Анкета цього психолога не оновлювалася понад півроку. Перевірте інших психологів в Київ
Років досвіду: 15
психолог👔 організаційний психолог
психолог👔 організаційний психолог
Освіта
З 1998р. по 2003р. навчалась в Сумському державному педагогічному університеті ім. А.С.Макаренка. Отримала диплом спеціаліста за спеціальністю "Практичний психолог в закладах освіти та викладач англійської мови".
В 2020р. закінчила трирічний курс підготовки з інтерперсональної психотерапії. Отримала Сертифікат із психотерапевтичного консультування Інституту консультування та психотерапії Асоціації Психологів України в методі "Інтерперсональна психотерапія".
Періодично працюю під супервізією психотерапевтів з багаторічним досвідом роботи в психоаналітичному напрямку та європейськими сертифікатами. Відвідую супервізійні та інтервізійні групи. Являюсь членом Асоціації Психологів України. Маю 230 годин індивідуальної та 72 години групової терапії.
Досвід психологічної практики
З 2010р. проводжу короткострокове консультування клієнтів з метою їх підготовки до співбесід для влаштування на роботу і з питань профорієнтації, якщо людина не може визначитись, яку професію обрати. Маю 15 років досвіду в підборі, адаптації та мотивації персоналу в міжнародних компаніях. Знаю, яким кандидатам надається перевага при працевлаштуванні, які помилки вони роблять, шукаючи роботу. Займаюсь кар'єрним консультуванням. Ділюсь своїм досвідом з клієнтами, рекомендую, що варто змінити чи на чому акцентувати увагу, щоб реалізувати себе професійно.
З 2019р. використовую в роботі психоаналітичний підхід з тими клієнтами, які звертаються з запитами на довгострокову терапію, якщо хочуть мати якісні зміни в своєму житті, професійну підтримку та готові досліджувати свій внутрішній світ. Отримала освіту в методі "Інтерперсональна психотерапія", який надає змогу вибудовувати довготривалі та глибокі відносини з клієнтами, що в результаті допомагає їм вирішити ті проблеми, які їх непокоїли роками. Людина спочатку спирається на мій професійний досвід та знання, отримує відповіді на свої питання та змогу з нових кутів подивитись на своє життя. Потім починає відчувати себе по-іншому, по-новому проявляє себе з близькими людьми та в суспільстві і через деякий час вже може обходитись без моєї допомоги.
Вільно володію українською, російською та англійською мовами. Використовую в спілкуванні з клієнтами ту мову, яка зручна для них.
Тривалість зустрічі – 50 хвилин.
Приймаю в кабінеті за адресою: м. Київ, вул. Володимирська 61/11, а також он-лайн.
Вартість очної консультації - 1200 грн., он-лайн - 1000 грн.
Веду сторінку в Інстаграм: @tetiana.shtapova. Також маю youtube канал: @TetianaShtapova.
Працюю з запитами спеціалізація, зона професійних інтересів
- самотність;
- низька самооцінка;
- невміння говорити про свої почуття та бажання, відстоювати свої кордони;
- проблеми у відносинах з чоловіком чи партнером, друзями, дітьми або батьками;
- ревнощі, зради;
- розлучення чи розрив стосунків;
- втрата близької людини;
- війна та її наслідки для психіки;
- втрата житла і/або відчуття безпеки із-за війни;
- вимушена еміграція, проблеми ВПО;
- виснаженість, в тому числі після народження дитини;
- безпліддя, втрата вагітності, підготовка до ЕКЗ;
- тривожність;
- часте переживання провини, сорому, образи;
- напружені робочі відносини;
- труднощі при пошуку роботи чи зміні професії;
- запит на кар'єрне консультування: перевірка резюме (в тому числі англійською мовою), підготовка до проходження співбесід з роботодавцями;
- втрата життєвих орієнтирів, невизначеність, в тому числі професійна.
Чому користувачі не можуть залишати відгуки про психологів? Чому не можна дати можливість запитувати на сайті оцінювати відповіді?
Людина, яка звертається за психологічною допомогою, так само як і будь-який нефахівець у принципі, не завжди може об'єктивно оцінити користь від тих чи інших рекомендацій психолога. Іноді найбільш слушна порада, наприклад, переглянути свої способи реагування в конфлікті, що повторюється, а найприємніша для клієнта - запевнення в тому, що він у всьому абсолютно правий і змінитися повинні оточуючі люди.
