У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Війна

У Психолога » Війна » Сторінка 2
Україна


стаття про війну росії проти України Про настрій і що на нього впливає

Враховуючи військовий стан в Україні, важко мати гарний настрій. Але він нам потрібен. Що ж впливає на настрій? Цікаво, що це не тільки події, що відбуваються.

стаття про війну росії проти України Нова нормальність. Вимушена еміграція.

Давайте поговоримо про вимушену еміграцію.Які сенси закладено у це явище?Вимушена еміграція — це ненормативна криза, в якій старі опори та смисли вже не діють, а нові ще не встигли сформуватися. Особливо якщо це супроводжується нестачею ресурсу...

стаття про війну росії проти України Синдром біженця. Ризики та надії

Сьогодні важко знайти українця, якого прямо чи опосередковано не торкнулося таке явище, як еміграція. Еміграція – це радикальна зміна всього: мови, культури, стилю поведінки, історії, географії, кола друзів...

стаття про війну росії проти України Покрокові підказки, що робити з дітьми, які постраждали від війни!

Покрокові  підказками, що робити з дітьми, котрі постраждали від війни. Багато українців поїхали за кордон з сім’ями з дітьми. Діти втратили безпечне, постійне місце. Як говорити з дитиною, про психологічну допомогу.

стаття про війну росії проти України Парадокс Стокдейла: стійкість на противагу оптимізму

Ми відзначили першу річницю початку повномасштабної війни в Україні. Те, що видавалося бігом на коротку дистанцію у “2-3 тижні”, все більше нагадує тривалий марафон. «Ніколи не плутайте віру в те, що ви переможете, із суворою необхідністю тверезо дивитись на факти, хоч би якими жахливими вони не були».

стаття про війну росії проти України Спринт чи марафон! Як дозволити собі відпочинок.

Мчиш на всіх парах? Це, звісно, добре, як що ти - локомотив. Позаду майже рік великої війни. Скільки ще попереду – невідомо. 🏃‍♀Це не спринт, а марафон. Забіг на довгу дистанцію потребує налаштування.

стаття про війну росії проти України КОНФЛІКТ ЯК МИСТЕЦТВО ДОМОВЛЯТИСЯ

Сирени. Ракети. Вибухи. Війна. Градус стресу зашкалює, напруга зростає, дратівливість сягає своєї найвищої позначки ... Поки існують люди, існуватимуть протиріччя інтересів. Тому вміти конфліктувати – це мистецтво, якому варто вчитися.

стаття про війну росії проти України Чому гумор під час війни викликає обурення?

Є люди, у яких гумор під час війни викликає обурення. Пов'язано це з тим, що вони, в силу певних причин, заборонили собі радіти під час війни. Тому і агресують на людей, які дозволяють собі гумор...

стаття про війну росії проти України Психологічні труднощі переходу на українську мову

Перш ніж нариватися на хейт в соцмережах, який напевно буде, поясню власну позицію з приводу переходу російськомовних громадян України на українську мову. Чимало моїх клієнтів, які раніше спілкувалися російською, усвідомлено та добровільно без жодних маніпуляцій з мого боку, чи з боку інших людей перейшли на

коментарів: 2
стаття про війну росії проти України Адаптація і психологічні захисти. І чому не можна звикати до війни.

Війна, і все що відбувається навколо, продовжує на нас впливати. Я проводжу багато консультацій і спостерігаю, як психіка кожної окремої людини намагається справитися з тим, що відбувається, намагається знайти пояснення, шукає шляхи і способи сховат

стаття про війну росії проти України Дієві ліки від «відчуття провини» для тих, хто зараз не вдома

Ми реально сильна, мужня, талановита, багата на людські й природні ресурси нація та країна. І пекельно боляче усвідомлювати, що в деяких ключових аспектах найбільша небезпека, «зрада» та зараза сидить у головах та в подвійній моралі, а деякі роками

стаття про війну росії проти України КОХАННЯ МАЄ БУТИ СИЛЬНІШЕ ТРУДНОЩІВ, ВІЙНИ ТА СМЕРТІ.

На жаль, сьогодні багато українських сімей через російську навалу вимушено розлучені. Ось декілька ідей, які можуть стати в нагоді при спілкуванні з коханими людьми і допоможуть пережити вимушену розлуку, подолати відстань та щоб кохання перемогло.

стаття про війну росії проти України ЧАС ІДЕ, ВІЙНА ТРИВАЄ… ПРО ТЕ ЯК РУХАТИСЯ ДАЛІ.

