Психологиня Оксана Сенченко Черкаси лише онлайн


- вересень 2018 р. - лютий 2023 р. - 4-річне навчання на Європейському освітньому проєкті Транзакційний аналіз в напрямі психотерапії.
- з січня 2021 р. - навчаюся на проєкті з Пропедевтики.
- Член Української Асоціації Транзакційного аналізу (УАТА).
- більше 200 год індивідуальної психотерапії.
- постійний професійний саморозвиток (відвідування додаткових лекцій, майстер-класів, воркшопів, конференцій, групових та індивідуальних супервізій, інтервізій, читання фахової літератури і т. д.).
- 9 лютого – 8 березня 2017 р. – проходження виробничої практики у психологічному центрі «Добрий день» (м. Черкаси).
- 23 листопада – 20 грудня 2017 р. – проходження педагогічної практики в СШ № 62 у м. Львів.
- 25-28 липня 2019 р. – була волонтером у VI Всеукраїнському таборі з Транзакційного Аналізу.
- 14 жовтня - 10 листопада 2019 р. – проходження асистентської (педагогічної) практики в ЛНУ ім. Івана Франка.
- з квітня 2020 р. – індивідуальна психологічна практика під керівництвом супервізора.
- з вересня 2020 р. – проводжу тренінги, просвітницькі лекції для дітей у психологічному центрі "Добрий день" (м. Черкаси).
- з березня 2022 р. – волонтер у проєкті по психологічній підтримці "Розкажи мені" та ін.
спеціалізація, зона професійних інтересів
- Як покращити стосунки (партнерські, подружні, дитячо-батьківські, професійні, дружні)?
- Як покращити свій емоційний стан і самоставлення?
- Як віднайти, зрозуміти та актуалізувати своє справжнє «Я» (пошук внутрішньоособистісних ресурсів, постановка цілей та їхня реалізація)?
- Як подолати кризові ситуації в житті (втрати, професійні кризи тощо) та вирішити внутрішньоособистісні конфлікти?
Не працюю із залежностями (алкоголь, наркотики, лудоманія).
Зараз консультую через Skype або Viber під керівництвом супервізора.
Я готова бути поруч і підтримувати Вас у подорожі самопізнання, саморозвитку і самозцілення. Вибір за Вами.
Основне
⭐ Оцінка від колег-психологів
Рейтинг від колег: 10 з 10ти.
Усього оцінок: 10. хто оцінював
Чому користувачі не можуть залишати відгуки про психологів? Чому не можна дати можливість запитувати на сайті оцінювати відповіді?
Людина, яка звертається за психологічною допомогою, так само як і будь-який нефахівець у принципі, не завжди може об'єктивно оцінити користь від тих чи інших рекомендацій психолога. Іноді найбільш слушна порада, наприклад, переглянути свої способи реагування в конфлікті, що повторюється, а найприємніша для клієнта - запевнення в тому, що він у всьому абсолютно правий і змінитися повинні оточуючі люди.
Іноді саме ті відповіді, які «зачіпають» клієнта, викликаючи почуття роздратування та агресії, якраз і є «правильнішими».
Хороші рекомендації не завжди приносять полегшення одразу.
Тому майстерність психолога може найточніше оцінити інший фахівець.
Залишили відгуки
Відповіді 5230
«Был парень , все было стабильно хорошо . »;
На скільки я зрозуміла, Ви розлучилися із хлопцем? Як давно, хто був ініціатором і яка причина?
«но другой начал чувствовать ко мне что-то больше чем дружба . »;
Він Вам це сам сказав?
«Общалась дальше , давая понять, что ничего быть не может . Было даже жаль как-то его .»;
Як саме Ви "давали це зрозуміти"? Ви бачите себе разом із цим хлопцем?
«Про парня не говорила ,так как это личное и я не говорю о личной жизни со всеми . »;
Ви не казали про хлопця партнеру?
«Виню себя за это общение и возможно за то , что могла дать надежду на большее . Ну и за то, что просто общалась и делались какими то ситуациями из жизни . »;
А що особисто Вам давало спілкування із ним? Запам'ятайте, що Ви не відповідальна за почуття іншої людини, а лише за свої. Ви написали, що хвилюєтеся, через те, що ділилися із ним якимись ситуаціями зі свого життя. Що Вас саме лякає у цих розмовах? Що він може комусь щось розповісти чи щось інше?
На скільки я зрозуміла, Ви вже не спілкуєтеся із цим хлопцем? Чому, що трапилося?
Що б Ви хотіли отримати від психологів тут, на форумі?
Ответ отредактирован автором 29-07-2020 11:38:15
Від яких думок?
