Психологиня Оксана Сенченко Черкаси лише онлайн


- вересень 2018 р. - лютий 2023 р. - 4-річне навчання на Європейському освітньому проєкті Транзакційний аналіз в напрямі психотерапії.
- з січня 2021 р. - навчаюся на проєкті з Пропедевтики.
- Член Української Асоціації Транзакційного аналізу (УАТА).
- більше 200 год індивідуальної психотерапії.
- постійний професійний саморозвиток (відвідування додаткових лекцій, майстер-класів, воркшопів, конференцій, групових та індивідуальних супервізій, інтервізій, читання фахової літератури і т. д.).
- 9 лютого – 8 березня 2017 р. – проходження виробничої практики у психологічному центрі «Добрий день» (м. Черкаси).
- 23 листопада – 20 грудня 2017 р. – проходження педагогічної практики в СШ № 62 у м. Львів.
- 25-28 липня 2019 р. – була волонтером у VI Всеукраїнському таборі з Транзакційного Аналізу.
- 14 жовтня - 10 листопада 2019 р. – проходження асистентської (педагогічної) практики в ЛНУ ім. Івана Франка.
- з квітня 2020 р. – індивідуальна психологічна практика під керівництвом супервізора.
- з вересня 2020 р. – проводжу тренінги, просвітницькі лекції для дітей у психологічному центрі "Добрий день" (м. Черкаси).
- з березня 2022 р. – волонтер у проєкті по психологічній підтримці "Розкажи мені" та ін.
спеціалізація, зона професійних інтересів
- Як покращити стосунки (партнерські, подружні, дитячо-батьківські, професійні, дружні)?
- Як покращити свій емоційний стан і самоставлення?
- Як віднайти, зрозуміти та актуалізувати своє справжнє «Я» (пошук внутрішньоособистісних ресурсів, постановка цілей та їхня реалізація)?
- Як подолати кризові ситуації в житті (втрати, професійні кризи тощо) та вирішити внутрішньоособистісні конфлікти?
Не працюю із залежностями (алкоголь, наркотики, лудоманія).
Зараз консультую через Skype або Viber під керівництвом супервізора.
Я готова бути поруч і підтримувати Вас у подорожі самопізнання, саморозвитку і самозцілення. Вибір за Вами.
Основне
⭐ Оцінка від колег-психологів
Рейтинг від колег: 10 з 10ти.
Усього оцінок: 10. хто оцінював
Чому користувачі не можуть залишати відгуки про психологів? Чому не можна дати можливість запитувати на сайті оцінювати відповіді?
Людина, яка звертається за психологічною допомогою, так само як і будь-який нефахівець у принципі, не завжди може об'єктивно оцінити користь від тих чи інших рекомендацій психолога. Іноді найбільш слушна порада, наприклад, переглянути свої способи реагування в конфлікті, що повторюється, а найприємніша для клієнта - запевнення в тому, що він у всьому абсолютно правий і змінитися повинні оточуючі люди.
Іноді саме ті відповіді, які «зачіпають» клієнта, викликаючи почуття роздратування та агресії, якраз і є «правильнішими».
Хороші рекомендації не завжди приносять полегшення одразу.
Тому майстерність психолога може найточніше оцінити інший фахівець.
Залишили відгуки
Відповіді 5230
А з мамою? Крім цього, особливість нашої пам'яті зазвичай така, що ми запам'ятовуємо все хороше, а погане відсіюємо, коли це стосується значимих осіб (захисний механізм). Також варто було б детальніше проаналізувати Ваш підлітковий вік (можливо там були травматизації збоку однолітків).
«Да, мне необходимо слышать из вне подтверждение.... И я бы с радостью пообщалась индивидуально, но возможности пока нет((»;
Насправді, самоцінність повинна бути безумовною. Таке відчуття, що та маленька дівчинка всередині Вас ще досі не вірить, що вона ОК. Крім цього, ніхто не заперечує, що Ви маєте отримувати позитивну вагу від значимих для Вас осіб (перш за все, чоловіка). Якщо говорити про можливості, то існує безліч варіантів: звернення до психолога-початківця, який працює під супервізією за невелику оплату, соціальні служби, підтримка родичів чи друзів тощо.
