У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


проблеми з донькою 13 років

Доброго дня! Я дуже переживаю за свою доньку, вона постіно плаче, каже що не хоче жити і нічого її не радує. Намагаюся з нею говорити, питаюся, що тебе не влаштовує,які в тебе проблеми, що би ти хотіла змінити, а у відповідь тільки -в мене все добре. Не знаю, як поводитися з нею і як їй допомогти.
Питання від: ; Вік: 50

Підберіть дитячого психолога онлайн або в містах України.


психолог онлайн
2
Наталия Горская
Ірина Миколенко
Доброго часу доби!
Дуже співчуваю, це боляче бачити та чути як дитина страждає і не знати як їй допомогти, відчувати свою безпорадність..

Дівчинка у такому віці, коли гормони викидають її з одного стану в інший, якісь підстави найти чому я так себе почуваю - вона не може, бо то не про зовні причини, а про гормональні перебудови в її тілі. І це, дуже часто, підлітків лякає, напружує, вони дійсно не можутьвідповісти на питання: "що відбувається..чого ти плачеш..що тебе не влаштовує..?
Спробуте ставити питання з іншим градусом, не "що не влаштовує", а "чого б ти зараз хотіла?" або "про що ти мрієш" або "які думки стосовно майбутній професії?".. тобто задача фокусуватися не на тому чого нема, або що нетак, а на тому, чого хочу, про що мрію, куди іду.
цитата:

нічого її не радує

Але ж Ви то напевне знаєте, що її радує - яка їжа, напої, ігри, справи.. Коли таке чуєте - питайте: а твій песик\котик\прогулянка на велікє... - теж не радує? Сенс у тому, щоб показати їй, що як мінімум щось є в її житті, що дає їй радість.

І було б доречним, якщо вона не проти, звернутися до дитячого психолога. В цьому віці зявляються тайни від батьків і це природньо, бо починається глобальна сепарація, пережід к самостійності. А от сторонній людині та ще й фахівцю вона може більш відкритися.

І головне, не лякайтеся, не панікуйте. Ви дууже турботлива мама, бо сам факт, що шукаєте відповіді та ідете по допомогу к фахівцям - це вже про Вас як свідому, відповідальну, турботливу люблячу маму. Ви - МОЛОДЕЦЬ!!! Коли Ви будете в зібраному стані - Ваша дитина буде відчувати, що може на Вас спертися. Ось чому Ваш психоемоційний стан важливо підтримувати в максимальному балансі. Тож подбайте про себе в першу чергу.

Відредаговано автором 06-09-2023 11:36:07


👍 радити психолога:


психолог онлайн
Це дійсно дуже важко, бачити, що дитині погано, і не мати можливості допомогти.
З "гарного " тут те, що донька все ж таки з Вами спілкується, каже, що їй погано, а не прикидається, що все ок.
Можливо вона й дісно і сама не знає причин, бо то дія гормонів. Доречі, є сенс перевірити здоров'я, наприклад знаю, що щитоподібна залоза може давати емоційні наслідки.
Важливо пам'ятати про особливості віку. Тут з одного боку є потреба відділитись від батьків, а з іншого можуть бути проблеми з однолітками, до яких підліток прагне приєднатись.
Ви можете запропонувати доньці поспілкуватись з психологом, якщо вона відчуває таку потребу. При цьому важливо досить тонко підійти, щоб не образити. Щось на кшталт "я бачу, що тобі важко, але поки що я не знаю, як можу допомогти тобі. Але Х. казала, що їй психолог допоміг розібратись зі складною ситуацією в житті , знайти вихід, розкласти все по поличках,... ."
Якщо хочете спробувати самостійно, можна застосувати "розповідь про себе/подругу/сусідку...". Розповісти про проблему, з якою стикалися самі в такому віці, або про когось, щоб показати доньці, що всяке може статися, а також, що Ви дійсно відкриті і Вам можна розповідати будь що, навіть те, за що соромно.
Ще важливо передивитись ваше ставлення до різних "має бути так", бо можливо доньці важко "дотягнутися " до тих планок, що Ви висуваєте. Тому вона і не може розповісти, бо "мама мене засудить ".
Також важливо враховувати той момент, що підліткам властиве перебільшення. Не тому, що вони так хочуть, а несвідоме, внаслідок вікового максималізму.
Але враховувати це важливо всередині себе, щоб не вирвалось "ти все придумала ", бо дитина тоді відчуває знецінення своїх почуттів.

Які у Вас із донькою стосунки загалом?
Що на вашу думку може бути причиною її внутрішніх проблем?

