У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Психологиня Ірина Гуральчук Чернівці лише онлайн

психолог    Ірина Гуральчук
22-02-2025 Ірина Гуральчук додати у вибрані

коментар
Останній візит на сайт 1 день тому.
Років досвіду психологом Років досвіду: 0
психолог
Освіта
1. 2011-2014 роки — Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, спеціальність "практична психологія".
2. З 2011 року самоосвіта за допомогою читання книг по психології від класиків та сучасних авторів; різноманітних статей і досліджень; прослуховування лекцій по психології і суміжних темах; участь у вебінарах від досвідчених практикуючих психологів.
3. З 2011 року участь в групових психологічних і коучингових тренінгах, інтенсивах, квестах.
4. З 2019 року клієнт в особистій психотерапії.
5. Курси:
2021 рік
— "Психологія стресу та способи боротьби з ним";
— "5 кроків до ментального здоров'я під час пандемії".
2022 рік
— "Асертивна комунікація".
2024 рік
— "Перша психологічна допомога";
— "Травматичний досвід і ПТСР: інструментарій для психотерапевта";
— "Знати, як допомогти";
— "Базова психологічна допомога в умовах війни";
— "Здорове спілкування";
— "Життєстійкість молоді в умовах криз";
— "Травмообізнані: вплив травми на розвиток дітей раннього віку ";
— "Небайдужі: базові емоційні потреби та соціальна взаємодія";
— "Основи позитивної психології".
2025 рік:
— "Схемотерапія";
— "Травматерапія";
— "Онлайн курс психотерапії";
— "Школа консультування";
— "Діалоги без тривоги";
— "КПТ: від теорії до практики";
— "Стрес-менеджмент";
— "Шлях пораненого до прийняття нового себе та повного психосоціального відновлення";
— "Змі(ц)нюй: онлайн-курс про інклюзивну психологічну допомогу".
6. Продовжую теоретичне і практичне навчання та свій розвиток в сфері психології на регулярній основі.
Досвід психологічної практики
Консультую з 2025 року.
Працюю з запитами
Свою роботу як консультанта вбачаю у підтримці ваших внутрішніх процесів:
— пізнання власного внутрішнього світу, його закономірностей та причинно-наслідкових зв’язків;
— знайомства з різними сторонами себе, своїми особливостями та проявами — і прийняття їх;
— пошуку та зміцнення внутрішніх опор, ресурсів і можливостей;
— виявлення справжніх бажань, інтересів, мотивів;
— поступової реалізації свого потенціалу, формування внутрішньої цілісності і гармонії.
Використовую підходи та техніки

Консультування


Основне

⭐ Оцінка від колег-психологів

Рейтинг від колег: 10 з 10ти.
Усього оцінок
: 1. хто оцінював

Чому користувачі не можуть залишати відгуки про психологів? Чому не можна дати можливість запитувати на сайті оцінювати відповіді?

Людина, яка звертається за психологічною допомогою, так само як і будь-який нефахівець у принципі, не завжди може об'єктивно оцінити користь від тих чи інших рекомендацій психолога. Іноді найбільш слушна порада, наприклад, переглянути свої способи реагування в конфлікті, що повторюється, а найприємніша для клієнта - запевнення в тому, що він у всьому абсолютно правий і змінитися повинні оточуючі люди.
Іноді саме ті відповіді, які «зачіпають» клієнта, викликаючи почуття роздратування та агресії, якраз і є «правильнішими».
Хороші рекомендації не завжди приносять полегшення одразу.
Тому майстерність психолога може найточніше оцінити інший фахівець.

Залишили відгуки


Відповіді 494
Алина
Здравствуйте. Очень тяжело переживать тревожное состояние, постоянно испытывать страхи, что может случиться что-то ужасное или непоправимое, это очень истощает и утомляет. Ваше желание получить помощь и чтобы это прекратилось вполне естественно.