Іноді саме ті відповіді, які «зачіпають» клієнта, викликаючи почуття роздратування та агресії, якраз і є «правильнішими».
Хороші рекомендації не завжди приносять полегшення одразу.
Тому майстерність психолога може найточніше оцінити інший фахівець.
Залишили відгуки
[ Марія Ігорівна Панькова - аккаунт психолога закритий ]
«Як прийняти себе .і почати себе любити.живу минулим і важко прийняти себе зараз прийняти що мені вже 32 і я поправилась »;
Оксано, доброго ранку. А що поганого в тому, що Вам 32 роки? Чим Вам не подобається цей вік?
Людина може набирати зайву вагу, коли у неї в житті мало задоволення. Зазвичай їжа - доступне задоволення. Якщо Ви часто намагаєтесь порадувати себе чимось смачним, подумайте, від чого ще у Вас стане кращим настрій, окрім їжі.
«інколи панічні атаки.стараюсь догодити оточуючим .періодичні напади депресії.»;
Вам лікар поставив діагноз, що у Вас депресія?
Що відбудеться, якщо Ви перестанете бути "гарною дівчинкою" для оточуючих?
«Я дуже хочу поїхати за кордон адже там моя кохана людина, він єдиний хто розуміє мене ми вже два роки разом і батьки його чудово знають, а тепер кажуть що не відпустять мене не відомо до кого за кордон, але коли я просила щоб ми почали жити з ним разом вони говорили що ще не час ми ще мало знаємо один одного. »;
Віра, доброго ранку. На даний момент Ви знаходитесь в позиції дитини, якій батьки щось дозволяють чи не дозволяють робити. Доросла людина ні в кого не просить дозволу на своє особисте життя чи поїздку закордон. Вона ставить перед фактом, що прийняла те чи інше рішення, і буде робити те, що вважає за потрібне. Тобто сама несе відповідальність за своє життя. При цьому готова витримати невдоволення близьких людей із-за своїх рішень.
«як мені заробити якщо мене банально в місто не пускають щоб працювати а в селі в якому ми живемо немає роботи»;
Що відбудеться, якщо Ви скажете, що будете шукати роботу в місті і зробите це? Вас прив'яжуть до батареї чи будуть силою тримати вдома? Як буде виглядати "батьки не пускають", якщо Ви приймете своє рішення?
«А я просто хочу свого особистого життя, хочу бути щасливою а не чути від власної матері: "щоб ти не думала про своє щастя йди і готуй їсти або прибирай будинок".»;
Ваша мати вирішує, як Вам жити, а Ви дозволяєте їй це робити. Що Вам потрібно для того, щоб поводити себе так, як хочете Ви, а не мати?
«Загалом, це перші пів року відносин. Спочатку підтримую, допомагаю визначитись з іншим місцем роботи. І тут починається щось смішне: там платять мало, там працювати потрібно тяжко, десь багато годин чи далеко їхати. В результаті - по пів року вдома. Постійна ругань. »;
А якби ці чоловіки не зустріли Вас, вони все одно не працювали б по півроку, тому що їх щось не влаштовує?
«А коли знаходиться робота, то вже стільки негативу пережито, що не хочеться зовсім відносин. Вже не дивишься на нього, як раніше.»;
Схоже, що Ви спочатку ідеалізуєте чоловіків, а потім знецінюєте. Таке часто трапляється у відносинах. Але варто розібратись, чому з Вами все це відбувається.
«І розумію, що таке буде продовжуватись постійно.»;
Тільки якщо Вам це завжди буде потрібно. Не в тому сенсі, що Вам гарно живеться з такими чоловіками. Є необхідність мати відносини з чоловіком, який мало заробляє, Ви її не усвідомлюєте. Свідомо Ви вважаєте навпаки, що Вам зовсім не хочеться жити з таким чоловіком. Але людьми керують в першу чергу несвідомі процеси. Психолог міг би Вам допомогти їх виявити.
Ви щось отримуєте від відносин зі слабкими, неспроможними заробляти чоловіками. Можливо, почуваєте себе сильною поряд з ними, і для Вас це важливо.