З плином часу все більше накопичується і відчувається напруга і у тих людей, які були вимушені виїхати з України і в тих, що їх зустрічають, приймають, допомагають, рідні чи чужі б вони не були. Мене всі бісять, вони продовжують жити звичним життям,

стаття про війну росії проти України Навчання в умовах війни, особливості та реалії. Поради батькам

Як діти себе поводять та навчаються зокрема залежить від багатьох факторів. Насправді, війну в Україні українські діти проживають глибоко і болісно, здебільшого вони все розуміють. Багато хто вимушений був раптово та терміново подорослішати.

стаття про війну росії проти України Мой близкий вернулся с войны другим человеком. Как ему помочь?

Война меняет людей. Солдат возвращается домой - и вот, после долгожданной и радостной встречи, близкие обнаруживают, что человека «словно подменили».



Психологи, які пишуть на тему Війна
Инна Велигурская Київ
Ірина Миколаївна Максименко Київ
Катерина Павлюк Київ
Юлия Сергеевна Кулешова Одеса
Христина Сергіївна Малишева Вінниця
Михаил Геннадиевич Кигель Харків
Наталия Кошулько Київ
Наталя Нізамутдінова Черкаси

Питання психологу

Мне скоро 19 лет. Я боюсь можно сказать покупки авто. Говорю сразу я все свои деньги копил зарабатывал, и целое лето вкалывал и вот я отклал на жигули мечтал с детсва о 06. И вот родители против мол зачем тебе оно пока нужно, типо против. Работа есть но денег не много. И мне жалко покупать авто типо выбивает что парням собирают на передовую и мне стыдно что я не могу их отдать хотя с другой стороны продают авто по 26 млн гривен вы представте что ето за сума и каждый день новые авто ладно если б ну 300 000 грн там ну 500 000. Ну милион. Но не как 26 млн как думаете почему я так думаю ? Почему отложеные с детсва деньги и заработаные мною я не могу потратить на авто. У меня у самого дядя служит и мне обидно что я не чем не могу помочь просто я так хотел себе авто. Хотя понимаю что поступаю как скотина. Хотя багатым людям которые продают за 26 млн не стыдно и поймите ето у них не одно авто и не один дом, возможно вила. Что мне с-собой делать ?

Здравствуйте, не уверенна сюда ли мне стоит писать, просто мне страшно. На данный момент я живу в Донецкой области с парнем, также тут проживает вся его семья. Ещё в начале полномасштабного вторжения мы все эвакуировались, поддавшись всеобщей панике. В итоге вернулись, не смогли адаптироваться. Я какое-то время жила отдельно в 2022, в другой области, тянула с собой парня, чтобы он переехал ко мне, понимала, что нельзя возвращаться туда, мы молодые и строить жизнь там бессмысленно. Он больше поддавался влиянию своих родителей, которые его запугивали и не пускали, увезли с собой обратно в прифронтовой город. Я не выдержала и приехала к нему в конце 2022, плюнув на опасность, отсутствие перспектив и спокойной жизни, мне хотелось просто быть вместе и я по сей день здесь. Тут также не раз предлагала переехать, были возможности. Он ни в какую, говорил, что поедет только со всей семьёй.
Сейчас ситуация ухудшается ещё больше, фронт движется к нам, осталось 20 км, закон о мобилизации ужесточают всё больше, теперь выехать сложнее, можно «эвакуироваться» прямиком на фронт. Твердит, что будет ждать, когда поедет вся семья, так спокойнее... Недавно я услышала разговор, о котором он не знает - родители ехать не собираются, две бабушки, мама, папе с инвалидностью будет тяжело найти работу, здесь вся их жизнь, они собираются оставаться в городе и смирились с тем, что возможно тут погибнут. Я в отчаянии, мы молоды, вся жизнь должна быть впереди, я хочу счастливой жизни с человеком, которого я люблю, я не хочу погибнуть под обстрелами и не хочу, чтобы он погиб на войне. Это для меня самый близкий человек за всю мою жизнь, но я сейчас не вижу хорошего будущего вообще. Если я останусь здесь, то мы можем не выжить или кто-нибудь из нас останется один, в оккупации. Мне страшно остаться одной и страшно представить, если я сама умру так, а он останется там. Нет никаких гарантий, что мы оба переживём бои за город. Если я уеду, а ехать мне по сути некуда, только снова жить одной где-то как-то, то не смогу с этим смириться, что я бросила человека, выбрав свою жизнь, если он погибнет там или с ним что-то случится. Я не знаю, что делать, у меня были планы на жизнь и мечты, конечно, если я выживу, то готова буду начинать жизнь с начала в новых реалиях, но мне страшно, что будет дальше и что предстоит, я не знаю какой выбор я должна сделать, наверное, мне нужен чей-то совет, взгляд на ситуацию со стороны.
Спасибо за ваше внимание.

