Дві вищі освіти: Український державний педагогічний університет ім. Драгоманова (1995 р.) та Київський міський педагогічний університет ім. Грінченка (2005 рік) Досвід роботи практичним психологом більше 20 років. Психолог вищої категорії, психолог-методист, курси підвищення кваліфікації, сертифікований Арт-терапевт, автор книги "Як зрозуміти дитину", більше 50-ти статей у журналі "Кар'єра та успіх", газета "Психолог" та "Известия", учасник програми "Бути жінкою". Проходження тренінгів, таких як: "Тренінгові технології та коучінг", "Професійна ідентифікація психолога в роботі з дітьми та дорослими, що переживають дистрес" Дермота Гамільтона тощо, маю як психолог відео-канал на ютюбі.
Досвід психологічної практики
Більше 20 років.
Працюю з запитами спеціалізація, зона професійних інтересів
Сімейний психолог. Працюю, як з дорослими, так і з дітьми. Особистісні та міжособистісні проблеми.
Чому користувачі не можуть залишати відгуки про психологів? Чому не можна дати можливість запитувати на сайті оцінювати відповіді?
Людина, яка звертається за психологічною допомогою, так само як і будь-який нефахівець у принципі, не завжди може об'єктивно оцінити користь від тих чи інших рекомендацій психолога. Іноді найбільш слушна порада, наприклад, переглянути свої способи реагування в конфлікті, що повторюється, а найприємніша для клієнта - запевнення в тому, що він у всьому абсолютно правий і змінитися повинні оточуючі люди.
Іноді саме ті відповіді, які «зачіпають» клієнта, викликаючи почуття роздратування та агресії, якраз і є «правильнішими».
Хороші рекомендації не завжди приносять полегшення одразу.
Тому майстерність психолога може найточніше оцінити інший фахівець.
Дякую Вам за щирість! Так, Ви абсолютно праві, пов'язуючи свої проблеми із стосунками своїх батьків та ставленням їх до Вас. Діти у дорослому житті просто наслідують своїх батьків... Але найбільша помилка все ж є. На скільки я зрозуміла з Ваших слів (він весь час говорить, що Ви йому не жінка), Ви з ним маєте інтимні стосунки до шлюбу. Дівоча цнота, то найкращий важіль для виховання чоловіків. А інтим поза шлюбу робить дівчину залежною та приниженою... Але це не означає, що Ви повинні сидіти склавши руки і дозволяти себе ображати та принижувати. Окрім того, щоб турбуватися, я Вам дуже раджу навчитися ще і виховувати свого коханого - не можна нікому дозволяти над собою знущатися. Якщо знущання не мають відсічі, це робить з людини монстра. Своєю приниженістю Ви просто розбещуєте хлопця ще більше. У Вас є два шляхи. Перший: загнати себе у глухий кут, перетворившись на забите нікому не потрібне створіння. Або ж почати змінювати себе та свою поведінку. А для цього потрібно дуже добре розібратися з батьківськими установками, що Ви перейняли несвідомо від них у дитинстві. І як на мене, не так вже це і складно. Головне Ваше бажання змінитися та допомога психолога.
Доброго дня! Ви пишете "хлопець може агресивно реагувати на мене,мої зауваження,тощо,може прикладати фізичну силу,коли йому щось не подобається,бо все має бути так як він сказав,для нього не існує моєї думки...". Власне, Ви себе поставили дійсно у дуже принижене становище. Але найстрашніше те, що Ви приймаєте таке до Вас ставлення та ще й при цьому думаєте, чи варто такі стосунки подовжувати... Але провини Вашої у цьому швидше за все немає. Як до вас ставилися батьки в дитинстві? Які стосунки у батьків між собою?
---
Дякую Вам за щирість! Ну от, Ви самі і дали відповідь, у чому основна причина Вашого стану. Дитина завжди несе "тягар" батьківських стосунків". Окрім того, ці самі стосунки "вибудовують" і особисте життя в дорослому віці. Те, що не склалися у Вас стосунки з МЧ не дивно, адже не склалися стосунки і у Ваших батьків. Як на мене, присутня глибинна дитяча травма, яка стосується найперше батька. Адже, ставлення до нього і його ставлення до дитини "транслюється" без нашого відома на стосунки з МЧ. Бо батько, то перший чоловік у житті дівчинки. Якщо присутня образа, а вона, швидше за все є, буде "переноситися" і на чоловіків при близькому спілкуванні. Окрім того, як на мене, потрібно дуже серйозно "пропрацювати" стосунки з мамою. Також, можуть бути латентні почуття ревнощів та образ і по відношенню до сестри... Чому латентні? Ви пишете "С другой стороны, было много нападок на меня в прошлом и есть много претензий сейчас. Я неконфликтный человек и скорее промолчу, чем буду рьяно кому-то что-то доказывать". Тобто, ви звикли мовчати, затамовувати у собі біль та образи. А для жінки це набагато гірше, ніж їх відкрито висловлювати. Просто у варіанті відкритості важливо вміти правильно це робити. А притамований гнів має руйнівну потужну силу, яка руйнує насамперед носія цієї енергії, тобто у Вашому випадку, Вас...
