У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Психологиня Марія Радченко Дніпро лише онлайн

психолог    Марія Радченко
29-01-2021 Марія Радченко додати у вибрані

коментар
Останній візит на сайт 1 день тому.
Років досвіду психологом Років досвіду: 8
Освіта
ДНУ імені О.Гончара (магістр)
Відвідувала додаткові семінари з психології кризових ситуацій, суїцидальної психології та психології втрат.
Пройшла курс "Знати, як допомогти" (Ознайомчий онлайн-курс про базові принципи психології для роботи з травмами дітей та дорослих)
Досвід психологічної практики
Проходила виробничу практику у Дніпровській міській дитячій лікарні №5, у якості помічника клінічного психолога. Проводила психологічні тести з пацієнтами лікарні та психологічні консультації з пацієнтами та їх батьками.

Консультую онлайн з 2020 року.
Звернутися до мене можна, надіславши повідомлення у Telegram або Viber. Консультую також в цих месенджерах.
Працюю з запитами
ПРАЦЮЮ З ТЕМАМИ:
- Суїцидальні думки, депресивні стани
- Міжособистісні відносини (дружні, сімейні, романтичні, професійні, тощо)
- Проблеми з мотивацією, самоорганізацією, вибором професії, життєвого шляху
- Криза ідентичності, пошук відповіді на запитання "Хто я?"
- Творча криза, розкриття власної креативності
- Втрата сенсу життя або задоволення від життя
- Втрата близької людини або тварини
- Стрес через перебування в екстремальних умовах або адаптації до нових умов (нова робота, місце навчання, новий колектив, нова країна)
- Знижена емпатія, складність у розпізнанні своїх або чужих емоцій
- Підозра на психічні розлади (даю контакти психіарта, надаю психологічний супровід людям з не психотичними розладами, які паралельно проходять лікування у психіатра)
- Труднощі у визначенні власної сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності
- Просто бажання отримати інформацію або підтримку стосовно Вашої проблеми
- Якщо не можете сформулювати запит - можу допомогти з формулюванням
- Можу надати консультацію англійською мовою, якщо буде така необхідність
НЕ ПРАЦЮЮ з:
- Невнолітніми
- Темами пологів і материнства/батьківства
- Психотичними розладами
- Людьми, які мають інтелектуальну інвалідність (не маю належної компетенції)
- Хімічними залежностями (алкоголь, психоактивні речовини)
- Ігровою залежністю
- РПП
- ПТСР
- Військовими, які мають психологічні травми через війну (не маю належної компетенції)
- Темою сексуальної травми
- Людьми, які скоїли фізичне або сексуальне насильство
- Людьми, які жорстоко поводяться з тваринами


Основне

⭐ Оцінка від колег-психологів

Рейтинг від колег: 10 з 10ти.
Усього оцінок
: 10. хто оцінював

Чому користувачі не можуть залишати відгуки про психологів? Чому не можна дати можливість запитувати на сайті оцінювати відповіді?

Людина, яка звертається за психологічною допомогою, так само як і будь-який нефахівець у принципі, не завжди може об'єктивно оцінити користь від тих чи інших рекомендацій психолога. Іноді найбільш слушна порада, наприклад, переглянути свої способи реагування в конфлікті, що повторюється, а найприємніша для клієнта - запевнення в тому, що він у всьому абсолютно правий і змінитися повинні оточуючі люди.
Іноді саме ті відповіді, які «зачіпають» клієнта, викликаючи почуття роздратування та агресії, якраз і є «правильнішими».
Хороші рекомендації не завжди приносять полегшення одразу.
Тому майстерність психолога може найточніше оцінити інший фахівець.


Відповіді 2807
Як розрізнити дружбу, кохання і сексуальний потяг?
«Тобто у всіх людей він з'являється лише у присутності людини, а у мне його спричиняють образи?»;
Звісно ж, ні. В інших людей сексуальний потяг можуть спричиняти як фантазії або наочні матеріали (фільми для дорослих, еротична література, тощо), так і реальні особистості. І Ви явно не одна, для кого світ фантазій в сексуальному плані привабливіший, ніж реальний світ, бо у фантазіях можливо все, а в реальності доводиться стикатися з якимись особливостями своїх партнерів як звичайних живих людей, що заважає їх ідеалізувати і хотіти сексуально. Плюс в реальному житті партнери багато часу приділяють вибудові кордонів, поясненню своїх уподобань, психологічному підлаштуванню одне під одному, а у фантазії все одразу так, як Вам хочеться.