👍 радити психолога:


психолог онлайн
1
Павел Леонидович Басанский
Доброго дня!

Просто ей скажите - " девочка моя... я за тебя очень сильно переживаю... хочу тебе помочь...
если боишься, или тебе стыдно... то не бойся ... я ругать или как то осуждать не буду... честно обещаю!"
( только по обещать нужно по честному, и сдержать свое слово!
Даже если вас сильно удивит или расстроит ее ответ )
И добавьте ей - " если ты захочешь рассказать, то я всегда выслушаю" - вот тут главное не давить.
Или предложите ей сходить к психологу, если вам рассказывать она не хочет.

Відредаговано автором 06-09-2023 13:52:11


👍 радити психолога:

Виберіть психолога для консультування з приводу відносин батьків та дітей


психолог онлайн
Я думаю, в неї може бути депресія. Варто запропонувати донці допомогу з записом на консультацію до психіатра і психотерапевта, якщо є така можливість. Психіатр проводить діагностику цього розладу і за необхідності виписує антидепресанти, психотерапевт - допомагає впоратись з психологічними труднощами, що провокують загострення емоційного стану.

Депресія є найрозповсюдженішим психічним розладом, і благополуччя людини з ним багато в чому залежить як від підтримки близьких, так і від своєчасного звернення по допомогу.

👍 радити психолога:


психолог онлайн
Добрый день!
цитата:

вона постіно плаче, каже що не хоче жити і нічого її не радує

Это могут быть симптомы психического расстройства.
Поэтому вам надо показать вашу дочь детскому психиатру.

Работа вашей дочери с психологом будет возможна только после того, как ее состояние стабилизируется (с помощью медикаментозного лечения).

Вам также необходимо будет взять 2-3 индивидуальные консультации, чтобы разобраться
цитата:

як поводитися з нею

Потому что от вашего состояния и поведения будет напрямую зависеть процесс выздоровления вашей дочери.

И если вы действительно хотите
цитата:

їй допомогти

то можете обращаться ко мне.
Я работаю с такими проблемами и могу помочь вам и вашей дочери.

👍 радити психолога:


психолог онлайн
Доброї ночі!
Доньку бажано з її згоди відвести до психолога. Просто м'яко вмовте її. Аргументуючи, що там вона зможе розібратися в своїх почуттях і в ситуації, що склалася. І вихід обов'язково знайдеться. Для того психологи і існують.

👍 радити психолога:

Щоб запитати або відповісти, авторизируйтесь або пройдіть реєстрацію!
Автор питання не дозволив його обговорення. Заборона стосується порад від нефахівців. Відкриті для коментарів питання - тут.

Наші психологи

Схожі онлайн консультації

Психологічний аналіз творів
«9 1/2 тижнів» (1986)
фільм«9 1/2 тижнів» (1986) теми: сексуальність кохання співзалежність
Странники терпения (2020)
Сага о Форсайтах
книгаСага о Форсайтах теми: семья відносини

Рекомендуємо

Как воспитать счастливого ребенка? Как воспитать счастливого ребенка?

Воспитание детей - процесс очень важный и ответственный. Основную роль в воспитании детей призваны играть их родители. Именно от того, что дадут родители в детстве и зависит будущее ребенка, его будущей семьи...

Родительская тирания. Шанс выжить есть всегда! Родительская тирания. Шанс выжить есть всегда!

Если вам «достались» властные авторитарные родители, то, с одной стороны, этому можно посочувствовать... Готовы ли вы брать на себя ответственность за изменение отношений со своими родителями?

Папина любовь. О роли отца в жизни каждой девушки. Папина любовь. О роли отца в жизни каждой девушки.

В обществе сложилось мнение, что роль матери, по сравнению с ролью отца, гораздо важнее в воспитании ребенка. Если мы вернемся к нашим дальним предкам, то ...

Защититься от ребенка? Как? Защититься от ребенка? Как?

Дети требуют, ноют, обманывают, дерутся, плачут, дергают, обзывают. Они умеют манипулировать нами, знают слабые места. 10 советов, которые помогут нам оставаться собой, сохранить спокойствие и главное, любовь к нашим детям.

Обида на родителей Обида на родителей

За всю мою практику мне почти не попадалось людей, которые бы не обижались на своих родителей. Наверное, это одна из самых сложных тем нашего времени...

Как помочь своему ребёнку не стать жертвой школьного буллинга? Как помочь своему ребёнку не стать жертвой школьного буллинга?

Любого ребёнка, начиная с первого класса нужно предупредить, что его могут дразнить, высмеивать одноклассники, возможно даже ударить. Если что-то такое произошло...

qr