У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Психологиня Олена Миколаївна Рижа Запоріжжя

психолог Сімейний психолог. Психолог для підлітків. Дитячий психолог. Олена Миколаївна Рижа
04-01-2023 Олена Миколаївна Рижа додати у вибрані

коментар
Останній візит на сайт 94 дні тому.
Років досвіду психологом Років досвіду: 9
Освіта
2014-2020 - магістр психології, Запорізький національний університет.
2020-2021- Арт-терапія у роботі з дітьми, Національний Педагогічний Університет ім. М.П. Драгоманова
2022 - теперішній час, Київський гештальт університет, спеціалізація по роботі з дітьми та підлітками.
2021 - ОБСЄ, тренінг: "Впровадження програм для кривдників які вчиняють домашнє насилля"
Курси:
- Втрата і горе: психологічна допомога;
- Психологічна допомога клієнтам з психосоматичним симптомом;
- Тривожні розлади та панічні атаки: курс для психологів;
- «Базова психологічна допомога в умовах війни»;
- Refugee and IDP specialist training program;
-"НАВЧАННЯ ТЕХНІК ЗЦІЛЕННЯ ДЛЯ БАТЬКІВ, ОСІБ, ЩО ЇХ ЗАМІНЮЮТЬ, ТА СПЕЦІАЛІСТІВ, ЯКІ ПРАЦЮЮТЬ З ДІТЬМИ»;
- «Перша психологічна допомога під час та після війни» та ін.
Досвід психологічної практики
З 2014 року працюю в закладі освіти практичним психологом.
Починаючи з 2019 року розпочала безперервну приватну практику.
Маю великий досвід роботи з дітьми віком від 5-16 років, а також з дитячо-батьківськими відносинами.
Працюю з запитами
✔️ проведення тренінгівОсобистісні проблеми; травми, тривожність; втрати; сімейні відносини; втрата енергії, бажань та сенсів; LGBT+friendly психотерапевт.


Основне
місце прийому клієнтів
Сімейний психолог. Психолог для підлітків. Дитячий психолог. в Запоріжжя,

Відповіді 123
Як перестати боятися школи та не звертати увагу на думку оточуючих?
Добрий вечір.
Скажіть, які у Вас стосунки в родині? Чи можете Ви поділитися зі своїми переживаннями з мамою?
Я не вижу своего будущего.
Добрий вечір. Хочеться Вас підтримати адже перед Вами новій етап Вашого життя, тому Ваші хвилювання цілком нормальні.
Спробуйте звернутися до шкільного психолога, або поділіться зі своїми переживаннями з батьками, бо роботу з Вами потрібен дозвіл.
Сором'язливість
Добрий вечір. Таких прикладів можна навести в будь - якій професії. А, ось, що Ви очікували написавши цей допис психологам? Чи відгукувалась Вам тут Ваша сором'язливість?

Бесплатная рассылка интересностей!

Постжиття
Добрий вечір.
"Будь-які емоції є нормальними", особливо під час постійного стресу, який ми всі переживаємо. Емоції мають змінювати одна іншу — це нормально. Людина не може постійно радіти чи сумувати. Під час війни коливання настрою загострюються: людина вже не радіє — у неї ейфорія, вона не сумує — сприймає новину з жахом. Втім, це теж нормально. Важливо виганяти всі ці емоції: хочеться поплакати — плачте, хочеться посумувати — посумуйте. Емоції послідовно змінюватимуть одна одну, їх важливо проживати і відпускати, аби залишатися в ресурсі.
Ваша адаптивність змінює Вас. Тому, це й справді ви описали саме цей процес.
пропадают все эмоции и чувства
Добрий вечір.
Чи хоче дівчина сама розібратися зі своїми емоційними гойдалками? Насправді існує дуже багато безкоштовних ліній, на яких працюють психологи-волонтери. Але, хочеться підтримати вас в тому, що ви намагаєтеся зрозуміти, що відбувається.
Смерть близького
Добрий вечір.
Співчуваю Вашому горю. Погоджуюсь з колегами, що варто поговорити з батьком.
Жінкам легше переживати горе, тому що в нашій культурі жінки проявляють емоції. Чоловіки, навпаки, повинні бути мужніми і тримати все в собі. Хоча вони насправді важче переживають втрати, ніж жінки.

Жінки здатні поділитися горем і прийняти підтримку іншого. А це як раз треба виплакати і виговорити. Тому потрібен психотерапевт, психолог. Потрібні близькі люди. Про це треба говорити, це з себе треба витягати і віддавати, плакати.
Тому, можливо Ваш батько вирішив пережити горе саме таким чином, але Ви цього не дізнаєтеся поки не буде комунікації між Вами.
Нет ресурса
Добрий вечір, судячи з Ваших відповідей колегам, то все ж таки сили на задоволення базових потреб у Вас є. Можливо, змінилися інтереси або пріоритети. Адже війна внесла корективи в психіку кожного українця. Якщо Ви у безпечному місці, що заважає Вам частіше гуляти, змінити обстановку, так би мовити. Це один із елементів самопомочі, адже можу тільки передбачити, що вашій психіці потрібен відпочинок.
Пропадают чувства , что делать?
Співзалежність. Якщо зовсім спростити, то це коли мене нема, не існує моїх потреб і мого життя. Я живу чужим життям, задовольняю потреби іншого, повністю розчинившись у ньому. А якщо в мене забирають цю можливість(починають проявляти до мене увагу, цінувати, кохати), то мене це дратує й я стаю холодною до цієї людини.

