У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Психологиня Олена Миколаївна Рижа Запоріжжя

психолог Сімейний психолог. Психолог для підлітків. Дитячий психолог. Олена Миколаївна Рижа
04-01-2023 Олена Миколаївна Рижа додати у вибрані

коментар
Останній візит на сайт 1 день тому.
Років досвіду психологом Років досвіду: 8
Освіта
2014-2020 - магістр психології, Запорізький національний університет.
2020-2021- Арт-терапія у роботі з дітьми, Національний Педагогічний Університет ім. М.П. Драгоманова
2022 - теперішній час, Київський гештальт університет, спеціалізація по роботі з дітьми та підлітками.
2021 - ОБСЄ, тренінг: "Впровадження програм для кривдників які вчиняють домашнє насилля"
Курси:
- Втрата і горе: психологічна допомога;
- Психологічна допомога клієнтам з психосоматичним симптомом;
- Тривожні розлади та панічні атаки: курс для психологів;
- «Базова психологічна допомога в умовах війни»;
- Refugee and IDP specialist training program;
-"НАВЧАННЯ ТЕХНІК ЗЦІЛЕННЯ ДЛЯ БАТЬКІВ, ОСІБ, ЩО ЇХ ЗАМІНЮЮТЬ, ТА СПЕЦІАЛІСТІВ, ЯКІ ПРАЦЮЮТЬ З ДІТЬМИ»;
- «Перша психологічна допомога під час та після війни» та ін.
Досвід психологічної практики
З 2014 року працюю в закладі освіти практичним психологом.
Починаючи з 2019 року розпочала безперервну приватну практику.
Маю великий досвід роботи з дітьми віком від 5-16 років, а також з дитячо-батьківськими відносинами.
Працюю з запитами
✔️ проведення тренінгівОсобистісні проблеми; травми, тривожність; втрати; сімейні відносини; втрата енергії, бажань та сенсів; LGBT+friendly психотерапевт.


Основне
місце прийому клієнтів
Сімейний психолог. Психолог для підлітків. Дитячий психолог. в Запоріжжя,

Відповіді 118
Потрібна підтримка
Добрий вечір. Дуже мало інформації для того, щоб хоча б трішки Вам допомогти. Тому, повністю згодна з колегою, Володимиром Анатолійовичем
не знаю як маю реагувати правильно (сімейні відносини)
Добрий вечір.
Схоже, що Ваші батьки перекладають на Вас відповідальність.
Але, якщо ця ситуація Вас так бентежить, чому Ви забороняєте розпочати цю розмову з чоловіком своєї сестри та з сестрою також?
я і дитина
Добрий вечір. Всі ці емоції і відчуття які Ви описуєте цілком зрозумілі.
Тут, дійсно, запит на довготривалу терапію. Ваші кордони розмиті. Сепарації з дитиною, як такої, немає.
Тож, варто почати з Вас. Завжди навожу, в таких випадках, приклад про літак...
Знаєте, чому в літаку, у випадку розгерметизації, коли випадають маски, стюардеси вчать, що ви повинні маску спочатку одягнути собі, а потім дитині.
Так, як якщо ви одягнете спочатку дитині, не виключено, що вам вже ніхто її не одягне і ви залишитесь в результаті без повітря, втратите свідомість і в результаті можете померти.

Так от, завжди в першу чергу потрібно думати про себе і своє здоров’я та життя, бо коли з вами щось станеться, то ваша дитина нікому не буде потрібна…

Бесплатная рассылка интересностей!

Що зі мною?
Добрий вечір.
Насправді причин даної проблеми може бути безліч.
-Пригнічені бажання
-невдоволення самим собою;
-обсесивно-компульсивний розлад;
- Тривога.
Крім того, звичка гризти губи, нігті може бути наслідком депресії. Тому краще не зациклюватися на усунення симптомів, а розібратися, в чому причина вашої тривоги. Треба якомога швидше записатися на прийом до психіатра або психотерапевта. Спеціаліст поставить правильний діагноз і допоможе позбутися від деструктивної звички.

Панические атаки( с утрудненным выдохом что делать
Добрий вечір. Дуже мало інформації для того щоб порадити щось суттєве.

Існують методи самодопомоги при панічних атаках. Вони найефективніші на початку розвитку епізоду ПА.
Фізіологічні:
Збільшення концентрації вуглекислого газу та зменшення рівня кисню в крові рефлекторно гальмує механізми ПА.
Для цього можна використовувати подих у паперовий пакет. Пакет потрібно розташувати так, щоб він прикривав область рота та носа. Робіть повільні та безперервні вдих носом та видих ротом. Якщо у вас немає поруч паперового пакета, спробуйте використати долоні, складені човником.