«да, я сделаю »;
Вірю у Вас і бажаю Вам удачі! :)
«І травматичне пережила, а саме ледь не потонула і якби не мій старший двоюрідний брат то навіть страшно уявити. »;
« І мама не скажу, що панічно, але завжди за все хвилюється і у всьому теж спершу бачить що може бути як наслідок... І в дитинстві можливо теж хвилювання мало місце батьки часто сварились...... »;
«Скільки часу пройшло, а в голові то все сидить »;
Ви самі відповіли на Ваше запитання "Звідки це?": травматичний досвід із водою + тривожна мама (що безумовно, заклало у Вас тривожність) + сварки батьків (які підкріплювали Вашу тривожність). Як наслідок, це все зараз впливає на Ваші стосунки зі своїми дітьми. У психології побутує думка, що ми знову проживаємо свої стадії розвитку разом із дітьми для того, щоб вирішити наші невиршені конфлікти (можливо тому Ваша тривожність і загострилися, адже Вас це відтягує у травматичний досвід минулого).
Рекомендую Вам звернутися індивідуально до психолога-психотерапевта, щоб пропрацювати свою травматизацію та дитячо-батьківські стосунки, адже Ваш психологічний стан безумовно впливає на психологічний стан Ваших дітей + в деяких моментах може заважати їхній майбутній сепарації та набуттю незалежності.
Бажаю Вам знайти хорошого спеціаліста! Вірю у Вас і удачі!
Ответ отредактирован автором 28-07-2020 17:43:42
Я так понимаю что нужен как минимум скайп сеанс, верно?»;
Безумовно, що консультація в очному режимі дає більше інформації для аналізу. Чи можливо впоратися із Вашою проблемою за одну консультацію - тут питання, рамки є індивідуальними. Найкраще - це звісно спільне звернення із дружиною до сімейного психолога (можна і в форматі скайпу), адже важливо подивитися на проблему із її точки зору, щоб ви побачили і зрозуміли точку зору один одного + розвинути у вас навички конструктивного вирішення конфліктів, заяви про свої почуття і потреби. Водночас, якщо дружина відмовиться, то зверніться індивідуально до спеціаліста.
Ответ отредактирован автором 28-07-2020 17:33:20
«Не обращался так как я студент, и на качественную долгосрочную помощь вряд ли имею. Но с этим уже не могу жить, я очень устал от всего этого. Это длиться уже около пол года. Я перегорел, моя вся активность, как и уверенность свелась к 0.»;
А Ви зверталися у психологічну службу при Вашому навчальному закладі? Важливо пройти базовий медогляд (ендокринолог, психіатр, нервопатолог), адже причина може бути ендогенною.
Ви говорили із кимось про Ваш психологічний стан (батьки, друзі)? Чи не могли б Ви заручитися фінансовою підтримкою батьків, родичів щоб відвідати спеціалістів?
«Мои близкие стараються не замечать это, а я уже как мне кажется на грани.»;
На чому базуються Ваші припущення, що вони "намагаються не помічати Вашого стану"? Можливо вони не помічають, бо Ви не говорите про нього?
Скажіть, будь ласка, чи сталися за ці пів року-рік якісь стресові події чи кардинальні зміни (окрім пандемії)? Можливо Ви завершуєте навчання?
Як зараз проходить Ваш звичний день?
Ответ отредактирован автором 28-07-2020 15:26:25
Ви запитували у дружини, що вона вкладає у це поняття?
«а меня что то не устраивало, на компромисс она не шла, зачем мне такое надо? Ни детей ни обязанностей - решил найти иную.»;
А чи Ви йдете на компроміс під час суперечки?
«да вы правы жена в основном врет мне что б не "обидеть" или не вызывать конфликт. Или прикрыть некие поступки которые я не одобряю.»;
Помітно, що дружина боїться конфліктних ситуацій і намагається їх уникнути. Це означає, що ви як пара не вмієте вирішувати їх конструктивно і необхідно працювати над цим.
«Пример: едем мы на велосипеде, я говорю чего ты въехала в яму, ты что не видишь? А она мне : я не надела линзы я не вижу. (Выгораживает себя) ну говорю ок, но зрение у тебя ж не такое плохое что ты не видишь на 2 метра? Она: я не вижу на 2 метра..(тут я четко понимаю что это ложь)
я говорю это не правда, зачем ты меня обманываешь?
В итоге она признает что что видит на 2 метра и хотела отвести от себя внимание .. и и»;
Ваша розмова почалася із критики, тому дружина і використала психологічний захист для переведення теми розмови. Для чого Ви сказали їй про яму? Якою була мета цього повідомлення?
«Она: я не вижу на 2 метра..(тут я четко понимаю что это ложь)»;
Звідки Ви "точно знаєте", що це обман?
«я говорю это не правда, зачем ты меня обманываешь?
