Психологиня Оксана Сенченко Черкаси лише онлайн


- вересень 2018 р. - лютий 2023 р. - 4-річне навчання на Європейському освітньому проєкті Транзакційний аналіз в напрямі психотерапії.
- з січня 2021 р. - навчаюся на проєкті з Пропедевтики.
- Член Української Асоціації Транзакційного аналізу (УАТА).
- більше 200 год індивідуальної психотерапії.
- постійний професійний саморозвиток (відвідування додаткових лекцій, майстер-класів, воркшопів, конференцій, групових та індивідуальних супервізій, інтервізій, читання фахової літератури і т. д.).
- 9 лютого – 8 березня 2017 р. – проходження виробничої практики у психологічному центрі «Добрий день» (м. Черкаси).
- 23 листопада – 20 грудня 2017 р. – проходження педагогічної практики в СШ № 62 у м. Львів.
- 25-28 липня 2019 р. – була волонтером у VI Всеукраїнському таборі з Транзакційного Аналізу.
- 14 жовтня - 10 листопада 2019 р. – проходження асистентської (педагогічної) практики в ЛНУ ім. Івана Франка.
- з квітня 2020 р. – індивідуальна психологічна практика під керівництвом супервізора.
- з вересня 2020 р. – проводжу тренінги, просвітницькі лекції для дітей у психологічному центрі "Добрий день" (м. Черкаси).
- з березня 2022 р. – волонтер у проєкті по психологічній підтримці "Розкажи мені" та ін.
спеціалізація, зона професійних інтересів
- Як покращити стосунки (партнерські, подружні, дитячо-батьківські, професійні, дружні)?
- Як покращити свій емоційний стан і самоставлення?
- Як віднайти, зрозуміти та актуалізувати своє справжнє «Я» (пошук внутрішньоособистісних ресурсів, постановка цілей та їхня реалізація)?
- Як подолати кризові ситуації в житті (втрати, професійні кризи тощо) та вирішити внутрішньоособистісні конфлікти?
Не працюю із залежностями (алкоголь, наркотики, лудоманія).
Зараз консультую через Skype або Viber під керівництвом супервізора.
Я готова бути поруч і підтримувати Вас у подорожі самопізнання, саморозвитку і самозцілення. Вибір за Вами.
Основне
⭐ Оцінка від колег-психологів
Рейтинг від колег: 10 з 10ти.
Усього оцінок: 10. хто оцінював
Чому користувачі не можуть залишати відгуки про психологів? Чому не можна дати можливість запитувати на сайті оцінювати відповіді?
Людина, яка звертається за психологічною допомогою, так само як і будь-який нефахівець у принципі, не завжди може об'єктивно оцінити користь від тих чи інших рекомендацій психолога. Іноді найбільш слушна порада, наприклад, переглянути свої способи реагування в конфлікті, що повторюється, а найприємніша для клієнта - запевнення в тому, що він у всьому абсолютно правий і змінитися повинні оточуючі люди.
Іноді саме ті відповіді, які «зачіпають» клієнта, викликаючи почуття роздратування та агресії, якраз і є «правильнішими».
Хороші рекомендації не завжди приносять полегшення одразу.
Тому майстерність психолога може найточніше оцінити інший фахівець.
Залишили відгуки
Відповіді 5230
"Змінити ставлення" недостатньо. Ваше роздратування і агресивність нікуди не зникли, їхні причини Ви не виявили, нових навичок конструктивного вираження гніву Ви не набули та і навичок асертивності також. Ви зараз просто їх подавляєте і уникаєте, дистанціюючись (оце відчуття ілюзорного полегшення), але ж внутрішній конфлікт це не вирішує. Після довготривалої втечі приходить розплата - рано чи пізно накоплені почуття Вас наздоганяють і це переходить у вибух неконтрольованої люті, або ж психосоматику, депресію і т. д. Якщо Ви дійсно хочете змінити свою поведінку, то це запит на індивідуальну психотерапію.
«У меня остается надежда, что я смогу ей доказать что я поменялся, и возможно она захочет начать всё с чистого листа.»;
Ну ОК, живіть з цією надією - це Ваш вибір, але будьте готові до того, що Ваші очікування можуть ніколи не виправдатися.