Вы обратились за помощью к врачу и это очень важный шаг для улучшения вашего состояния. Важно проходить лечение под присмотром врача, уточнять все вопросы на счёт действия препаратов и динамики Вашего состояния, чтобы лечение было эффективным.
Задумывались о том, чтобы паралельно начать индивидуальную работу с психологом?
В случае с тревожностью Вам нужны стабильные опоры, и стабильная работа с психологом на протяжении какого то промежутка времени, с которым Вам будет комфортно, даст Вам поддержку и поможет разобраться в глубинных причинах Вашей проблемы.

«потеряю свою жизнь»;
Ваши слова и состояние наталкивают на мысль, что Вы не живёте СВОЮ ЖИЗНЬ, то есть не живёте так, как Вы бы хотели на самом деле. И наверное не жили все то время, что Вам мучает тревога.
Можете представить, какой бы была Ваша жизнь, если бы Вы жили по своему? Если бы этому ничего не препятствовало?
Що вибрати, навчання чи заробіток
Доброго дня!
Ви перебуваєте в непростій ситуації: з одного боку прагнете розвиватися професійно, з іншого — дбати про дітей, а також при цьому маєте фінансові обмеження. Ви можете відчувати розгубленість в таких обставинах, і це нормально. Ваше прагнення щось вирішити, може вказувати на потребу в визначеності, стабільності.
Спробуйте відповісти на запитання, що для Вас найважливіше саме зараз?

«Зараз відчуваю більшу потребу в самореалізації, і для працевлаштування по професії мені потрібно закінчити навчання. »;
Ви хочете довчитися і реалізуватися в вибраній професії: за цим може також стояти бажання вільно планувати своє життя і рухатися до своїх цілей, потреба в значущості, визнанні, можливо Ви також хочете бути приналежними до професійної спільноти та забезпечити собі матеріальний добробут, розвиваючись в кар'єрі? Ваші прагнення є нормальними і якщо Ви справді цього хочете, важливо знайти комфортний для Вас шлях реалізації, враховуючи інші аспекти Вашого життя.

«З іншого боку для навчання мені потрібні кошти. Хоча якщо вибрати заочну форму і перевестися в недорогий університет то це буде не така вже й велика сума за рік. Але фінансово залежу від чоловіка, наше сімейне матеріальне благополуччя наразі мене не влаштовує, »;
З одного боку Ви зараз перебуваєте у матеріальній залежності, з іншого — щоб працювати по професії, Вам потрібно спершу мати кошти на навчання. Важливо не застрягати в замкнутому колі, яке може ще більше пригнічувати. Яка саме сума Вам потрібна на перший час? Яким способом Вам було б найбільш комфортно забезпечити оплату навчання?
Можливо якщо зробити конкретні підрахунки, це може бути не так складно для Вас.

«я можна сказати так і не вийшла з декрету(дітям 5 і 8 р, періодично на дистанційці, що теж ускладнює життя)...»;
Як мама Ви можете потребувати забезпечити своїм дітям належний догляд. І разом з тим Ви усвідомлюєте певні складнощі в цій сфері. Хто міг би Вам допомогти з дітьми, коли Вам важко справлятися?

«В мене були невеликі періодичні підробітки, та хочеться будувати більш конкретну і стійку кар'єру, яка буде подобатися а не розпилюватися на підробітки, які останнім часом чомусь і не вдавались, і не працювати лише за гроші аби де.»;
Ви маєте досвід періодичних підробітків, але прагнете зосередитися на роботі яка буде не лише приносити гроші, а й подобатися. Можливо Ви втомлені або розчаровані, через, те що раніше "розпилювались". Буде корисним з повагою віднестися як до Ваших нинішніх прагнень, так і до Ваших досвідів, які є також частиною Вашого шляху.

