Психологиня Оксана Сенченко Черкаси лише онлайн


- вересень 2018 р. - лютий 2023 р. - 4-річне навчання на Європейському освітньому проєкті Транзакційний аналіз в напрямі психотерапії.
- з січня 2021 р. - навчаюся на проєкті з Пропедевтики.
- Член Української Асоціації Транзакційного аналізу (УАТА).
- більше 200 год індивідуальної психотерапії.
- постійний професійний саморозвиток (відвідування додаткових лекцій, майстер-класів, воркшопів, конференцій, групових та індивідуальних супервізій, інтервізій, читання фахової літератури і т. д.).
- 9 лютого – 8 березня 2017 р. – проходження виробничої практики у психологічному центрі «Добрий день» (м. Черкаси).
- 23 листопада – 20 грудня 2017 р. – проходження педагогічної практики в СШ № 62 у м. Львів.
- 25-28 липня 2019 р. – була волонтером у VI Всеукраїнському таборі з Транзакційного Аналізу.
- 14 жовтня - 10 листопада 2019 р. – проходження асистентської (педагогічної) практики в ЛНУ ім. Івана Франка.
- з квітня 2020 р. – індивідуальна психологічна практика під керівництвом супервізора.
- з вересня 2020 р. – проводжу тренінги, просвітницькі лекції для дітей у психологічному центрі "Добрий день" (м. Черкаси).
- з березня 2022 р. – волонтер у проєкті по психологічній підтримці "Розкажи мені" та ін.
спеціалізація, зона професійних інтересів
- Як покращити стосунки (партнерські, подружні, дитячо-батьківські, професійні, дружні)?
- Як покращити свій емоційний стан і самоставлення?
- Як віднайти, зрозуміти та актуалізувати своє справжнє «Я» (пошук внутрішньоособистісних ресурсів, постановка цілей та їхня реалізація)?
- Як подолати кризові ситуації в житті (втрати, професійні кризи тощо) та вирішити внутрішньоособистісні конфлікти?
Не працюю із залежностями (алкоголь, наркотики, лудоманія).
Зараз консультую через Skype або Viber під керівництвом супервізора.
Я готова бути поруч і підтримувати Вас у подорожі самопізнання, саморозвитку і самозцілення. Вибір за Вами.
Основне
⭐ Оцінка від колег-психологів
Рейтинг від колег: 10 з 10ти.
Усього оцінок: 10. хто оцінював
Чому користувачі не можуть залишати відгуки про психологів? Чому не можна дати можливість запитувати на сайті оцінювати відповіді?
Людина, яка звертається за психологічною допомогою, так само як і будь-який нефахівець у принципі, не завжди може об'єктивно оцінити користь від тих чи інших рекомендацій психолога. Іноді найбільш слушна порада, наприклад, переглянути свої способи реагування в конфлікті, що повторюється, а найприємніша для клієнта - запевнення в тому, що він у всьому абсолютно правий і змінитися повинні оточуючі люди.
Іноді саме ті відповіді, які «зачіпають» клієнта, викликаючи почуття роздратування та агресії, якраз і є «правильнішими».
Хороші рекомендації не завжди приносять полегшення одразу.
Тому майстерність психолога може найточніше оцінити інший фахівець.
Залишили відгуки
Відповіді 5230
А Ви казали чоловікові, що Вам неприємно чути іронію і сарказм від нього після того, як він Вас обіймає, адже це знецінює всі його зусилля? Ви робили конфронтацію одразу після такого його "знецінення"? Ви запитували його, чому він так робить? Мені здається, що у нього стоїть якийсь "захист" на прояв ніжності (припускаю, що це батьківські установки + він не знає, як робити це правильно). А Ви його обіймаєте? Якщо так, то як він реагує?
«Так, я йому говорила про це і не раз. »;
А можете, будь ласка, навести конкретний детальний приклад, щоб ми краще зрозуміли, адже все залежить від форми подачі повідомлення.
«А звернулася зараз, тому що можливо раніше була жива мама і якусь частину підтримки отримувала від неї. Нажаль вона 2 роки назад померла.»;
Дуже Вам співчуваю, що Ви втратили матір. Як Ви пережили цю втрату? В цей момент життя чоловік підтримував Вас?
