У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


дуже ревную чоловіка, низька самооцінка

У Психолога » Поради психолога онлайн (безкоштовно) » Самооцінка та впевненість в собі » дуже ревную чоловіка, низька самооцінка

одружені з чоловіком 5 років. приводів не дає. ревную його майже до всіх, знайомих, родини. розумію що так не правильно, потрібний особистий простір, вільний час, але важко з цим відчуттям щось зробити. дуже дратувало коли він проводив багато часу з родиною яка на відстані, особливо з сестрою меншою, вона одружена, живе в іншій країні, до слова у чоловіка 3 сестри і 1 брат. таке відчуття ніби вона конкурентка. з іншими чоловік ставав іншим, мене це дратувало, чому він зі мною не такий. дратує коли чоловік з сестрою говорить по телефону чи переписується. не знаю як з цим бути і як спокійно на це реагувати. говорили про це з чоловіком, але все закінчувалось сварками, він не розумів чого в мене таке ставлення. я і сама не знаю як з цим бути, з одного боку розумію, що до цього треба ставитись спокійно але з іншого боку мене дуже дратує його спілкування з сестрою. до слова в мене низька самооцінка, дуже запам'ятовую коли мені хтось зробить погано, це виходить саме по собі, з цим теж не можу нічого зробити. часто ображаюсь. працюю над собою, і над цими проблемами але не завжди виходить. підкажіть як з цим бути? дякую

Питання від: ; Вік: 29

Тест на самооценку.


психолог онлайн
Доброго дня!
цитата:

підкажіть як з цим бути?

цитата:

дуже ревную чоловіка, ниьзька самооцінка

Ви бажаєте позбутися ревнощів та підвищити свою самооцінку?
Чи яку допомогу очікуєте отримати від психологів?

👍 радити психолога:


психолог онлайн
1
Татьяна Штапова
Доброго ранку!
цитата:

одружені з чоловіком 5 років. приводів не дає. ревную його майже до всіх, знайомих, родини. розумію що так не правильно, потрібний особистий простір, вільний час, але важко з цим відчуттям щось зробити.

Співчуваю Вам: ревність - болюче переживання, від якого псується життя. Тим більше, що об'єктивних причин немає. Спрацьовує Ваша потреба "володіти" одноосібно об'єктом кохання. І з цією проблемою варто працювати разом з психологом, бо її корені, як мені видається, знаходяться у Вашому минулому, тобто в дитинстві. Точніше у формуванні моделі прив'язаності. Що можете з цього приводу розповісти? Яким було Ваше дитинтсво? Як ставились до Вам окремо мама і тато, інші близькі люди?
цитата:

працюю над собою, і над цими проблемами але не завжди виходить

Поясніть, будь ласка, в чому полягає робота над собою? Чому вона не дає бажаних результатів, на Ваш погляд?

Відредаговано автором 01-04-2023 11:15:05


👍 радити психолога:


психолог онлайн
Доброго дня!
Ви вже бачите проблему яка заважає вам комфортно жити та говне її корені:"в мене низька самооцінка".

Це вже не мало та гарний крок до змін!

Якщо коротенько щодо причини безпідставних ревнощів- це може бути невпевненість у собі, занижена самооцінка, емоційна залежність від партнера, наслідок моделі батьківської родини, тригер попередніх стосунків (якщо колись доводилось переживати зраду) а також складні, емоційно холодні відносини з батьком/мамою в дитинстві, коли дитина не отримала тепла, любові, уваги і зараз намагається її охопити максимально.

Така історія може бути коли були брати/сестри яким діставалися більше уваги, і ця увага була основою конкуренції.
Незнаючи глибше вас важко ствердно казати чому так.
Але основа- ваша впевненість у собі, самоцінність та емоційна незалежність.
Ви розумієте раціонально що це не є добре, але ж цей механізм ревнощів запускають ваші внутрішні установки, страхи можливо, ображенні раніше почуття, або ж та маленька дівчинка що досі живе в середині вас і так наполегливо цього хоче.

Гарним рішенням буде обрати психолога та попрацювати інливідуально, щоб дійсно зрозумівши першопричину змінити ці хибні установки та покращити якість життя.

Відредаговано автором 01-04-2023 11:21:01


👍 радити психолога:

Виберіть психолога для консультування з приводу самооцінки та впевненості в собі, відчуття власної гідності та цінності, любові до себе


психолог онлайн
Добрий день.
nik637, варто розібратися в причинах ревнощів та по можливості попрацюваті над усуненням їх.
Якщо причина ваших ревнощів криється у низькій самооцінці та невпевненості в собі, своїй привабливості тощо, то варто працювати над цим, тобто, підвищувати самооцінку та власну цінність загалом.
Бажано працювати з фахівцем, якщо самостійно невиходить.
Ревнощі лікуються дуже важко тому що пов'язані з дуже ранніми травмами прив'язаності, тому у вас може погано виходити самостійно.

