У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Психологиня Тетяна Штапова Київ метро Університет

психолог    Тетяна Штапова
30-01-2020 Тетяна Штапова додати у вибрані

коментар
Анкета цього психолога не оновлювалася понад півроку. Перевірте інших психологів в Київ
Років досвіду психологом Років досвіду: 15
психолог 👔 організаційний психолог
Освіта
З 1998р. по 2003р. навчалась в Сумському державному педагогічному університеті ім. А.С.Макаренка. Отримала диплом спеціаліста за спеціальністю "Практичний психолог в закладах освіти та викладач англійської мови".

В 2020р. закінчила трирічний курс підготовки з інтерперсональної психотерапії. Отримала Сертифікат із психотерапевтичного консультування Інституту консультування та психотерапії Асоціації Психологів України в методі "Інтерперсональна психотерапія".

Періодично працюю під супервізією психотерапевтів з багаторічним досвідом роботи в психоаналітичному напрямку та європейськими сертифікатами. Відвідую супервізійні та інтервізійні групи. Являюсь членом Асоціації Психологів України. Маю 230 годин індивідуальної та 72 години групової терапії.
Досвід психологічної практики
З 2010р. проводжу короткострокове консультування клієнтів з метою їх підготовки до співбесід для влаштування на роботу і з питань профорієнтації, якщо людина не може визначитись, яку професію обрати. Маю 15 років досвіду в підборі, адаптації та мотивації персоналу в міжнародних компаніях. Знаю, яким кандидатам надається перевага при працевлаштуванні, які помилки вони роблять, шукаючи роботу. Займаюсь кар'єрним консультуванням. Ділюсь своїм досвідом з клієнтами, рекомендую, що варто змінити чи на чому акцентувати увагу, щоб реалізувати себе професійно.

З 2019р. використовую в роботі психоаналітичний підхід з тими клієнтами, які звертаються з запитами на довгострокову терапію, якщо хочуть мати якісні зміни в своєму житті, професійну підтримку та готові досліджувати свій внутрішній світ. Отримала освіту в методі "Інтерперсональна психотерапія", який надає змогу вибудовувати довготривалі та глибокі відносини з клієнтами, що в результаті допомагає їм вирішити ті проблеми, які їх непокоїли роками. Людина спочатку спирається на мій професійний досвід та знання, отримує відповіді на свої питання та змогу з нових кутів подивитись на своє життя. Потім починає відчувати себе по-іншому, по-новому проявляє себе з близькими людьми та в суспільстві і через деякий час вже може обходитись без моєї допомоги.

Вільно володію українською, російською та англійською мовами. Використовую в спілкуванні з клієнтами ту мову, яка зручна для них.

Тривалість зустрічі – 50 хвилин.
Приймаю в кабінеті за адресою: м. Київ, вул. Володимирська 61/11, а також он-лайн.
Вартість очної консультації - 1200 грн., он-лайн - 1000 грн.

Веду сторінку в Інстаграм: @tetiana.shtapova. Також маю youtube канал: @TetianaShtapova.
Працюю з запитами
- самотність;
- низька самооцінка;
- невміння говорити про свої почуття та бажання, відстоювати свої кордони;
- проблеми у відносинах з чоловіком чи партнером, друзями, дітьми або батьками;
- ревнощі, зради;
- розлучення чи розрив стосунків;
- втрата близької людини;
- війна та її наслідки для психіки;
- втрата житла і/або відчуття безпеки із-за війни;
- вимушена еміграція, проблеми ВПО;
- виснаженість, в тому числі після народження дитини;
- безпліддя, втрата вагітності, підготовка до ЕКЗ;
- тривожність;
- часте переживання провини, сорому, образи;
- напружені робочі відносини;
- труднощі при пошуку роботи чи зміні професії;
- запит на кар'єрне консультування: перевірка резюме (в тому числі англійською мовою), підготовка до проходження співбесід з роботодавцями;
- втрата життєвих орієнтирів, невизначеність, в тому числі професійна.
Розцінки приховані, тому що Тетяна давно не оновлювала своїх даних.