Дякую Вам за доповнення! Ви пишете "Стосовно сім'ї і батькіів, то проблеми точно не в цьому напрямку, в мне чудові стосунки з бітьками, а в них чуові стосунки мжі собою". Коли ми одружуємося, "притягуємо" до себе тих чоловіків, які тим чи іншим способом "відзеркалюють" стосунки батьків або батьків до нас. Інколи так буває, що непомітні у батьків невеликі "перекоси", наприклад, надмірне "залипання" на близькій людині, вже у дитини в дорослому віці проявляються у більш вираженій формі. Окрім того, той же найчудовіший батько не завжди дає повністю донечці ту любов, яку вона потребує в дитинстві. І допоки такий стан речей не почне "дзеркалитися" вже з чоловіком, ми навіть про це не здогадуємося. Тим паче, що просто так малоемоційні чоловіки, які не здатні підтримати та зрозуміти дружину просто так в житті не з'являються. Ви пишете "Я все таки чмусь переконана, що він також мав би докласи зусиль тоді, коли відкрито бачить що я страждаю, але або не хоче, або не може або не відчуває". ніхто і не говорить, що повинна докладати зусиль тільки дружина, але... Ми не можемо нікого змінити примусово. Тобто, людина починає змінюватися лише тоді, коли сама цього прагне. А до тих пір, якщо нам щось сильно дошкуляє - повинні щось у собі змінювати ми. Окрім турботи про коханого, потрібно вміти ще правильно коханого виховувати, без образ та претензій. А для цього потрібно вміти бути внутрішньо самодостатньою., емоційно не залежною від його реакцій. Та саме цього Вам і не вистачає...
Дякую Вам за щирість! Так влаштоване життя, що ми не завжди можемо побачити в своїх сімейних стосунках ті стосунки, які були між нашими батьками та у стосунках "батьки-дитина". Ви пишете"Родители меня просто тиранили в детстве, они не любили меня просто так, за хорошие оценки только. И друг друга тоже контролировали. Я жила с мыслью, что у меня так не будет. И вот тогда я начала себя вести именно так, как они". А потім пишете "Раніше він був першим, хто йшов на контакт, бажав говорити і вирішувати все і скоріше, навіть якщо був не згоден, навіть якщо я була винною. Головне було - щоб все пройшло і було добре. Тепер - ні. Якщо я не підійду, не скажу, то нічого не буде у більшості випадків". Як правило, у своєму житті ми обираємо тих, хто співпадає з нами "кармічними проблемами". Тобто, користується підсвідомо схожими сценаріями (Це окрема тема). І якщо, наприклад, у батьків або у стосунках "батьки-дитина" була схема "жертва або той, хто залежний, той хто очікує - тиран або маніпулятор або той, хто дає", та ж сама схема, як правило, спрацьовує і в дорослому житті дитини. Тобто, спершу Ваш чоловік перебував у ролі того, хто очікує, у ролі "залежного". То тепер "терези" гойднулися і вже Ви опинилися у такій ролі. І так може повторюватися багаторазово протягом життя однієї пари, аж до тих пір, поки не буде "перервана" ота сама родова програма або змінена ота сама батьківська модель поведінки. Саме це я і мала на увазі, коли говорила, що Ваш чоловік реагує не конкретно на Вас, а на Ваші підсвідомі установки... І ще, говорячи про серйозність стосунків, я не мала на увазі термінове форсування теми офіційності шлюбу (Я була впевнена, що ви якраз і перебуваєте у офіційному шлюбі) Серйозність стосунків - це перехід на рівень душевної близькості, коли є прийняття безумовне людини такою як вона є, без претензій та образ. Але при цьому і є вміння близьку людину правильно виховувати.На превеликий жаль, таких знань якраз Вам і не вистачає. Хоча, якщо вже пішла мова про це: офіційність шлюбу - це одна з умов такої близькості. Бо жінка потребує відчуття захищеності. А таке відчуття неможливо мати без прийняття на себе відповідальності повної чоловіка за родину, яке дає отой самий штамп у паспорті. Це як ініціація, як певний ритуал прийняття на себе нової ролі. Це як перетин певного рубікону для представника сильної статі. Це дуже важливий психо-емоційний фактор...