«Вагаюся між тим, щоб зараз спробувати таки вийти з декрету на роботу яку вдасться робити вже зараз, для якої не обов'язково мати професійну освіту, і тим щоб поновлюватися на навчання, а фінанси для цього шукати вже по ходу справи, коли уточню яку суму треба і в якому порядку необхідно буде оплачувати, і тоді вже можна буде попросити кошти в чоловіка чи родичів, або позичити чи зібрати за допомогою підробітків. Що те що те потрібно буде поєднувати з доглядом за дітьми, яким також необхідно буде приділяти увагу, тому думаю що і навчання, і дітей, і роботу одночасно можу не витягнути.»;
Ваші вагання зрозумілі. Проте ніхто крім Вас не може зробити вибір. З чим Вам зараз потрібна допомога, щоб було легше визначитися?

« І якщо чесно лякає будь-який варіант суттєвих змін, але й затягувати з цим далі немає сенсу.»;
Страх змін, страх нового — є цілком природним. Ви говорите про те, що немає сенсу затягувати. Ви потребуєте змін в своєму житті. І для цього важливо почути себе та рухатися в своєму темпі — здебільшого для подолання страхів, коли об'єктивно немає загрози, можна йти їм назустріч.
Тільки Ви вирішуєте, як Вам будувати своє життя, Ви маєте право на власну професійну реалізацію, якщо відчуваєте до цього поклик.
Тривожний розлад та панічні атаки
Доброго дня. Ви вже 5 років страждаєте від тривожного розладу, різноманітних симптомів і проявів, які впливають на Ваше життя. Постійна тривога може дуже втомлювати і виснажувати, це постійно з Вами і Ви не можете розслабитися — це справді важко витримувати. І Ваше бажання отримати допомогу щоб вийти з цього стану цілком природнє.

Що Вас найбільше турбує зараз?
Які події відбувалися у Вашому житті 5-6 років тому, до того як почався тривожний розлад?
Як Ви справляєтесь ці 5 років? Чи були періоди полегшення?
Чому саме зараз вирішили звернутися по допомогу? Чи були якісь суттєві зміни нещодавно?

Бесплатная рассылка интересностей!

Закохалася, будучи у відносинах.Як це подавити?
Доброго дня.
«ЗАКОХАЛАСЯ, БУДУЧИ У ВІДНОСИНАХ.ЯК ЦЕ ПОДАВИТИ?»;
Ви помічаєте що у Вас виникла закоханість до іншого хлопця, в той час, як Ви в стосунках. Що Ви відчуваєте в зв'язку з цим? Вам ніяково, і Ви хочете вирішити цю "проблему", позбутися незручних переживань, та припускаєте, що зможете це зробити шляхом подавлення своїх почуттів, якщо дізнаєтеся як це зробити?

Ваші сильні почуття в "незручних" обставинах можуть сигналізувати про те, що зараз відбуваються важливі процеси у Вашій психіці.

Закоханість в стороннього хлопця, яка викликає бурхливі переживання, може бути таким собі "громовідводом", щоб каналізувати надмірне напруження, в той час як на глибині відбувається щось складне, наприклад, сильний внутрішній конфлікт, до якого Вам поки що важко доторкнутися.

Коли виникають дуже сильні почуття, це може бути несвідомим способом сховатися від чогось не комфортного, що насправді важко вирішити. Спробуйте відповісти на питання, що Ви намагаєтеся від себе приховати за цією закоханістю?

Що Вам насправді не подобається в стосунках з хлопцем?
Чому Ви вибираєте ідеалізувати ці стосунки, хлопця і при цьому критикувати себе через почуття до іншого? Чого Ви уникаєте насправді?

«Порадьте, як з цим всім впоратися?»;
Якщо може бути якась рекомендація, то це звертатися в індивідуальну роботу, де Ви зможете довіритися і в атмосфері прийняття розібратися, чому склалися такі стосунки і як можна щось змінити щоб Вам було комфортно.