«Через те, що чоловіки живуть у мене, вважають, що це не їхнє і щось робити як чоловік, не потрібно. Бо я ж можу сама. А я можу сама лише через те, що в мене немає іншого вибору. Бо немає чоловіка, котрий візьме ці обов'язки на себе. Тобто чоловік, прийшовши в мій будинок, бачить, що я справлялася без нього відмінно. Навіщо напрягатися тоді..»;
А якщо Ви не будете все робити сама, що відбудеться?
«Ми живемо в квартирі, яку знімають мої, ні разу не богатії, батьки, вони ж всі ці 5 років платять за комуналку, бо в нього не стабільний дохід, бо в нього спочатку не вистачало, не було вчасно грошей, а зараз з роками це вже сприймається як норма.»;
Доброго ранку. Ваш чоловік зручно влаштувався. У нього не буде необхідності більше заробляти до тих пір, поки ваші батьки будуть платити за аренду квартири і комуналку. Він знаходиться в позиціїї дитини, яка не несе відповідальності за свою сім'ю. Питання в тому, чому Ви обрали саме його для стосунків?
« Я не працюю, сиджу з дитиною.»;
Чи працювали Ви до вагітності? Маєте плани шукати роботу?
«Але найбільша проблема - це мій страх. Страх показати зуби і залишитись без землі під ногами. Тому часто проковткю образи. Довела себе до психосоматики, лікувалась. За 5 років в декреті боюсь залишитись сама. »;
Ви можете звернутись для психолога, щоб розібратись зі своїм страхом проявити злість та страхом самотності. Ці страхи блокують Ваші можливості проявляти себе, захищати, говорити про свої почуття та бажання.
Рекомендую подивитись моє відео про образи. В ньому я в тому числі розповідаю про страх показати зуби, його причини та спосіб екологічного з'ясування стосунків.
https://upsihologa.com.ua/audio-video-1563
«Обычно я на корню рубила такого рода думы и отвлеклась на что-то другое дабы не привязыватся, но сейчас решила дать своим эмоциям немного волю, так как живу сейчас одна, без родителей и никто не сможет помешать мне. »;
Анна, доброе утро. А если бы и сейчас жили с родителями, как бы это помешало Вам думать о парне? Почему проживание с родителями влияет на эту сферу Вашей жизни?
«У меня в голове установка: «Если ты влюблен - ты уязвим, слаб» , «Если ты в отношениях - у тебя нет свободы». Я смогла словить это чувство, но не знаю как с ним бороться. Когда люди начинают даже эмоционально приближаться ко мне, делая шаг вперед, то я сразу делаю два назад…»;
Какую именно свободу Вы боитесь потерять, в чем она заключается?
Если человек уязвим, слаб, что в этом страшного? Что с ним может произойти в таком состоянии?
«Читала, что это признаки избегающего типа привязанности, но относить себя к какой либо категории самовольно, не стала. Решила обратится к Вам, дорогие психологи! Буду Рада вашим рекомендациям как над этим можно работать самостоятельно. Благодарю!»;
Самостоятельно можно делать маленькие шаги, чтобы выходить из своей зоны комфорта и получать новый опыт. Узнавать, что будет происходить после того, как Вы не сделаете два шага назад, как обычно, точно ли последствия такие страшные, насколько реальность отличается от фантазий.
«Зустрілись ми, я за сотні кілометрів приїхав до неї, вона була рада зустрічі я тоже все норм було, побули два дні разом, прам сімейна ідилія була нічого підозрілого такого в поведінці не було. Поїхав, протягом дня дивно відписувала, вечором при дзвінку там взагалі було якщо вона мене заблокувала, написав чому не відповідає сказала не має як говорити, написав що як будеш мати час передзвони, цю смс прочитала і далі повний ігнор.»;
Саша, доброго ранку. Якщо дівчина провела з Вами 2 дні, можна припустити, що не було для неї чогось такого критичного у Вашій поведінці чи відношенню до неї, що могло її відштовхнути. Все-таки вона проявляла радість і була хоч і недовго, але разом з Вами. Та разом з тим є певна причина, із-за якої дівчина почала Вас ігнорувати після від'їзду. Швидше за все це означає, що до продовження відносин вона не готова.
