У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Психологиня Марта Калина Івано-Франківськ

психолог Сімейний психолог. Психолог для підлітків. Дитячий психолог. Марта Калина
30-08-2017 Марта Калина додати у вибрані

коментар
Останній візит на сайт 11 днів тому.
Років досвіду психологом Років досвіду: 23
Освіта
Спеціальність «психологія», кваліфікація «психолог», ДІПО ІПП, 2000 р. Психолог вищої категорії. Кандидат пед. наук.
Курси медико-психологічного спрямування. Тренінг «Психосоматика. Як психічний стан впливає на наше здоров'я».Тренінг «Особливості організації медико-психологічного супроводу потерпілих в зоні надзвичайної ситуації». Тренінг «Формування стійкості в умовах кризових явищ». «Прийоми надання першої психологічної допомоги».
Курси освоєння практичних навичок з психотерапії та психокорекції. (символдрама, психодрама).
Курси підвищення кваліфікації психологів: «Специфіка та основні напрямки групової психологічної корекції» та ін.
Курси практичних психологів освіти: «Стратегія профілактики суїцидальної поведінки учнівської молоді у діяльності психолога». Курс розроблений ГО «Смарт Освіта» «Робота вчителів початкових класів з дітьми з особливими освітніми потребами»
Досвід психологічної практики
Досвід роботи практичного психолога (діти і дорослі у психоневрологічних інтернатах). Досвід психотерапії у напрямку позитивної психокорекції. Практичний 25 річний досвід розв’язання життєвих проблем. Консультую українською або російською мовами очно, по Skype, по вайберу, по телефону. За необхідністю виїжджаю до клієнта додому (додаткова оплата).
Працюю з запитами
✔️ проведення тренінгів✔️ супервізія для колег1. Психологічне консультування:
- супровід життєвих ситуацій та ситуацій професійної діяльності;
- домашнє насильство, аб’юзер в стосунках;
- поліпшення міжособистісних стосунків;
- складні стосунки батьків з дорослими дітьми;
- усунення невирішених внутрішніх конфліктів;
- почуття провини, депресивні стани, тривожність, занижена самооцінка, виснажені ресурси особистості.
2. Психотерапія і психокорекція:
- компенсація дефектів виховання;
- зняття психологічної напруги;
- ослаблення дії психотравмуючих факторів.
- психокорекція неврозів нав'язливих станів (трихотілломанія - нав'язливе висмикування волосся, брів, вій; дисморфофобія – вийти на вулицю тільки в капющоні та ін.),
3. Попередження і психопрофілактика психосоматичних захворювань (гіпертонічна хвороба; Ішемічна хвороба серця; заїкання, випадіння волосся; коліт та ін.).
4. Корекційна робота з дітьми (від 5 років):
- дитячі страхи (темноти, смерті, невідомого, передбаченого лиха та ін.) та фобії;
- травмуючи спогади;
- сепарація від мами, тата;
- тривожний розлад;
- дезадаптація в школі, булінг.
4. Попередження рецидивів психосоматичних захворювань і відновлення працездатності в людини, яка перехворіла.
5. Психореабілітація і психогігієна:
- професійна деформація;
- лікування посттравматичного стресового розладу;
- формування правильного ставлення пацієнта до лікування, лікарських рекомендацій, виконання реабілітаційних заходів.
6. Експрес-консультація - 30 хв діалогу з професійним психологом по телефону / Skype (попередня оплата).
1000 грн


Основне
місце прийому клієнтів
Сімейний психолог. Психолог для підлітків. Дитячий психолог. в Івано-Франківськ, , мікрорайон Каскад