Будь ласка, дайте відповідь на поставлені вище запитання — на всі, або на ті, що більше відгукнуться. Це може допомогти побачити ситуацію з різних сторін і наблизитися до розуміння себе. Або прокоментуйте, що думаєте про мої припущення, чи, можливо, Ви відчуваєте потребу поділитися ще якимись фактами, думками, переживаннями щодо ситуації.
что хуже шизофрении?
Здравствуйте.
На Ваш вопрос сложно ответить, поскольку то, кому хуже, зависит не только от фактов объективной реальности, а от субъективных аспектов — как тот или иной человек воспринимает свою болезнь и как справляется с ней.


«у меня несколько родственников как дальних так и близких страдали проблемами с головой.у меня тоже диагноз шизофрения.из за этой болезни я более двух десяток лет испытывал как сильные так и средние и слабые мучения»;
Вам пришлось в своей жизни наблюдать трудности нескольких родственников с психическими заболеваниями, и также Вы сами испытываете страдания в связи с шизофренией.
Возможно, в связи с этим Вы чувствуете неудовлетворённость, разочарование, несправедливость, грусть или злость?
И на фоне Вашей боли и того, что Вы видели у своих родственников, Вы ищете способы как облегчить свои страдания, поменять фокус внимания?

«а какие болезни хуже шизофрении(имеется ввиду не только психические болезни)?онкология хуже?а астма?»;
Вы хотите сравнить свою боль с тем, что могут испытывать люди с другими заболеваниями? И возможно Вы предполагаете, если окажется что кому-то хуже, Вы испытаете облегчение?

В некоторых случаях, человеку действительно становится легче, от понимания, что есть проблемы похуже, чем у него. А иногда сравнение своей боли с другими дополнительно раздражает и угнетает.

Ваши мучения настоящие не зависимо от того, какие трудности испытывают другие люди.

Возможно Вам очень непросто из-за того, что так уже сложилось, что Вы имеете то, а не иное заболевание, и Вам приходится с этим жить, и в каких то аспектах Ваши возможности контролировать свою жизнь ограничены?
Скажите, как Вы могли бы позаботиться о себе: что Вы могли бы в тех условиях, что есть делать для улучшения своей жизни?
Что Вы уже сейчас делаете для себя, чтобы Ваша жизнь была более удовлетворительной?
Как распознавать теневые стороны?
«Для решения конкретных вопросов, общей кратинки себя, познания "негативных " ощущений, чувств эмоций, целостности личности и понимания себя, причинно следственной связи в контексте этой методики и конечно же обучения для будущего (если понадобится)

Узнать по больше информации, насколько возможно.

Размышлениями и возможность взглянуть с разных ракурсов.»;
Спасибо за ответ. Думаю, те вопросы, которые я Вам предложила в начале, могут быть весьма полезными для Вашего самопознания.
Как распознавать теневые стороны?
«Пониманием себя в следствии обучения, в любом лучше данная информация в жизни не окажется лишней и больше подтолкнет к пониманию психологии с различных методик.

Дайте исследум это вместе.»;
Благодарю Вас за ответ.
Соглашусь с Вами, психологические знания во многом могут быть полезны в жизни.

Вам сейчас нужны психологические знания для решения какой-то конкретной проблемы, для общего развития или для чего то другого?

С каким вопросом сейчас обращаетесь к психологии?(Если пока не получается сформулировать или не захотите делиться то это тоже нормально)

Как психологи могли бы поддержать Вас на этом пути? Или нужна не поддержка, а что-то другое?

Можете отвечать на вопросы, которые откликаются или поделиться чем-то другим, что сейчас волнует.
как купить товар?
Здравствуйте.
«какие варианты из этой мелкой проблемы можно найти?»;
Казалось бы, мелкая проблема:
«КАК КУПИТЬ ТОВАР?»;

Но при этом Вы долгое время в связи с этим не можете удовлетворить свои желания:
«так иногда хочется купить какой то фастфуд да и не только а в варусе не очень вкусный фастфуд.так годами и отказываю себе»;

С решением Вашего вопроса
«что же делать?»;
есть несколько вариантов.

Вариант 1 конкретный: заказать доставку.

Вариант 2: продолжать себя ограничивать, как до этого.