Добрый день Анна! Из того, что Вы пишете, складывается впечатление, что вы "заигрались" в странные игры, пользуясь праивлами в отношениях, которые никогда эти самые отношения не сделают крепче. Семья, а жизнь вместе это уже семейные отношения, на много серйознее, чем Вам кажется. Существуют определенные правила и законы построения отношений между мужчиной и женщиной, которые всегда действуют, даже если мы о них не догадываемся. К большому сожалению, знания о правилах сосуществования в семье, вы оба восприняли как пережитки и решили придумать свои... Вы пишете "В наших отношениях сложилось так, что оба не считаем флирт в сети изменой. Он флиртует с другими девушками, а я - с другими парнями. Но физическая измена для обоих - табу". Я не знаю, кто был инициатором такого сомнительного соглашения, но в любом случае, это больше вредит именно девушке, которая гражданский брак всегда воспринимает как настоящее супружество. А настоящее супружество - это верность партнеров друг другу. О какой верности и каком "табу" может идти речь, если ментально вы изменяете друг другу постоянно? Для мужчины сама по себе физическая близость практически ничего не значит - "палочка о колбочки". Тогда, как заитересованность психологическая и эмоциональная - привязывает к женщине очень сильно. И именно этого надо более всего бояться и стараться не допустить в отношениях с другими девушками... А Вы поддерживаете и сами играете в такие игры... Кроме того, так устроена природа психики женщины, что "удержать" возле себя она может любимого только своей верностью. Но стоит хотя бы мысленно подумать, что где-то и кто-то может быть лучше, у мужчины мгновенно "развязываются руки" и он уходит " в свободное плавание", что, собственно и начало происходит с Вашим МЧ. Кроме того, проживание вместе для женщины - это уже семья, а для мужчины - просто игра, котрую как легко начали, так легко и разорвать... "В общем, не знаю, что делать...
PS я будто в отместку пошла искать других парней в сети для флирта. Очень хочется тоже сделать ему неприятно". Наверное пора повзрослеть. И " в отместку" никогда ни к чему хорошему никого не приводило... К стати, как сложились отношения между Вашими родителями?
Доброго дня! Батьки абсолютно для кожної людини є базисом усього життя. Саме стосунки з ними зумовлюють стосунки дорослої людини з оточуючими. І, насамперед, з близькими людьми, тобто з власною сім'єю. І, якщо немає якихось серйозних хронічних соматичних захворювань і виходячи з того, що Ви пишете "в общении с окружающими много негатива, например, родители - почти постоянный источник неприятных переживаний" - починати потрібно саме з "пропрацювання" батьківсько-дитячих стосунків і не має значення, скільки людині років. Все інше - то є наслідок. Адже ми реагуємо у цьому світі своїми "дитячими установками", будуємо стосунки з оточуючими батьківсько-дитячими моделями поведінки і навіть про це не здогадуємося до певного часу. Поки життя не "змушує" нас ситуаціями або нашим душевно-емоційнимм станом (як ото у Вас) звернути на це свою увагу. Ми починаємо замислюватися над тим, що відбувається, коли внутрішньо вже готові до кардинальних змін. Як правило в стосунках з оточуючими ми дублюємо поведінкові реакції з батьками. Що саме викликає у Вас такий негатив в стосунках з батьками? Що в стосунках з оточуючими? Окрім того, життя людини має певні періоди розвитку. І кожний період супроводжується етапом переосмислення свого буття - це потрібно для подальшого розвитку... Як на мене, 36 років - чудовий період для такого етапу: зрілість, необхідні трансформації та знання помножені на досвід можуть стати трампліном для потужного оновлення... Вам вирішувати, чи готові Ви вже до внутрішньої роботи за допомогою психолога...