«А вчора після неприємностей на роботі я знову хотіла якогось співчуття підтримки, а натомість отримала сарказм в свою сторону.»;
А що саме трапилося на роботі? Можете, будь ласка, розписати Ваш діалог з чоловіком.
Ответ отредактирован автором 04-07-2020 14:56:36
«Пришло время расстаться»;
Скажіть, будь ласка, а хто був ініціатором розлучення і яка причина? Що Вам давали ці стосунки, а чого у них не вистачало?
«Я наверное люблю ещё своего парня бывшего. И не думаю что любовь пройдёт »;
А що Ви вкладаєте у поняття "любов"? Можливо - це созалежність, або переживання однієї із стадій втрати: "торги"? Можете, будь ласка, описати свої стосунки з батьками (особливо татом).
«Хотя пыталась.Писала письма , выбрасывала вещи , прощалась в уме много раз »;
Якщо Ви бачите, що Вам це не допомагає, то, можливо, краще звернутися індивідуально до психолога-психотерапевта?
«Я ходила на прежние места , где раньше была с ним и просто туда, где прошлое , но ничего не чувствовала. Но в то же время мониторю его страницу »;
Якщо Ви хочете його відпустити, то чому ходите на минуліі місця зустрічі та постійно слідкуєте за його аккаунтом? Ви ж сама себе "мучаєте".
«И мне сказал парень недавно « я чувствую как мной заменяют кого-то другого» »;
А чого Вам не встачає у теперішніх стосунках, що було у попередніх? Ви казали теперішньому хлопцю про свої стосунки із попереднім?
«Мой парень на 7 лет меня младше. »;
Вас не хвилює, що він молодший за Вас?
«Все чаще и чаще он возвращается к припоминая то, что делала.»;
А що саме він Вам згадує?
«Спрашиваю, зачем ты живёшь прошлым постоянно? Ответ, мол, хочу разобраться.»;
Про яке саме минуле йде річ?
Скажіть, будь ласка, а що Вам дають ці стосунки, а чого у них не вистачає? Ви казали хлопцю, що Ви вже не витримуєте його ревнощів? Погоджуюся з колегою, що його страх може йти від негативного досвіду у миних стосунках або від батьків, проте, у будь-якому разі, лише він здатний пропрацювати це. Ви готові продовжувати стосунки із ним, якшо ситуація не зміниться?
Ответ отредактирован автором 04-07-2020 14:39:13
Скажіть, будь ласка, що б Ви хотіли отримати від психологів?
Помітно, що чоловік не цінував Ваші стосунки і не хотів брати за них відповідальність, а зараз Ви розійшлися. Так, зараз Ви гніваєтеся, Вам сумно, однак це природня реакція на втрату. Переживіть це, щоб відпустити ці стосунки і побудувати нові.
«что мне нравятся правильные парни, специально отправлял видео мне про правильность.»;
Що Ви маєте на увазі під словом "правильність"?
«Также он параллельно общался с замужней,и сказал мне ,что выбирал между мной и ей.Они хотели встречаться.Но появилась я.Но общение между ними продолжалось,даже когда у меня с ним были отношения.Я начала ревновать.»;
Ви ж також зустрічалися із іншим хлопцем, коли з'явився цей. Скажіть, будь ласка, а що було у цьому хлопцеві, чого не вистачало у стосунках із попереднім?
«Так как он мог рассказать об этом моим знакомым.»;
Припустимо, що він розповів Вашим знайомим. Що далі?
«Я боюсь ,что я виновата во всём.»;
Стосунки - це два пратнера. Не беріть всю відповідальність на себе.
«И он стал сомневаться что он первый у меня,что я не чистая,типа как я умею делать так и так в близости,на что я ему сказала ,что грязные руки были только его.»;
Якщо Ви дорогі своєму партнеру і він Вас дійсно кохає, то йому буде байдуже чи Ви є цнотливою.
Ответ отредактирован автором 04-07-2020 14:27:36
«Хочу елементарних речей, просто щоб обняв і сказав що все буде добре. »;
Ви казали чоловіку, що Вам хочеться саме цього?