Вариант 3: прокачивать устойчивость к поведению других
«продавцы с кислым лицом и могут что то обидное сказать»;
чтобы свободнее действовать в своих целях.

Вам какой вариант больше подходит?

Почему решили обратиться за помощью именно сейчас, если проблема присутствует давно?
«так годами и отказываю себе»;
Как распознавать теневые стороны?
«Спасибо большое, возможно есть ещё материал по этой теме? Что бы немножко глубже изучить вопрос.»;
Пожалуйста.
Если Ваш вопрос больше про обучение, то Вы можете поискать соответствующую информацию в статьях, книгах, на курсах — что больше соответствует Вашим потребностям. Если Вы хотите получить внимание и поддержку в процессе обучения, Вам могут подойти курсы с услугой сопровождения от наставника.

Возможно в контексте возникшего интереса к углубленному интересу к изучению психологии у Вас есть вопросы касаемо того, чем Вам могут непосредственно помочь практикующие психологи.

Так как вопросы про обучение, на мой взгляд, все-таки больше к педагогам и наставникам.

Иногда за интересом к психологии стоят и более глубокие вопросы — например, как знания могут помочь в личной жизни или в взаимодействии с людьми... Если хотите, мы можем попробовать исследовать это вместе.

Відредаговано автором 27-02-2025 17:14:09

Как распознавать теневые стороны?
Когда история Вас задевает, можно обратить внимание на несколько моментов:
— Какой персонаж вызывает у Вас сильные эмоции и какие именно? Что в нем цепляет? Возможно, он отражает что-то вытесненное в Вас.
— Какая часть сюжета вызывает напряжение или отклик? Это может быть связано с Вашими внутренними конфликтами.
— Какие архетипические образы встречаются в сказке? Например, герой, тень, мудрый наставник, трикстер. Как они проявлены в Вашей жизни?
— Если представить себя на месте разных персонажей, какие чувства возникают?
Можно также анализировать с помощью вопросов, похожих на те, что мы обсуждали ранее, но с учетом символики истории:
— Какой скрытый смысл может нести этот сюжет для меня?
— Как эта сказка/миф перекликается с моими переживаниями?
— Есть ли в ней метафора моего внутреннего конфликта?
Как распознавать теневые стороны?
Здравствуйте! Радостно, что Вы проявляете интерес к юнгианскому подходу — как по мне, это также шаг к более глубокому самопониманию.

Если говорить о теневых аспектах личности, то важно не подавлять и не игнорировать их, а осознавать, исследовать и интегрировать. Можно задать себе такие вопросы:
— Какие качества в людях меня раздражают и почему?(Возможно, это покажет Вам отражение того, что Вы подавляете в себе.)
— Какие эмоции мне трудно выражать? Что я боюсь показать миру?
— Какие мои желания, импульсы или мысли я считаю "неприемлемыми" и стараюсь от них избавиться?
— В каких ситуациях я веду себя не так, как хотела бы? Что мною движет?
Главное — не бороться с тенью, а учиться её осознавать и понимать, чтобы она не управляла Вами из бессознательного. Если Вам интересно глубже проработать эту тему, можно вести дневник наблюдений, анализировать сны или, например, рассматривать образы в сказках и мифах, которые больше всего Вас задевают.

Я бы обратила внимание еще и на то, что теневые стороны — это не всегда про что-то негативное. Если Вы сильно восхищаетесь чем-то в других людях, то у Вас может быть потенциал развить это в себе..
Ещё один интересный момент — если Вы что-то очень сильно хотите получить от других людей, долгое время, то, скорее всего, это у Вас есть в той форме, в какой Вам нужно, и это тоже может долгое время не осознаваться и не замечаться. (Например, хотите получить глубокое понимание от других, а на самом деле это Вы имеете навык глубокого понимания, и тд)

Желаю удачи в изучении и самопознании.
Не знаю, що зі мною відбувається
Вам дуже сумно і боляче, що за стільки років хлопець Вас так і не зрозумів, що Вам доводилося терпіти звинувачення і тримати на собі ініціативу щоб стосунки тривали, і зараз Ви сердитесь на нього, через це все, що немає можливості налагодити врешті гарні відносини, яких Вам би хотілося.