В итоге она признает что что видит на 2 метра и хотела отвести от себя внимание .. и и»;
Знаєте, у мене склалося враження, що Ви підводите розмову і намагаєтеся підтвердити свої ж уявлення. Таке відчуття, що дружина погодилася із Вами, щоб конфлікт не був ще більшим.
«а меня перед свадьбой обманула, или думала что сможет.. »;
Як саме вона Вас обманула? Що "не дотримується рбіцянки не брехати"?
«Я многое ей прощаю и делаю все для семьи и перступаю через себя и семьей занимаюсь но ложь не могу терпеть и все, а она не меняется.»;
Що саме Ви їй пробачаєте? Як саме Ви "переступаєте через себе"? А Ваша дружина не займається сім'єю?
«Проблема не в "предательстве" с предыдущими партнерами ранее, а наверное в не доверии, в жизни часто встечаются предательтво и обман, я просто думал что в моей семье этого не будет.»;
Скоріш за все, Ваш негативний досвід впливає на Ваші теперішні стосунки. Помітно, що у ваших стосунках відсутня взаємодовіра, за що відповідальні обоє партнерів.
Ви обговорювали із дружиною можливість звернутися разом до сімейного психолога?
Якщо це про втому, то втому від чого?
«Еще часть меня просто ждет возвращения в Пекин, он открывает передо мной намного больше возможностей, потому что у меня будут деньги и я смогу их потратить на всё, что хочу -- терапию, образование, улучшение здоровья и тд.»;
Ніхто не говорить, що Ви не зможете повернутися назад у Пекін (Ви можете у будь-який момент покинути роботу і поїхати назад). Зараз Вам необхідно змінити свій стиль життя, щоб якось покращити свій психологічний стан (сепаруватися просторово від батьків, мати фінансову можливість поїхати до подруг і т. д.).
«Ну я за столько лет не смогла понять в какую сторону двигаться, а тут испытывая лишь отчаяние, тоску и усталость думается сложнее. Но я попробую, раз мне выпала такая возможность.»;
Ваш вибір не є "на все життя". Водночас, думаю, що Вам буде корисно і справді написати такий список навіть особисто для себе.
«Я по натуре человек деспотичный наверное»;
В чому саме проявляється Ваша "деспотичність"? Вам хтось про це казав?
«у меня это второй брак, от первой жены я ушел т.к не видел себя счастливым, а жена не шла на встречу.»;
В чому саме полягало це "нещастя"? Через що, найчастіше, виникали конфлікти?
«На ложь я реагирую очень бурно и считаю этопредательством»;
Скажіть, будь ласка, чи у Вас був досвід зради (із попередніми партнерами), або Ви такий спостерігали (батьки, друзі тощо)?
«а она легко может мне соврать в мелких вещах, чтоб не обидеть или просто увернуться от лишних рассказываний»;
Опишіть, будь ласка, детально ваш діалог. Багато чого залежить від форми подачі повідомлення. Крім цього, помітно, як Ви афективно включаєтеся у розмову і можливо саме тому дружина і намагається зайвий раз приховати деяку інформацію, адже боїться Ваших емоційних проявів.
Якщо ця проблема заважає Вам жити, приносить страждання, то вона вже важлива.
«Я конечно не считаю, что это здоровая позиция. Просто иногда только это и остается моим источником энергии. Сейчас будет минутка нелепых сравнений, но если вы смотрели Аватара то поймете :) »;
Добре, що Ви не вважаєте, що це здорова позиція, однак необхідно не лише про це знати, але і поступово переходити на інші емоції (сум, радість і т. д.). Люди, які працюють на паливі "гніву" швидко вигорають, що власне і сталося із Вами.
«Я сегодня расплакалась на собеседовании в скайпе. »;
Пр що були ці сльози?
«Дала мне задание выписать то, что мне нравится, и до конца недели отчитаться ей. А я хочу это сделать, но почему-то сомневаюсь, хорошее ли это время для меня сейчас. »;
В чому саме полягають Ваші сумніви? Чому зараз "не той час"?
Ответ отредактирован автором 28-07-2020 14:12:28
«Если бы не одно но - муж категорически не хочет второго ребенка! »;
Як чоловік аргументував своє "небажання"?
«Получается проблема чуть ни до развода.. »;
Якщо у вас такі хороші, люблячі стосунки із чоловіком, то чому це неспівпадіння поглядів навіть дає Вам підстави до розлучення? Перш за все, хотілося б запитати Вас, що Вам дасть народження другої дитини? Які у Вас стосунки із дитиною, яка у Вас вже є?
«но я парням не сгожусь даже для отношений на одну ночь...Но никто мной как девушкой не интересуется.»;
Як саме, на Вашу думку, хлопець має проявляти інтерес до Вас? Ви ініціюєте контакт із хлопцями? Якого хлопця Ви б хотіли бачити поряд із собою?