«І вона не одна така решта дівчат з якими спілкувався таж сама ситуація. Нікого не ображав ніколи, відносився культурно до всіх, я не пью не курю, азартні ігри не граю. Я от і не знаю що далі робити. Хочеться тих відносин. А з цими дівчатами нічого не клеїться взагалі... що їм не так, я не розумію.»;
Ви можете звернутись до психолога, щоб при розмові отримати зворотній зв'язок, що може відштовхувати від Вас дівчат. З переписки це незрозуміло. Або, як варіант, запитати у цієї дівчини, що їй не сподобалось. Не звинувачувати чи наполягати на розмові, а написати, що для Вас було б важливо дізнатись про причину припинення спілкування, це б Вам дуже допомогло, що Ви будете їй вдячні за чесність.
«Я не знаю чому він готовий так легко їх втратити. Він завжди казав що для нього на першому місці це його комфорт а з будинку у квартиру де йому не комфортно він не буде переїжджати . Скоріше за все ми не настільки для нього важливі. Я думала дитина його зміниться але ж ні.»;
Це була ваша ілюзія. Але реальність виявилась іншою. Якщо чоловіку дуже некомфортно жити в квартирі, ви б могли продати квартиру і замість неї купити чи побудувати будинок. Як варіант. Але це якщо вам обом потрібно зберегти ваші відносини. Якщо люди хочуть бути разом, вони знаходять способи, як це зробити, щоб врахувати потреби обох партнерів. Але якщо чоловік не готовий вкладатись у відносини, можете зробити висновки про його ставлення до вас.
«Я давно думаю чому я з ним живу , зараз я боюсь що не потягну з дитиною сама , що залишусь сама. Нікому буду не потрібна .»;
Як мінімум, Ви будете потрібні собі і дитині. Ви вже можете поставити собі за мету стати більш самостійною, в тому числі фінансово, продумати, що Ви для цього можете зробити. Через деякий час дитина зможе ходити в садочок, у Вас з'явиться більше вільного часу. Ви вже можете планувати, як будете його використовувати, щоб полегшити собі життя в майбутньому.
«Я спрашивала он говорил что думал что я не хочу целоваться и что за руку ходить не обязательно.»;
Наверное, после этого вопроса он понял, что Вы очень даже за то, чтобы держаться за руки и целоваться, но ничего не предпринял. Значит у него пока нет такой потребности.
«Я продолжаю общаться так как с одной стороны он ко мне хорошо относится, но с другой непонятно или у него ничего ко мне нет и можно не рассматривать его как парня. »;
Вы к нему все больше привязываетесь? Будет ли Вам больно, если пройдет еще несколько месяцев, и ничего за это время не изменится?
«Или он просто настолько зажатый и стеснительный. И мне все нужно делать самой»;
А как Вам такой формат отношений?
«Я погодилась жити з його батьками це була умова інакше ми б не одружилися. Звучить мабуть смішно але я погодилась бо мабуть більше хотіла втекти від своїх батьків.»;
Ваш чоловік не готовий відокремлюватись від батьків та дорослішати. Ви погодились на його умови, щоб втекти від своїх батьків. В результаті живете зі свекрухою, яка Вас принижує, і чоловіком, який так і залишився в дитячій позиції.
« Він знає і бачив всі мої сльози і які я мала стреси і як важко це все переносила. Він говорив з мамою казав щоб не чіпала мене що вона не права.»;
Напевно, Ваш чоловік не є авторитетом для своєї мами, що недивно. Якщо не відбудеться сепарація у Вашого чоловіка від своїх батьків, вони ніколи не будуть з ним поводитись як з дорослою людиною.
«Відносини у нас чудові, ми не сваримось»;
Але при цьому він не буде жити з Вами та сином, якщо ви переїдете в місто у вільну квартиру. Якщо відносини чудові, чому він готовий їх так легко втратити?
«Я є окрема особистість яку потрібно поважати .»;
Так, звичайно. І Ви маєте право захищати себе, якщо відчуваєте неповагу.
«Ми мало з чоловіком проводимо час разом так щоб окремо , завжди хтось є чи тато його чи мама.
Я три роки якось з цим жила а тепер розумію що вже не хочу.»;
Вам варто хоч інколи проводити час з чоловіком вдвох, щоб мати можливість відчувати себе парою, говорити про ваші відносини без свідків. Чи бувають у вас такі моменти?
«Я мабуть не відповіла чи є щось цінне . Я не можу відповісти на це запитання»;
А що Ви отримуєте в цих відносинах? Чому живете саме з цим чоловіком?
«Живемо у чоловіка з його батьками , свекруха мене не любить від самого початку , принижує мріє мене позбутися , щоб я пішла жити до себе в місто.»;
Olenka, доброго ранку. Чому Ви погодились жити з батьками чоловіка, якщо з самого початку розуміли, що свекруха Вас не любить.
