Психологиня Марія Радченко Дніпро лише онлайн


Відвідувала додаткові семінари з психології кризових ситуацій, суїцидальної психології та психології втрат.
Курси:
- "Знати, як допомогти" (Ознайомчий онлайн-курс про базові принципи психології для роботи з травмами дітей та дорослих)
- "Резильєнтність дітей, що пережили травму, війну і катастрофи: глобальні перспективи" (Онлайн-курс Міннесотського університету)
Консультую онлайн з 2020 року.
Звернутися до мене можна, надіславши повідомлення у Telegram або Viber. Консультую також в цих месенджерах.
спеціалізація, зона професійних інтересів
- Суїцидальні думки, депресивні стани
- Міжособистісні відносини (дружні, сімейні, романтичні, професійні, тощо)
- Проблеми з мотивацією, самоорганізацією, вибором професії, життєвого шляху
- Криза ідентичності, пошук відповіді на запитання "Хто я?"
- Творча криза, розкриття власної креативності
- Втрата сенсу життя або задоволення від життя
- Втрата близької людини або тварини
- Стрес через перебування в екстремальних умовах або адаптації до нових умов (нова робота, місце навчання, новий колектив, нова країна)
- Знижена емпатія, складність у розпізнанні своїх або чужих емоцій
- Підозра на психічні розлади (даю контакти психіарта, надаю психологічний супровід людям з не психотичними розладами, які паралельно проходять лікування у психіатра)
- Хронічні захворювання (НЕ лікую захворювання. Надаю психологічний супровід людям, які вже спостерігаються у лікарів та потребують психологічної допомоги.)
- Труднощі у визначенні власної сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності
- Просто бажання отримати інформацію або підтримку стосовно Вашої проблеми
- Якщо не можете сформулювати запит - можу допомогти з формулюванням
- Можу надати консультацію англійською мовою, якщо буде така необхідність
НЕ ПРАЦЮЮ з:
- Невнолітніми
- Темами пологів і материнства/батьківства
- Психотичними розладами
- Людьми, які мають інтелектуальну інвалідність (не маю належної компетенції)
- Хімічними залежностями (алкоголь, психоактивні речовини)
- Ігровою залежністю
- РХП
- ПТСР
- Військовими, які мають психологічні травми через війну
- Темою сексуальної травми
- Людьми, які скоїли фізичне або сексуальне насильство. А також з людьми, що мають повторювану антисоціальну поведінку та не мають мотивації її змінити.
- Людьми, які жорстоко поводяться з тваринами
Основне
⭐ Оцінка від колег-психологів
Рейтинг від колег: 10 з 10ти.
Усього оцінок: 13. хто оцінював
Чому користувачі не можуть залишати відгуки про психологів? Чому не можна дати можливість запитувати на сайті оцінювати відповіді?
Людина, яка звертається за психологічною допомогою, так само як і будь-який нефахівець у принципі, не завжди може об'єктивно оцінити користь від тих чи інших рекомендацій психолога. Іноді найбільш слушна порада, наприклад, переглянути свої способи реагування в конфлікті, що повторюється, а найприємніша для клієнта - запевнення в тому, що він у всьому абсолютно правий і змінитися повинні оточуючі люди.
Іноді саме ті відповіді, які «зачіпають» клієнта, викликаючи почуття роздратування та агресії, якраз і є «правильнішими».
Хороші рекомендації не завжди приносять полегшення одразу.
Тому майстерність психолога може найточніше оцінити інший фахівець.
Залишили відгуки
- [ аккаунт психолога закритий ]
- Наталія Крилова
- Анна Автонділова
- Оксана Сенченко
- Дар'я Абрамова
- Оксана Николаевна Третьякова
- Наталія Василівна Глинянюк
- [ Євгеній Ортенберг - аккаунт психолога закритий ]
- Ірина Миколенко
- Павел Леонидович Басанский
- Нора Маркман
- Маргарита Старченко
- Іванна Алексєєва
Відповіді 3428
Также Вы пишете, что муж очень ревнив. В чём это выражается? И как думаете, есть ли связь между Вашим отъездом и его ревностью? Свойственно ли ему контролирующее поведение по отношению к Вам, чрезмерная подозрительность?
Ви пишете про відверто позитивні та відверто негативні думки та емоції. Чи можете Ви себе назвати емоційною людиною та чи бувають у Вас перепади настрою, від полярно зниженого (сумного або дратівливого) до полярно піднесеного настрою? Я правильно розумію, що з ще не близькими людьми Ви імітуєте рівний настрій, навіть якщо він насправді не такий, бо боїтеся відштовхнути своєю емоційністю?