Скажіть, будь ласка, а що особисто Вас тримає у стосунках, де немає психологчної близькості, прийняття, вхзаємоповаги та підтримки? Можливо якийсь страх (самотності тощо)? Розкажіть, будь ласка, детальніше про свій попередній досвід стосунків (ініціатор та причина)?
Також варто проаналізувати які у Вас були стосунки із батьками та батьків між собою як пари.
Що б Ви хотіли отримати тут, від психологів?
В такі моменти важливо, щоб Ви гоорили свої гіпотези дівчині і перепровіряли їх тому, що, насправді, ситуація могла бути і зовсім іншою, дівчина вкладала свій сенс (наприклад, вона дійсно втомилася від тренувань і хотіла відпочити та пообідати тощо).
«ПО сравнению с ней у меня опыт можно сказать мизерный. и то он был в период с 23 до 27. у нее 3 брака и последние отношения которые закончились очень плохо в февраое ( человек поднял руку на нее). »;
Що особисто Вас у цьому хвилює? Знаєте, іноді кількість не завжди якість і у ситуації цієї дівчини це яскраво проявляється.
Сейчас он мне это и сказал!) »;
Припускаю, що у Вас проблеми із самооцінко і самоцінністю і Ви хочете постійного підтвердження ззовні, що Ви ОК, адже Ви не приймаєте себе. Коли хлопець відмовив Вам тоді, то це ранило Вас не просто емоційно, але і особистісно, наче Ви не варті любові. Зараз Вам не вистачає уваги збоку чоловіка (це загострює Ваше неприйняття себе), а тут з'явилолся колишнє кохання, яке визнає свою помилку і Вас відтягнулоемоційно у ту травматичну ситуацію.
Зараз Ви так сильно бажаєте спілкування із ним, щоб "наповнитися прийняттям", однак проблема в тому, що це як колодязь без дна - Ви не задовільняєтеся. У Вас запит на індивідуальну психотерапію.
Ответ отредактирован автором 14-10-2020 13:32:18
На жаль, психологи також не зможуть відповісти на запитання, які мотиви має дівчина і чого вона хоче. Не грайте в психологічні ігри, а запитайте її прямо: скажіть, що Ви до неї почуваєте, що хочете із нею стосунків. Попередньо вона сказала, що бачить Вас лише як друга, однак Ви не зовсім зрозуміли, що вона має під цим на увазі. Вона взагалі не хоче стосунків через біль від попереднього негативного досвіду, чи вона не хоче партнерських стосунків саме з Вами? І що вона вкладає у понятття "стосунки" та "дружба". Скажіть їй, що у Вас був досвід, коли дівчина говорила, що сприймає стосунки як дружбу, а, насправді, вона хотіла романтичних стосунків, тому Ви і намагаєтемся уточнити те, що Вас хвилює.
Запам'ятайте, що гармонійні стосунки - це відкрите обговорення, а не "додумування за партнера" та "натяки".
«И недавно когда играли в теннис с ней (это было через неделю после разговора) она во время игры психанула и сказала: я не хочу, у меня и так много тренеров и тренировок, за три дня до этого было тоже самое (в середине игры она сказала: я не хочу и т.д. после чего успокоилась минут через 20 и мы пошли в кафе где отлично посидели). »;
Який сенс Ви вклали у цю ситуацію?
«Опыта у меня нет такого в отношениях как у нее ) »;
Можете детальніше розвинути свою думку.
«Мое желание, это отношения с девушкой. А как долго, это уже покажет время. »;
А якщо, після уточнення інформації, вона скаже, що все-таки обирає дружбу, Ви будете "плекати марну надію" та страждати від нерозділених почуттів?
Ответ отредактирован автором 14-10-2020 13:15:39
Взаємодовіра - крихка річ, а для її відновлення необхідний час та співпраця двох партнерів. Скажіть, будь ласка, чи Ви обговорювали це своє хвилювання із хлопцем? Що особисто Вам дають теперішні стосунки, а чого у них не вистачає? Як саме нещодавно Ви дізналися, що хлопець "тепло" спілкувався із своєю колишньою дівчиною, коли Ви почали зустрічатися? І опишіть що Ви вкладаєте у поняття "тепло"?