Скажіть, будь ласка, а чому Ви звернулися на форум саме зараз? Вам не вистачало цієї підтримки ще на початку стосунків, чи це проявлося пізніше?
Супервізії - це коли психотерапевт ходить до свого психотерапевта (зазвичай із більшим досвідом) для того, щоб виключити можливість помилки у своїй діяльності + щоб ще один спеціаліст подивився на ситуацію клієнта, щоб виключити суб'єктивізм психотерапевта. Якщо хочете хоча б трохи зрозуміти, як працює психотерапевт (хоча б приблизно), подивіться серіал "Пацієнти (In Treatment)". Це один із серіалів, які є найбільш наближеним до реальності.
Області - це області України. Наприклад, в Києві звісно, що ціни будуть дорожчими (оренда приміщення і т. д.).
Ціни коливаються від досвіду психолога-психотерапевта, його напрямку, чи бере він супервізії і області, де він працює. Якщо Ви зацікавилися, то пройдіть у вкладку "Психологи України" тут на сайті, оберіть область і Вам виб'є весь список (Ви навіть можете встановити фільтр оплати, проблеми і т. д.). Головне дивіться, щоб психолог мав освіту психотерапевта у якомусь із психологічних напрямів, або ж здобуває цю освіту і має приставленого до нього супервізора (Ви можете прочитати всю інформацію в анкеті там же і контактна інформація, як зв'язатися зі спеціалістом).
Ответ отредактирован автором 03-07-2020 21:11:32
Повторююсь - все є суб'єктивно. Ніхто не може визначити точні рамки, адже все залежить від клієнта і процесу. Однак за "середнім показником" - 2,5 роки. Знаєте, це як вчитися ходити заново. Уявіть, що у Вас неправильна хода, а зараз Вам потрібно навчитися ходити заново: перевертатися, повзти, потім триматися за опору, а потім нарешті поступово ходити. Все це потребує хоча б щотижневої практики, щоб це перетворилося на автоматизм в безпечному середовищі.
Ответ отредактирован автором 03-07-2020 20:58:02
Ця теза підтверджує моє припущення щодо Вашого сценарного процесу, Внутрішного Критика і самоцінності. Ви буде щасливим, коли відчуватимете свою безумовну самоцінність.
«Що мені це дасть? »;
Терапія - це довготривалий процес (часові рамки індивідуальні, однак у психології побутує думка, що зазвичай 1 рік життя - 1 місяць терапії), адже направлений на зміну структури особистості. Основний інструмент - це терапевтичні відносини, через які Ви і пропрацьовуєте свої сценарні процеси. Перші пів року - рік йде на саме встановлення цих відносин, а потім вже і пропрацювання. Що Вам це дасть? Якщо Ви пропрацюєте свій сценарій і Внутрішнього Критика, то підвищете свою самоцінність і це, відповідно, сприятиме тому, що Ви будете почувати себе щасливим не лише в "моменти досягнення цілі", але і під час процесу їхнього досягнення. В будь-якому разі, жоден психотерапевт не гарантує Вам 100 % результат, адже ми лише "провідники" у Вашому світі, а змінити його здатні лише Ви. Наша відповідальність - у компетентності та професійній етиці.
Дуже радію, що Ви вирішили взяти нову тваринку! Я впевнена, що Ви подаруєте їй надзвичайне життя і шщиру любов! Безумовно, Ви маєте пережити втрату і посумувати - це необхідно. Водночас, якщо Ви відчуєте, що цей період "горювання" у Вас триває довго і Вам стає ще гірше - то зверніться до психолога раніше, він допоможе Вам екологічно пережити втрату.
Удачі!
А що Вам дорожче: не визнати, що ця медаль пригодилася і бути нещасливою (інфантильна стратегія "зроблю на зло мамі"), чи боротися за своє щастя?
«Смогу ли реализоваться, учиться, заниматься хобби, гулять друзьями при таком графике?»;
Я впевнена, що Ви все зможете - головне це чергувати працю і відпочинок, робити маленькі кроки та свякувати їх, розумно розпланувати Ваш день.