Також пишете, що части стикаєтеся з відторгненням з боку значущих людей, і не знаєте, справа у Вашій особистості чи в тому, що обираєте людей, не здатних на близький емоційний зв'язок. У всіх людей є умовні недоліки, тобто риси, які можуть відштовхувати чи дратувати інших, тому неможливо подобатися всім. І всім людям, в тому числі і Вам, завжди є над чим працювати особистісно. При цьому, я б зосередилась на тому, що справа не у Вас особисто, а в тому як Ви обираєте собі оточення і будуєте з ним стосунки. Починаючи з того, які відносини були у Вас з батьками та іншими родичами, як вони ставились до Вас, чи приймали вони Вас такими, як Ви є, і чи отримували безумовну любов від них. (Якщо ні - то може мати місце певний сценарій, де Ви шукаєте близького стосунку з подібними ліюдьми, на близький стосунок не здатними.)
Ну, і краще за все ці проблеми розбирати з психологом, бо під час консультування або терапії створюється приймаюче середовище, де Ви можете виражати всі свої думки та емоції, в тому числі і такі, які табуйовані у Вашому колишньому чи нинішньому оточенні.
Планирование беременности/материнства действительно стоит отложить до момента, когда Вы будете чувствовать себя в физической и психологической безопасности, сможете выстраивать здоровые границы с собой и окружающими. Потому что материнство - это уязвимое положение, и с таким мужем рядом абьюз над Вами (и ребёнком потенциально) только усилится.
Щодо розподілу бютжету, то таке питання краще за все обговорювати перед тим, як з'їжджатися, бо щоб жити разом і вести спільний побут, повинні бути спільні цінності бодай в найбільш грунтовних питаннях, а фінанси і розподіл ролей в парі - одні з них. Тому це варто обговорити з хлопцем (хто коли і за що платить, за яких обставин), і бути готовою до того, що він не буде повністю поділяти Вашу точку зору на відносини (як і Ви - його). Доведеться або шукати певні компроміси, або розходитися.
Також рекомендована індивідуальна терапія для Вас (для кращого розуміння себе) і парна терапія для Вас із хлопцем (за умови, якщо ви обидва захочете налагодити комунікацію між собою). Щасти!
Відредаговано автором 11-02-2025 17:53:25
Закривання в туалеті тут дійсно не варіант, бо воно лише ізолює дитину в не навчить її керувати емоціями і контактувати з зовнішнім світом. Також важливо в цій темі те, як Ви в повсякденному житті проявляете агресію і як справляєтесь з гнівом. А також, як реагуєте на бажану і не бажану поведінку доньки, як виявляете співчуття до неї, коли вона емоційно себе поводить, тощо.
З фізіологічної точки зору сни - це інформація, яку мозок обробляє, поки Ви спите. Це відбувається під час швидкої фази сну. Якщо сновидінь багато, можу припустити, що у Вас багато спогадів та емоцій, накопичених за день чи більший проміжок часу, тому сновидінь багато і вони виразні. Також, скоріше за все, Ви прокидаєтеся у швидкій фазі сну, тому добре пам'ятаєте, що Вам наснилося.
Щодо значень Ваших снів, то тут рекомендую самостійно порефлексувати, що для Вас значать ті чи інші символи, якого сенсу Ви їм надаєте. Моє припущення таке, що і сходи, і кермування автівкою, - це символи життєвого шляху, і Вас радше за все тривожить майбутнє і Ви боїтеся з чимось не впоратися. Чи вірні мої здогади і що саме Вас тривожить - це вже Ви знаєте.
З цього питання краще за все порадитися з кимось з українських юристів або помоніторити інформацію в інтернеті, бо ситуація дійсно складна.
Головне, щоб у Вас був український паспорт. Якщо його нема, то потрібно буде зробити його на території України. Але для цього в паспортному столі у Вас затребують ксерокопію повного пакету документів, що у Вас є (ідентифікаційний код, закордонний паспорт якщо є, довідка переселенця якщо є, свідотство про народження, коротше все що є те й запросять), і можливо навіть потрібна буде присутність когось з Ваших родичів для посвідчення особи, але це не точно.
Тобто так, з документами буде багато клопоту, але дуже сподіваюся на адекватність наших державних органів в цьому питанні, бо Ви не були повнолітнім громадянином, коли окупували Маріуполь, відтак наявність у Вас рос. паспорта не говорить нічого про Вашу політичну позицію. Тим паче, що спілкуєтесь українською.
Тому тут тільки вирішувати юридичні питання і шукати підходящу роботу, щоб з усіього цього вибратися.
