У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Чи нормально бути чайлдфрі?

Доброго дня, я позиціоную себе як чайлдфрі. Але до дітей ставлюся цілком нормально. Можу з ними знайти спільну мову. А от своїх дітей взагалі не хочу. Хотілося б дізнатися думки психологів , чи нормально бути чайлдфрі? І,ні я не боюся відповідальності.
Питання від: ; Вік: 26

Підберіть сімейного психолога онлайн або в містах України.


психолог онлайн
Доброго дня, Андрій!

Так, це нормально, ви усвідомлюєте, що ви хочете і що ні. Це ваше життя і вибір! І навіть якщо для когось це ненормально, то це його думка, а ви не забов‘язані відповідати чужим стандартам. Ненормально нав’язувати комусь щось і давити своїми життєвими орієнтирами.

👍 радити психолога:

11-06-2024 11:25:35Доповнення від автора

↩ Реакція на відповідь № 366823 для Алла Володимирівна

Я ніколи не нав'язував іншим свою думку. Зате мені нав'язують думку що потрібно одружуватися, а я цього робити ніколи в житті не хочу , і тим паче мені не 15 років


психолог онлайн
Доброго дня.


Андрій, а якщо б хтось із психологів сказав, що ні, "не нормально" Ви б намагались змінити цю свою позицію?

Запитую, просто тому, що коли Ви впевнені в тому як краще саме для Вас, а мати чи не мати дітей - тільки Ваше рішення, і якщо воно свідоме, відкрито заявлене нинішнім чи майбутнім партнерам - це тільки Ваша справа. як і будь-яка інша позиція, думка чи вподобання. І, незалежно від зовнішньої думки, пам*ятайте про це.

А стосовно питання - так, абсолютно нормально, поширено, і має право бути. Як і позиція зворотня. Як і тимчасове небажання мати дітей.

👍 радити психолога:

Виберіть психолога для консультування з приводу розладу комунікації між різними членами родини, відсутності підтримки, неспівпадіння поглядів на виховання дітей тощо

11-06-2024 11:35:31Доповнення від автора

↩ Реакція на відповідь № 366833 для Яна Дмитрівна

Я б не змінив свою позицію. Я мабуть її вже не зміню. Дякую за відповідь)


психолог онлайн
Андрій, доброго часу доби!
цитата:

своїх дітей взагалі не хочу

Чому? З яких причин?

👍 радити психолога:

11-06-2024 11:46:27Доповнення від автора
По перше, зараз в Україні складний час,а щоб забезпечити їх треба заробляти не мало. Та і взагалі не думаю що я буду гарним батьком. Та і взагалі не всі діти викликають у мене якісь хороші почуття.
Швидше така нейтральність. Раніше я більше любив дітей,ніж зараз. Зараз якась байдужість. Але це не стосується моїх племінників і племінниць і братів з сестрами


психолог онлайн

👍 краща відповідь!

1
Валентина Михайловна Жемчужникова
Доброго дня!
Чи нормально бути чайлдфрі?
У ньому питанні ви хочете мати опору у суспільній думці тому так і запитуєте. Тобто у вас немає впевненості у своєму виборі. А якщо суспільство висловить свою думку що це не нормально , тоді ви підете бігом народжувати ? Хоча чоловіки на це самі не здатні, бо для цього треба зробити ряд кроків. Нормально чи не нормально це вам вирішувати, бо це ваше життя і ваш вибір. Для когось вживання алкоголю це нормально, а іншим це неможливо. Людський характер формується із реакцій та думок які перемагають, тому у певний час коли наступає час «Ч», ми всі будемо знаходиться у тому місті який шлях собі вибрали. Ваш вибір це ваша особиста відповідальність за своє життя, думки та дії, адже це все поведе вас у тому напрямку який ви собі запрограмували.
Задаючи таке питання ви таким чином знімаєте с себе відповідальність, а це вже дитяче бачення світу , маленькими дітьми завжди хтось керує. Керує або суспільна думка або настанови інших. Тоді ви вже не проживаєте своє життя зі своїми рішеннями , а щось інше.
Своє рішення ви повинні вибрати самі адже це буде ваша доля і ваша відповідальність.
Це все!

👍 радити психолога:


психолог онлайн
Не хотеть иметь детей это точно нормально и вы имеете полное право самому решить, как прожить свою жизнь. Ваше решение не навредит другим людям, а значит в этом у вас полная свобода в этом вопросе.
Более того, понять, что не хочешь детей и не заводишь их это точно более взрослый и разумный подход, чем идти на поводу у других людей и рожать ребенка через не хочу.
Но поскольку вы задаетесь этим вопросом, то эта тема вас все же волнует. Плюс пишите, что раньше больше любили детей, чем сейчас, что-то похоже изменилось.
И я бы вам рекомендовала обратиться к психологу индивидуально и разобраться в этом вопросе. Это не про то, чтобы как-то склонить вас к изменению мнения, а чтобы вы внутри себя чувствовали уверено и комфортно в этом решении. А этого внутреннего комфорта похоже нет, раз спрашиваете, нормально ли ваше нежелание иметь детей.
Если надумаете разобраться - обращайтесь)