Відредаговано автором 01-04-2023 13:21:49


👍 радити психолога:


психолог онлайн
цитата:

працюю над собою, і над цими проблемами але не завжди виходить. підкажіть як з цим бути?

Доброго дня. Яким чином Ви працюєте над собою? Ви вперше відчули ревнощі у відносинах з чоловіком чи щось подібне було і до відносин з ним?

👍 радити психолога:


психолог онлайн
Існує таке поняття, як емоційна зрада — це коли людина перебуває у шлюбі чи серйозних стосунках, але віддає комусь іншому більше часу, енергії та почуттів, ніж своєму партнеру. З цим «другом» він ділиться потаємними думками, до нього воліє звертатися за підтримкою, теплом та емоційними погладжуваннями.
Постійний партнер при цьому отримує повідомлення: «у мене є хтось цікавіший за тебе, здатний дати щось цінне, чого ти мені дати не здатний».
Партнер зазвичай добре відчуває, що у стосунках відбувається щось недобре: поступово зникають інтимність, прихильність, довіра, зростає дистанція між партнерами. А коли партнер, який страждає, намагається пред'явити своє невдоволення, у відповідь отримує нерозуміння і заперечення існуючої проблеми. У крайніх випадках його звинувачують у дурості, принижують, ображають. Головний аргумент на свій захист – відсутність сексу.
Емоційні стосунки виникають не лише з колегами, друзями, знайомими, а й із родичами, у тому числі з братами та сестрами. Обидві сторони відчувають сексуальний потяг, незалежно від того, визнається це чи ні. З боку легко помітити флірт, спокусливі жести, погляди, довірчі розмови наодинці.

У вашій ситуації можна простежити наявність емоційної зради з боку чоловіка. Швидше за все, узи шлюбу, діти, спільне господарство – це те, що вас пов'язує, а емоційність винесена за межі ваших стосунків. Це лише моя гіпотеза.
Стає зрозумілим, чому ви ревнуєте чоловіка майже до всіх. Вас позбавили важливої складової частини стосунків - емоціного зв'язку, тепла, прихильності, що може призводити до переживання самотності та безпорадності. Це дуже важке переживання, особливо, коли парнер заперечує наявність проблем

Відредаговано автором 02-04-2023 01:32:15


👍 радити психолога:


психолог онлайн
Добрий день. А у вас є родина? Є з ким спілкуватися, окрім чоловіка?
Чим займаєтеся у житті?

👍 радити психолога:


психолог онлайн
Взагалі, це тема на індивідуальну психотерапію - іншим чином патологічні ревнощі не подолати.
Корені цього, скоріш за все, у Вашій батьківській сім'ї. Чи є у Вас сестри? Рідні або двоюрідні.

👍 радити психолога:


психолог онлайн
Доброго дня! Ревнощі - почуття складне і неприємне. Причин тому може бути багато - і занижена самооцінка, і часте відчуття недовіри до чоловіків або до світу в цілому, і загострене відчуття конкуренції, і відголоски сімейних історій або настанов, і розмите відчуття кордонів ( коли не дуже зрозуміло, на що маю право я і на що має право іниший). Цілком можливо, що у вас можуть виникати складнощі у встановленні близьких емоційних стосунків, причому не тільки з чоловіком. Було б добре звернутись до психотерапевта. Ви б могли не тільки розібратись з ревнощами, але й суттєво покращити якість життя.

👍 радити психолога:

Щоб запитати або відповісти, авторизируйтесь або пройдіть реєстрацію!
Автор питання не дозволив його обговорення. Заборона стосується порад від нефахівців. Відкриті для коментарів питання - тут.

Наші психологи

Схожі онлайн консультації

Психологічний аналіз творів

Рекомендуємо

Тест на самооценку (Тест Сонерсен) Тест на самооценку (Тест Сонерсен)

Психологический тест, предложенный Мэрилин Соренсен, психологом, поможет определить, страдаете ли вы от низкой самооценки.

Уверенность в себе Уверенность в себе

Неуверенность в себе. Что такое подлинная уверенность? Независимость от мнения окружающих? Самостоятельность? Уверенность – это вера в подлинное Я, вера в себя. Про эффект самозванца.

5 мифов о самооценке, от которых стоит отказаться прямо сейчас 5 мифов о самооценке, от которых стоит отказаться прямо сейчас

Ложные убеждения о самооценке, вроде «высокая самооценка — это нарциссизм». Самооценку принято делить на высокую и низкую, адекватную и неадекватную. Миф первый — бывает завышенная и заниженная самооценка.

Принятие и самооценка Принятие и самооценка

О самооценке и принятии сейчас не говорит только ленивый. Всем хочется видеть рядом с собой сдержанных, спокойных, щедрых, благородных, а вернее, удобных людей. С ними ведь спокойно: они не позарятся на чужое, не проагрессируют и предпочтут ваши инт

qr