Стосовно еміграції за кордон по закінченню війни. Це хороша ідея, але наразі нам не відомо, коли саме війна закінчиться (можна очікувати різних поворотів подій, але нагнітати не буду), і в даний конкретний момент чоловіки не виїздні. А мобілізація чоловіків існує як в Україні, так і в РФ та на окупованих нею територіях, тільки це мобілізація в різні війська з неоднаковими умовами. І за Українськими законами, Ви по стану здоров'я не повинні бути придатним до служби, принаймні не на передову. Тобто грубо кажучи, основна небезпека виїзду для Вас в тому, що Ви з окупованої території і чоловічої статі. А чи безпечніше залишатись вдома - кожен вирішує для себе сам.
Щодо якості освіти та медицини мушу не погодитись, вона варіюється від місцевості (у великих обласних центрах, звісно, більше варіантів як отримати медичну допомогу, так і фахову освіту чи просто заробіток), і від конкретного фахівця, до якого Ви звернетеся. Навіть в обласному центрі з хорошою медициною можна натрапити як на не кваліфіковану не якісну допомогу, так і висококласну, при чому не далеко завжди якісна медицина - за всі гроші світу. Але тут, звісно ж, теж вирішуйте самі. Тут треба зважувати, наскільки критичний Ваш стан і скільки Ви готові терпіти як його, так і нарікання з боку родичів.
Щодо того, чи психопати Ваша рідня - хто його зна, бо для постанови діагнозу треба бути психіатром і особисто з ними спілкуватися. Мені радше вбачається, що це люди дуже емоційно черстві через низьку якість життя загалом, що явище набагато більш часте, ніж нарцисизм чи психопатія. Це їх ніяким чином не виправдовує і один фіг показник не спілкуватися з ними без зайвої необхідності. Але низький емоційний інтелект, власні непророблені травми, дуже погані умови життя і народження власних дітей "бо так треба" без будь-якої моральної готовності до батьківства - це часті явища, що плодять аб'юзивних батьків. І радже не клінічних нарцисопсихопатів, а десь на межі цього спектру, бо окремі риси в них можуть бути, в той час як інших немає.
Можна дистанціюватися і виходити з діалогу, коли на Вас починають агресувати, бо агресія у відповідть лише підживлює сварку. Можна діяти за "методом сірого каменю", максимально нейтрально і не цікаво реагуючи на провокації родичів, на кшталт "це твоя думка", "це твоє бачення ситуації", "це твоя точка зору, але я з тобою не згоден", "ти хочеш посваритися, але у мене нема бажання це робити зараз". Бо людині в агресивному стані нема сенсу щось доводити, вона це не сприйме через свій емоційний стан.
І те, що Ви зараз відчуваєте свій неуспіх і, можливо, депресивний стан, є одним з наслідком того, що Ваші емоційні потреби в минулому не задовільнялися батьками, а ймовірні досягнення - знецінювались, тому Ви тепер не вірите у себе.
Щодо здоров'я і можливості знайти роботу. Сколіоз 3 ступеня - це серйозно. Тут треба обов'язково сходити до лікаря (спочатку сімейного, потім вже більш вузьких фахівців, куди Вас спрямують, наприклад, до вертебролога і ортопеда, а також на реабілітацію та лікувальну фізкультуру). Огляди багатьох фахівців (ортопед є в деяких державних поліклініках) безкоштовні, якщо вони працюють в державних лікарнях, і якщо у Вас є направлення від сімейного лікаря. Тому як мінімум первинну медичну допомогу Ви можете отримати безкоштовно.
Стосовно можливості роботи або навчання. Це було б хорошим стартом, щоб стати незалежним від сім'ї, бо у Вас з часом з'явиться фінансова стабільність і, можливо, власна професія. Можна поступити у ВИШ або коледж на бютжет і отримувати стипендію. Можна пошукати навчальний заклад з гуртожитком, щоб жити не вдома і не взаємодіяти з родичами.
Якщо хочете одразу піти працювати - то можна спочатку пройти якісь курси по темі, яка Вам цікава, чи обрати професію, що не потребує особливої підготовки чи серйозних фізичних навантажень. Можна буде більшу частину часу проводити на роботі і накопичувати на свій переїзд і своє лікування. Також можна працювати з дому, якщо у Вас погане самопочуття чи обмежена мобільність. І бажано працювати індивідуально з психологом, щоб відновлювати своє почуття самоцінності та спроможності справлятись з життєвими труднощами.
Сами по себе чувствительность и эмпатичность - это не проблемы, которые нужно в себе искоренять, а просто особенности характера. Но если Вы часто чувствуете дискомфорт из-за своей эмоциональности, нужно разбираться, почему.
Когда Вы начали замечать за собой повышенную эмоциональность? Предшествовали ли этому какие-то травматичные или стрессовые события в жизни? Есть ли параллель между триггерами (ситуациями, которые вызывают у Вас эмоциональный отклик) и Вашим прошлым опытом?