Основне
диплом перевірено
місце прийому клієнтів
   в Київ, метро Університет, вул. Володимирська 61/11

⭐ Оцінка від колег-психологів

Рейтинг від колег: 10 з 10ти.
Усього оцінок
: 3. хто оцінював

Чому користувачі не можуть залишати відгуки про психологів? Чому не можна дати можливість запитувати на сайті оцінювати відповіді?

Людина, яка звертається за психологічною допомогою, так само як і будь-який нефахівець у принципі, не завжди може об'єктивно оцінити користь від тих чи інших рекомендацій психолога. Іноді найбільш слушна порада, наприклад, переглянути свої способи реагування в конфлікті, що повторюється, а найприємніша для клієнта - запевнення в тому, що він у всьому абсолютно правий і змінитися повинні оточуючі люди.
Іноді саме ті відповіді, які «зачіпають» клієнта, викликаючи почуття роздратування та агресії, якраз і є «правильнішими».
Хороші рекомендації не завжди приносять полегшення одразу.
Тому майстерність психолога може найточніше оцінити інший фахівець.

Залишили відгуки

Сертифікати про додаткову освіту
   Сертификат о завершении курса по интерперсональной психотерапии согласно обучающих стандартов АПУ и

Відповіді 930
Одиночество
Катя, доброе утро. Вы можете предложить сыну обратиться к психологу. Это ведь ему одиноко и сложно создавать дружеские отношения.
Підліток хоче піти з дому
«На даний момент син не бачить авторитет в нас, я спілкуюся з ним ввічливо,але від мене він тільки хоче грошей на поїсти і погуляти.»;
Вітаю! Що станеться, якщо Ви перестанете давати йому гроші для того, щоб він на них гуляв, а будете давати тільки на їжу?

«Він до неї і раніше їздив,так як в нас в селі він ні з ким не гуляє,а там йому є де розгулятися,і додому можна прийти не о 18 годині а після 22.»;
Коли він живе з вами, то має приходити додому о 18? Ви не дозволяєте йому приходити пізніше чи йому немає чим займатись в селі після 18?

«Можливо підкажете як розмовляти з ним коли він хоче піти з дому»;
Що з Вами відбувається, коли син каже, що хоче піти з дому? Що відчуваєте в ці моменти?

«Я взагалі в шоці,і намагаюся йти на всі поступки»;
Навіщо Ви це робите? Що станеться, якщо перестанете йти на всі поступки?

«Він спілкується з дітьми,він не сам, катається на самокаті. Але от нас як немає. Я хочу і все.»;
Це природньо для його віку мати бажання більше спілкуватись з однолітками, ніж з батьками. Але те, що син взагалі не хоче з вами говорити і жити, є ознакою, що відбувся якийсь збій в вашій сімейній системі, щось до цього призвело. Підліток показує своєю позицією, що йому дуже некомфортно з вами.

Вам бажано навчитись з ним говорити по-новому. З одного боку, намагатись відновити контакт, цікавитись ним, але не нав'язуватись. З іншого - тримати рамку, щоб він розумів, що у вашій сім'ї є певні правила, яких він має дотримуватись.

Можете запропонувати сину в деталях розказати, як він буде жити після того, як піде з дому, і за що. В будь-якому випадку Вам варто з ним більше говорити. І про нього, і про свої почуття в зв'язку з його поведінкою. Намагатись не звинувачувати, а розповідати, що відбувається з Вами.

Відредаговано автором 06-11-2023 00:18:59

Касательно отношений
«Но вот недавно конфликтовали и говорю, что он общается со мной на повышенных тонах. Он мне говорит, что я его оцениваю и что это плохо, и что мне нужно перестать оценивать его действия. И тут я просто впала в ступор. Я не понимаю, может это тоже оценивать?»;
Добрый вечер. Это была не оценка с Вашей стороны, а констатация факта. Оценка была бы, если бы Вы его назвали его плохим партнером, например, из-за того, что он повышает голос. В данной ситуации Вы защищали свои границы, что не понравилось парню. Ему удобнее, когда можно безнаказанно повышать голос.