« Ну там детский сад. Мне мало внимания, ему мало интима)))»;
Таке відчуття, що Ви обезцінюєте Вашу проблему у стосунках із чоловіком, а вона безпосередньо пов'язана із тим, чому Ви так емоційно відреагували на колишнього партнера - Ви шукали чоловічої уваги і намагалися це компенсувати через минулі стосунки + не варто виключати і вікову кризу 30 років, коли Ви переосмислюєте все своє життя та пропрацьовуєте минлі конфлікти.
« Но мне кажется, что основа семьи это доверие и уважение, а не бабочки в животе...»;
Основа сім'ї - це не лише довіра і ваємоповага, але і психологічна близькість та співпраця + безуовно, сексуальна сфера.
«Я думала, что если сейчас сама закончу общение, услышав те слова о которых всегда мечтала и выйдя из этой переписки с гордо поднятой головой, то будет облегчение... Думаю может стоило общаться до тех пор пока не разочаруюсь в нем? »;
Мені здається, що в цих словах також міститься корінь такої афективної залежності від цього хлопця і необхідно аналізувати детальніше.
Що саме Ви хотіли почути від нього, що почули і що особисто Вам це дало (на скільки я зрозуміла - визнання того, що Ви була для нього важливою)?
Опишіть детальніше ту переписку, коли Ваша студентська подруга сказала йому написати (коли він сказав згрубше "ні").
Які у Вас були в дитинстві стосунки із батьком та стосунки батьків як пари?
Що особисто Вам подобалося у цьому хлопцеві? Що Вам подобається у Вашому чоловікові? Що Вам давало дружнє спілкування із тим хлопцем?
Ответ отредактирован автором 14-10-2020 12:57:39
«действительно она рассматривала во мне мужчину и я напортачил или принял желаемое за действительное ? »;
Відповідь на це запитання знає лише ця дівчина, тому краще уточнити у неї (можливо вона поки що взагалі не хоче стосунків через попередні невдалі стосунки і тому хоче пожити для себе і т. д.). Із Вашої історії, можна зробити висновок, що вона Вас розглядає в якості друга (вона Вам про це сказала прямо), проте Ви це чомусь не приймаєте (можливо базуєтеся на попередньому досвіді із дівчиною).
«и Как быть дальше . »;
У цій ситуації я б Вам рекомендувала, перш за все, орієнтуватися на власні переживання та бажання. Що Вам дають стосунки із цією дівчиною, а чого у них не вистачає? Ви бачите із нею спільне майбутнє? Як довго Ви готові перебувати у статусі друга, знаючи, що гарантій подальших стосунків немає?
Ответ отредактирован автором 14-10-2020 12:46:45
«а если она угадала прошлуюю жизнь? »;
А звідки Ви знаєте, що існує "минуле життя" і що Ви ще мали навіть якийсь його різновид? Жодна наука не довела цього факту. Тут питання зовсім в іншому: навіщо Ви взагалі ходите до "гадалки" і що Вам це дає, адже це маніпуляція і гра на Вашій тривожності та бажанні перекласти відповідальність за власне життя на іншу людину?
Ответ отредактирован автором 13-10-2020 16:51:31
Дуже сумно, що Ви це так сприймаєте, однак, як казали колеги вище, існують ситуації одноразової консультації, а існують затяжні проблеми, над якими потрібно працювати очно і довготривало. Ви жили із цією проблемою впродовж 10 років (а до цього, припускаю, були також певні моменти в дитячо-батьківських стосунках) і "змінити ходьбу, яка формувалася роками в режимі переписки, на жаль, неможливо".
Цікаво, як Ви взагалі уявляєте роботу із психологом?
Ответ отредактирован автором 13-10-2020 16:39:32
Якщо говорити про "відволікання", то, на жаль, така стратегія просто на деякий час "відтермінує" приховану фрустрацію, яка лише буде накоплюватися.
Ответ отредактирован автором 13-10-2020 14:37:01
Помітно, як Вам боляче та важко. Мені дуже шкода, що Вам доводилося жити в такому токсичному середовищі - співчуваю Вам. Ви маєте право гніватися на маму і, так само, сумувати за втраченим дитинством.