Відпоповідно людина відмовляється від себе, в неї розвивається почуття провини, згодом депресія, та як наслідок, важкі психосоматичні хвороби, через постійну підвищену тривожність.
Як правило, причиною цьому всьому є дитинство. Хтось з батьків був залежним, а хтось все життя рятував. Або це були сім'ї з авторитарним ставленням батьків, де повністю подавлялася воля інших членів родини . Співзалежні стосунки можна прирівняти до гойдалки, коли ії сильно розгойдати, то вона з одного полюсу, летить на другий. Чим більший градус, тим інтенсивніші емоціі, від щастя до драми. Як правило, негативні емоції забарвлені інтенсивніше і тримають довше. На качельках можна гойдатися, але, нажаль, не жити.
Дитяча психологія
Добрий вечір. Ваше занепокоєння зрозуміле. Сексуальні порушення можуть бути зумовлені невротичними розладами.
Тому, не гайте час та відведіть сина до невролога.
Одна дитина в сім‘ї
Добрий вечір.
Якщо дитина остання або пізня і єдина, то батьки просто бояться зістарітися на самоті, що ви й прийняли на себе. Переживають, що їм тоді нікому буде дарувати свою увагу і любов. А в квартирі оселиться одноманітність і нудьга.
Якого б виду не була залежність і причина батьків, від неї слід позбуватися. Інакше буде важко вливатися в доросле життя. Потрібно враховувати, що неможливо повністю позбутися уваги і опіки батьків, але потрібно її обмежувати. Звичайно ж, легше ставати повністю самостійним тільки відокремившись від батьків.
Як не поїхати глуздом, коли чоловік на фронті?
Добрий день.
В даному випадку, дійсно головне спілкуватися з тими хто це все переживає або пережив. Зараз і справді дуже багато об'єднань: "жінки зі сталі", "дружини та матері бійців"....
В даному випадку спрацьовує закон "Мауглі", а саме "ми с тобою однієї крові" - коли розумієш, що ти не сама, коли чуєш інші розповіді, різні розповіді, тоді мимоволі включаєшся в процес спілкування, знаходиться внутрішня опора, яка згодом знизить це напруження.
Нав'язливі думки про смерть



Добрий вечір.
Суїцидальні думки не виникають без причини, вони завжди мають певну ціль. Одна з таких цілей – полегшення важкої ситуації та пошук виходу, акт звільнення від гнітючої ситуації. Якщо суїцидальні думки спостерігаються регулярно – це привід для занепокоєння, ознака, що психіка не може впоратися з певною ситуацією.
Якщо в людини трапляється якась травматична подія, можливо, виникнення суїцидальних думок є природною реакцією на певному етапі прожиття цієї ситуації. Але якщо людина живе звичайним життям й у неї виникають суїцидальні думки без причини або спостерігаються прояви депресії – небажання прокидатися, відсутність мотивації, апатія, гнітючі думки – тоді це привід для занепокоєння.
Як відпустити ситуацію та навчитись конфліктувати та відстоювати себе ?
Добрий вечір.
Розумію, що ви не могли передбачити все наперед та запобігти цій ситуації.
Наразі відбувається внутрішній конфлікт: ви розумієте, що щодо вас відбувається щось не те, але правильно виразити свою злість й емоції не можете. Натомість ви може відчувати ніяковість, збентеження, страх. Можете, як маленька дитина, затаїти внутрішню образу, і все, чого вам буде хотітися, – це плакати та сховатися від джерела небезпеки.

Для того, щоб почати відстоювати власні кордони, передусім потрібно розібратись із тим, де ці кордони у вас закінчуються. Які дії чи слова проти вас не припустимі. Якщо ви хочете, щоб з вашими кордонами рахувалися, важливо вміти їх чітко окреслювати. Тому що для іншої людини може бути не очевидним, що вона втручається в чужий особистий простір.

В даному випадку, порушення особистих кордонів відбувається через конфлікт інтересів. Тут може допомогти глибинне розуміння причини такої поведінки співрозмовника. І щоб розібратися з цими причинами, краще звернутися до психолога або психотерапевта.
Я не хочу быть подружками со своей мамой
Добрий вечір. В першу чергу варто розібратися зі своїми емоціями та почуттями. Якщо ви поставите власний емоційний стан на перше місце, то варто відкинути докори сумління та чітко прокоментувати свою позицію мамі.
.«В терапию я не пойду»;
Тому, раджу прочитати літературу на дану тематику: "Токсичні батьки", "Моя токсичная мать".
Правда ли что я тупой? Если да, что делать?
Добрий вечір. На перший погляд, схоже на образ який ви собі приміряли, але тепер не можете від нього відмитися.
Які стосунки у вашій родині? Яке відношення до вас батька? матері?
Краще, розповісти про свої занепокоєння батькам, які в свою чергу зможуть знайти вам психолога.
Публикації психолога 2
Повідомлення
Надіслати особисте повідомлення
Щоб відправити повідомлення цьому психологу прямо звідси, потрібно зареєструватися або увійти як користувач.
Способи оплати

visa или mastercard 5168757415372772

оплата 5375411423548036 monobank


qr