«Дурнушкой меня считали все сколько себя помню. »;
Ви неодноразово сказали про "дурнушку". Скажіть, будь ласка, в яких саме поведінкових проявах, на Вашу думку, це виражається? І хто ці "всі"?
«С каждым днëм я всë сильнее понимаю, что навсегда останусь одна. Но не знаю, как смириться с этим. »;
Таке відчуття, що Ви вже склали свій "сценарій життя" і постановили, що будете самотньою. Навіщо Ви сама себе замикаєте у "ментальній клітці"? В будь-якому разі, погоджуюся із колегами, що найкраще - це пропрацювати Вашу проблему індивідуально із психологом (дитячо-батьківські стосунки, самоцінність, негативний попередній досвід спілкування із протилежною статтю, невирішенні проблеми в пілітковому віці, несвідомі драйвери і заборони і т. д.)
Ответ отредактирован автором 28-07-2020 12:58:08
Дуже співчуваю Вам, сексуальне насилля - це жахливо! Вам необхідно подбати про себе і негайно звільнитися із цієї роботи. Подумайте, яку ціну Ви платите, перебуваючи у такому токсичному середовищі (Ваш психологічний стан, сім'я, безпека, залучення у "темні справи" боса тощо). Крім цього, розгляньте варіант звернення у поліцію.
«Мужу ничего не сказала. Но он меня не понял, устроил скандал, подумал, что я боюсь работы. А хорошая работа, сейчас роскошь. »;
Чому Ви не роз'яснили ситуацію чоловіку? Що може найгірше трапитися, якщо Ви це зробите? Що Вас лякає? Звісно, що чоловік не зрозумів Вас, адже Ви не надали повну інформацію та необгрунтували причини. Я впевнена, що він би Вас підтримав.
Ответ отредактирован автором 28-07-2020 12:46:55
«Отец ребёнка ( наш сын), не разрешает нам общаться с внуком,мотивируя это тем, что он обижен на нас.»;
А за що саме він ображений на Вас? Яка була причина конфлікту?
«Мы не хотим обращаться в органы опеки и суд, чтобы не обострять ситуацию
и не травмировать внука ( папа его ругает за попытки связаться с нами).»;
А яким буде Ваш основний аргумент, якщо Ви звернетеся у органи опіки? Які стосунки хлопчика із батьком?
Скажіть, будь ласка, Ви були тривожною особою ще до народження дитини? Ви написали, що у Вас взагалі потенційні небезпечні ситуації, пов'язані з дітьми, виклкають тривожність. Насправді, це нормально, що Ви хвилюєтеся за дитинку, адже зараз у Вас сильний симбіоз із нею. Водночас, якщо ця тривожність є надмірною, то дитина відчуває Ваш стан і сама стає неспокійною (адже зараз саме Ви регулятор її емоційної сфери). Погоджуюся з колегами, що необхідно краще розібрати Вашу ситуацію індивідуально зі спеціалістом.
Якщо говорити про прикормку, то давайте уявимо найгірше: дитина попирхнулася. Як Ви будете діяти у цій ситуації (подивіться відеоролики надання першої допомоги)?
Я правильно Вас зрозуміла: Ви просто не хотіли займатися сексом у той день, однак сказали це дружині з позиції її менструації? Ви не заявили про своє небажання прямо, а пішли "обхідними шляхами". Зніяковіння дружини можна зрозуміти, адже Ви займалися із нею сексом і під час менструації, а тут раптом використали її як причину для його відсутності. Ось дружина і "додумала причину". В будь-якому разі, як зазначили колеги вище: іноді Ви можете не хотіти інтиму і це ОК. У кожного з нас є свої особистісні кордони і кожен з партнерів має їх поважати. Важливо, щоб Ви заявлял про свої бажання прямо, а не опосередковано (Наприклад, коли говорить, що хотіла зайнятися із Вами сексом, Ви говорите: "Кохана, вибач. Я сьогодні дуже втомився і не маю сил. Для того щоб наш секс був хорошим, ми обоє повинні бути включеними, тому я пропоную перенести його на завтра").
Спочатку відстоювання своїх меж може зустріти опір збоку Вашої дружини (адже Ви не робили цього раніше) і це нормально. Всі "додумування" і образи дружини - лише її особиста відповідальність, а не Ваша. Ви можете лише зайвий раз сказати, що справа не у ній, а у Вашій втомі. Головне, щоб Ваша поведінка була послідовною і з часом ви як пара навчитеся відстоювати і поважати особистісні межі один одного.
Ответ отредактирован автором 28-07-2020 09:47:23
Публикації психолога 2
Відео психолога 3
Особистісне зростання та корисні поради
Стереотипи, забобони, міфи
Самооцінка
Повідомлення
Щоб відправити повідомлення цьому психологу прямо звідси, потрібно зареєструватися або увійти як користувач.