТА МОТИВУВАТИ СЕБЕ ДО ЖИТТЯ? А далі потрібно вирішити, що можете зробити самотужки, а що - за допомогою психолога, без якої, на мою думку, в умовах, що склалися, не обійтись. До речі, після невдалих спроб ЕКЗ до психолога звертались? З емоційними наслідками працювали? Якщо ні, то обов'язково варто, щоби пройти і зрештою завершити етап горювання, відновитись душею, розібратись з новими сенсами. У взаємодії з психологом зможете розібратись з власними почуттями. Отримаєте розуміння, підтримку і, головне, сприйняття. Зрештою, відновите можливість дивитись на дійсність об'єктивно, обираючи прийнятні способи налагодження власного буття. цитата:
Коли намагаюся комусь виговоритися, співрозмовники починають змінювати тему або просто послухали та кажуть: 'Все буде добре, не переживай'. Натомість для цієї вельми делікатної місії існують психологи. цитата:
Чоловік часто наголошує на тому, що він приносить основний прибуток додому, тому йому важче. В якості рекомендації пропоную уявити собі образ того ЖИТТЯ, для якого шукаєте мотивацію? Чим він буде наповнений? Що буде відбуватись з Вами і навколо Вас? Які сенси почнете реалізовувати? Відредаговано автором 24-10-2024 16:10:59 |
Наталя Сергієнко психолог Вінниця 24-10-2024 18:53:35 |
Вітаю!
У вашій ситуації виговоритись дійсно важливо, і робота з психологом тут найкращий варіант, бо це має бути безпечно, з турботою та розумінням ваших станів. Це буде правильним першим кроком до подальшого відновлення, і, за потреби, його супроводу. Це нормально, що зараз у вас немає сил на роботу, розвиток, чи навіть на підтримку стосунків з близькими. Так буває. І ваші думки про усамітнення можуть якраз і бути частиною шляху до відновлення. Це іноді дійсно потрібно - зосередитись лише на собі, прислухатись та подбати про себе, пожаліти себе та виплакатись, нічого не робити, лежати, гуляти, бути на природі - і це варто робити, якщо є така можливість. Але попередньо потрібно переконатись, чи немає депресії (це до лікаря, не до психолога), і краще подбати про психологічний супровід - може статися так, що в деякі моменти це усамітнення буде нелегким. Потрібно визнати, що рідні і близькі не можуть вам зараз допомогти психологічно - не обов'язково через те, що не хочуть, а тому, що не знають як. Тому стороння психологічна допомога дійсно буде на краще, а рідних можна просити про інші формати підтримки, наприклад, побутової, фінансової чи з організацією відпочинку. Дати собі час на відновлення, відпочинок, наповнення енергією дуже важливо. Лише потім ви знову зможете мріяти, планувати, діяти і допомагати іншим. Відредаговано автором 24-10-2024 18:56:58 |
![]() |
|
Наші психологи
Схожі онлайн консультації

В чём отличия простой хандры, плохого настроения от депрессии? Существует ли предрасположенность к депрессии?
Рекомендуємо!

Тест на депресію Бека це один із найбільш широко використовуваних інструментів для оцінки рівня депресії та може бути використаний як інструмент для первинної оцінки стану людини.

Я знаю, что такое депрессия, так как сталкиваюсь с этим в своей работе практически каждую неделю. Я знаю, что такое депрессия, потому что 10 лет назад я сама столкнулась с реактивной депрессией, и прошла медикаментозное лечение и психотерапию.

За даними з різних джерел, депресію сьогодні виявляють лише у 50% клієнтів, які звернулися на консультацію до психолога, психотерапевта. Депресію людина не обирає. Не можна сказати, що хтось слабкий, не зміг впоратися зі стресом і тому зайшов у депр

Шкала Занга является мощным инструментом для предварительной оценки глубины депрессивного состояния.

Депресія - це не просто сумний настрій і аж ніяк не лінь. Це боротьба із щоденними завданнями, які можуть викликати відчуття безсилля, безпорадності і самотності.

Люди, которым в детстве много и часто приходилось сталкиваться с обесцениванием со стороны своих родителей, во взрослой жизни вынужденно попадают в ситуации, где их ценность, как партнеров, специалистов, как людей, с равными другим правами ...

Депресія небезпечна тим, що настає поступово і непомітно для людини, є прогресуючим захворюванням і швидко переходить у хронічний стан. В нормі настрій у людини зі здоровою психікою коливається в широких межах – від радості і захоплення до смутку, печалі і розпачу...

Депре́ссия (от лат. deprimo «давить», «подавить») — это психическое состояние, характеризующееся депрессивной триадой симптомов: 1. Подавленное настроения против обычного фона жизни (каждый день в течении продолжительного времени от 14 дней)