Психологиня Алла Григорівна Веленко Київ метро Університет


спеціалізація, зона професійних інтересів
Основне

⭐ Оцінка від колег-психологів
Рейтинг від колег: 10 з 10ти.
Усього оцінок: 4. хто оцінював
Чому користувачі не можуть залишати відгуки про психологів? Чому не можна дати можливість запитувати на сайті оцінювати відповіді?
Людина, яка звертається за психологічною допомогою, так само як і будь-який нефахівець у принципі, не завжди може об'єктивно оцінити користь від тих чи інших рекомендацій психолога. Іноді найбільш слушна порада, наприклад, переглянути свої способи реагування в конфлікті, що повторюється, а найприємніша для клієнта - запевнення в тому, що він у всьому абсолютно правий і змінитися повинні оточуючі люди.
Іноді саме ті відповіді, які «зачіпають» клієнта, викликаючи почуття роздратування та агресії, якраз і є «правильнішими».
Хороші рекомендації не завжди приносять полегшення одразу.
Тому майстерність психолога може найточніше оцінити інший фахівець.
Відповіді 4955
Я правильно Вас зрозуміла - у Вашому житті вже була ситуація, коли в очі Вам, чи комусь потрапила агресивна речовина? І як та ситуація скінчилася?
Якщо людина потрапляє в такі обставини, як на мене, вже не до почуття сорому, адже, мова іде про спасіння очей. І тоді в такі моменти важлива кожна секунда, а не роздуми "якби хтось щось поганого не подумав про мене".
Отже, як на мене, проблема може бути не стільки в агресивній речовині, скільки у просто велетенській залежності від думки оточуючих. А така залежність, як правило, формується в дитинстві - або під впливом ставлення батьків до дитини, або ж передається від батьків " спадково" у вигляді певної деструктивної установки, чи поведінкової моделі. І тому потрібно розбиратися саме з цим.
Як батьки ставилися до Вас в дитинстві? Чи були епізоди, коли Вас дуже соромили перед іншими людьми?
На скільки самі батьки залежать від того, хто і що про них подумає?
Вам не здається ситуація трохи дивною? ВАША дівчина спілкується зі своїм колишнім (а чи насправді таким вже колишнім, якщо спілкується й досі?), а Ви покірно "заглядаєте їй в очі" і очікуєте, коли вона когось одного з Вас вибере?
Далі Ви пишете "їй кажу видали його і не спілкуйся,кажу хто тобі дорог він чи я,а вона сказала ні ти ні він ,ви для мене всі однакові!". Тобто, Ви говорите, щоб вона видалила його контакти, а вона цього робити і не збирається, бо Ви їй байдуже...
А як щодо почуття чоловічої гідності?
Як Ви себе при цьому почуваєте?
Ця дівчина відкритим текстом говорить, що не цінує Вас, що їй абсолютно неважливі Ваші стосунки з Вами та Ваші почуття. А Ви запитуєте, що Вам робити?
Ви готові бути поруч з цією жінкою, коли вона так до Вас ставиться і в любу секунду може Вас зрадити?
Насправді, Ваше питання не про стосунки з цією дівчиною. А про те, як Ви ставитеся самі до себе. Звідки у Вас така сильна прив'язливість і величезна залежність від коханої людини?
Які у Вас були стосунки в дитинстві з батьками? Особливо, з мамою?
Уявіть собі, що Вам порадити розірвати стосунки... І Ви потім про це станете жаліти все своє життя, звинувачуючи себе та психологів. Або ж, залишилися в стосунках і створили сім'ю... І також буде сильно про це пожаліли...
У такий спосіб, Ви ніколи не зможе е прийняти правильне рішення і взяти за стосунки відповідальність на себе.
Ви пишете "Говорю это для того, чтобы у Вас не сложилось впечатление, что, мол, у них просто плохие отношения, раз он называет её «партнеркой» и сравнивает отношения с казино. Ведь это может привести к ошибочному восприятию ситуации и, как следствие, к ошибочным советам"
Є поняття підсвідомість і "оговорки" по Фрейду. Якщо б Ви реально вважали цю дівчину своєю, Вам ніколи на думку не спало навіть для психологів вживати такі слова.