Два роки я нічого не боялась...
У мене все було більш-менш два роки. Я трималась як могла, але тепер не можу, у нас був сильний обстріл, після цього мене повернуло, як тільки я почала приходити у себе, почали бити бомбами по Харкову, я звідти. Я почала боятися ще більше, чоловік не хоче виїхати зі мною у село, мені соромно через нього що я боюсь, він тисне на мене. У нас є дитина, я кажу ми можемо померти, а він а що ті два роки не могли? Щойно прилетіло недалеко від мене, я більше просто так не можу жити. Мені так погано, так важко, вранці знову буде обстріл . А найстрашніше те що чоловік влаштувався на роботу і цілими днями я буду сама під ракетами. Мені хочеться щоб мене обійняли, чоловік не розуміє мене. Я постійно уявляю приліт у будинок, спалах перед очима, знаєте ніби як прильот, але якого немає, флешбеки. Допоможіть хоча б теплим словом, я нікому не довіряю, не маю подруг, друзів бо не довіряю людям, мені страшно поховати рідних, дитину, своїх тваринок яких тримаю.


Відео на тему

психолог Психопатія та кримінальна свідомість

У відео йдеться про те, що таке психопатія, соціопатія, мислення злочинця, тощо. Чи можливо вилікувати таких людей? В чому різниця між органічною хворобою, та набутою? Які є відомі люди, які мали подібі розлади особистості.

психолог Жінка воїна

Довгий час не могла наважитися щось писати чи говорити на цю тему назагал. Та я рада, що це все ж таки відбулося. І я можу прилюдно заявити про свою повагу до жінок, що обрали собі у пару чоловіка-воїна.

психолог Новая зона комфорта. Иммиграция. (Часть 1: Ритуалы)

Как быстро и легко построить новую зону комфорта при переезде в новую страну. Почему это важно. Часть 1: говорим о ритуалах. Я несколько раз в своей жизни переезжала из страны в страну и уже выработала свои работающие способы быстрой адаптации, которые реально помогают. Во времена войны и массовой иммиграции, будет полезно многим.

Рекомендуємо!

ls= Причини підтримки агресії: страх, заперечення, нездоровий патріотизм… Причини підтримки агресії: страх, заперечення, нездоровий патріотизм…

Аналіз причин підтримки агресії з точки зору психології та соціології. Боягузтво, страх. Одна з реакцій на агресію це - приєднання до агресора. Вплив пропаганди. Байдужість. Заперечення або втеча від реальності. Патріотизм. Є здорові прояви патріотизму

ls= ЧАС ІДЕ, ВІЙНА ТРИВАЄ… ПРО ТЕ ЯК РУХАТИСЯ ДАЛІ. ЧАС ІДЕ, ВІЙНА ТРИВАЄ… ПРО ТЕ ЯК РУХАТИСЯ ДАЛІ.

З плином часу все більше накопичується і відчувається напруга і у тих людей, які були вимушені виїхати з України і в тих, що їх зустрічають, приймають, допомагають, рідні чи чужі б вони не були. Мене всі бісять, вони продовжують жити звичним життям,

ls= Способы преодоления стресса и кризиса Способы преодоления стресса и кризиса

Сейчас реальность такова, что наша задача не исключить сильный стресс в жизни (во время войны - это невозможно), а научиться жить под воздействием стрессоров , замечая при этом пользу для себя и некоторые возможности, которые могут появляться в измен

ls= Психологічні поради, щодо адаптації дітей в умовах війни Психологічні поради, щодо адаптації дітей в умовах війни

«Мама, коли закінчиться війна?» - майже не щодня питає мене донечка, «Хочу додому, хочу до тата!» Наші діти - діти війни. Що потрібно знати батькам, аби допомогти своїм дітям в цих складних обставинах. Переживання дітей можуть відображатися ...

ls= Чому злий комбатант - це добре... Чому злий комбатант - це добре...

Гнів і лють – стратегія виживання у ситуації нелюдського напруги, втоми та страху. За словами Джорджа Фоллера (психотерапевта, який спеціалізується на роботі з військовими, рятувальниками, поліцейськими), дослідження показали, що кожен військовий найбільше боїться ...



Повернутись до ...
qr