Відповіді 88
друг хочет покончить с собой
Добрий день Вероніка! Більшість неповнолітніх суїцидентів висловлюють свої наміри друзям. Причина думок вашого друга - втрата батьківської любові, З’явилася образа, злість, ненависть, і як наслідок, агресія - прагнення помститися.
Але ваш друг не усвідомлює, що може зробити непоправне. В глибині його свідомості жевріє уявлення, що, задовольнившись стражданнями тих, кому він хотів завдати своєю смертю, вони встануть, і всі помиряться. Поясніть йому це. Починати треба з розмови: "Що у тебе сталося? Я хочу тобі допомогти. Давай поговоримо ще раз". Запропонуйте звернутися до безкоштовної психологічної допомоги для людей у відчаї, до кризової національної лінії запобігання суїцидів та профілактики психічного здоров'я, бо вашому другу потрібна психофармакологічна терапія, підтримка близьких.
Одиночество
Добрий день Алекс! Колеги дали вам багато порад, але на будь яке питання немає однозначної відповіді — оскільки катастрофічний стрес (військовий стрес) включає незліченну кількість нових способів та потреб виживання. В даний час ви знаходитесь в новій ситуації, стикаєтесь з новими викликами, у вас інші потреби, але будьте впевненні, що ви такі ж розумні та досвідчені, як і раніше! Допоможіть самі собі ! Вірте в себе та забудьте про свій біологічний вік.
З початком війни у багатьох людей загострилося відчуття самотності, порушилося відчуття безпеки. Також війна відфільтрувала людей, з якими ви раніше спілкувалися. Вона зняла маски та показала, хто є хто. У декого може бути політична думка, відмінна від вашої, і це може викликати у вас відразу (спілкуйтесь про політику з однодумцями). Так і з’явилося відчуття самотності та ізоляції, що впливає на стан здоров’я і може викликати депресію. Що робити?
Для початку вам потрібно прийняти цей стан. Людина не завжди може вплинути на зовнішні фактори. Поставтеся до цього стану як до важкого нудного етапу життя, спробуйте знайти в ньому можливість для розвитку: читайте книги, слухайте аудіокниги. Приділіть увагу медитаціям, дихальним вправам. Щодня вивчайте щось нове: іноземні слова, читайте корисні статті, готуйте нові страви (за можливості). Ви маєте не просто автоматично отримувати знання, а сприймати їх усвідомлено, з позиції «я живий».
Займіться спортом. Знайдіть улюблене хобі, що дасть можливість розкрити ваші таланти і захоплення (згадайте свої мрії в дитинстві). Якщо ви завжди мріяли опанувати нову професію, саме зараз може бути чудовий час для цього. Самоосвіта допоможе не лише відволіктися, але й відкрити нові можливості для особистого та професійного зростання. Безумовно, знайдуться плюси, просто треба їх почати помічати. Адже з будь-якої ситуації можна вийти переможцем, важливо тільки те, через яку призму ви на неї дивитеся.
Важливо розуміти, що в житті є як погані, так і хороші моменти. Навчіться приймати це і бути вдячними за те, що маєте. Подяка — це потужний засіб профілактики стресу. Обов’язково мрійте, плануйте, проживайте життя. Воно не чорно-біле, а має багато відтінків. Віктор Франкл сказав: «Людина повинна бути сама. Лише на самоті вона розуміє, що не є самотньою і ніколи такою не була». І наостанок, пам’ятайте, що ніщо в житті не триває вічно: ані війна, ані самотність.
Не можу відвʼязатись від людини
Добрий день! Причини розставання у кожного свої, процес теж свій – хтось розходиться мирно, хтось агресивно, хтось залишається з депресією. Від розлучення ще ніхто не вмер – фізично. А от морально дуже багато жінок зневірились, закрилися, поставили на собі або чоловіках хрест. Пізніше ви зрозумієте, що все – навіть розставання – до кращого, якщо не зламатись. Вихід завжди є з будь-якої ситуації. Інколи треба допомогти собі самій і прикласти зусилля.
Відновлення руху починають з простого – спершу треба сісти, потім встати, потім – зробити крок. Після емоційної травми те саме. Спробуйте виїхати в інше місце (місто, село, гори …). Нові обставини і знайомства – найкращі ліки після втрат або стресів. Спробуйте РЯТІВНУ ПОЇЗДКУ до незнайомого місця: гуляйте до пізнього вечора, пішки, розглядаючи будівлі, природу; зайдіть до кав’ярні; спостерігайте за рухом, людьми – за життям навколо. Ваші життєві, повсякденні думки почнуть витісняти депресивні. Принцип автозаміни. Поїздка не змінить життя, але ви почнете до нього повертатися.

Бесплатная рассылка интересностей!

