У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Психологиня Маргарита Костенко Київ лише онлайн

психолог    Маргарита Костенко
30-08-2021 Маргарита Костенко додати у вибрані

коментар
Останній візит на сайт 95 днів тому.
Років досвіду психологом Років досвіду: 3
психолог
Освіта
- Вища освіта за спеціальністю «Практична психологія», ЛНУ iм. Шевченка
- Курс когнітивно-поведінкої терапії від Асоцації когнітивно-поведінкової терапії (100 годин)
- Курс Інституту аналітичних досліджень і сучасної освіти «Основи когнітивно-поведінкової терапії»
(12 годин)
- Курс RECBT «Особенности применения техник РЭПТ с разными видами запросов клиентов» (16 годин)
- Курс Університету Джонса Хопкінса «Перша психологічна допомога»
- Курси від МОЗ України, «Розлади психіки та поведінки. Основи психіатричної проведевтики»
(10 годин)
- Курс «Резильєнтність: адаптація до стресу та терапія розладів, пов'язаних зі стресом» (82 години)
- Курс «ACT (Acceptance and commitment therapy) for Beginners» (18 годин)

На цей час навчаюся на програмі КПТ+ для консультування та коучингу в Українському інституті когнітивно-поведінкової терапії

Членкиня Української асоціації когнітивно-поведінкової терапії (УАКПТ)

Регулярна особиста терапія та супервізії
Досвід психологічної практики
2.5 роки
Більше 1000 годин практики


Працюю з запитами
Привіт! Мене звати Рита Костенко, я психологиня-консультантка та працюю використовуючи техніки когнітивно-поведінкової терапії та терапії прийняття та відповідальності.

До мене можна звернутися із такими запитами:

- Тривожність
- Складнощі адаптації на новому місці
- Складнощі у розумінні себе та своїх потреб
- Низька самооцінка, невпевненість у собі, самокритика
- Питання самореалізації
- Питання вибудовування власних кордонів
- Запити пов'язані з кар'єрою, потребою у підвищенні доходу чи зміною діяльності
- Перфекціонізм та прокрастинація
- Труднощі у подоланні життєвих криз, адаптації до змін та у прийнятті рішень
- Потреба у підтримуючих зустрічах
- Якщо вашого запиту немає у переліку ви можете написати мені та я скажу, чи зможемо ми працювати або порекомендую когось із колег.

Працюю українською та російською мовами, ЛГБТК+ френдлі.

Для запису на консультацію ви можете написати мені у телеграм @rita_kostenko, або у будь-який месенджер за номером +380995552368
Використовую підходи та техніки
Арт терапія
Когнітивно-поведінкова психотерапія

Рационально-эмотивная терапия, Терапія прийняття та забов'язань


Основне
диплом перевірено

⭐ Оцінка від колег-психологів

Рейтинг від колег: 10 з 10ти.
Усього оцінок
: 1. хто оцінював

Чому користувачі не можуть залишати відгуки про психологів? Чому не можна дати можливість запитувати на сайті оцінювати відповіді?

Людина, яка звертається за психологічною допомогою, так само як і будь-який нефахівець у принципі, не завжди може об'єктивно оцінити користь від тих чи інших рекомендацій психолога. Іноді найбільш слушна порада, наприклад, переглянути свої способи реагування в конфлікті, що повторюється, а найприємніша для клієнта - запевнення в тому, що він у всьому абсолютно правий і змінитися повинні оточуючі люди.
Іноді саме ті відповіді, які «зачіпають» клієнта, викликаючи почуття роздратування та агресії, якраз і є «правильнішими».
Хороші рекомендації не завжди приносять полегшення одразу.
Тому майстерність психолога може найточніше оцінити інший фахівець.

Залишили відгуки

Сертифікати про додаткову освіту
Психотерапия и привязанность
місяців: 2 годин: 82 Стрес
Psychwire
місяців: 9 годин: 16
Ассоциация когнитивно-поведенческой терапии
годин: 20
Когнітивна-поведінкова психотерапія
Ассоциация когнитивно-поведенческой терапии
годин: 20
Когнітивна-поведінкова психотерапія
Ассоциация когнитивно-поведенческой терапии
годин: 20
Когнітивна-поведінкова психотерапія
Ассоциация когнитивно-поведенческой терапии
годин: 20
Когнітивна-поведінкова психотерапія
Академія сучасної психології
годин: 12
Когнітивна-поведінкова психотерапія
Center RECBT
годин: 16
Раціонально-емотивна поведінкова терапія А.Елліса
Центр громадського здоров'я МОЗ
годин: 10
Раціонально-емотивна поведінкова терапія А.Елліса

Відповіді 12
Боюсь публічних виступів
Анно, добрий день! Описані вами симптоми є проявом соціальної тривожності і це точно не стала ваша характеристика, це можна скорегувати. Зазвичай для корегування соціальної тривоги рекомендують роботу із психологом у когнітивно-поведінковому методі. В ході терапії виявляються зв'язок між думками та емоціями, та коригування та оспорювання думок, що виникають у подібних ситуаціях.