Это только общие вопросы. Желательно записаться к психологу для того, чтобы рассмотреть Ваш запрос подробно. Также желательно пройти общий медицинский осмотр, возможно сдать анализы на гормоны, потому что сбой в их работе может быть причиной повышенной эмоциональности.
Ви пишете, що буде зустріч. Ви узгоджували зустріч попередньо з дівчиною? І за яких обставин ця зустріч відбудеться?
Чому Ви почуваєте себе не впевнено? Які саме думки Вас відвідують, коли згадуєте про цю дівчину?
Відмова після зізнання у коханні - це неприємно і потрібен час на те, щоб це пережити. Але будь-яка відмова - це не про Вас особисто, а просто про те, що конкретній людині Ви як партнер не підходите. У зв'язку з цим в мене питання, чи прийняли Ви до кінця те, що зустрічатися з Вами, як із хлопцем, ця дівчина не буде? Чи плануєте Ви з нею надалі спілкуватися? І якщо так. то в якому форматі і з якою метою?
З блокпостом ДНР дійсно пощастило, що Вам нічого не зробили, коли знайшли у Вас військовий квиток. Основне зараз - берегти себе та лікуватися.
Пам'ятаю Ваш минулий допис. Любовний перенос в терапії - часте явище, і цілком нормальне. Бо на психолога чи психотерапевта клієнти можуть проектувати свої емоції, бачити в терапевтові значущу фігуру, варту довіри. А також намагатися компенсувати певні емоційні дефіцити, тобто очікувати від психолога чогось, чого не вистачає в реальному житті.
Психолог в такому випадку не має права відповідати клієнту взаємністю та робити якісь жести романтичного чи сексуального характеру, бо це суперечить професійній етиці. Потрібно обов'язково обговорювати з клієнтом його переноси (проекції зі своєї уяви та з реального життя на психолога), бо це дуже цінний матеріал для аналізу, перш за все, особистісної динаміки, динаміки стосунків та емоційних потреб клієнта. Тобто, нормально якщо психологиня Вам не відповіла одразу, але з її боку було б добре запропонувати Вам обговорити Ваші переживання на наступній сесії з нею. Бо це явно не формати переписки чи телефонної розмови, тому що містить особисту інформацію про Вас.
Далі по тексту в мене чогось одні питання та жодної відповіді.
Психологиня зателефонувала Вашій мамі. З приводу чого? Адже Ви повнолітні, і якщо Ви повністю дієздатні (над Вами немає юридично оформленої опіки), то самі за себе відповідаєте, і психолог не має права обговорювати з Вашими родичами щось, що відбувається у Вашій з нею терапії. Навіть якщо клієнт неповнолітній, особисті подробиці з консультацій розкривати не можна, за винятком випадків, коли щось загрожує життю клієнта (наприклад, ризик самогубства), або клієнт порушив закон.
Ви не суїцидальні, закон не порушувати (нема закону, який би забороняв Вам закохуватись в своїх психологів). Якщо у Вас загострення ментального розладу, то про це повинен був повідомляти не психолог, а психіатр, і в першу чергу не Вашу маму, а Вас особисто. І те, що Ви дивилися історію дзвінків в телефоні мами, говорить про недовірливі стосунки у Вашій бальківській родині. Коротше кажучи, ситуація по меншій мірі дивна.
Стосовно бритви, то в психіатричних лікарнях ці предмети заборонено мати при собі суто з мір безпеки, щоб пацієнти собі не нашкодили. Тобто, навіть якщо Ви було в здоровому глузді і просто хотіли поголитися, дії терапевтки тут контроверсійні, бо на ній була б відповідальність, якщо б Ви (або інший пацієнт) використали бритву не за призначенням.
Щодо Вашого бажання спілкуватися з психологом далі. Підозрюю, що це радше перенос, який відчувається як симпатія до неї як до людини, аніж бажання працювати з нею як з психологом і надалі. В голові клієнта ці дві речі можуть перемішуватися, задача ж психолога - їх розділяти та дотримуватися професійної етики.
Також в мене виникло багато питань. Який у Вас діагноз (якщо Ви готові його оприлюднювати) ? І чи знаєте Ви свій діагноз взагалі? Яка була причина госпіталізації (чому Ви потрапили в лікарню)? Які у Вас відносини з батьками?
І окремо я б рекомендувала, за можливості, змінити психолога, бо тут дуже спірна професійна етика з її боку.
Публикації психолога 10
Інтерв'ю 1
Повідомлення
Щоб відправити повідомлення цьому психологу прямо звідси, потрібно зареєструватися або увійти як користувач.