У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Страшно зближатись з людьми

Добрий вечір!
Сьогодні я відчула, що ми з подругою віддаляємось, мене це не сильно засмутило. Ми вже не такі близькі. Але мені вперше стало страшно, що я залишусь одна.

Я не можу заводити нових друзів. Я думала це через соціальну тривогу, але мені більше страшно продовжувати стосунки з людьми. Я боюсь, що якщо ми подружимось, я не зможу більше вийти з цих стосунків. Якщо мене щось буде не влаштовувати, я не зможу сказати про це, я не зможу бути собою і буду почуватися увʼязненою, ніби в клітці.

У мене були раніше друзі, і зі школи і з дитинства. Коли мене щось не влаштовувало, я не могла нічого сказати, я просто мовчала. Я не могла закінчити дружбу, бо мені було страшно, я боялася їхньої реакції. Коли я намагалася відстояти свою думку, одна подруга постійно ображалася, але чомусь вхоплювалась за мене, і не відпускала.

Мені інколи хочеться мати друзів, могти поділитись з кимось своїми відчуттями. Але я не можу цього зробити. Мені некомфортно. І коли я думаю про це мені стає страшно, що я не зможу відчувати себе вільною. Я почуваюся вразливою, коли ділюсь чимось, мені стає неприємно та бридко після цього.
Мені водночас хочеться цього і не хочеться.
Питання від: ; Вік: 23

подобається: 1 з 1

Знайдіть психолога в Україні: психолог Київ, психолог Дніпро, психолог Одеса, психолог Харків, психолог Львів та інші регіони України або онлайн.


психолог онлайн
1
Людмила Петровна Колесник
Добрий вечір!
У Вас контрзалежність, проблеми з визначенням і відстоюванням особистих кордонів, але не страшно - з цим можна і потрібно працювати і все буде гаразд

👍 радити психолога:

22-03-2025 23:06:02Доповнення від автора

↩ Реакція на відповідь № 379988 для Віталій Вікторович

Дуже дякую за відповідь!


психолог онлайн
1
Людмила Петровна Колесник
Будь ласка, Ірина)

👍 радити психолога:

Виберіть психолога для консультування з приводу тривожності, панічних атак, ірраціональних страхів


психолог онлайн
1
Людмила Петровна Колесник
Доброго ранку, Іро!
цитата:

Мені водночас хочеться цього і не хочеться.

Відчувається, як вам боляче перебувати в епіцентрі внутрішнього конфлікту між бажанням і страхом.
цитата:

Мені інколи хочеться мати друзів, могти поділитись з кимось своїми відчуттями.

Як і кожній людині не вижити без контактів з іншими людьми. А краще ж мати контакти з близькими по духу людьми, рідними, друзями, колегами. Віддавати їм щось від себе і у зворотній бік брати від них те, що потребуєте ви.
Чи можете розповісти, чого потребуєте саме ви у спілкуванні та взаєминах з іншими? Чи був у вас досвід стосунків, які вас задовольняли, починаючи з дитинства? Можливо, з батьками?
цитата:

Але я не можу цього зробити. Мені некомфортно. І коли я думаю про це мені стає страшно, що я не зможу відчувати себе вільною. Я почуваюся вразливою, коли ділюсь чимось, мені стає неприємно та бридко після цього.

А тут, схоже, проявляються два аспекти. Перший - страх поглинання і втрати свободи. І другий - страх відкриватись, бо потім виникає відраза або щось схоже на неї, адже відкритість сприймається як вразливість.
Може, пригадаєте, коли і у відносинах з ким могла сформуватись така гнітюча модель?