«(в отношениях, у нас было намного больше позитивных эмоций чем плохих)
»;
Ви можете бачити це так, а дівчина - по-інакшому. Повторюю ще раз - не поширюйте свій погляд на неї.
«Мне просто надо знать, сколько нужно времени чтобы она и отдохнула от прошлого, и чтобы я показал ей что изменился, и чтобы я не стал для неё полностью другом.»;
А ми звідки знаєм?) Цілком йомірно, що цей час ніколи не настане (судячи із того, що Ви не усвідомлюєте проблему, яка існувала у Ваших попередніх стосунках).
«Она не остывала ко мне потихоньку, она остыла ко мне резко. Поэтому я и верю что у неё остались ещё чувства ко мне, и есть шанс всё вернуть... Поэтому я уверен, у неё остались чувства ко мне, которые можно вернуть. »;
Знову Ви повторююєте ту саму помилку - почуваєте за дівчину, вирішуєте за неї, не чуєте її.
«холодное отношение к ней»;
У Вас і далі це "холодне відношення" до неї, Ви не берете її бажання в розрахунок, елементарно навіть не чуєте її.
«запутался в своих чувствах и написал что "я просто холодный к тебе, на время". Из-за чего пошла цепная реакция, и расставание) »;
Ви суперечите самому собі - раніше Ви писали про те, що на розлучення повпливала Ваша агресивність і ворожість щодо інших, зараз - Ваша холодність.
Отже, на жаль, Ваш запит нереалістичний, Ви і далі не бачите проблеми і очікуєте, що спеціалісти дадуть Вам алгоритм дій як повернути дівчину і навіть назвуть якісь терміни. Ви сприймаєте дівчину не як рівноправний суб'єкт у цих стосунках, який має право на свої почуття і бажання, а як об'єкт на який можна впливати і це дуже сумно. Сподіваюся, що ця переписка зі спеціалістами хоча б трохи внесе ясність у те, що відбувається з Вами, у Вашому житті, у Ващому конакті з іншими. Бажаю удачі.
Ответ отредактирован автором 24-03-2022 15:04:18
Цікавий момент, тобто все-таки причина не в неефективності, а в чомусь іншому. Ви написали про ситуацію у ваших країнах. Якщо Ви з Росії і зараз пишете тут на українському форумі, то, на жаль, Ви наступаєте на ті ж самі граблі. У цьому випадку рекомендую звернутися до психологів-психотерапевтів зі своєї країни. Якщо Ви п'єте ліки 2 місяці, то припускаю, що на психотерапії Ви були також приблизно стільки ж. Психотерапія - це глибинні зміни особистості і щоб побачити результат, потрібні роки співпраці, а не місяці.
« сейчас я пью антидепрессанты минимальная доза вечером, и снотворные на ночь, это я делаю регулярно 2 месяца, ещё до июня нужно, хочу подготовится заранее психологически..»;
Це чудово, що Ви продовжуєте їх приймати, однак, все залежить від Вашого стану. По ідеї, Ви маєте ходити до психіатра кожен місяць на огляд, щоб він підбирав Вам діючу речовину і дозування, збираючи данні про Ваш стан. Навіть якщо Ви прийдете в червні і Ваш стан не покращиться, або ж прогрес буде мінімальним, лікар продовжить Вам лікування, підбираючі інакшу схему лікування. Це нормальний процес "нащупування". Крім цього, антидеприсанти мають накоплюючий ефект, тому по протоколам п'ються не місяцями, а роками, а потім, повільно їх відміняють (а у Вашому виадку ще і доза мінімальна). Саме тому нівякому разі не можна їх відміняти самостійно - це знищує динаміку лікування. Може бути і так, що на якомусь етапі життя знову відбудеться стрес, Ваш стан погіршиться і Вам знову потрібно буде пройти курс лікування.
« До этого да пила не регулярно и как попало и ещё ухудшила ситуациию, сейчас всё стабильно,но это временно , нужно окрепнуть психологически »;
Якщо Ви пили ліки нерегулярно, то Ви точно продовжете їх приймати і після червня, адже Ви порушили динаміку лікування. Що бачу я - Ваша тривога впливає на Ваш страх перед вживанням ліків, як наслідок, Ви не вживаєте ліки - Ваша тривога збільшується. Замкнене коло. В чому має полягати першопочаткова допомога психолога і задача на терапії у Вашій ситуації - розібрати страхи, які існують щодо лікування.