« наприклад, бачила чоловіка без одягу. А жінку ні. Мені було б цікаво подивитися в реальності, бо я бачила тільки жінку без одянгу в порно. Це значить я лесбі чи бі чи ще хтось? Мені навряд чи вдасться це, але я не можу цим ні з ким поділитися, бо люди не зрозуміють і почнуть обирати мені орієнтацію. Для мене це все дуже дивно.»;
В науці наразі домінує гіпотеза саме про біологічне походження сексуальної орієнтації, яка є вродженою.
Але є сексуальна орієнтація (не запрограмована психічно, а саме вроджена), і є сексуальна ідентичність людини, тобто те, як вона себе ідентифікує. І сексуальна поведінка, тобто те, як людина себе поводить в суспільстві.
Враховуючи гетеронормативність традиційного суспільства і різні культурні особливості в різних країнах, на ідентичність людини впливають не тільки її біологічні властивості, а й культура та внутрішнє самосприйняття.
Зауважу, що я не застосовувала до Вас слово "бісексуалка", коли казала, що Вам подобаються і чоловіки, і жінки. Хоча це було б логічно припустити, бо це найбільш варіативна серед офіційно визнаних сексологами орієнтацій. Бо людська сексуальність - це спектр. Є гетеросексуальні люди, які мають в своєму досвіді епізоди гомосексуальної поведінки (той же секс втрьох можна туди віднести), є гомосексуали які мали досвід з протилежною статтю (але наприклад не мали до неї потягу чи мали дуже слабкий). Тому не має сенсу вішати на себе ярлики, якщо Ви цього не хочете.
Для когось ярлик є важливим маркером власної ідентичності, для Вас це так не працює, тому можете сміливо обійтися без цього.

«Знайти нових друзів поки що не вдається.»;
В принципі, можна поставити собі за мету пошук нових друзів. В дорослому віці це не так просто дається, але займаючись певними хобі чи цікавою соціально корисною діяльністю можна знайти спочатку однодумців, а потім і друзів.

«У нас немає потягу. Якби він зустрів іншу, з якою був би щасливіший, то я б зрозуміла. Адже він не байдужа для мене людина і якщо він зі мною не щасливий, а з кимось щасливий - то ок. Але поки ні він ні я не збираємось кудись до когось уходити.»;
Для мене це звучить абсолютно нормально, бо якщо люди живуть як домовилися і їм це подобається, то і ок. Я питала для того, щоб зрозуміти, наскільки для Вас морально прийнятно буде спати з іншими людьми, якщо раптом виникне така потреба.
І про ставлення до самотності спитала з метою виявити, чи нема у Вас стереотипу, що жити самій - погано. Бачу що його у Вас нема, бо причини укладання шлюбу суто побутово-квартирні, і Ви фактично почуваєте себе, наче живете сама, тільки з другом. Тут у мене питань нуль.

«Але я теж не розумію, як може людина викликати сексуальний потяг, якщо я на неї тільки глянула і не знаю про неї нічого? Якщо вона не стала мені другом чи близькою людиною, з якою я могла би обговорити якісь свої особливості? Ну як? Для мене інші люди ведуть незвичний спосіб життя. Якийсь не логічний.»;
Це у всіх по-різному відбувається. Комусь обов'язково потрібна емоційна прив'язаність для того, щоб відчути потяг до людини (так звані демісексуали), а для когось це не є обов'язковим. Тут всі різні, і я гадаю, що знайдеться багато людей, в яких потяг працює так само, як і у Вас, тільки можливо ви просто ще не знайомі.
Что делать если в меня влюбился лучший друг
Здравствуйте!

Лично Вам ничего делать и не нужно с чувствами друга, потому что они его, а не Ваши. Если Вас устраивает формат дружбы и друг от этого не страдает (или не афиширует, что ему как-то некомфортно с Вами общаться), то действительно можно оставлять всё, как есть.

Тут вопрос в другом. Почему Вас лично беспокоит формат Ваших отношений с другом? Были ли в Вашей жизни такие ситуации, где Вы ставили чужой комфорт выше своего, и пытались взять на себя ответственность за чужие чувства?
Депресія не розумію чого
Доброго вечора.