Також в терапії соціальної тривоги добре працює експозиція або поведінковий експеримент — ситуація, коли ви навмисно стикаєтеся із подіями, що визивають тривогу, та налагодження зв'язку із цінностями, щоб зрозуміти навіщо вам потрібна боротьба із соціальною тривогою та збільшити мотивацію для лікування.

Для самостійного опрацювання рекомендую книгу Роберта Ліхі "Свобода від тривоги" — у ній є багато корисного про роботу із тривогою загалом, а 8 глава повністю присвячена соціальній фобії. Також корисною може бути книга із серії «Сам собі психотерапевт» "Подолати соціальну тривогу", Джилліан Батлер.
Не відчуваю себе цінним, потрібним
Артеме, вітаю! Ось кілька книжок, які допоможуть краще зрозуміти природу тривоги та знайти техніки, що допоможуть її подолати. Для більш ефективної та глибинної роботи звичайно варто звернутися до психолога чи психотерапевта.

- Не годуйте мавпу! Як вийти із замкнутого кола неспокою та тривоги, Дженніфер Шеннон
- Свобода от тревоги. Справься с тревогой, пока она не расправилась с тобой, Роберт Лихи
- Успокойся! Контролируй тревогу, прежде чем она начнет контролировать тебя, Альберт Эллис, Кристин Дойл
Это депрессия?
Вітаю! Підтримаю колегу, для постановки діагнозу депресія дійсно потрібна діагностика психіатра, наразі в Україні немає жодних психіатричних обліків, тому ви можете звернутися до лікаря у державній лікарні.

Бесплатная рассылка интересностей!

Труднощі у спілкуванні, чи можна впоратись без психолога ?
Вітаю! Підтримаю колег та скажу, що разом зі спеціалістом з такими проявами впоратися буде легше, проте, якщо ви поки що не готові до роботи зі спеціалістом рекомендую ознайомитися із літературою з самодопомоги пов'язаною із соціальною тривогою. Наприклад "Подолати соціальну тривогу" Джилліан Батлер або "Преодоление социальной тревожности" Джена Флемінга. Це допоможе краще розуміти проблему та зрозуміти техніки, що допоможуть знизити її інтенсивність.

тревожное состояние
Анна, добрый день! Попробуйте выделить несколько мыслей, которые вас беспокоят и попробовать детально с ними поработать. Если вы переживаете, что вас "будет много", подумайте, что самого ужасного может случиться, если это действительно так? Вы переживаете что вас будет много для всех или для кого-то конкретного? Насколько вероятно, что одной сториз вы сможете так утомить своих подписчиков, что они подумают, что вас слишком много? Подумали ли бы вы так на их месте? Попробуйте оценить насколько рациональна эта тревога

Страх дивитися в очі людям.
Наталіє, вітаю! Спробуйте почати відслідковувати свої думки щодо того, що буде, якщо ви все ж таки будете дивитися іншим в очі, та спробувати оспорити їх. Чи дійсно кожна людина буде думати, щось погане, чи обов'язково це так? Навіть якщо хтось так подумає, чи дійсно це непереносимо для вас? Спробуйте у форматі експерименту дивитися людям в очі. Оцініть як це пройшло та чи дійсно це було так жахливо, як ви уявляли?

Якщо ви розумієте, що ваші проблеми у комунікації з іншими не обмежуються проблемою зорового контакту, то ви можете пошукати літературу самодопомоги та інформацію про соціальну тривогу, можливо ви зможете знайти для себе корисні ідеї. Наприклад, у книзі "Свобода від тривоги" Роберта Ліхі є глава присвячена соціальній тривозі. Якщо самостійно справитися не вийде, але у вас є розуміння, що такі реакції обмежують вашу можливість жити повноцінне життя — ви можете звернутися за допомогою до спеціаліста.

Щодо питання про пошуки коріння проблем у дитинстві — це не обов'язково, проте якщо проблема обширна та складна, розуміння її причин може допомогти із їх вирішенням.