« Мне очень стыдно и я себя корю за то что начала пить , почему не справилась сама и есть чуство что я сама себе в это всё запутала »;
А ось одна із причин Вашого страху лікування, яку варто розбирати в індивідуальному форматі. Вживання ліків - це не про склабкість, а про здоровий глузд. Зараз Ви хочете обезболююче (шукаєте психолога який працюватиме з тривогою, яка має біохімічні основи), коли у Вас апендицит (потрібна фарм-підтримка збоку психіатра). Дійсно хороший спеціаліст буде наполягати на продовженні Вашого лікування і паралельній довгтривалій психотерапевтичній роботі.
Ответ отредактирован автором 24-03-2022 14:36:15
«лишь бессоница на почве тревожности »;
Якщо у Вас такий рівень тривоги і психіатр виявив, що Ваше безсоння пов'язане з нею, то Вам повинні були назначити антитривожні препарати + психотерапію.
«проходила и психотерапию но перервала из за того что не видела улучшиние. »;
«но дело в том что я не люблю таблетки и очень расстроена что я до такого докатилась ,»;
Скільки саме Ви були на психотерапії? Ви говорили психотерапевту про те, що не бачите покращень і що він Вам на це сказав? Припускаю, що з Вашим ставленням до ліків Ви і препарати не приймаєте систематично. Що бачу я - Ви йдете у лікування та кидаєте його, у цьому проблема. Чому Ви це робите? - це вже потрібно досліджувати.
«Я хочу избавится от лекарств , если есть психолог который способен мне помочь я готова заниматься. »;
На жаль, з Вашим рівнем тривоги це нереалістично, потрібно працювати на двох рівнях: психологічний і біологічний, однак систематично і довготривало. У Вас існує якась установка щодо медикаментів і психотерапії, це також потрібно розбирати.
Ответ отредактирован автором 24-03-2022 14:09:58
«из-за одной моей ошибки, которую я постоянно допускал. »;
Що саме це за помилка?
«И вот позавчера. Девушка не смогла больше это терпеть, и мы расстались. После этого, я действительно осознал всю свою ошибку, я изменился.»;
Усвідомили і змінилися за один день?) На жаль, звучить нереалістично.
«Я долго ей это пытался доказать, но без толку. »;
Звісно, адже вона давала Вам багато шансів, а Ви почули її лише тоді, коли вона розлучилася з Вами. Це скоріше свідчить про Вашу взаємодію і конакт з нею. Тут проблема значно глибша.
«Но она ответила "Нет, я всё решила. Вчера была последняя капля. Мне очень больно. У меня пропали к тебе чувства, я на тебя не обижаюсь. Я хочу быть счастливой, но не с тобой. Прошу хватит пытаться выпросить у меня шанс, давай будем друзьями, я хочу хорошего общения" »;
Цілком закономірна, психологічно зріла позиція дівчини, вона має на це право.
«Но я не собираюсь сдаваться.»;
А Ви враховуєте бажання дівчини, чи лише свої?
«Мне плохо верится что всё что между нами было, все хорошие моменты можно забыть за 1 день. »;
Звісно ні, однак це не означає, що Ви здатні повернути стосунки, якщо інша людина цього не бажає, а змустити когось "хотіти" - неможливо. Лише "хороших моментів" для стосунків недостатньо.
«Не верю что так быстро можно остыть к человеку. »;
Дівчина Вам сказала, що зараз відчуває біль. Цей біль не з'явився одномоментно, а накоплювався, адже Ви не чули її досить довго. Не проектуйте свої почуття на Вашу дівчину.
Що я бачу зараз - насправді, Ви не засвоїли урок і не змінилися, Ви і надалі не чуєте бажань дівчини, як і робили це раніше, а вона Вам чітко про них сказала - " Я хочу быть счастливой, но не с тобой. Прошу хватит пытаться выпросить у меня шанс". А що робите Ви - ідете з нею в "дружбу" з прихованою метою перетворити це знову у стосунки. Скажуть навіть більше - "дружба з колишніми" це завжди про прихований рівень, тому це не найкраща ідея. Таким чином Ви не відпустите ці стосунки психологічно, а у нових завжди існуватиме незримий "трикутник". Таким чином, Ви робите боляче їй, адже у неї зовсім інакші очікування, собі - адже у Вас якісь власні очікування. Якщо Ви дійсно поважаєте та цінуєте колишню, то візьмете відповідальність за свої дії, дасте дівчині те, про що вона Вас просить і припините "фейкову дружбу" (пояснивши свої наміри), не витрачаючи ні свій, ні її час.