« А если я ошибусь?»;
Життя - це ризик і помилки. Хто не робить помилок, той нічого не робить. Однак помилки - це також результат і шлях до прогресу.
«Но заплакала. Было обидно за нее.»;
Скажіть, будь ласка, а чи нагадує Вам ставлення Ваших родичів до бабусі, ставлення до Вас? Можливо це були і сльози, що пов'язані із Вами?
«Как хочу строить жизнь? По своей воле. Наверное работать, набираться знаний, потихоньку узнавая себя. Пробуя что-то новое. Добить свой английский. Путешествовать. Бросить универ. Не бояться делать то что хочу. Не видя во всем подвох. Для этого нужно быть легким, слышать себя, быть уверенным, и не позволять другим нарушать мои границы. »;
У Вас дуже хороші плани на життя, однак Ви маєте розуміти, що для того, щоб Вам стати хорошим спеціалістом (для заробітку та задоволення), Ви маєте завершити ВНЗ. Я впевнена, що Ви зможете втілити свої наміри у життя, сепарувавшись від батьків і, таким чином, набути внутрішню свободу. Головне - вірте у себе і я у Вас вірю!
Бажаю Вам удачі! ::smile::
По перше, в які саме моменти Ви відчуваєте себе нещасливим? По друге, давайте уявимо ситуацію, що завдяки якомусь диву Ви нарешті стали щасиливим. Що зміниться навколо і всередині Вас? Що Ви будете відчувати та почувати?
« Я про те як можна бажати добра і здоров’я своїм конкурентам, які можуть наприклад забрати від мене клієнтів, або як можна бажати добра людині яка лицемірна і нечесно поводиться ? »;
А Ви б хотіли, щоб Ваші конкуренти були нездоровими або зникнули? Гнів - це вроджена, природня емоція, яка призначена для того, щоб досягати поставлених цілей, однак гнів вимагає багато ресурсу і важливо, щоб Ви у цьому гніві "не згоріли самі". Це не означає, що Ви не добра людина, коли гніваєтеся.
« З іншого боку я не бажаю зла таким людям , відношуся до них нейтрально.»;
Тоді все гуд.
« Ви відчуваєте себе цінним, коли не досяяли цілі, або коли не "пихтите" над її досягненням? --- Буває. »;
А ось тут, як на мене і корінь проблеми. У Вас низька самоціність, адже вона безумовна і це не дає Вам відчути щастя + сильний внутрішній критик. Якщо розібрати Вашу ситуацію з точки зору Транзакційного аналізу (один із психологічних терапевтичних підходів), то можна зробити висновок, що у Вас несвідомий життєвий сценарій "Поки не" (поки я не стану фрілансером, я не буду щасливим) і "Майже 2-го типу" (люди, які досягають вершини гори, однак замість того, щоб відпочити, такі люди шукають ще більш високу гору і тут же починають штовхати на неї високий камінь. І це відбувається безкінечно). Відповідно, звідси і установки "Будь ідеальним", "Старайся", "Радуй інших".
Відповідно, якщо Ви хочете пропрацювати себе, свій життєвий сценарій - то це запит на індивідуальну терапію із психологом-психотерапевтом.
Ответ отредактирован автором 03-07-2020 20:03:59
Сподіваюся, що хоча б трохи змогла Вам допомогти! ::smile:: І Вам гарного вечора! Бажаю Вам удачі в самоприйнятті, розвитку Вашої самоцінності та вмінню відстоювати Ваші особистісні кордони!
Також знаю дуже хорошу книжку про розвиток вміння відстоювати свої особистісні кордони (вона є в інтернеті в безкоштовному доступі): Виктория Ламберт "Личные граници. Как их устанавливать и отстаивать".
А Ви зараз не відчуваєте себе щасливим? Ви відчуваєте себе цінним, коли не досяяли цілі, або коли не "пихтите" над її досягненням?
« одного боку так, але з іншого боку треба бути мужнім і рішучим щоб боротися з конкурентами, говорити ні ,особливо це стосується чоловіків) Медитація це круто , але бути занадто добрим не дуже класно »;
А Ви вважаєте, що мужність, конкуренція не поєднується із емоційністю, добротою? Ви вважаєте, що доброта виключає відстоювання своїх меж? Насправді, доброта - це визнання цінності кожної людини і своєї цінності. Ви маєте право говорити "ні", коли не хочете цього і це не робить Вас "поганим". Звідки у Вас ця модель "успішного чоловіка"?