Відредаговано автором 23-03-2025 10:39:17


👍 радити психолога:


психолог онлайн
1
Людмила Петровна Колесник
Добрий день.
Дякую, що поділилися. У вашому зверненні дуже чітко звучить внутрішній конфлікт: між потребою в близькості та страхом втратити себе у стосунках. Це водночас і дуже зрозуміло, і дуже непросто — постійно бути між "хочу бути з кимось" і "мені страшно, що це стане пасткою".
Ваш досвід підказує, що у минулих стосунках часто не було простору на вас саму — не було безпеки сказати «мені щось не підходить», виявити незгоду, бути почутою. Тож не дивно, що зараз нові стосунки асоціюються з тиском, страхом, втратою свободи.
Те, що ви це помічаєте і так чітко формулюєте — вже велика внутрішня робота. Це свідчить про глибоке самоспостереження і бажання змін.
Можливо, зараз варто не ставити собі завдання «будувати дружбу», а спробувати знайти простір, де можна вчитися бути в контакті з іншою людиною і з собою одночасно — з правом на чесність, на кордони, на "ні". Це може бути підтримуючий діалог, група, терапія. Маленькі кроки до того, щоб не втрачати себе в стосунках, а навпаки — віднаходити.
Ви маєте повне право на близькість, у якій буде місце вам — справжній. І на простір, де вам не доведеться мовчати чи терпіти.

👍 радити психолога:

23-03-2025 11:52:53Доповнення від автора

↩ Реакція на відповідь № 380019 для Дарія Андріївна

Дякую!


психолог онлайн
1
Людмила Петровна Колесник
Доброго вечора Іро.
Ви пишете "Я боюсь, що якщо ми подружимось, я не зможу більше вийти з цих стосунків. Якщо мене щось буде не влаштовувати, я не зможу сказати про це, я не зможу бути собою і буду почуватися увʼязненою, ніби в клітці".
Як на мене, таке сприйняття дружби, самих стосунків, сформувалося набагато раніше, можливо, в дитинстві.
І може якось бути пов'язане зі стосунками з Вашими рідними людьми.
Ви пишете "ніби в клітці"... Хто з рідних дуже схильний контролювати, обмежувати свободу дій, вибору?
Які у Вас стосунки з батьками?

👍 радити психолога:

Щоб запитати або відповісти, авторизируйтесь або пройдіть реєстрацію!
Автор питання не дозволив його обговорення. Заборона стосується порад від нефахівців. Відкриті для коментарів питання - тут.

Наші психологи

Схожі онлайн консультації

18-02-2025 Тревога
Психологічний аналіз творів
«9 1/2 тижнів» (1986)
фільм«9 1/2 тижнів» (1986) теми: сексуальність кохання співзалежність
«Всегда говори «Да!»
фільм«Всегда говори «Да!» теми: депресія социальная изоляция отвержение

Рекомендуємо!

ls= Тест на тривожність Тест на тривожність

Коротенький тест для оцінки рівня тривожності, 7 питань про ваше самопочуття протягом останнього часу.

ls= Что такое тревога. Как с ней справляться Что такое тревога. Как с ней справляться

Страх и тревога, в чем различия. Некоторые виды тревоги. Что делать, если тревога не проходит?

ls= Страх. Польза и вред Страх. Польза и вред

Страх - это эмоция, которая обычно возникает, когда вы чувствуете угрозу своему личному благополучию. Следовательно, для человека как биологического существа возникновение страха не только целесообразно, но и полезно. Это обычная эмоция,

ls= Як зменшити рівень тривоги і напруження в складний час Як зменшити рівень тривоги і напруження в складний час

На даний час наша країна перебуває в дуже тяжкій ситуації, у стані війні. Всім нам знайомі почуття: страх, безсилля, гнів... Я пропоную техніки, які допоможуть знизити рівень тривоги та напруження і полегшити стан

ls= Коли виникають та в чому причини панічних атак? Коли виникають та в чому причини панічних атак?

Коли виникають ПА? У період змін у вашому житті. Зростання панічних атак можна спостерігати і під час соціальних змін: війни, фінансової кризи, епідемії. У чому причини панічних атак?

ls= Панические атаки: симптомы и методы самопомощи Панические атаки: симптомы и методы самопомощи

Панические атаки – частое явление. Паника – это наша способность выживать. Модели «защитного» поведения при ПА. Как справиться с паническим расстройством?

qr