Для Вас цей кіт не просто кіт, а практично член сім'ї, і може бути дуже боляче, коли раніше він був частиною Вашого життя, а тепер не вдається подбати про його добробут, знати як він і чи все з ним в порядку, чи отримає він піклування, коли буде необхідно...

«Дякую, коли я все розповіла, мені стало легше.»;
Будь ласка.
Якщо буде потреба ще чимось поділитися чи в чомусь розібратися надалі, звертайтесь.
Не знаю, що зі мною відбувається
Ніхто повністю не зрозуміє, як Вам це було боляче, важко і несправедливо.
І зараз Ви потребуєте нарешті отримати бажане розуміння, прийняття, визнання Вашої цінності, Ваших старань, Вашого вкладу, поваги.
Ви хочете виразити свій біль і щоб нарешті до Вас віднеслися справедливо.

На жаль Ви ігнорували себе, мирилися з його ігнором, пропускали це і намагалися далі, сподіваючись що на якийсь раз щось нарешті зміниться але це не змінювалося. І не змінювалася Ваша звичка терпіти, залишати це як є. Йти в ці стосунки далі, не відстоюючи те, що для Вас важливо.

Тепер дуже боляче і почуваєтесь обманутою і з думками "як так можна".

Так працює травма. І Ви йдете в такі стосунки, і залишаєтеся саме в таких стосунках, де буде ігнорування Ваших потреб. Продовжувати терпіти, в надії що Вас нарешті помітять, зрозуміють, гідно оцінять.
Але на жаль це не працює і тому так боляче. І поки Ви не виставите межу, що з Вами так не можна — так і буде надалі.

Скільки б я чи інші психологи Вам не пояснювали, на жаль, це не допоможе само по собі.

Тільки коли самі відчуєте що так не працює і дійсно захочете це змінити зсередини, в собі. А не сподіваючись що інший зрозуміє, схаменеться, зміниться.
Не знаю, що зі мною відбувається
«На жаль, Ірино, Ви праві.
Рішення прийняв він, спочатку я не могла змиритися з цим, тепер прийняла як факт.
Але не знаю, чи вдасться мені протистояти, якщо він вирішить знову зʼявитися у моєму житті.
Я цього і не хочу, і хочу одночасно. Це теж мене дуже засмучує.
Постійно згадую то погані моменти/ то хороші.»;
Зараз Ви в "підвішеному" стані, це дуже важко і виснажливо, може бути багато тривоги, невпевненості, сумнівів, недопрожитих почуттів. Багато невідомості, невизначеності:
— не відомо, чи вирішить він знову з'явитися у Вашому житті;
— не відомо, чи вдасться Вам протистояти;
— не відомо, чи хочете Ви цього, чи не хочете.

Чи є зараз бажання, потреба розібратися, дійти до визначеності в якомусь із цих компонентів?

Чи хочеться поки що побути у невідомості?

І те і те нормально, Ви можете вибирати те, на що зараз є ресурс і бажання.

Цінно те, що Ви усвідомлюєте власні сумніви і невизначеність.

Якої допомоги на цей момент потребуєте від психологів?
Подруга говорит обидные вещи
«В момент ссоры с бабушкой ощущала тревогу и обиду»;
Если представить, что Вы могли бы вернуться в ту ситуацию, какими словами Вы могли бы поддержать себя в те моменты?

«сейчас считаю я делала правильно что не давала ей кричать на себя и уходила, хоть и плакала потом»;
Здорово, что Вы, по мере своих возможностей, уже тогда могли постоять за себя, хоть и было обидно до слез.