«Вспомнила, как нашла методику как жить с таким насилием. Что нужно улыбаться. Вот на тебя орут, а ты улыбаешься - это должно бесить и обессиливать обидчика. »;
Психологічно неправильна і деструктивна методика, дуже сумно, що Ви застовували її до себе. Ви маєте право на прояви всіх Ваших емоцій. Коли Вам боляче - говоріть про свій біль і бажання, щоб людина припинила, а якщо вона цього не робить - то виключайте цих людей зі свого життя. Коли Ви були маленькою, то не могли цього зробити, а зараз можете.
«Я не вынесла оскорблений. В который раз. Слабачка....Смешно, но я готовлюсь среди ночи бежать ночевать на ступеньках »;
Дуже сумно це читати. В дитинстві Ви стали жертвою насилля, а зараз продовжуєте булерити свою маленьку дівчинку всередині Вас. Це не смішно і Ви не слабачка - Ви були малою дитиною, яка була залежною від батьків і яка намагалася вижити у цьому токсичному середовищі. Пожалійте та поспівчувайте маленькій дівчинці всередині Вас і не перенаправляйте гнів на неї, адже вона ні в чому не винна. Ви сильна тому, що, незаважаючи на все, намагалися зрозуміти і достукатися до матері, а зараз намагаєтеся бути щасливою і без її прийняття.
«Я не могу объяснить, насколько мне невыносимо думать о том, что я никогда не смогу достучаться до нее. Это бессилие и отчаяние. Я устала. Я не знаю что делать дальше. Устала идти на уступки и искать свою вину, устала оправдывать ее.»;
Так, прийняти той факт, що ми не здатні змінити іншу людину, чи вплинути на її почуття, поведінку, ставлення без її бажання - завжди складно, проте необхідно, адже це звільнить Вас. Безумовно, Ви маєте дати собі можливість погорювати, адже це втрата.
Ви не маєте йти на поступки, не маєте шукати причину в собі, не маєте пробачати і не маєте виправдовувати матір тому, що насилля нічим не виправдаєш. Безумовно, Ваша мама має свою історію, що вплинула на формування її ообистості абьюзера, проте це ніяк її не виправдовує. Ви не прийшли у цей світ, щоб радувати інших, а щоб насолоджуватися власним життям.
«Она до сих пор есть в моей жизни. »;
А ось це вже Ваша відповідальність - відфільтровувати Ваше найближче соціальне оточення. Ви маєте право переривати контакти із токсичними людьми, навіть коли це стосується родичів тому, що Ви заслуговуєте на краще ставлення.
« Мне каждый раз после такого страшно, что она совершит суицид и что я буду себя винить в этом. »;
Вона Вам погрожувала, що зробить суїцид? Запам'ятайте, що Ви не відповідальна за дії і життя Вашої матері, а лише за власні. Ваша мама маніпулює Вами (зазвичай абьюзери грають на страху та почуттю провини), але лише Вам обирати, чи Ви це підтримуватимете.
«В ходе общения с психологом»;
Ви велика молодчинка, що звернулися до психолога і велика молодчинка, що просите про підтримку в інших осіб та намагаєтеся поділитися своєю історією з іншими - це варте поваги та захоплення! Колеги дали Вам багато ресурсу і сподіваюся, що Ви візьмете його для себе та додатково обговорете свої переживання зі своїм психологом.
Ви цінна і заслуговуєте на безумовну любов! Вірю у Вас і бажаю Вам удачі!
Ответ отредактирован автором 13-10-2020 13:38:03
Із Вашого опису поки, що можна побачити нав'язливі думки, які Вам важко контролювати, підвищенну тривожність та страх "зійти з розуму". Перш за все, ніхто, на сайті не відповість Вам на питання "Що з Вами? На скільки це серйозно?" тому, що це компетенція психіатра, а не психологів. Вам необхідно звернутися індивідуально, очно до психіатра на діагностику, а потім співпрацювати спільно із психіатром (біологічний компонент - медикаментозна підтримка) + психологом (психологічний компонент). По друге, одна справа дати відповідь на це запитання, а інша - щось з цим робити.
Загалом, якщо говорити про норму-патологію, то, насправді, існує безліч "проміжних категорій", які Ви не враховуєте (неврози і т. д.), тому такого поняття як "зійти з розуму", по суті, не існує. Крім цього, якщо говорити про розлади особистості, то один із основних пунктів - це відсутність критичності, а вона у Вас є (базуючись на переписці).