Зниження частоти та сили серцевих скорочень через стимуляцію парасимпатичної системи черевним диханням.
Діафрагмальне (черевне) дихання виконується в комфортному положенні стоячи/сидячи/лежачи і є повільним безперервним вдихом носом на 3 рахунки. Уявіть, що ви надуваєте животом повітряну кульку. Потім виконайте такий самий повільний і безперервний видих через рот на 5-6 рахунків.

Емоції
«мама замість нормально йому пояснити, свариться, кричить на нього, може я така сама»;
Скоріше за все Ви знайшли відповідь на власне питання.
Просіть чоловіка про фітбеки. Якщо Ви починаєте підвищувати голос - він Вам про це говорить, та Ви сприймаєте даний коментар. Згодом Вам стане легше контролювати власні емоції.
Звичайно, було б непогано звернутися до психолога та закрити власні травми й пропрацювати емоційний інтелект.
Боюсь, что я лесбиянка.
Я работала с лесбиянками. Они узнают других больше по мимике, взгляду-сканированию людей, моторике.
Но одежда, отношения к окружающим могут никак их не выделять.
Достаточно 1й сигнальной системой "отметить", что сканирующий взгляд (мы сканируем окружающих беспрерывно!) порождает легкие мимические реакции. Например - долесекундное "зависание" на девушках и "отталкивание" на М. Это и видит лесбиянка. И даже опытной л. не может быть вербализировано и осмыслено. "Просто видим своих, и всё!". Прослеживается ли у Вас подобное?
Но, все же согласна с коллегами, похоже на проявления ОКР.
Зараз створено дуже багато жіночих, підтримуючих психологічних груп,де пропрацьовують самооцінку, розкривають жіночу сексуальність.Можливо, варто спробувати.
Я щиро бажаю Вам відзнайти свого терапевта та повернутися до ресурсу.
Вихід із відносин
Добрий вечір.
Для Вашого віку нерозділене кохання - надзвичайно сильне емоційне потрясіння. Адже гормональна перебудова організму, максималізм, перепади настрою та відсутність життєвого досвіду даються взнаки.
Я зараз уявляю Ваші почуття, адже кожен з нас їх переживав.
Спробуйте направити інтерес у нове русло - творчість, спорт. Зараз, головне мати, чим заповнити свій вільний час, щоб менше повертатись до роздумів. Нові враження, нова інформація, коло спілкування обов'язково повинні допомогти реабілітуватися після стресу. Варто дати час завершитися бурі емоцій й почекати з новими стосунками.
Відносини
Добрий вечір. Дозвольте поцікавитись, чи це перший у вас хлопець. Чи був ще досвід відносин окрім нього?
Я неправильный ребёнок? Раз так поступаю с отцом.
Можливо саме цей образ і капсулює у вас огиду. Звичайно, що на кожну емоцію ви маєте право. Не варто картати себе.
---
«отец начал сильно пить, просто не выходил из пьяного состояния, постоянно к нам с сестрой цеплялся»;
Не можу любити взаємно
Звідки такі дивацтва в поведінці? Напевно, ви здогадуєтеся, що все йде з дитинства. Доросла людина мимоволі, не замислюючись, повторює ту модель відносин, до якої він звик, виховуючись у батьківській сім'ї. Якщо батьки вважали, що любов - це суворість чи просто взути-вдягти дитину, задовольнити лише її матеріальні, фізичні потреби, і цікавилися іншими, не дозволяли їй бути собою, їм подобалися особливості його темпераменту, поведінки, вони постійно намагалися “виправити” дитини - то маленька людина починає думати, що не здатна подобатися, не гідна любові просто такою, якою вона є. І доросла людина переносить таку модель відносин у своє особисте життя: їй подобаються ті, кому вона не подобається. І йому не подобаються особистості, чиє відношення відмінно від того, до якого він звик у дитинстві і від того, як він ставиться до себе сам тепер. Людина може прийняти від іншого тільки таку "порцію" кохання, скільки відчуває себе сама.
Що із цим робити? Розвивати до себе безумовне кохання, яке недодали в дитинстві. Сподобатися собі цілком, не намагаючись щось у собі виправити чи недооцінити, бути уважним до своїх духовних потреб. Виявляти турботу про себе. Просто усвідомити, що кожна людина заслуговує на любов такою, якою вона є, не намагаючись щось у собі виправити, доробити, переробити.
Как не сойти с ума и не получить инсульт или инфаркт?
Добрий вечір. Мені дуже шкода, що ви стали заручником ситуації. Але найбільше мені шкода вашу дитину.
Є безліч причин, які є вагомим аргументом для жінки підняти руку на дитину, але всі ці причини працюватимуть, поки їх не розібрати на терапії. Проте я опишу кілька вправ, які можна почати виконувати вже сьогодні.

