У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Чи може бути ПТСР після 2 років з травматичних подій?

У Психолога » Поради психолога онлайн (безкоштовно) » Травми » Чи може бути ПТСР після 2 років з травматичних подій?
Добрий день.Чи може бути ПТСР після того, як вже пройшло більше ніж 2 роки з травматичної події. Я з Маріуполя, поїхала в 20 числах березня 2022 року. Зараз постійно повертаюсь до тих подій перед сном, свідком яких,я була,не можу спати і постійне відчуття тривоги до нудоти. Я через це не працюю, не хочу і не можу ні з ким спілкуватись.Повернулась з закордону в Київ,думала серед своїх буде краще,але ні, це нав,язливе відчуття тривоги не відпускає. Дякую за відповідь,хочу хоч якусь допомогу.
Питання від: ; Вік: 32

подобається: 1 з 1

Знайдіть психолога в Україні: психолог Київ, психолог Дніпро, психолог Одеса, психолог Харків, психолог Львів та інші регіони України або онлайн.


психолог онлайн
4
Ирина Константиновна Зубиашвили
Елена Владимировна Мороз
Нiна Iванiвна Уенем
Соломія Лехіцька
Так, може.

ПТСР може проявитися через півроку після травматичної події чи пізніше, коли психіка вже не знаходиться у стані прямої загрози життю чи здоров'ю, але має неопрацьовані спогади, які починають переслідувати людину. Травматичні спогади впродовж першого місяця після впливу стресора - це ще не ПТСР, а гостра реакція організму на стрес. У Вас, судячи з усього, ПТСР уже є.
То ж, Вам треба, перш за все, до лікаря-психіатра для постанови діагнозу та, за необхідності, призначення медикаментозного лікування. А також - до психотерапевта, який має досвід роботи з ПТСР і бажано працює у напрямках травмафокусована терапія чи EMDR. Бо основний метод терапії ПТСР - це, все ж таки, психотерапія.

Відредаговано автором 17-05-2024 17:38:52


👍 радити психолога:


психолог онлайн
2
Соломія Лехіцька
Ксенія Шалімова
Доброго ранку!
цитата:

ЧИ МОЖЕ БУТИ ПТСР ПІСЛЯ 2 РОКІВ З ТРАВМАТИЧНИХ ПОДІЙ?

Погоджуюсь з думкою колеги. Наслідки травми даються взнаки. Дуже боляче. Вони ніби зупиняють/гальмують життя. Пам'ять нав'язливо і неупинно повертається до жахливих, травмуючих подій, підіймаючи сильні почуття страху, відчаю, безпорадності і тому подібних.
цитата:

Повернулась з закордону в Київ

Ви зазначаєте, що повернулись з закордону в Україну. Хочу уточнити, як себе почували там, закордоном? З ким підтримували стосунки, з ким спілкувались? Можливо, чимось займались?
цитата:

Я через це не працюю, не хочу і не можу ні з ким спілкуватись.

Оскільки аж так тривога позначається на Ваших спроможностях і потребах, то стан можна, без перебільшення, вважати доволі складним, але не безнадійним.
Варто звернутись спочатку до лікаря психіатра. Він обов'язково допоможе, надасть доречні поради, за необхідності, призначить медикаментозне лікування. І от воно має забезпечити Вам плідну взаємодію з терапевтом, що лікує розлад/травму.

Ще треба відкинути сподівання, ніби можна подолати проблему самотужки. Вам потрібна ефективна допомога з боку професіоналів.

Сподіваюсь, поруч з Вами є близькі люди, які Вас підтримують, і в яких вистачить сили і бажання продовжувати це робити впродовж лікування.