Привлекают женщины на 15-20 лет старше
Стосунки «молодший чоловік — зріла жінка» говорять про те, що в кожного з партнерів є свій зиск в таких стосунках. Молодий партнер в таких стосунках має можливість, перш за все, «вирости», «подорослішати», «сформуватися», набратися життєвого досвіду, відчути себе чоловіком. Часто це чоловіки із сімей, де не все було гладко в стосунках з батьками, зокрема з матір’ю, тому нерідко стосунки зі старшою жінкою — це підсвідоме намагання щось надолужити саме в цих стосунках. Наприклад, пройти символічну сепарацію, яка в силу певних причин так і не була реалізована. Якщо це так, то стосунки «молодший чоловік — зріла жінка» рано чи пізно завершаться розлученням, бо від самого початку базувалися не на взаємних почуттях, а на підсвідомому «відіграванні» деструктивних батьківсько-дитячих сценаріїв.
Неужели только моя вина здесь?
Добрий день! Провина (вина) — це емоція, яка включає почуття жалю до себе, самоосуду. Жаль до себе - це ознака того, що певна подія чи ситуація були для вас важливі. Ваші переживання доречні та є частиною здорового процесу подолання кризової ситуації.
Періодичне відчуття жалю до себе має позитивний ефект: ми можемо перекласти свою частку відповідальності на зовнішні обставини або на когось іншого. На мить відчути, що ми не винні, а світ є до нас несправедливий. Але, якщо дозволити жалю до себе затриматися надто довго, він може завдати значної шкоди вашому емоційному здоров’ю, викликати фізичний дискомфорт. Вам необхідно навчитися «вимикати» свої емоції, брати на себе відповідальність за своє життя, тим самим набуваючи почуття власної гідності. Це дозволить вам не стати жертвою обставин
Хочу зрозуміти, що відбувається
Добрий день! Згідна з колегою, у вас психологічна готовність закохатися. Ви сумніваєтесь в цьому? Не обманюйте себе. Визнайте, що ви закохалися, бо чим більше будете відштовхувати це, тим більше воно буде вас переслідувати. Подумайте, чому ви закохалися? Можливо, вам не вистачає адреналіну, бурхливих емоцій або ця людина – надуманий образ? Зазвичай так і є. Тому знайдіть собі заняття цікавіші, ніж «любовні страждання»: почніть займатись спортом (не для когось, а для себе), читати книги, ходити в парк, саморозвиватися. Спілкуйтеся з друзями, знайомитися з цікавими людьми, знайдіть хобі, почніть ставити цілі в житті. Просто треба приймати себе повністю, бути в гармонії із собою. Бо якщо себе не вмієте любити, то й іншого не полюбите. Мабуть тому і не було довгострокових стосунків.
Страшні сни
Добрий день! Сни, що повторюються, бачать багато людей. Такі сни, обумовлені глибокими переживаннями в реальному житті, страхом невдач та іншими факторами. У сні відбувається реалізація несвідомого бажання. Під час сну контроль свідомості слабшає, і заборонені імпульси виходять назовні, в яких людина не хоче зізнатися у свідомому стані. Сновидіння видозмінюють, трансформують, спотворюють реальність, вони будуються за логікою несвідомого. Образи сну - це знаки, які треба розшифрувати. Впоратися з цією проблемою допоможе усвідомлення негативних причин, які викликають занепокоєння.
Якщо сни викликають у вас стресс, занепокоєння і погіршують якість життя на регулярній основі, то варто звернутися за професійною допомогою до психотерапевта або психоаналітика.
І наостанок, сни, що повторюються, вказують на важливі процеси і події в нашому житті, яким варто приділити підвищену увагу. Скорше за все, ми не усвідомлюємо ці процеси або психічно не готові їх усвідомити.
Как помочь подруге в тяжелой ситуации с питаем?
Добрий день! Сильний стрес пригнічує апетит. Після надходження стресового сигналу в організм виділяється адреналін, ліпше стає кровопостачання, підвищується артеріальний тиск, серцебиття, а робота травної системи уповільнюється, адже вона заважає швидким реакціям. Їсти зовсім не хочеться. Найчастіше серед причин розладу харчової поведінки (РХП) розглядають психологічну травму.
Розлад харчової поведінки зазвичай вимагає спостереження з боку трьох фахівців: психіатра, дієтолога та психолога. Зверніться до фахівців.
Догадуюсь що стосунки стають токсичні, як правильно діяти?
Добрий день Валерія, повністю згодна з порадами колеги. Вам 18 років, 4 роки разом з хлопцем, склались відносини, в яких ваш партнер порушує ваші особисті кордони: принижує, не об’єктивно критикує, допускає жорстокість у спілкуванні, постійно невдоволений усім (йому не подобається, як ви одягаєтесь, куди йдете, з ким спілкуєтесь). Тобто, його метою є - придушення вашої волі (жертви). Найкраща порада для вашого психічного здоров'я — тікати від нього і намагатися не контактувати. Перший крок — знайти підтримку в особі будь-якої людини. Це може бути подруга, родич, психолог.
Як мені впоратися з проблемою