1. Заведіть щоденник жорстокості. Щодня, коли ви б'єте свою дитину, відкривайте цей щоденник, беріть ручку та записуйте все у найдрібніших подробицях. Особливу увагу приділяйте своїм почуттям та спостереженням. Приблизно так: "... цим він вивів мене з себе, я схопила його за волосся і почала балакати. , не бий мене", а мені було начхати на нього, тому що я хотіла довести йому в цей момент, що я головна і не готова виконувати його вимоги. Далі я стала возити його обличчям вниз по килиму, мені здалося, що він подряпав свою щоку, але знатиме наступного разу...." Місяць ведення подібного щоденника та подальше прочитання його терапевту змусить витягнути назовні деякі внутрішні проблеми та схильності. Або ви зможете повертатися й перечитувати, що дозволить вам проаналізувати вашу поведінку.

2. Перед тим, як накинутися на дитину, проговоріть собі вголос: "Мене звуть Аліна (наприклад), я жінка 28 років, збираюся побити дитину, якій 4 роки за те, що вона вимазала собі джинси" . Це зіб'є первісну агресію і змусить на мить подивитися на себе збоку.

3. Заохочуйте себе за кожен день, коли не було насильства.

Є безліч вправ, які допоможуть позбутися цієї потреби зганяти злість на дитині. Проте, без терапії ці вправи не спрацюють. Коли падає літак, батько спершу надягає маску на себе, а потім на дитину. Тут так само. Це означає, що спершу потрібно врятувати себе, а вже потім допомагати пізнавати світ своїй дитині. Розумію, що це крапля в морі, але спробуйте зануритися з головою в саморозвиток, щоб хоч якось абстрагуватися в даній ситуації. Успіхів вам.
Власна цінність
Низька самооцінка може вплинути на думки, емоції та моделі поведінки людини. Деякі люди з низькою самооцінкою негативно відгукуються про себе, водночас інші – намагаються з усіх сил, щоб ними були задоволені. У будь-якому випадку це про відсутність особистої цінності та самоповаги. При цьому самоповага – це більше, ніж просто симпатія до себе. Йдеться про віру в те, що ви заслуговуєте любові, і цінуєте власні думки, почуття, думки, інтереси та цілі. Тому, Ви вже зробили великий крок, признавши це в собі. Бажаю успіхів у пошуках.
Ждать мне его изменений?
Ваші стосунки з хлопцем можна назвати незрілими, більше з його сторони. Плюс до всього ваші інтереси багато в чому розходяться. Можливо, був комфорт у чомусь, але чи готові ви збудувати міцну родину? Зрілість ґрунтується на любові та відповідальності.
Часто люди очікують від свого партнера задоволення своїх потреб, забуваючи при цьому про потреби «каханої» людини, що є головною причиною конфліктів та розлучень. Бути разом непросто, треба вчитися прощати, поступатися, ділитися, дбати один про одного. Любов у такому разі є головним мотиватором, вона надихає людей служити один одному і бути щасливими від цього.
Щоб зрозуміти, чи варто вам продовжувати стосунки з хлопцем, дайте відповідь собі на низку питань:
- що я чекаю від стосунків із моїм хлопцем?
- Яке майбутнє я зможу побудувати разом із ним?
- Чи зможе він стати для мене вірним чоловіком?
- чи почуваюся я захищеною поруч із цією людиною?
- яке фінансове забезпечення здатний дати ваш хлопець вашій майбутній сім'ї?
- Чи хочу я зробити його щасливим?
Леро, дайте відповідь чесно собі на ці запитання або обговоріть їх разом зі своїм хлопцем, і тільки в цьому випадку приймайте рішення щодо свого майбутнього.
Не знаю что делать
Добрий вечір. Спираючись на вашу розповідь, то можна припустити, що це розлад психічного здоров'я - депресія. Якщо це спостерігається тривалий час. Тобто тривалий пригнічений настрій та інші симптоми, що зачіпають думки, почуття, поведінку та весь організм. Звідси й думки до самогубства.

Але я тут бачу дівчинку, якій не вистачає уваги та турботи. Яка подорослішала значно раніше своїх однолітків. Яка не відчуває підтримки й певної життєвої опори...
Найперше, що варто зробити, це знати з себе певні ярлики, які ви самі ж на себе наділи. Можна звернутися за допомогою на безкоштовні психологічні консультації, яких зараз дуже багато.
Публикації психолога 2
Повідомлення
Надіслати особисте повідомлення
Щоб відправити повідомлення цьому психологу прямо звідси, потрібно зареєструватися або увійти як користувач.
Способи оплати

visa или mastercard 5168757415372772

оплата 5375411423548036 monobank


qr