Доброго дня Наталі! У період вагітності практично всі пари переживають певну кризу стосунків. Тому, що іде кардинальна зміна життя і потребує глибинного внутрішнього переосмислення як для жінки, так і для чоловіка. Але дуже по-різному. Я торкнуся зараз саме чоловіка, адже Вам не вистачає розуміння того, що насправді відбувається. Такі періоди для чоловіків є надзвичайно складними, адже вони повинні тепер взяти на себе відповідальність не лише за дружину, але і за дитину, яка повинна народитися. А це - страхи, невпевненість у собі, тривоги тощо, які чоловіки, як правило з усіх сил приховують від своїх дружин. Адже їм потрібно за всяку ціну (і це абсолютно нормально!) в її очах залишатися сильним, тим, на кого можна покластися. Тому намагання емоційно підтримати чоловіка, поговорити "по душам" відмітається одразу - він сам повинен опанувати себе, "перезавантажитися". Тим паче, що він у Вас ще і за своєю природою не дуже емоційно відкритий. Ваш стан і Ваші потреби зрозумілі, адже Вам потрібна емоційна підтримка. Але - це велика помилка шукати таку емоційну підтримку у чоловіка, або намагатися таку підтримку надати йому. І причина полягає не лише у різниці чоловічої та жіночої природи. Не можна вимагати від чоловіка того, що повинні давати своїй дитині батьки: емоційну підтримку, розуміння, проговорення... Чоловіки ж підтримку розуміють зовсім по-іншому. Для них головне - це конкретна дія, реакція, а не розмови та відчуття. "Говорить щоб я не турбувалася про нього, а думала тільки про себе, це мене дуже ображає" це цьому доказ і абсолютно хибне, що Вас ображає... Ви пишете "тому що турбота одна з базових моїх потреб" і це дійсно так для жінки та дружини, але до тих пір, поки не приймає нав'язливої форми... Як на мене, вам елементарно не вистачає знань про природу чоловіків "Мої переживання про те, що його реакції не співпадають з моїм уявлаенням, як це мало би бути, його холоність і небажання розмовляти - мене ображають і я не можу справитись з своїми емоціями, намагаюсь погворити, починаю давити він закривається і все закнчується логічно, де кожен сам в свому "доміку"". Його реакції жодним чином і не можуть співпадати з Вашими уявленнями, бо Ви мислите і реагуєте як жінка та ще і вагітна, коли присутня психо-емоційна неврівноваженість. А він - чоловік! При чому, абсолютно нормальний! Тому, як на мене, Ваші думки про розлучення, то найбільша помилка! Щоб віднайти рівновагу, Вам потрібно, як на мене, дещо перемістити точку емоційної опори з чоловіка на більш глибинні речі. А це вже сфера правильно вибудованого світогляду, якого Вам зараз окрім знань, катастрофічно не вистачає. Ви не маючи глибинного розуміння, своїми емоціями сама змушуєте чоловіка ще глибше занурюватися у "мушлю". Претензії та образи ще нікого не робили один з одним ближче і тим паче, краще.. До речі, як склалися Ваші стосунки з Вашими батьками? Окрім вагітності, як мені здається, є ще щось, що змушує Вас весь час "вимагати" від чоловіка любові та підтримки...Ответ отредактирован автором 16-07-2021 16:20:57
Доброго дня! Ваша ситуація тепер - це сукупність багатьох факторів. Від дитячих травм у стосунках з батьками та батьківських моделей поведінки, що перейнялися підсвідомо в дитинстві до неправильно вибудованих стосунків первинно з коханим. Ви пишете "Родители меня просто тиранили в детстве, они не любили меня просто так, за хорошие оценки только. И друг друга тоже контролировали. Я жила с мыслью, что у меня так не будет. И вот тогда я начала себя вести именно так, как они. Самостоятельно что-то проработала, по крайней мере ко мне вернулась осознанность, что я так не хочу и это плохо для меня в первую очередь..." Усвідомлення своїх дій - це чудово! Але, на превеликий жаль, лише одним усвідомленням як непотрібно себе поводити, ні дитячі травми (які присутні, як на мій погляд), ні батьківські моделі поведінки, ні внутрішні установки не "знімаються". Окрім того, якщо присутні глибинні образи на батьків (а вони швидше за все є, просто зачасти ми їх "приховуємо" навіть від себе), вони починають свою руйнівну дію, коли ми намагаємося створити власну родину. І чим більше є критики, образи, презирства, притамованого гніву тощо, тим швидше ми поводимо себе так само як мама або тато поводили себе з нами - це аксіома стосунків. І те, що Ви почали зараз намагатися відсторонюватися від коханого, не "нависати" над ним, як на мене, тільки проміжний етап. Адже глобально проблема аж ніяк не вирішена. І це може спровокувати ефект закритого киплячого чайнику, як, до речі, у Вас вже сталося у локдаун. Емоціїї накопичуються і якщо ми не вміємо їх трансформувати, вибухають з неочікуваною новою силою. Як на мене, щоб вийти на етап побудови відновлених глибоких емоційних стосунків з чоловіком, потрібно спершу обов'язково "пропрацювати" стосунки з