Ответ отредактирован автором 24-03-2022 13:52:14
«мене тягне до нього.»;
Опишіть детальніше цей стан. Як це проявляється, що передує цьому (можливо якась емоція)?
«раніше проявляв інтерес»;
Як саме?
«я думаю я йому не потрібна.»;
А Ви потрібна для самої себе?
«Чим може бути спровокована дана поведінка? »;
Відповідь на це питання знає лише він сам.
«На це він відповів, що в нього просто поганий настрій і т.д. »;
І скільки триває його поганий настрій? Ви запитували, з чим саме пов'язаний його поганий настрій і можливо Ви чимось можте йому допомогти?
«Але я помітила, що з іншими людьми настрій у нього ніби нормальний, спілкується як і до цих подій. »;
Ви казали колезі про цю суперечність?
Найкраще - це відкрито прояснити, чи Ваш колега хоче з Вами стосунків і надалі, щоб Ви не перебували в невизначеності. Якщо він відповість "так", тоді необхідно, щоб він детальніше поділився своїм станом із Вами і що відбувається.
Ответ отредактирован автором 23-03-2022 13:09:08
А Ви цього хочете?
«Но тогда я потеряю все, что было между нами.»;
Ви втратите це якщо і прождовжите з нею дружні стосунки, це зовсім інакший формат. Крім цього, у Вас була передісторія (і не найкраща), тому прихований рівень завжди буде.
«но я не могу перешагнуть через себя»;
І не потрібно. Навіщо здійснювати над собою насилля?
Запитайте себе: Ви хочете залишити ці "дружні" стосунки з надією, що вони знову переростуть в романтичні? Якщо так, то це ні до чого хорошого не призведе. Ви не відпустите ці стосунки психологічно, не відгорюйте, витрачатимете свій час і свою психічну енергію на людину, яка Вас не цінує, замість того, щоб знайти людину для якої Ви справді будете важливим. А якщо і знайдете, то у Ваших стосунках завжди буде аморфна "третя", що не дасть йти у близькість з новою дівчиною і створюватиме конфлікти. Ви б хотіли, щоб Ваша дівчина "дружила" з її колишнім?
Ответ отредактирован автором 22-03-2022 18:49:24
Картина наступна: у ваших стосунках немає бази - взаємодовіри (Ви переглядаєте його переписки на телефоні і т. д.), яка грунтується на прицидентах (чоловік реально фліртує з жінками, просить пробачення, а потім знову зраджує, що означає, що він не зрозумів причини своєї поведінки, не змінив її, тому він просить пробачення лише на словах). Все це триває роками.
«він каже що мені потрібно змінити свій характер що я вперта та дуже сильно ревную.»;
Типова стратегія абюзерства: чоловік перекидує відповідальність за власну поведінку на Вас, нав'язуючи Вам почуття провини. По Вашому опису, Ваші ревнощі не безпідставні. Для стосунків дійсно потрібна співпраця двох партнерів, але помітно як Ваш чоловік спритно все скидує на Вас. Він не хоче працювати над цими стосунками, він навіть елементарно не бачить проблему, то як він змінить свою поведінку? На жаль, це нереалістично, Ви і самі це бачите.
«опять казав що то його вина що більше не буде»;
Поведінка маленького хлопчика, якого зловила мама на крадіжці цукерок і він сказав, що більше не буде).
«бо набридає уже таке ставлення до мене»;
«а в мене душе болить плаче тяжко на душі мені»;
Орієнтуйтеся на це. Чому терпите?
Ревнощі - це гнів на себе (я недостатньо хороший) та партнера (вона мене може покинути) + страх . В такі моменти нагадуйте собі, що ці стосунки вже завершилися і йдіть не в рекетні ревнощі, а у гнів та горювання за втратою.
«очему я так реагирую на это так тяжело? »;
Тому що ці стосунки були для Вас цінними і Ви кохали дівчину. Біль - це про втрату важливого.