«Він мені каже на це все просто не звертай уваги, але сам він не розуміє як це морально важко.»;
Йому варто розказувати, як Ви себе відчуваєте після різних ситуацій з його мамою.
«Я розумію якщо переїду в місто ( є вільна квартира яку залишили нам мої батьки ) то він скоріше за все не піде і наша сімʼя розпадеться, але з другої сторони життя одне щоб проживати його з жінкою яка мене принижує.»;
А які у вас з чоловіком взагалі відносини? Чи є в них щось цінне для Вас?
«Изначально мне понравилось что первые свидания мы просто общались, скромно себя вел, не приставал и не звал поехать домой как бывает; красиво ухаживал.
Но это хорошо было первые 4-5 встреч, а дальше все ждала хоть каких-то проявлений, чтобы за руку хотя бы взял.»;
Понятно, почему Вам понравилось, как начинались отношения. Но сейчас Вас не устраивает, что парень не инициирует физическую близость, даже намека на это нет. Почему продолжаете с ним встречаться?
«Мне непонятно если нет эмоционального притяжения зачем предлагать встречаться, дарить подарки, помогать и тд.
Как вообще можно объяснить это поведение?»;
Лучше у него спросить, почему он так себя ведет. Может ему парни для секса нужны. Или же за Вами он красиво ухаживает, а с другой/другими девушками у него секс. Это знает только он.
«Він ляже спати окремо, але вночі все одно прийде, чи попросить лягти з ним»;
Син часто чує звуки вибухів і із-за цього боїться спати один чи у нього сформувалась звичка спати з Вами, з якою йому комфортніше?
«Боюся невизначеності та слабкості. Наприклад, зараз, коли я небагато працюю, я усвідомлюю, що можу просто забезпечувати собі життя, але вже не претендувати на якісь досягнення.»;
Для Вас досягнення мають дуже важливе значення. Це неначе Ваша опора, яку Ви зараз втрачаєте. Вам варто звернутись до психолога, щоб в індивідуальній роботі розібратись, чому Ви надали таку роль досягненням. Можливо, Ваші батьки приділяли цьому велике значення чи Ви таким чином в дитинстві привертали до себе увагу, якої не вистачало. Має бути якась причина.
«І мені дійсно страшно, що треба відмовитися від прагнень і перетворитися на людину, яка нічим особливим не відрізняється, просто проживає своє життя»;
Одна людина може для суспільства нічим особливим не відрізнятися, але жити при цьому в своє задоволення. Інша людина може бути відомою та успішною, але нещасною, про що більшість, звичайно, не буде знати.
«Соромно, тому що у знайомих та родичів завжди якісь очікування стосовно мене.
Завжди чула у свій бік: " Ти ж розумна, зможеш всього досягти" або " Вже час своє житло придбати, ти ж працюєш багато" І тепер сказати правду, що я тепер просто невдаха, здається просто жахливим»;
Чому Ви повинні відповідати очікуванням родичів та знайомих?
Насправді Вам вирішувати, скільки працювати та відпочивати, коли купувати житло і т.д. Але справа в тому, що Вам не вистачає впевненості у собі, щоб бути зі знайомими такою, яка Ви є. Живою людиною зі своїми страхами, невдачами, розчаруваннями. Вам комфортно бути тільки в "коконі" своїх досягнень. Але ж досягнення - це не вся Ви.
«В нас тривога кожного дня і кожної ночі. Ми знаходимося не дуже далеко від фронту»;
На жаль, невідомо, як довго буде тривати війна. Можливо, вона закінчиться після того, як Ваш син стане підлітком чи дорослим чоловіком. Напевно, коли Ви пропонували йому спати з Вами у 8 років, сподівались, що це тимчасово. Але сину вже 10, і він спить з Вами постійно.
Що буде відбуватись, якщо зараз Ви запропонуєте сину знову спати окремо?
«Я не знаю может мне попался какой-то тип мужчины специфический или реально у человека нет ничего или может он просто головой думает, вот хорошая девушка буду с ней, даже если чувств нет…Как вы думаете?»;
Ольга, доброе утро. Только сам парень может знать, почему он так себя ведет. Вопрос в том, почему Вы продолжаете с ним встречаться? Что Вам дают эти отношения?