батьками. Адже, батько та мама - це базис, на якому будується все наше життя. Неможливо вибудувати щось міцне, якщо дуже хиткий фундамент. А вже після "перезавантаження" свого дитинства, можна починати розбиратися в стосунках з чоловіком. Ви пишете, що батьки "И друг друга тоже контролировали", а отже, швидше за все, в їх стосунках була присутня агресія, нехай навіть у латентній формі. Дитина "несе" у собі всі "надбання" батьків.... Наші близькі люди, у Вашому випадку, чоловік, реагують не на нашу зовнішню поведінку, а на наш внутрішній стан. Якщо "непропрацьовані" стосунки з батьками, керують дорослою дитиною родові програми. Тобто, Ваш чоловік вже може реагувати не на Вас конкретно як на особистість, а на Ваші внутрішні батьківські установки. Звідси і такі поведінкові перепади коханого: сьогодні кохає, завтра - не дуже... І ще... Те, що Ви первинно пішли на громадянський шлюб, ще не означає, що тепер не можна спробувати все виправити і перейти до офіційного шлюбу з взяттям відповідальності за стосунки чоловіком на себе. Просто цей шлях може бути більш тривалішим. Тобто, потребує більшої жіночої "майстерності", а отже елементарних знань, як себе правильно поводити. Одним відстороненням вже не обійтися. Це конкретні знання про природу чоловіка та жінки, та як насправді будуються міцні стосунки... певне, якщо Ви дійсно вже готові серйозно все змінити у своєму житті...
Доброго дня Віко! Я ще раз хочу наголосити на тому, що первинна проблема полягає у неправильно вибудованому світогляді і нерозумінні загалом сенсу життя. Тому і зрозуміло, що ніяка робота з установками не допомагає - відсутній базис для змін. Мені школа, але трагедія з батьком мої думки тільки підтверджують. Адже світогляд передається від батьків до дитини, яким вона користується несвідомо вже у своєму дорослому житті. (Суїцидам, як правило, передують депресивні стани, з якими людина не захотіла або не змогла справлятися...) Певне, якщо "дитина" не почне вже самостійно працювати над створенням власної моделі бачення життя. Окрім того, суїцид - це дуже непросто не тільки для того, хто його вчинив, але і для його рідних. І особливо, для дітей. У цьому напрямку потрібна окрема і дуже складна робота, щоб допомогти собі, і як це не дивно, своєму роду в цілому. На превеликий жаль, формат розмови не дозволяє більш глибоко торкнутися даної теми і потребує індивідуальної роботи...До речі сеанс у психотерапевта, куди Ви зверталися номінально в середньому мало чим відрізняється від зустрічі з психологом онлайн...
Дякую Вам за доповнення! Отже мої припущення виявилися доцільними. Ви пишете "Мама перфекционистка до ужаса, критиковала меня всю жизнь до момента пока не съехала. Папа молчаливый и семейный. Отношения у них были по принципу матриархата". Так, Ви вже розумієте "неправильність" стосунків батьків і намагаєтеся не повторювати їх сценарій... Та всупереч Вашим бажанням вочевидь, вплив стосунків з мамою на Ваше доросле життя.... І тут є два моменти. Перший. Маленька дитина автоматично переймає моделі поведінки своїх батьків. Тобто, на рівні підсвідомості закладаються так звані родові програми, які починають діяти, як тільки ми вступаємо у доросле життя, і особливо, коли створюємо родину. Ми можемо тисячу разів розуміти хибність своїх емоційно-ситуативних реакцій, але все одно будемо реагувати не так як нам хочеться. Ми реагуємо глибинними почуттями, а вони залежать від того, що "записано" у підсвідомості. Окрім того, є ще одна закономірність. Чим сильніше нам будуть не подобатися дії батьків, тим швидше ми почнемо "наступати" на ті ж самі граблі. Тобто, почнемо повторювати батьківський сценарій загалом, в принципі. Ви пишете "Наверное, если бы у меня был ребёнок, то я была бы против, поговорила бы, но нет - так нет. У меня это не вызвало бы таких эмоций. Что испытываю - какую-то злость, сильную. И раздражение (мне непонятно это желание, это для меня глупо). И ещё немного жалости. Потому что это потом не исправить". Ми не знаємо як би Ви себе насправді поводили, якщо б була дитина.. Але те, що Ви намагаєтеся контролювати підсвідомо свого чоловіка, який "чомусь поводить себе не так, як би хотілося", підтверджує, що це не Ви "доросла", а Ви "маленька" маминими очима дивитеся на свого чоловіка. Ви - розумна жінка, тому намагаєтеся з усіх сил зупинити себе, бо розумієте небезпечність таких реакцій... Але... "испытываю - какую-то злость, сильную. И раздражение (мне непонятно это желание, это для меня глупо). И ещё немного жалости. Потому что это потом не исправить". Ваш дорослий розум вступає у сильну конфронтацію з Вашими дитячими установками, звідси злість, бо не вдається нічого ні зупинити, ні проконтролювати. По факту, перемагає "мамин перфекціонізм"... І Вашої провини у цьому немає, тому що звичними діями такі проблеми не усуваються...