Відредаговано автором 11-06-2024 15:33:16


👍 радити психолога:


психолог онлайн
цитата:

По перше, зараз в Україні складний час,а щоб забезпечити їх треба заробляти не мало. Та і взагалі не думаю що я буду гарним батьком. Та і взагалі не всі діти викликають у мене якісь хороші почуття.
Швидше така нейтральність. Раніше я більше любив дітей,ніж зараз. Зараз якась байдужість. Але це не стосується моїх племінників і племінниць і братів з сестрами

От все це Вами перераховане не дуже відноситься до childfree.
Може варто розібратися в собі, своїх мотиваціях?
Те, що Ви на данний момент не хочете мати дітей, не хочете ставати батьком - це (з того, як Ви написали) лише Ваше ставлення до цього питання на сьогодні, а не внутрішня цінність, потреба. Тож може має сенс розібратися в собі, в своїх бажаннях та в своїх потребах? Наприклад, чому взагалі виникла необхідність отримати оцінку на це питання від психологів?
А якщо б всі в один голос сказали, що це збочення - яка б була Ваша реакція? Та що б Ви з цією оцінкою далі робили?

Відредаговано автором 11-06-2024 16:47:05


👍 радити психолога:


психолог онлайн
Тут важливо відрізнити філософську, духовну ідею від пасток.
Перша пастка - гормональний фон.
Що ж може сприяти порушенню гормонального фону?
Це і органічні захворювання, і харчування, і тривалий стрес.

Список органічних захворювань, що безпосередньо порушують гормональну рівновагу, великий, однак і будь-яке захворювання, протягом якого приймають лікарські препарати, можуть спровокувати суттєвий зсув.

Харчування - прямий постачальник елементів, необхідних для нормального синтезу тих чи інших гормонів. Неякісна їжа, незбалансований раціон можуть спричинити дисбаланс у гормональній сфері.

Тривалий стрес не просто змінює всю схему роботи гормональної системи, а й призводить до виснаження деяких органів, що репродукують гормони.

Ба більше, організм під час стресу насамперед пригнічує статеву і дітородну функції, для перерозподілу енергії на важливіші, з погляду виживання, процеси.

Ф. Н. Ільясов у своєму дослідженні «Потреба в дітях і репродуктивна поведінка» доходить висновку, що такий вид стресу, як стрес конкуренції, пригнічує репродуктивну поведінку.

Саме участь у конкурентних перегонах руйнує механізми репродуктивного цілепокладання та порушення статевої соціалізації.

«Репродуктивна імпотенція» - так учений пояснює причину популярності руху «чайлдфрі».
Наступна пастка, що затягує в небажання мати дітей - внутрішній неусвідомлюваний конфлікт.

Людина так влаштована, що в дитинстві вбирає чужі концепції та настанови, абсолютно не піддаючи їх критиці (оскільки ці функції з'являються значно пізніше за пам'ять).

Виростаючи, ці концепції можуть жорстко сидіти у свідомості й кермувати, однак зовсім не туди, куди справді бажав би їхній носій.
Тому я нияк до цього не відношусь, але б радила перевірити на ці моменти.

👍 радити психолога:

Щоб запитати або відповісти, авторизируйтесь або пройдіть реєстрацію!
Автор питання не дозволив його обговорення. Заборона стосується порад від нефахівців. Відкриті для коментарів питання - тут.

Наші психологи

Схожі онлайн консультації

Психологічний аналіз творів
«Поглощенная» (2012) «Devoured»
фільм«Поглощенная» (2012) «Devoured» теми: горе травма расщепление
Джокер (2019)
фільмДжокер (2019) теми: насильство отвержение система
Завтра я всегда была львом
книгаЗавтра я всегда была львом теми: психіка психотерапия поведение

Рекомендуємо

Семейные отношения рушатся – что делать? Семейные отношения рушатся – что делать?

Что предпринять, если члены семьи почувствовали: в семейной жизни появились проблемы? Нужно иметь в виду, что за создание конфликтной ситуации несут ответственность оба супруга...

Кризисы в отношениях супружеской пары Кризисы в отношениях супружеской пары

Психолог о кризисных периодах в отношениях семейной пары на разных годах совместной жизни...

Семейный бюджет – диагностика отношений Семейный бюджет – диагностика отношений

Ведение и обсуждение общего семейного бюджета открывает и поднимает много скрытых, неочевидных тем и вопросов. Способ организация и ведения семейного бюджета - является хорошей проекцией отношений...

Сiмейнi кризи Сiмейнi кризи

Що таке сiмейнi кризи, чому викають, як їх долати? За якими симптомами можна визначити, що сiм'я вступає у кризу? Чи можна за поведiнкою дiтей визначити чи є в сiм'ї проблеми? Сiмейне життя проходить певнi етапи. Психолог радить.

Милые бранятся только тешатся? Милые бранятся только тешатся?

Какие бывают виды конфликтов в семье и как из них выйти. Конфликт норм или конфликт идентификации. Конфликт власти. Конфликт садомазохистский

Научитесь жить своей жизнью Научитесь жить своей жизнью

Случается так, что в свои 20-30 лет молодая женщина или мужчина чувствует себя ответственным за родителей и за своих меньших братьев, сестер.

qr