Раджу починати з роботи з психологом, тому що у Вас депресивний стан зумовлений об'єктивними чинниками, такими як війна, стрес на роботі і в повсякденному житті і проблеми в особистому житті. Варто звернутися до фахівця, щоб зменшити тиск усіх цих подій на психіку.

Бесплатная рассылка интересностей!

Як розрізнити дружбу, кохання і сексуальний потяг?
Доброго дня!

Якщо брати більш класичні визначення, то дружба в психології - це значущий емоційний зв'язок між людьми, заснований на взаємній повазі, довірі, взаємній підтримці, можливо ще спільник інтересах і цінностях. Романтична любов - це теж взаємна повага, довіра, прив'язаність, але підсилена романтичним потягом. Сучасні сексологи схильні розділяти романтичний потяг та сексуальний як два окремих явища, тому, ймовірно, Ви відчували поки що тільки сексуальний потяг (після лікування гормональних порушень), а романтичного - ні, тому й не можете зрозуміти, що це таке. В майбутньому Ви можете як відчути його до когось, так і ні, наперед сказати не можу.

Статевий потяг - це ще не кохання, а фізична реакція організму на привабливу для Вас людину. Для кохання, знову ж таки, потрібен певний емоційний зв'язок з людиною.
Те, що у Вас потяг з'являється за відсутності людини поруч, і зникає - за присутності, - це цікавий момент. Радше за все, у Вас потяг не до реальних людей, а до їх образів, які конструює Ваша уява.
Те, що Вам подобаються і чоловіки, і жінки - то вроджена характеристика. Бо вживання гормонів на орієнтацію не впливає (впливає тільки на орієнтацію ще не народженого плода, за вживання гормонів його матір'ю).

Стосовно Вашого кейсу. Що для Вас особисто є дружба, кохання і статевий потяг? Адже Ваші особисті визначення можуть різнитись від загальноприйнятих. Чи відчували Ви в своєму житті прив'язаність до когось (людини або, можливо, хатнього улюбленця), чи могли назвати когось своїм другом?
Чому Ви з чоловіком не хотіли бути самотніми, що особисто Ви відчували стосовно свого незаміжнього статусу, коли були вільні? Чи є у Вас з ним певні домовленості щодо того, чи можна вам з ним задовольняти свої сексуальні потреби з іншими людьми? У Вас з чоловіком шлюб суто з розрахунку (взаємна побутова і моральна підтримка), чи емоційний зв'язок між вами теж є?
Так, Ви ведете незвичний спосіб життя, але він має право на існування, особливо з оглядом на Вашу біоргафію. Сподіваюсь, Ви зможете розібратися в собі.

Відредаговано автором 17-03-2024 14:36:49

Сравниваю себя
Здравствуйте, Жанна!

А как к Вам относились Ваши родители? Сравнивали ли Вас с другими и Ваши достижения с достижениями других людей? Как Вы на это реагировали?
Вы могли интернелизировать родительский подход к Вашему воспитанию, и начать его проецировать на себя и дочек. Это прорабатывается с психологом. Если не можете сидеть спокойно - попробуйте посидеть неспокойно у психолога.
Мужчина жадный или мне кажется?
Здравствуйте, Аня!

Кто такой в Вашем понимании - жадный мужчина? Говорили ли Вы своему молодому человеку, что Вас не устраивает такой формат поездки, как он предложил? Форматы отношений бывают разными, главное найти такой, который подходит обоим. Если есть принципиальные разногласия в вопросе кто за что платит, то придётся или искать компромиссы, или расставаться.
Ретроактивні ревнощі
Навряд чи у Вас вийде так просто про це не думати, якщо Ви уже про це думаєте. Значить, ця тема Вас тривожить. Ліпше спрямувати свої думки в русло "Чому мене бентежить саме це? Чого я боюся в цих стосунках? Чого від них очікую? І що хорошого може статися замість того, що мене лякає? Що б я хотів зробити з поточною ситуацією?"
Ретроактивні ревнощі
«Колись дівчина з якою я зустрічався зрадила мене з іноземцем, і в цей раз я теж спитав(не знаю правда для чого,бо в нас все було прекрасно)чи спілкувалась вона раніше з іноземцями,вона відповіла що спілкувалась і переспали пару разів»;
Тобто, у Вас через досвід зради колишньою дівчиною з іноземцем сформувалась установка "Спілкується з іноземцями - схильна до зрад". А якщо б Вам зрадили з місцевим чоловіком/не зраджували взагалі, чи було б у Вас таке саме упередження?