У Вашій ситуації єдиний правильний шлях - це за допомогою індивідуальної роботи зрозуміти, чого насправді Ви хочете і що Вам потрібно. А це зв'язок із Вашою підсвідомістю, до якого у Вас самостійно доступу просто немає.
Якщо Ви не хочете, щоб так було, потрібно почати працювати над своїми дитячими травмами та страхами.
А такі речі ніякі переписування з психологами не вирішуються. Це конкретна робота з Вашими травмами та внутрішніми блоками.
Те, що Ваш чоловік працює і Ви займаєтеся дитиною та не працюєте, насправді, прекрасно!
Але...
Якщо Ви хочете, щоб у Вашій родині все було добре з реакціями донечки та фінансами, потрібно перестати тривожитися. Та, як кажуть, легко сказати, а от як перестати, правда?
Ми можемо тисячу разів знати у чому причина, але аж ніяк її не вирішити. Бо це рівень наших почуттів та емоцій, тобто, рефлексів. А рефлекси розмовами не змінюються.
Насправді, я Вам все одразу написала у перших двох коментарях. Кожна людина має право вибору, або все життя "наступати на одні і ті ж граблі", сподіваючись, що якось саме пройде просто поговоривши про проблему, або швидко змінити своє життя.
Відредаговано автором 27-03-2025 10:34:58
Ви пишете "Мама залишала вже з малих років у бабусі в селі, на все літо. Важкеньки були часи, мама багато працювала , батько мій випивав і рано помер..." Співчуваю, що прийшлося, фактично, рости без батька.
На моє переконання, у Вас залишилися глибокі непрожиті дитячі травми, пов'язані як з тим, що мама не могла Вам дати того необхідного тепла та любові, якого Ви дитиною потребували, бо багато працювала. Хоча, до цього можуть бути ще певні компоненти... Так і глибоко почуття незахищеності. Адже, за це відчуття відповідає батько. Це лише він, як чоловік, та батько може бути тою опорою та захистом, яких так потребує дитина і особливо, дівчинка.
Але батько пив а потім його не стало. А якщо пив, атмосфера в родині навряд чи була гармонічною...
Та і питання фінансів набагато глибше і, знову ж таки, родом з дитинства. Це, як правило, певні підсвідомі програми та установки, які передаються, так би мовити, у спадок дітям від батьків...
Розумію, що Вам би хотілося просто почути якусь дієву пораду і все одразу виправити, але... Такі питання одними порадами не вирішуються, на превеликий жаль. Бо потрібно почати працювати саме з Вами, а не дитиною.
Дитина почне себе поводити спокійно, як тільки зніметься внутрішня тривожність у Вас. А це робота з дитячими травмами. Тому потребує індивідуальної консультації
У Вашої дитини, судячи з усього, така ж сама прив'язливість та тривожність, як і у Вас.
Саме тому жодні Ваші гарні слова та вмовляння не допомагають. Бо всі діти транслюють лише внутрішній стан своєї мами. Тому якщо дійсно хочете допомогти своїй донечці стати більш спокійною та врівноваженою, необхідно спокійною та врівноваженою стати саме Вам.
Тобто, потрібно шукати причини такої підвищеної
тривожності саме у Вас.
Це може бути як недолюбленість в дитинстві, так і "спадок" від Вашої мами.
Яким було Ваше дитинство? Чи достатньо було Вам тепла, уваги та любові від батьків? Як реагували батьки, мама, на життєві обставини? Чи була мама тривожною та за все сильно переживала?
Відредаговано автором 26-03-2025 20:15:50
Те, що Ви намагаєтеся при дитині не показувати свої страхи - величезний вам респект, насправді!
Але справа в тому, що дитина реагує не стільки на зовнішні прояви батьків, скільки на їх внутрішній стан.