«Ему не нравится, когда я говорю: ясно, ок… Нормально когда говорю «поняла», я меняю свой ответ, но скажу честно, иногда вырывается «ок» или «ясно», в ответ сразу злость и слова «ты вообще не меняешься, ты не хочешь исправить это», я говорю что я живой человек и мне нужно время, чтобы искоренить те или иные привычки…»;
А Вам это нужно, отучать себя от привычки говорить "ок" или "ясно"?

«Я хочу узнать: у меня правда проблемы с восприятием? Возможно у меня имеет место быть двойным стандартам? Мне кажется, что я просто неадекватно воспринимаю парня и у меня в этом проблемы»;
Когда человек сомневается, адекватно ли он что-то или кого-то воспринимает, потому что его постоянно убеждает в этом партнер, чаще всего это говорит о том, что он подвергается газлайтингу. Если Вы периодически не доверяете себе, своим чувствам, все больше теряете себя в общении с парнем, есть вероятность, что Вы находитесь в отношениях "тиран-жертва". Тиран - это не обязательно тот, что избивает или оскорбляет жертву последними словами. Некоторые действуют более тонко, но при этом тоже приносят много боли.

Бесплатная рассылка интересностей!

Дочь режется
«Моей дочери 13 лет. Пару недель назад заметила у нее белую полосу на руке. Сначала не поняла что это, думала показалось. Подошла, спросила что это, а в ответ что-то мямлила про кота, что это он сделал. У нас есть кот, с которым она постоянно играет и кот естественно ее царапает. Но это не похоже на царапину. Припугнула, что отцу расскажу. Отца она побаивается. Она все равно оставалась на своем. »;
Виктория, добрый день. Вы и сами поняли, что дочка занимается самоповреждением. Что произойдет, если она это подтвердит? Зачем Вам нужно ее признание? Что после этого изменится?

«Как в школе дела не знаю, я у нее спрашиваю – она говорит нормально. С кем она гуляет тоже не рассказывает, хотя я пыталась что-то у нее выговорить. Постоянно говорит, что с одноклассниками гуляет. »;
Как давно Вы перестали быть в курсе, что происходит в жизни дочери? Как думаете, почему она Вам не рассказывает о себе?
Подруга
«Доброго дня,я дружила з дівчиною яка приймала нейролептика,вона ходила до психіатра. Але вона себе цим травила, і не довіряю психіатрам так як важаю що вони здирают гроші тільки. І я з нею часто про це говорила, рекомендувала краще більше гуляти та читати книги по психології. »;
Марія, доброго ранку. Прогулянки та книжки по психології людини, яка не справляється зі своїми емоціями та має галюцинації, можна порівняти з призначенням вітамінів для хворого, у якого, наприклад, пневмонія чи інсульт.

«Все таки вона як я вирішала щось почала робити для себе так як перестала приймати ту хімію яка її вбьє . Все було добре певний час, але потім вона стала агресивна та у неї почались галюцинації, але я важаю що це особливість людини не хвороба. »;
Ви так вважаєте, і маєте на це право. Але чи стало краще Вашій подрузі після того, як вона перестала приймати нейролептики?

«Вона почала кричати та агресивіти до мене, але я це терпіла. Були сварки та тому подібне, але ми спілкувались. Але з часом її поведінка мені набридла, а точкою стала наша сварка. Я перестала з нею спілкуватися, так як вона не вміла себе тримати в руках і іноді мене ображала. »;
Подруга могла злитись на Вас, так як перестала приймати ліки за Вашою порадою, але в результаті стала ще гірше себе почувати. Ви їй порадили зробити те, що підійшло б Вам, - жити без ліків та читати книжки по психології. Але вона - інша людина. Не кожен може самостійно справитись зі своїми проблемами. Деякі люди відчувають настільки сильний душевний біль, що не можуть із-за нього жити звичайним життям. І прояви агресії - це спроба психіки хоч ненадовго зменшити цей біль. Ви оцінюєте поведінку подруги як здорової людини, якою вона швидше за все не являється. Їй потрібна допомога і психіатра, і психотерапевта.