Добрый день! Сочувствую Вам. Но чтобы попытаться помочь, необходимо понять, что не так с Вашим умением строить отношения " Отношения начинается с терзаний и заканчиваются тем же". Если можно, опишите более подробно, что означает Ваша Фраза? Какого рода терзания и почему?
Доброго дня Віко! Справа в тому, що медикаментозна терапія не вирішує проблеми повністю, а просто притамовує її гостру фазу та допомагає якось з нею жити. Думаю причина Вашої проблеми лежить у неправильно вибудованому світогляді, у неправильному сприйнятті життя та сенсу свого життя... Адже важкі періоди в житті бувають практично у кожної людини. І тут вже залежить від вміння правильно реагувати на стреси та стресові ситуації. Те, що Ви знову опинилися у некомфортних умовах, як на мене, не випадково. Тому, що у нашому житті випадковостей не буває. Це така собі перевірочка на скільки Ви опанували себе та на скільки змінилися... Необхідна повне "переформатування" внутрішніх установок, щоб назавжди зректися депресій та депресивних станів...
Доброго дня Анжеліко! Колеги Вам дали вже багато гарних порад, тому я зосереджуся лише на одному пункті Вашої проблеми. Існують певні закони життя: якщо жінка почала "перебирати" на себе чоловічі функції (як от у Вас з фінансуванням родини) чоловік почне заробляти менше, або зовсім "сяде на шию". І це не залежить від того, який чоловік поруч. Не буде цього партнера, з іншим трапиться практично те ж саме. Хто з Ваших батьків фінансово забезпечував родину? Звідки у вас така тяга перебирати на себе роль "опікунши" та "матері" стосовно чоловіка. Думаю, що "коріння" Вашої проблеми потрібно шукати саме у стосунках між Вашими батьками та Ваших стосунках з ними... мені не хочеться Вас розчаровувати, але не вирішивши проблеми у цих стосунках, Ви "потягнете" її і в інші...
Доброго дня! Як на мене, тату, то лише верхівка "айсбергу. Якщо уважно вчитатися у те, що Ви написали, відповідь лежить практично на поверхні "А я вот категорически против. Не люблю никаких рисунков на теле, даже хной, считаю это неприемлемым, неэротичным, непривлекательным и отталкивающим. Сама себе не сделаю и не хочу видеть их на его теле. Мужчина очень либеральный, ничего мне не запрещает и настаивает на том, чтобы я тоже не запрещала". Не буде ситуації з тату, з'явиться якась інша, така ж для вас болюча. Адже причина всього у невмінні внутрішньо, глибинно, приймати близьку людину такою, якою вона є. У категоричності суджень та бачень "правильності та неправильності". Тобто, існує підсвідома, колись, швидше за все, в дитинстві, сформована "картинка-взірець", якою Ви намагаєтеся користуватися контактуючи з чоловіком. Таке собі моралізаторство у кубі. Так, певне, можна Вам дати просту пораду - перестаньте звертати на це увагу і все одразу стане добре... Але ж Ви цього просто не зможете зробити, бо наші почуття, якими ми реагуємо на ситуації та на людей, лежать не на поверхні. Тому і саму проблему неможливо вирішити лише якимись зовнішніми схематичними діями. Які у Вас стосунки з батьками? Як мама ставилася до тата? І навпаки?Ответ отредактирован автором 15-07-2021 19:49:03