Тобто, дитина має ті ж самі страхи, переживання та тривоги, які мають і батьки. І якщо, наприклад, у когось з вас є, наприклад, прояви високої тривожності чи панічні атаки, або ж хтось з вас в дитинстві був дуже прив'язаний до своїх батьків і важко переживав розставання - те ж саме може передатися і дитині. Бо батьки та діти - це одне ціле і багато в чому повторюють одне одного.
Як Ви самі в дитинстві реагували, коли поруч не було батьків?
Чи прив'язливі до близьких людей? Чи є у Вас схильність до тривожності?
Відредаговано автором 26-03-2025 18:04:33
Ви пишете "Підкажіть, чому може виникати таке відчуття, ніби то я картаю себе за те, що забагато говорила і розказала?"
Я правильно Вас зрозуміла, в попередніх стосунках Ви не були на стільки відкритою та відвертою?
А що саме Вам не давало можливості відкритися тоді, і чому зараз Ви почуваєтеся себе більш розслабленою?
Окрім того, у мене чомусь виникає думка, що от те саме картання себе може бути якось пов'язане з Вашою самооцінкою. А як, зазвичай, Ви реагували після спілкування з оточуючими, наприклад, в школі, або з батьками?
Тому просто повторюся: довіряти повністю можна лише Богу. А кожна людина, якою б вона не була прекрасною і яким би не була спеціалістом, професіоналом - це лише людина. І єдиний, хто може достеменно знати, що Ви відчуваєте - це Ви самі.
Отже, стосунки між психологом та людиною, яка прийшла за допомогою - це робочі стосунки. Коли той, хто володіє певними знаннями, талантами, вміннями та досвідом може допомогти іншому розібратися зі своїм життям, при цьому, нічого не нав'язуючи, не випитуючи і тим паче, не ставлячи свої особистісні вимоги.
Власне, як і лікарі, психологи також дуже різні.
І ще. В цьому житті випадковостей не буває. І можливо, Ви вже і самі звернули увагу, що з тою ж пані психологом життя "протягнуло" Вас через тему тої самої довіри. Тобто, спрацьовує закон дзеркалення внутрішніх "гачків", з якими потрібно розбиратися в першу чергу.
Відредаговано автором 25-03-2025 19:16:48
Ви пишете "всі люди різні, хтось енергійний, в мене ніколи не було багато енергії та сил..."
Все цілком закономірно. Адже, в сім'ї, де між людьми співзалежні стосунки, діти і не можуть мати багато сил. Чому? Бо всі "замкнуті" на своїх рідних людях. Стосунки хворобливо прив'язливі, бо всі живуть в претензіях та очікуваннях один від одного. "Ще справа в тому, що сім'я для мене має велике значення і що каже про мене чоловік теж..." Що також цілком закономірно при такому типі стосунків. Чим сильніше "залипання" на близькій людині, тим сильніша больова реакція на кожне його "не таке" слово чи реакцію. Певне, коли ми все життя живемо в залежності, дуже важко бодай трохи відсторонитися і побачити стосунки зі сторони. Але в системі співзалежності, чим сильніше дружина прив'язується та ідеалізує чоловіка та стосунки, тим більш некоректним, замовити та грубим він буде і сильніше буде дружину від себе відштовхувати.
"Тому любі його негативні слова до мене мене задівають і він це знає, часто робить це навмисне, щоб зробити мені боляче, це він сам так каже..." А як Ви реагуєте у випадках, коли чоловік Вам навмисне робить боляче? Тобто, Ви знаєте, що він спеціально Вас ображає і що? І після цього Ви пишете, що не знаєте, чи Ви перебуваєте в ролі "жертви"?