«Хочу дізнатися чи правильно я поступила що перестала спілкування,атже я не вважаю себе винною в тому що з нею»;
Якщо Ви взяли на себе відповідальність на психічний стан подруги, запропонували їй свої методи замість ліків, а коли їй стало гірше після відміни лікування, перестали з нею спілкуватись, то Ваш вклад є в те, що з нею зараз відбувається. Але в той же час Ваша подруга - доросла людина. Можливо, ця ситуація допоможе їй розібратись, до кого потрібно звертатись в ті періоди, коли вона відчуває сильні страждання та душевний біль.
Как позволять себе то, что нравится
«У меня проблема - я зачастую знаю чего хочу, но по тем или иным причинам не позволяю себе это.»;
Добрый вечер. Что будет происходить, если Вы начнете себе позволять то, что хотите?
Біль
«Напевно я хочу чути протилежне що слово тримайся недоречне . Що треба час .»;
Звичайно, було б краще, якби люди говорили те, що Вам потрібно, але вони не знають, що б Ви хотіли почути, а що навпаки дратує. Ви можете їм про це казати.

«Йому було 29 він мріяв про сім'ю . Була кохана . Все обірвалось один момент . »;
Це дуже несправедливо.

«Коли я розмовляю з його дівчиною я неможу наговоритись я знаю її лише з похорон . Не встигли познайомитись особисто раніше. Але я бачила братика він розцвів мені того було достатньо я не могла нарадуватися. Я прикипіла до неї мені як баний лист. Мені інколи здається що я занадто нав'язлива. Але нічого не можу з собою подіяти.»;
Ви втратили одну й ту саму людину в один і той же час, тому можете відчувати в тій чи іншій мірі, що відбувається з іншою. Якщо дівчина також готова з Вами розмовляти, це може бути суттєвою підтримкою як для Вас, так і для неї.

«Я дуже вдячна Вам що вислухали мене . І дали чудові поради.»;
Буду рада, якщо мої поради Вам допоможуть.

«Останнім часом . Я просила у Бога якщо потрібно комусь піти то що б забрав мене . Тепер неможу покинути думки чому він мене не почув .»;
Можу уявити, як Вам тяжко жити з такими думками. Прийняти своє безсилля дуже непросто. Але на жаль, не завжди все відбувається так, як просить людина.
Біль
«Мені треба з кимось говорити . Але я розумію що більшість не розуміють мене і мені тяжко погоджуватись з ними або примати їхні співчуття. »;
Напевно, більшість людей, які Вас оточують, не були в схожій ситуації або не знають, що сказати, щоб Вас підтримати. Ви не повинні з ними погоджуватись, маєте право на свої власні почуття.

«Коли тобі говорять така доля це його вибір чи тобі треба жити . Я все розумію але це не ті слова . »;
Які слова Ви б хотіли почути?

«Слово тримайся взагалі заводить мене в гнів . Чи це нормально?
Дякую Вам за відповідь»;
Будь ласка.

Гнів являється природньою реакцією для людини, яка переживає тяжку втрату. Напевно, це слово посилює Ваше внутрішнє напруження, якщо незрозуміло, за що та яким чином триматись. Начебто у Вас має бути опора, яку насправді дуже складно знайти в такому стані.

Є певні етапи горювання. Злість - один з них, людина може не раз проходити через цей етап перш ніж дійде до прийняття втрати. Вона злиться, коли усвідомлює, що зміна, яка відбулась в її житті - реальна, і вже нічого не змінити.