«я про це думаю,що її торкались і вона торкалась інших і т.п.»;
Але ж під час сексу природньо торкатись інших людей. Це не означає, що на Вас до кінця життя будуть відбитки іншої людини. Але на Вашій психіці иожкть бути відбитки колишніх невдалих відносин, тому Вам варто опрацювати це в терапії.
Ретроактивні ревнощі
Доброго вечора.

З чим саме у Вас асоціюється "велика" кількість партнерів у дівчини? Які негативні асоціації це у Вас викликає? Чи впевнені Ви у собі як чоловікові і в своїй привабливості для дівчини, чи порівнюєте Ви себе з її колишніми партнерами?
Причини ретроспективних ревнощів (як і будь-яких ревнощів загалом) треба шукати, насамперед, всередині себе.

Судячи з відповіді дівчини на Ваші питання, вона інтимною близькістю компенсувала нестачу емоційної, а з Вами отримала саме емоційну близькість, в пошуках якох знаходилась весь цей час. Тобто, з Вами дівчина отримала дещо цінніше, ніж просто секс, і це вже привід для гордості, а не занепокоєння.
Доньку спіймала на крадіжці!
Доброго дня!

Як Ви можете описати характер своєї доньки? Чи є вона харизматичною дитиною, чи виражені в неї лідерські якості? Чи є в доньки проблеми з агресією? Чи притаманна їй брехливість (в інших сферах, що не стосується крадіжок) та схильність до маніпулятивної поведінки?
Як вона сама пояснювала мотивацію крадіжок? Чи є у неї заздрість до матеріального положення однокласників та однокласниць і бажання вписатися у колектив? Чи вистачає їй уваги в родині, чи переживає Ваша сім'я наразі якісь кризи (переїзи, розлучення, тощо)? Хто займається вихованням доньки і як це, в загальних рисах, відбувається?

Треба обов'язково зводити доньку до психіатра і до дитячого психолога. Психіатр продіагностує доньку на предмет розладів особистості і, навіть якщо таких не виявиться, антисоціальна поведінка дитини - це сигнал про те, що їй потрібна психологічна допомога. Дитячий психолог очно працюватиме як з донькою, так і з Вами, щоб не тільки скоригувати поведінку дитини, а і змінити стосунки в сім'ї.

У вихованні доньки важлива послідовність і чітко вибудовані кордони. Не так, що сьогодні щось можна робити, а завтра ні, а якщо певне правило є, то воно діє весь час. І не так, що один родич дозволяє дитині щось, а інший - забороняє, а всі домовляються між собою, які будуть правила родини, і дотримуються їх.
Стосовно покарань/санкцій - це вже Ваша особиста справа, але я в будь якому разі не раджу застосовувати фізичну силу проти дитини, бо це може їй нашкодити. Ситуація з грошима складна тим, що людина 10 років вам їх ніяк не компенсує. Проте, ви можете запропонувати донці виконувати посильні побутові справи і дрібні доручення за грошову винагороду, щоб вона зрозуміла, що для отримання грошей треба працювати, і недостатньо просто залізти в чийсь гаманець для цього.
Характер
Здравствуйте!

Интроверсия/экстраверсия, нарциссичность/полное отсутствие нарциссизма, а также застенчивость/полное отсутствие застенчивости - это три разных шкалы с тремя разными характеристиками, которые трудно между собой спутать.

Интроверт/экстраверт - это черты темперамента, а не характера, т.е. они врождённые.
Застенчивость приобретается с определённым опытом (реже - нормальная возрастная характеристика), и если удачного социального опыта у человека не была - становится чертой характера. Экстраверт застенчивым быть тоже может, и страдать от этого, в среднем, будет даже больше интроверта, потому что ему будет сильней хотеться контакта с людьми.

Нарциссизм - черта характера. Она бывает как врождённой, так и полученной в результате сильных психологических травм в детстве, отсутствия безусловной любви и принятия со стороны родителей. Если речь о нарциссическом расстройстве, то тут играют роль и наследственность, и воспитание. Если о нарциссизме как черте личности ,то она в той или иной мере есть у всех, но в разной степени выражена. И акцентуацию по нарциссическому типу чаще связывают именно с ранним опытом человека и тем, как его воспитывали.