Зараз справа не в "серйозності", а в тому, що нав'язливі думки заважають Вашому нормальному функціонуванню, а Ваш психологічний стан бажає кращого - це вже важливо.
Ви цінний, тому, будь ласка, потурбуйтеся про себе і зверніться очно до спеціалістів.
Ответ отредактирован автором 13-10-2020 13:10:57
«Ксожалению у меня сейчас нет средств чтобы оплатитъ психолога. »;
Уявіть, що у Вас зараз відкритий перелом ноги, а замість того, щоб йти до травматолога, Ви намагаєтеся накласти шину самостійно (інтернет, онлайн-рекомендації з накладання тощо). Наслідки: ймовірність, що кістка зростеться правильно мінімальна, можливий сепсис, ускладнення, час втрачається, а ситуація погіршується тощо. Коли Ви йдете до травматолога: ймовіність зцілення набагато вища, лікування менш болісне, часу витрачається менше. Ви б накладали шину самостійно?
Можливі різноманітні варіанти співпраці із спеціалістом: спеціалісти-початківці, які беруть мінімально, соціальні служби, пошук зовнішніх фінансових ресурсів (наприклад, допомога друзів, батьків і т. д.). Таким чином, це говорить про Вашу пріоритетність та мотивацію. Таке відчуття, що Ви застрянгли в психологічній ролі Жертви і знецінюєте свою можливість працювати над проблемою.
«Сейчас мне 30 мне сложно говорить с людьми, а отношения с девушками это моя душевная рваная рана.»;
Перш за все, зараз у Вас криза 30 років, коли Ви починаєте переосмислювати своє життя (чого Ви хотіли досягнути і чого досягли) - це дуже хороший шанс для змін, скористайтеся ним. По друге, потрібно проаналізувати всі сфери Вашого життя, окрім соціальної (особистісна, професійна, ціннісна тощо). По третє, щось трапилося у 20 років, що вплинуло на Вас дуже травматично і це також необхідно пропрацювати. По четверте, зцілюють не техніки, теорія чи книги, а терапевтичні відносини і у Вашому випадку це найбільш яскраво проявляється: саме позитивний терапевтичний досвід взаємодії із спеціалістом Ви згодом перенесете на своє найближче соціальне оточення.
Таким чином, це максимум, який ми можемо дати Вам в режимі переписки тому, що, на жаль, у Вас запит на довготривалу психотерапію.
Ответ отредактирован автором 13-10-2020 12:51:41
Фундамент стосунків - це взаємодовіра, водночас, він є дуже крихким, а його відновлення потребує часу та співпраці обох партнерів.
Перш за все, як зазначила колега вище, ви зараз переживаєте кризу 10 років стосунків, яка накладається на вікову кризу 40 років, коли йде переоцінка життя та всіх його сфер.
По друге, люди зраджують не просто так, а через якісь дефіцити у стосунках і зараз необхідно детальніше проаналізувати, де у Вашій сім'ї існують ці "чорні діри", щоб ситуація не повторилася.
По третє, помітно, що дружину ця ситуація дуже ранила (це проявляється на рівні емоційної сфери) + вона заперечує свій біль, гнів, що ще більш погіршує її емоційний стан, і Вас також (нічні жахи і т. д.), що створює напруження, яке згодом перетворюється на конфлікти та сварки, що знову може підштовхнути до зради чи розриву.
Якщо ви дійсно хочете зберегти ці стосунки і покращити їх, готові співпрацювати один з одним, то найкращий варіант - це спільне зверненння до сімейного психолога, де кожен із Вас конструктивно виразить свої переживання, побачить позицію один одного, зрозуміє партнера + спеціаліст буе тим об'єктивним "фасилітатором", якого ви зараз обоє потребуєте.
Бажаю Вам знайти хорошого спеціаліста і покращити стосунки. Вірю у Вас і бажаю Вам удачі!
Ответ отредактирован автором 13-10-2020 12:27:01
Публикації психолога 2
Відео психолога 3
Особистісне зростання та корисні поради
Стереотипи, забобони, міфи
Самооцінка
Повідомлення
Щоб відправити повідомлення цьому психологу прямо звідси, потрібно зареєструватися або увійти як користувач.