Кожна дитина потребує безумовної любові батьків - це та енергія, яка дає їй сили жити. І якщо батьки з якихось причин цієї любові не додали, підсвідомо, коли подорослішає, дитина ту любов починає очікувати вже від свого чоловіка або дружини. І стає схожою на ліану, яка обвивається навколо дерева, щоб вижити... але при цьому, сильно здавлює те дерево, до якого так прив'язана... І те дерево, у свою чергу, змушене захищатися, щоб не дати себе задавити. Певне, це рівень енергій, який ми не бачимо. Але саме на внутрішній стан, а не зовнішні дії чи слова, найчастіше, ми і реагуємо
У Вас немає свого життя, Ви дуже психо-емоційно виснажена. А зважаючи на те, що сил у Вас з дитинства було обмаль, зараз їх взагалі вже практично немає, бо Ви повністю втратили себе, як дружина, жінка та особистість в стосунках із свекрухою та чоловіком.
Ви написали про свого батька "Тато був строгий, але дуже часто я розумію, що він мене хотів відгородити від поганого в цьому житті, але не робив це м'яко, а грубо, як міг". Те, що Ви не ображаєтеся на батька - прекрасно! Але, судячи з усього, тепла від батьків Ви не отримували ніколи і не знаєте, що таке гармонічні стосунки в родині. До речі, а як щодо Вашої мами? Які у неї були стосунки з Вашим батьком? Як ставилася мама до Вас? Чи не була мама поведінкою схожа з Вами зараз?
Коли дівчинка росте в сім'ї, де співзалежних тип стосунків, тоді вона в дорослому віці створить сім'ю за тим же типом стосунків. Це відбувається, знову ж таки, несвідомо. Так діють закони стосунків за принципом притяжіння і віддзеркалення. Мало того, у чоловіка також а сім'ї батьків буде той же тип співзалежних стосунків.
"Я ж писала про відношення свекрухи до свекра. Так само до мене відноситься і чоловік. Він копіює її поведінку, а не батька". Насправді, немає значення, хто відіграє роль аб'юзера, а хто "жертви". Це замкнуте коло, в якому ролі можуть лише помінятися місцями. Але суть залишиться та д сама: в стосунках величезна прив'язливість, у людей немає свого життя, тому кожний лізе в життя іншого і не дивно сам, і не дає жити іншим. Бо всі очікують одне від одного любов, яку жодний з них іншому дати просто не може.
"В мене сім'я була повна. Жертва не знаю. Не вміла казати людям ні, це точно..." Невміння говорити Ні, невміння окреслювати власні кордони, "залипання" на коханих людях і постійний стан ображеності, претензій та приниженого очікування і постійні вимоги - це класичні ознаки "жертви".
Що робити?
Єдиний вихід - навчитися оновлювати та поповнювати сили, знайти джерело внутрішнього ресурсу, насамперед, в собі, перестати очікувати від близьких людей того, чого вони дати не можуть, бо вони не такі як Ви! Вони зовсім інші!
І головне, стати самодостатньою, щоб навчитися говорити спокійно, але твердо Ні і навчитися правильно себе поводити, насамперед, з чоловіком.
Ваше питання - це запит на індивідуальну роботу з психологом. Ви самі не потягнете те, що накопичилося роками. І далі може бути лише гірше. Бо пігулки душевний біль не лікують, так само, як і сімейні проблеми.
До речі, навіть, якщо б Ви зараз розлучилися з чоловіком, Ви б все одно залишилися в тій же самій системі співзалежності. А отже, і всі наступні стосунки були б дуже схожі на теперішні. Це певна закономірність і діє вона до тих пір поки кардинально не змінитися Ви сама, навчившись себе поважати.
Такі перемовини в форматі форуму не відбуваються.
А в тому, що ваші стосунки не випадкові. Тому не думаю, що вам вдасться так просто розійтися, навіть, якщо приймете рішення більше не жити разом. Адже, коли люди починають спільне життя, утворюються зв'язки на психо-емоційному рівні , які зовні не видно. З усього виходить, що ваші стосунки - певна форма співзалежності. Тобто, якщо схильність до залежної поведінки є, вона все одно проявиться і з іншим чоловіком.