«Сейчас я думаю что я действительно немного ранимый человек, болезненно могу реагировать на повышенный тон и грубость.»;
Вы думаете, что Вы немного ранимый человек, потому что можете болезненно реагировать на повышенный тон и грубость.
Попробуйте, пожалуйста, дать еще 3 варианта объяснения.
Вы болезненно реагируете на повышенный тон и грубость, потому что:
1. Вы немного ранимый человек.
2. ...
3. ...
4. ...

«Думаю лучший вариант для меня это спокойно сказать: я не просила сейчас твою критику, почему ты злишься.»;
Вы можете высказать свою потребность, и в зависимости от того, насколько Вы близки с подругой, можно попробовать наладить взаимопонимание.
Высказать, что Вы чувствуете в этой ситуации, как на Вас влияют ее слова и поведение, объяснить, чего Вы бы хотели в этой ситуации.
Чтобы она Вас услышала, важно не высказываться в обвинительном тоне, а действительно проявить сочувствие и понимание. Ваши слова как раз кстати, можно так и спросить:
«почему ты злишься»;

Но если Вы не готовы и не хотите ее понимать, когда она так себя ведет, это тоже нормально, и Вы можете выбрать увеличить дистанцию или прекратить общение.

Что Вас сейчас ближе, касаемо отношений с этой подругой: понять и наладить общение, отдалиться чтобы уменьшить влияние ее критики на Вас или прекратить общение вообще?

«Вообще когда я даю отпор обидчику я ощущаю или гордость, или страх, или мне жалко обидчика (в случае если мне казалось что он говорил критику действительно чтобы помочь).»;
Ваши эмоциональные реакции разнятся в зависимости от ситуации, контекста, Вашего состояния, и это нормально.

Как бы Вы хотели себя чувствовать, когда защищаете себя в большинстве случаев?

«А страх наверное из-за того что пару девочек в школе тоже часто оскорбляли меня и критиковали мою одежду, а когда я сказала прямым текстом чтобы они заткнулись, они начали замахиваться и говорить по типу: скотина, мы тебя ещё научим как с нами разговаривать. »;
Очень жаль, что Вам пришлось пережить такой опыт. Вам могло быть очень страшно в такие моменты и Вы могли чувствовать себя неуверенно, бояться, что другие могут причинить Вам боль, чувствовать несправедливость и обиду, из за того, что другие позволяют себе оскорблять и критиковать Вас.

Какие слова Вы хотели бы сказать себе в той ситуации, чтобы защитить и поддержать себя?

«Ну это так, разборки 4 класса, но сейчас всё равно есть страх что человек отреагирует агрессивно на мой отпор»;
Для ребенка в таком возрасте подобный опыт может быть и правда очень болезненным и если Вы не получили тогда необходимую защиту и поддержку, то страх мог закрепиться и влиять на Ваше состояние в подобных ситуациях, когда другие нарушают Ваши границы и нужно дать отпор.

«А если люди посчитают меня нюней, то буду грызть себя что есть люди которым пофиг на агрессивный тон и упрёки, может они их с юмором воспринимают, а я на это реагирую и расстраиваюсь.»;
Не зависимо от того, как что воспринимают другие люди, Вы имеете право и причины воспринимать и реагировать так, как Вы воспринимаете и реагируете Вы. Ваше восприятие и реакции нормальные. И если другие люди не имеют к Вам злых намерений и относятся к Вам тепло, то когда Вы будете отстаивать свои границы, они отнесутся к Вам с уважением и пониманием.
Некоторые люди могут быть не настолько чуткими и понимающими, как Вам нужно. Но Вы заслуживаете уважения и понимания, в первую очередь от себя. И когда Вы будете напитаны поддержкой и принятием, то поведение других будет меньше задевать.

Пока что, возможно, Вы нуждаетесь в том, чтобы другие люди дали Вам принятие, понимание, поддержку, уважение, бережное отношение.
Повідомлення
Надіслати особисте повідомлення
Щоб відправити повідомлення цьому психологу прямо звідси, потрібно зареєструватися або увійти як користувач.

qr