Добрий день Марійка! Вам допоможе зрозуміти причини ваших негативних думок і позбавитися їх - Lifeline Ukraine – це національна, професійна лінія підтримки психічного здоров’я. Гаряча лінія працює 24 години на день, 7 днів на тиждень. Знайдіть тихе місце, щоб вам ніхто не заважав (краще на природі), спробуйте дати собі відповідь "А що мені приносило радість раніше?", заспокойтеся і подзвоніть по номеру 7333.
я не знаю что мне делать дальше
Добрий день Анна! Ви перечислили майже всі ознаки, які свідчать, що майбутнього у ваших стосунків немає: конфлікти і сварки; брак спільних цілей (перешкода у спільному розвитку та взаєморозумінні, різні уявлення про майбутнє); на відстані відсутність відкритої та ефективної комунікації та втрата інтимності і близькості (основа здорових відносин); відсутність підтримки та розуміння з боку партнера (він проти, щоб ви його проводжали); різниця у важливих життєвих пріоритетах (не можете знайти компромісу); втрата емоційного зв'язку і бажання бути разом (з боку партнера це очевидно).
У сучасному світі ритм життя надзвичайно швидкий і підтримання здорових та міцних стосунків може стати викликом для багатьох пар. Проаналізуйте все ще раз, прийміть ці стосунки як досвід. Вихід там, де і вхід – повернутися до себе.
Як розкрити харизму
Харизма – виняткова особистісна обдарованість, завдяки якої людина різко виділяється серед інших. Харизма - це енергетичний дар зацікавити людей, викликати захоплення і довіру, це вроджена особистісна якість, хоча люди вірять, що харизму можна сформувати. Дехто вважає, що це міф, що харизма – не вроджена якість і її можна розвивати. Вони вважають, що для того, щоб стати харизматичною особистістю, не потрібно переробляти себе, намагаючись бути більш товариським або змінюючи зовнішність. Необхідно знати і використовувати прийоми харизматичної поведінки і, бачачи позитивний ефект, продовжувати їх розвивати.
Как понять что чувствует парень и зачем я ему?
Добрий день Інна! Мабуть ви боїтесь самотності? Але усвідомте, що відносини без торкань навряд чи можливі. Якщо ваші почуття тільки платонічні, може ліпше вам залишитися друзями?
А можете спробувати інший варіант. Бережіть те хороше, що є між Вами, цінуйте і удосконалюйте. Насолоджуйтесь цими відносинами, будуйте їх за своїми уявленнями про щастя, тільки спокійно, м'яко, прийнявши чоловіка з усіма перевагами і недоліками, не намагаючись його переробити. І з часом, можливо, він теж стане трохи більше відкритим емоційно. Нічого не бійтеся, і не орієнтуйтеся на соціальні стереотипи, Ви нікому нічого не винні, ви не зобов'язані жити за загальними стандартами. Ваше життя - тільки Ваше.
Моя матір не хоче вести мене до психіатра.
Добрий день Єва! Наразі існують різні безкоштовні психологічні консультації. Є Мережа психотерапевтів в Німеччині: "Двогодинна допомога людям в екстрених ситуаціях" (українською та російською мовами). Знайдіть їх телефон по інтернету (немаю права їх рекламувати), вони дадуть вам первинну допомогу, а за потребою допоможуть знайти психіатра. Можна звернутися в центральні заклади прихистку - ZUE (в Німеччині), безкоштовні консультації. У багатьох містах і громадах існують ще інші заклади з психологічної допомоги, якими можна користуватися теж безкоштовно. Серед них, зокрема, психосоціальні центри (PSZ). Там є відділення психотерапії, Допоможіть собі самі!
Я ранимий... Занадто... Як цього позбутися?
Якщо дитину, яка була жертвою булінгу не захищали (батьки, вчителі), або коли її булили, від неї відвернулися друзі, наслідком у дорослому житті може бути порушення формування близькості з іншими людьми, подальший розвиток проблем із психічним здоров’ям (тривога, депресія, гнів тошо).
Така людина може зневіритися у відносинах взагалі та страждати протягом всього життя.
Щоб допомогти собі, можна використовувати техніки стабілізації емоційного стану (медитації, дихальні вправи), вправи на покращення самооцінки, допоможе техніка «Усвідомлення тут і тепер».
У дорослому житті людина сама формує своє оточення, І ви маєте право і всі ресурси змінити навколишнє середовище так, як нам хочеться. Ви можете оточити себе тільки тими людьми, з якими вам добре, працювати на роботі, яка вам подобається, ходити тільки в ті місця, де відчуваєте себе спокійно й впевнено.Таким чином. мінімізувати негативний вплив. Головне – захотіти змінитися і почати діяти. Спробуйте розібратися зі своїми глибинними почуттями: «Що мене лякає на шляху до змін? Що буде відбуватися, якщо моє бажання здійсниться? Що буде зі мною хорошого і що буде зі мною поганого?»
Публикації психолога 2
Інтерв'ю 8
УЧАСТЬ В ІНТЕРВ'Ю
Повідомлення
Надіслати особисте повідомлення
Щоб відправити повідомлення цьому психологу прямо звідси, потрібно зареєструватися або увійти як користувач.

qr