Певне, пожити окремо якийсь час - ідея непогана, але чи допоможе це вам розібратися у всьому - не факт.
Тим паче, що сестра, то, як на мене, лише зовнішній привід, який показує глибину самої проблеми. Коли люди люблять та поважають одне одного, нав'язувати щось коханій людині навіть не спаде на думку. Бо всі рішення стануть прийматися разом, відповідно до можливостей кожного.
Які на Вашу думку, можуть бути варіанти виходу із ситуації?
І до речі, а чому сестра не заробляє сама собі на житло, як це робите Ви? Тим паче, що є варіант спільного проживання з іншими дівчатами. Коли кожний платить свою частку і це в рази дешевше
Отже, залишається єдиний варіант, від якого Ви почуваєте себе не дуже... А чому, до речі, сестра не працює і не заробляє собі на житло сама?
Тим паче, що можна знайти дівчину, або дівчат, з якими можна жити разом і розділити квартплату. Цілком розповсюджена практика. Такий варіант ви розглядали?
Відредаговано автором 24-03-2025 18:11:31
Можливо, Ви не помітили, але чомусь весь час дівчину, з якою будуєте стосунки, називаєте "партнерша". Пишете не "моя дівчина", "подруга", наречена, кохана, а використовуєте суто робоче, раціональне та холодне слово"партнерша"...
І при цьому пишете про те, що між вами є кохання, додаючи:
"И я, и партнёрша понимаем, что отношения — это «ставка», и ты никогда не можешь быть уверен в выигрыше. Но ты делаешь ставку, когда чувствуешь, что можешь выиграть, и сейчас моя партнёрша из-за моего поведения чувствует, что возможно это не те отношения, на которые стоит ставить". Тобто, стосунки з жінкою Ви описуєте як "ставку" у якійсь грі в казино?
Власне, нічого дивного немає в тому, що дівчина стала сприймати Вас прохолодніше. Адже, стосунки - це, насамперед, відвертість в почуттях один до одного, та величезна відповідальність, якої, як на мене, Ви, насправді, боїтеся найбільше. Бо до серйозних стосунків просто не готові ані психо-емоційно, ані соціально.
В таких випадках, єдине що може допомогти визначитися - це реальна оцінка власних сил і повна відвертість.
А ще розуміння, що кожна молода дівчина хоче серйозних стосунків на відміну від чоловіків. Тому перш, ніж входити в стосунки, все ж потрібно розуміти, що це ніяке не казино і не гра, а почуття та життя людини, яка поруч.
Ви пишете, що ваші батьки знайомі між собою. Як вони ставляться до того, що відбувається між вами?
Насправді, Ваша ситуація, як на мене, зайшла дуже далеко. Судячи з усього, у Вас психо-емоційне виснаження і, можливо, нервовий розлад на грунті важких стосунків зі свекрухою.
Але роблю припущення, що свекруха - це лише "верхівка айсбергу" і Ви перебуваєте в ролі "жертви", швидше за все, з дитинства.
Чому? Тому що ніякі розмови з мамою не можуть дозволити чоловіку "становится бешеным и всегда со мной обращается как с ничтожеством", якщо жінка має відчуття власної гідності (не плутати з гординею).
Окрім того, антидепресанти лише пригнічують нервову систему, але аж ніяк не вирішують саму проблему.
Насправді, щоб поставити свекруху на місце, зовсім не обов'язково скаржитися чоловіку, який все одно Вас не підтримує і не захищає. Для цього просто потрібно стати внутрішньо сильною, і відчути себе нарешті людиною, яка чітко знає межу допустимого в стосунках. Адже - це Ваша дитина і тільки Ви маєте право вирішувати хто і скільки може знаходитися з нею поряд.
Яким було Ваше дитинство?
Як до Вас ставилися батьки? Які стосунки були між батьками?
Відредаговано автором 24-03-2025 17:17:07
Відео психолога 4
Повідомлення
Щоб відправити повідомлення цьому психологу прямо звідси, потрібно зареєструватися або увійти як користувач.