👍 радити психолога:


психолог онлайн
1
Володимир Анатолійович Тарасенко
Да, может. Часто в стрессовых ситуациях организм мобилизируется, человеку кажется, что он отлично справляется и все ок. Но потом, когда более-менее безопасная обстановка, человек расслабляется и вот тут и появляются все признаки того, насколько психика пострадала от стресса - нарушаются сон, аппетит, появляются ПА, тревожность, плаксивость, самобичевание, возможно депрессия.
Поэтому нужно обратиться к психиатру (скорее всего нужна медикаментозная поддержка)+достаточно длительная работа с психотерапевтом, чтобы прожить те переживания, которые были и не держать их в себе, найти ресурс двигаться дальше в комфортном душевном состоянии.

👍 радити психолога:

Виберіть психолога для консультування з приводу травм насильства (фізичного, сексуального чи психологічного), травма свідка, травма від знущань, принижень


психолог онлайн
Так, можливе мати посттравматичний стресовий розлад (ПТСР), навіть якщо з травматичної події пройшло більше ніж 2 роки. Симптоми ПТСР можуть включати повторні травматичні спогади, відчуття тривоги, паніки, депресії, відчуття відчуженості, важкості у взаємодії з іншими та інші психологічні та фізичні симптоми.

Я розумію, що це дуже важка ситуація для вас. Якщо ви відчуваєте, що ПТСР перешкоджає вашому щоденному функціонуванню та здоров'ю, важливо звернутися за професійною допомогою. Психотерапія, зокрема когнітивно-поведінкова терапія та емоційно-поведінкова терапія, може бути корисною для лікування ПТСР. Також може бути корисною медикаментозна терапія.

Зверніться до кваліфікованого психотерапевта або психіатра, який може надати вам підтримку, розуміння і ефективне лікування ПТСР. Не соромтеся поділитися своїми почуттями і досвідом з фахівцем, це перший крок до одужання.

👍 радити психолога:

Щоб запитати або відповісти, авторизируйтесь або пройдіть реєстрацію!

Ви можете запропонувати автору цього питання поспілкуватися

Надіслати запит на спілкування можуть зареєстровані користувачі

Щоб відправити автору цього питання пропозицію поспілкуватися, Вам потрібно бути авторизованим.Поради відвідувачів

Ще немає коментарів. Ви можете бути першим, хто запропонує автору якусь пораду.

Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!

Наші психологи

Схожі онлайн консультації

Психологічний аналіз творів
Оповідь Служниці
книгаОповідь Служниці теми: відносини отношения родители и дети
Дорога перемен
фільмДорога перемен теми: самореализація відносини семья

Рекомендуємо

Контрзависимость. «Холодный» человек. Контрзависимость. «Холодный» человек.

Очень много сказано о созависимости и намного меньше о контрзависимости. Контрзависимые люди более жёсткие и закрытые, они бояться оказаться в эмоциональной связи с другим человеком, поэтому стараются постоянно отстраняться. Завершение отношений

Война и мир или Реальные последствия нереальных страхов Война и мир или Реальные последствия нереальных страхов

Психологические опасности войны и как их избежать. Как влияют на мозг новости, переполненные сценами насилия? Последствия военных стрессов. Признаки посттравматического синдрома.

Что такое психотравма: суть понятия и защитные механизмы Что такое психотравма: суть понятия и защитные механизмы

Разглагольствования о том, что нужно жить сегодня и думать о хорошем - они не работают, если есть рана и она болит. Позитивное мышление не помогает, если вы годами были голодны.

Что важно знать о психологической травме Что важно знать о психологической травме

Типичными причинами психологической травмы являются: сексуальное насилие, преследование, насилие в семье, нападения, аварии, катастрофы, война, взятие в заложники ...

Первая психологическая помощь Первая психологическая помощь

С каждым годом учащается количество терактов. Как позаботится о себе в этих условиях? Я уже три года достаточно плотно работаю с травмой, военной травмой и критическими инцидентами разной степени сложности и травматичности.

Самопомощь в преодолении последствий травмирующих событий Самопомощь в преодолении последствий травмирующих событий

Люди, пережившие тяжелые психические потрясения, могут испытывать глубокие внутренние конфликты, ощущения несчастья, тревоги и панические атаки.

qr