Ответ отредактирован автором 22-03-2022 17:19:41
Співчуваю Вам. Припускаю, що це ключ до Вашої теперішньої недовіри до партнера. Також, якщо орієнтуватися на Вашу фразу про тривалість стосунків, то припускаю, що Ваша матір продовжувала стосунки, знаючи, що Ваш батько зраджує (якась установка про довготривалість). Але ж Ви не Ваша матір. Рекомендую Вам почати індивідуальну психотерапію для пропрацювання цих моментів + виявити дефіцити, які зараз існують у Ваших стосунках, щоб ці механізми не запускалися.
«Взгляды на других женщин и рассматривания в принципе часто видела»;
Важливо також розібрати, як саме це виглядало, як Ви реагували в цих ситаціях, що почували і т. д.
Ответ отредактирован автором 21-03-2022 19:04:51
На жаль, не поділяю Вашу позицію "не думати". Це про "замороження" і, як наслідок, загострення, а не вирішення. Необхідно зрозуміти, про що саме сигналізують Ваші думки, чи вони мають реальне підгрунття, де їхня першопричина і далі вже працювати над цим.
«ну единственное что я замечала его интерес на улице к других женщинам»;
Як саме він проявлявся? Що це означало для Вас? Недовіра у Вас з'явилася лише після подряпин? Як саме Ви познайомилися з чоловіком і чи був у Вашому житті вже досвід зради (або може Ви його спостерігали, наприклад, батьківська сім'я)?
«У нас не такой длительный стаж семейной жизни»;
А якби був тривалий, що це змінює? І тоді скільки ж Ви вже у шлюбі? Що взагалі Вам дають ці стосунки, а чого у них не вистачає?
Ответ отредактирован автором 21-03-2022 18:37:00
А що б Ви хотіли зараз зробити?
«так как потеряно доверие »;
А воно раніше було? Вже були схожі прициденти з боку чоловіка?
«если нет и реальных доказательств»;
А якби були, що тоді?
Яке у Вас запитання до психологів?
Дуже Вам співчуваю. Єдиний шлях - дати собі час відгорювати втрату, говорити про свою вртату з іншими, ділитися переживаннями, просити про підтримку, турбуватися про себе. Щодо того, що "ніякий симптомів не було" тут, на жаль, не погоджуюся, просто так дівчина ці стосунки не припинила б. Так, зараз можливо Ви не бачите цих "дзвіночків", однак вони існують. Якщо Ви бачите, що Вам всерівно тяжко впоратися зі своїми переживаннями і Ви б хотіли детальніше проаналізувати Ваші минулі стосунки - почніть індивідуальну роботу з психологом.
Ответ отредактирован автором 21-03-2022 13:39:50
Те, що у Вас існує гнів на батька, те що у Вас виникають думки про його смерть - це нормально. Фантазувати це нормально, головне не нашклодити реально. Гнів призначений для того, щоб захистити нас, коли нам щось загрожує через мобілізацію. Було б набагато гірше, якби Ви не гнівалися. Гнів не робить Вас злою. Він насильник і здійснює над Вами, сестрою і мамою неприпустимі речі. Це ОК, що Ви його не поважаєте, адже повага це взаємний процес і це нормально, що Ви не визнаєте його особистість, адже тоді Ви не визнаєте насилля і залежність. Насправді, я дуже радію, що Ви нарешті переїхали, навіть якщо це відбулося за таких важких обставин. Також Ви маєте право так само гніватися на Вашу матір, адже замість того, щоб нарешті розлучитися з цим тираном, вона продовжує з ним стосунки, не захищаючи своїх дітей і Вам довелося стати єдиною дорослою людиною у цій сім'ї, яка "повинна всіх захищати". Мені так сумно від цього.
Будь ласка, турбуйтеся про себе, не дозволяйте своєму батькові ображати Вас, одразу вимикайте телефон або навіть можете не писати йому, адже він цього не цінує.
Ответ отредактирован автором 21-03-2022 13:06:19
Публикації психолога 2
Відео психолога 3
Особистісне зростання та корисні поради
Стереотипи, забобони, міфи
Самооцінка
Повідомлення
Щоб відправити повідомлення цьому психологу прямо звідси, потрібно зареєструватися або увійти як користувач.