Якщо відчуваєте, що більшість людей, які знаходяться поряд, Вас не розуміють, можете пошукати групи підтримки для українців, які втратили близьких людей із-за війни. Як правило, їх ведуть психологи. Можливо, Вам буде легше спілкуватись з людьми, які знаходяться в схожій ситуації.
Біль
Dabi, доброго вечора. У Вас зараз період гострого горя, він дуже тяжкий. Якщо хочеться плакати, кричати, говорити, писати про свій біль, дозволяйте собі це робити.

Через деякий час болю вже не буде настільки багато. Але шлях від відкритої рани до шраму досить довгий. Дозволяйте собі бути слабкою, якщо є така потреба, приймайте підтримку оточуючих. Якщо не справляєтесь, зверніться до психолога, щоб Вам допомогли протриматись перші тижні чи місяці після втрати. Потім буде легше, адже навіть після самої темної ночі наступає світанок.
Як наважитися на зміни?
«Мені майже завжди погано в стосунках з чоловіком, я почуваюсь напружено, багато негативних емоцій, не виходить нормальний діалог. Також я не впевнена в своїх почуттях. Частіше відчуваю що не люблю. »;
Доброго дня. Як давно Ви в стосунках з чоловіком і коли, після яких ситуацій, почали сумніватись в своїх почуттях?

«Відчуваю себе не потрібною, не важливою, не цінною для нього, не коханою»;
Ви вперше себе так відчуваєте чи мали схожий досвід і до того, як зустріли чоловіка?

«Ситуація ускладнена тим, що в нас двоє дітей, я матеріально залежу від чоловіка (з теперішнім доходом сама не змогла б забезпечити повністю себе і дітей, а підвищити дохід зараз не виходить)»;
Ви готові докласти зусиль, щоб підвищити свій дохід у майбутньому?

«Моє питання — чи можливо в роботі з психологом доростити себе до того, щоб дійсно зрозуміти свої почуття і бажання (чи дійсно люблю чи ні, чи хочу залишатися в стосунках), і чи можливо в роботі з психологом виростити себе до здатності бути відповідальною і все таки знаходити можливості, ресурси на реалізацію своїх рішень? »;
Так, це можливо. Ви вже сформулювали запит, з яким є сенс звернутись до психолога. В процесі психотерапії людина починає краще розуміти себе, свої потреби, бажання, знаходить нові опори, які допомагають по-новому відчувати себе, по-іншому діяти.
Проблеми з сексом або с стосунками
«Я аргументи, Ви - емоції. Справжня жінка, те про що я і кажу.»;
Ви й на форумі шукаєте підтвердження своєї точки зору, що жінки завжди керуються емоціями. Якщо це Вам допомагає знаходити відповіді на свої питання, значить Ви рухаєтесь в тому напрямку, який Вам потрібен.
Пропал гражданский муж на войне
Lit, доброе утро. У Вас сейчас очень тяжелый период. Как давно Вы похоронили своих родителей?
Если есть потребность говорить, писать о своих переживаниях, позволяйте себе это делать, как и плакать. Это позволит Вам пройти через все этапы горевания и выдержать неизвестность.

Сейчас есть группы поддержки для родственников пропавших без вести на войне, которые ведут психологи. Возможно, Вам бы помогло общение с людьми, которые находятся в похожей ситуации, а также опыт тех, кто в ней оказался раньше Вас и нашел в себе силы жить дальше. Если нет желания быть в группе, обратитесь к психологу индивидуально, чтобы продержаться первое время, которое самое сложное.
Не можу розмовляти під час серйозної розмови
«Але коли доходить діло до розмови, хлопець говорить, на мене навертаються сльози, мовчу і нічого не можу сказати. »;
Вітаю! А що б Ви хотіли сказати хлопцю?

«Розумію, що так не має бути, але нічого не можу з собою зробити.»;
У Вас є така особливість, ідеальних людей не існує.