Ответ отредактирован автором 01-08-2022 20:44:32

Помогите, пожалуйста, хоть немного разобраться(
Добрый день! Причины повышенной тревожности могут быть самые разные — от повышенной чувствительности миндалевидного тела, отвечающего за ощущение тревоги, до стресса или привычных паттернов поведения, сформировавшихся в раннем возрасте. Однако главный вопрос в том, что вы будете с ней делать. Для того чтобы разобраться в истоках своей тревоги и понять, как вы можете с ней совладать вы можете обратиться к специалисту (психологу или психотерапевту) или начать с изучения литературы по самопомощи — "Терапия беспокойства" (Дэвид Бернс), "Когнитивно-поведенческая терапия тревоги: пошаговая программа" (Уильям Дж. Кнаус), "Свобода от тревоги" (Роберт Лихи).
Чувствую себя глупой
Добрый день! Вы точно не одиноки в таких проявлениях, к сожалению, из-за определенных событий в прошлом у людей действительно иногда формируются нереалистичные представления о себе. Это достаточно распространённая проблема, но хорошая новость в том, что с ней возможно справиться. Действительно в идеальном варианте следует обратиться к специалисту, так как с поддержкой специалиста вам будет намного легче разобраться. Если сейчас такой возможности нет — вы можете почитать книгу «Самооценка. Проверенная программа когнитивных техник для улучшения вашего самоуважения» (авторы МакКей Мэтью и Фаннинг Патрик), а также "Терапия беспокойства: Как справляться со страхами, тревогами и паническими атаками без лекарств" (Дэвид Бернс).
Мама страдает от алкоголизма
Настя, добрый день! На данный момент в Украине отсутствует постановка на учёт, проблемы могут возникнуть только если ваша мама захочет работать в силовых структурах. Более нигде эта информация не разглашается, обращение в клинику является абсолютно безопасным.

В остальном соглашусь с остальными отвечающими — важно желание мамы и в первую очередь к наркологу, и дополнительно можно работать со психотерапевтом, который специализируется на зависимостях.
Если мне психолог не помагать
Влада, добрый день! Поведенческий элемент в терапии крайне важен, и, действительно, его можете реализовать только вы. За вас никто не может собрать вещи и съехать, и сделать любой другой шаг к изменениям. Изменения не бывают легкими и это нормально, что у вас есть блоки и переживания по поводу этих изменений. Задайте себе вопрос — зачем мне нужна эта свобода? И насколько сильно она мне нужна? Если это действительно то, что важно для вас, подумайте, готовы ли вы перенести тот дискомфорт, который будет сопровождать эти изменения. Если это правда важно уверена, что вы сможете найти в себе силы, чтобы преобразовать идею в действие.
Знакомый парень начал постоянно оскорбительно шутить только надо мной
Диана, добрый день! В вашей ситуации можно выделить два аспекта работы — первое это работа по отстаиванию своих границ и развитие навыков ассертивного (уверенного) поведения, и второе это работа с переживаниями о том, что дело в вас. Для первого можно, например, изучить идеи принципов ненасильственного общения или ассертивного поведения (в интернете есть множество информации на этот счёт) — это поможет уверенно выразить свои чувства и попросить прекратить этого человека делать то, что приносит вам дискомфорт.

Со вторым — можно задать себе вопросы по поводу мысли "Может я что-то делаю не так", чтобы проверить насколько она соответствует реальности и понять стоит ли из-за неё переживать. Например: Какие есть доказательства правдивости возникших мыслей? Какие факты подтверждают, что мысль верна? Какая польза от таких мыслей? Какие опровержения правдивости этих мыслей? В чём можно усомниться? Что говорит об обратном? Как можно объяснить ситуацию иначе?
Як побороти сором'язливість в дорослому житті?
Анно, вітаю! Описані вами симптоми є проявом соціальної тривожності. Зазвичай для корегування соціальної тривоги рекомендують когнітивно-поведінкову терапію. В ході терапії виявляються зв'язок між думками та емоціями, та коригування та оспорювання думок, що виникають у подібних ситуаціях.

Також в терапії соціальної тривоги добре працює експозиція або поведінковий експеримент —  ситуація, коли ви навмисно стикаєтеся із подіями, що визивають тривогу, та налагодження зв'язку із цінностями, щоб зрозуміти навіщо вам потрібна боротьба із тривогою та збільшити мотивацію для лікування.

Для самостійного опрацювання рекомендую книгу Роберта Ліхі "Свобода від тривоги" — у ній є багато корисного про роботу із тривогою загалом, а 8 глава повністю присвячена соціальній фобії.
Публикації психолога 5
Повідомлення
Надіслати особисте повідомлення
Щоб відправити повідомлення цьому психологу прямо звідси, потрібно зареєструватися або увійти як користувач.

qr