Нарциссичным может быть человек любого темперамента. Грубо говоря, если представить на наглядных образах, то социально успешный нарцисс-интроверт, вероятно, будет писать книги и драматично их жечь, а нарцисс-экстраверт пойдёт в шоубизнес и начнёт странно себя вести ради пиара. И то, и другое - один тип личности, но разные проявления.
Может ли быть окр таким
Да, ОКР может проявляться в страхах что произойдёт что-то нехорошее, возможно даже сверхъестественное, если не выполнить тот или иной ритуал. С этим и с самоповреждением нужно обязательно обратиться к психиатру! К психотерапевту тоже желательно попасть, потому что медикаменты купируют тревогу, а психотерапия помогает бороться с психологическими причинами её возникновения.
Часто втомлююся від спілкування з людьми
Минулий досвід може відбиватися на терепішніх патернах поведінки. Імовірніше за все, при втомі від спілкування у Вашому випадку включається захисний механізм проти близькосьті з іншими людьми, адже близькість - це ризик того, що Вам знову можуть зробити боляче. Наприклад, своєю байдужістю, як минулого разу.

А ще, психіка може так показувати, що у Вас зараз нема ресурсу на те, щоб змушувати себе спілкуватися, коли Ви не хочете. Якщо Ви робили щось через силу, то у психіки міг виробитися спротив до того, щоб робити це взагалі. В даному випадку, спілкуватися.
Ви можете особисто звернутися до психолога, щоб навчитись чути себе і свої потреби. До Вашого повноліття для роботи з психологом обов'язковою є згода батьків (якщо це не психолог в навчальному закладі), після - Ви можете обрати фахівця і працювати з ним самостійно.
Взаимоотношения с начальником.
Здравствуйте!

Скажите, пожалуйста, есть ли у Вас возможность сменить место работы, раз тут начальник неуважительно относится к сотрудникам, чтобы не терпеть такое к себе отношение? Установка "адекватных руководителей не бывает" была сформирована Вами после множественного столкновения с неадекватными руководителями, и после общения с друзьями с таким же опытом, что закономерно. Но что, если попробовать найти нормальное место с адекватным руководителем (а опыт у Вас есть, значит шансы найти таковое имеются), а то и вовсе - начать работать на себя?

Если нет такой возможности прямо сейчас, это ничего. Совсем не испытывать негативной реакции на неуважение себе не получится, т.к. возмущение на частые замечания в свой адрес и размытые требования к Вам как сотруднику - нормальны. Можно попробовать вежливо отстаивать свои границы с руководителем. Если говорит "перечитай документ", переспросите "Скажите, пожалуйста, где в моём документе есть ошибки? Это поможет мне сэкономить время и исправить их быстрее." Это вежливый намёк на то, что ему как Вашему руководителю самому не выгодно, чтобы Вы сидели и часами перечитывали свои документы с ошибками (а то и без них). Да, моральное удоволетворение от сего садизма он получит, но работа будет задерживаться и простаивать.

Касаемо психологического аспекта. То, что Вас задевает конкретно этот момент в работе, указывает на какие-то непроработанные моменты в общении со значимыми старшими в детстве и пубертате. Если начальник - мужчина, то чаще всего такой фигурой выступает отец. Но могут быть также варианты с авторитарной мамой, бабушкой или учительницей. Важно отрефлексировать, на кого похож манерами поведения Ваш начальник, что Вы чувствуете при обзщении с ним. Проработать с психологом детские травмы, и пока нет возможности уволиться - общаться с начальником на уровне взрослого человека, а не ребёнка которого ругают. Удачи!
Бесит что бабушка говорит «у тебя нет стержня»
Стержень есть у шариковой ручки, а у людей - свобода выбора.

Если Вы не хотите чего-то делать в том возрасте, в котором это делали Ваши мама и бабушка, это не признак слабости, это просто другие ценностные ориентиры. Но доказывать что-то родственникам, чтобы обрести чувство самоценности - это путь обратный от обретения самоценности.
Публикації психолога 1
Повідомлення
Надіслати особисте повідомлення
Щоб відправити повідомлення цьому психологу прямо звідси, потрібно зареєструватися або увійти як користувач.

qr