«Можливо це якась дитяча травма, але не впевнена.
Можливо порекомендуєте якусь книгу чи якійсь поради…»;
Дитячі травми за допомогою книг не лікуються. На даний момент для Вашої психіки найкращий варіант - мовчати і плакати в таких ситуаціях. Краще зверніться до психолога, щоб з'ясувати, що з Вами відбувається під час розмов про відносини з хлопцем, і що можна змінити.
Як дитині правильно відстоювати себе, при цьому не завдаючи шкоди іншим
«Підскажіть будь ласка, як правильно дітям поводитись в таких ситуаціях? Як поступати мудріше і при цьому відстоювати себе? Як діти повинні реагувати?»;
Anna, доброго вечора. Ви самі знаєте, що можна казати дитині, щоб відстояти себе.

«Якщо їй щось не подобається, те що ми робимо або хтось інший, вона про це говорить. Може виставити руку, сказати стоп, мені не приємно. Вчу висказувати свою точку зору.»;
Це саме те, що варто говорити. І добре, що вона це робить і що Ви вчите доньку висказувати свою точку зору. Також дитині доречно було б вибачитись після того, як вона зіштовхнула іншу дівчинку, і та забилась.

«Якщо, не брати до уваги цієї дівчини..починають дражнити, говорити щось не приємне на її думку, може її іграшку відбирати, що їй потрібно робити, як вірно. Сказати, що мені не подобається я так не буду грати? Чи як?»;
Так, вона може відмовитись від ігор, в яких їй кажуть чи роблять щось неприємне, або сказати, що саме їй неприємно і на яких умовах вона готова продовжувати гру.

«Я просто не знаю, що їй порадити, як навчити, що треба робити в такій ситуації (коли вона штовхнула), як правильно було поступати.»;
Найкраща порада для дитини - це власний приклад. Чим краще Ви захищаєте свої кордони і комунікуєте з оточуючими, тим легше буде це робити Вашій доньці. Дітям можна давати багато порад, дуже правильних і корисних, але в основному вони себе поводять так, як це прийнято в сім'ї. Але звичайно, на своєму дитячому рівні. Дитячі стосунки більш відверті і прямолінійні, ніж стосунки дорослих.

Добре, що Ви вчите її вирішувати конфліктні ситуації вербально. Це тривалий процес, інколи потрібно розібрати не одну ситуацію, щоб дитина почала поводити себе по-іншому.
Девушка сказала что хочет пожить одна
«Минулого року моя молодша сестра вступила до вузу і почала час від часу жити з нами , спочатку все начебто було нормально , дівчина і сестра спілкуються добре. Але періодами виникали якісь незрозумілі ситуації (ну коротше заважала нам третя людина в повсякденному житті).»;
Igor, доброго вечора. Чи були Ви та дівчина задоволені вашими відносинами до того, як у вас час від часу почала жити сестра? Чому продовжували запрошувати сестру до вас, якщо бачили, що вона вам заважає?

«Я помітив що пропали відносини , треба нам шукати іншу квартиру жити вдвох окремо. Але дівчина зробила це самостійно , знайшла квартиру орендувала і сказала що втомилася від цього »;
Чому квартиру портібно було шукати вам, а не сестрі?
Напевно, дівчина вже не могла витримувати напруження і злилась на Вас із-за того, що Ви не змогли захистити ваш з нею простір. Ця ситуація могла змінити її відношення до Вас. Але від Вас в тому числі залежить, як далі будуть розвиватись ваші стосунки.

«вона вже все вирішила , хоче пожити одна, приходити до дому одна, сказала що ми не розстаємся якщо я цього не захочу. Для мене це виглядає так, наче ми вдвох розуміємо причину але переїхала вона від мене а не від сестри .
Зараз ми бачимося , але попросила не бути назойливим.»;
Дівчина збільшила дистанцію між вами. Що для Вас це означає?

«Але боюсь що цей час життя окремо навпаки покаже їй що можливо так краще
Даремно я переживаю ?»;
Можливо й краще, якщо вона Вами дуже розчарована.
Напевно, недаремно.
Публикації психолога 11
Відео психолога 12
всі категорії ...

Повідомлення
Надіслати особисте повідомлення
Щоб відправити повідомлення цьому психологу прямо звідси, потрібно зареєструватися або увійти як користувач.

qr