Ответ отредактирован автором 03-07-2020 19:38:19
Не можу відмовити, якщо людина чимось мені допомогла і я думаю, що з мого боку відмовити це невдячність.
Я не нахожу спокою, коли хтось на мене ображається і роблю все ,щоб не образити.
Я не люблю коли мене критикують, а змінити ситуацію не в моїх силах
Я не люблю коли когось критикують несправедливо»;
Перш за все, Ви звідкись взяли цю модель поведінки у вигляді "знецінення Ваших бажань" заради бажань інших. У Вас життєва позиції "Я не Ок - інші Ок". Припускаю, що корінь цього йде із Вашого дитинства (можливо батьки лише звертали на Вас увагу, коли Ви відповідали їхнім очікуванням, давали Вам установку "Ти і твої потреби, бажання, почуття не важливі" і т. д.).
В будь-якому разі, ця модель поведінки була у Вас 40 років і тому змінити її "за один день" Ви не зможете. У вашому випадку необхідна індивідуальна терапія у психолога-психотерапевта. Це як вчитися розмовної англійської мови: Ви маєте практикувати її хоча б кожного тижня із хорошими носіями, щоб вивчити її досконало і досягнути автоматизму. Те саме і в терапії - із спеціалістом Ви пропрацюєте у безпечному середовищі Ваші дитячо-батьківські стосунки, негативні життєві установки та почнете практикувати нову модель поведінки.
« Жалю я не хочу, хочу розуміння.»;
А від кого Ви б хотіли розуміння? Від себе? А якщо я Вам скажу, що вивільнення суму і жалю - це шлях до покращення вашого емоційного стану?
Крім цього, Вам необхідно розвивати Вашу самоцінність. Я можу запропонувати Вам деякі ефективні техніки, однак це як "перша допомога" - можливо допоможе, або ж, можливо, краще, все-таки звернутися до психолога-психотерапевта.
Деякі ефективні техніки для розвитку самоцінності, які Ви маєте виконувати регулярно:
а) уявіть себе у віці 5-6 років. А тепер спробуйте пофантазувати, що Ви говорите цій дівчинці всі ті негативні фрази про неї, які Ви зараз говорите сама собі. Які у Вас почуття? А Ви і досі продовжуєте кожного дня булерити цю маленьку дівчинку в собі, а вона на це не заслуговує. Тому візьміть своє дитяче фото і говоріть кожного дня цій маленькій дівчинці, якою чудовою вона є і як Ви їїї любите;
б) станьте перед дзеркалом, у якому Вас видно у повний ріст. Погляньте на себе уважно. Знайдіть ті риси або частини Вашого тіла, які Вам подобаються найбільше у собі. Не концентруйтеся на недоліках, лише на перевагах. Запишіть на папері те, що Вам подобається у своїй зовнішності. Після того, як проведете цю процедуру, скажіть вголос своєму тілу "дякую" за те, що воно може подобатися. Пам'ятайте, що в будь-якому тілі є частина, яка подобається.
в) напишіть список із 25 пунктів, де зазначте, що Вам у собі подобається як в особистості риси характеру, інтереси, вміння і навички). Носіть цей список із собою та перечуйте його кожного дня та в ті періоди, коли Ви починаєте критикувати себе або коли Вас критикують інші;
г) напишіть 10 подяк своєму тілу (наприклад, тіло дозволяє мені рухатися, відчувати, або ж я сьогодні отримала задоволення від того, що потягалася у ліжку);
д) Кожного дня (зранку та перед сном) ставайте перед дзеркалом та говоріть собі: "Я тебе люблю", "Ти цінна", "Ти гарна, розумна, цікава і надзвичайна жінка!".
Публикації психолога 2
Відео психолога 3
Особистісне зростання та корисні поради
Стереотипи, забобони, міфи
Самооцінка
Повідомлення
Щоб відправити повідомлення цьому психологу прямо звідси, потрібно зареєструватися або увійти як користувач.