У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Психолог Олександр Римович Рафіков Київ

психолог    Олександр Римович Рафіков
04-05-2016 Олександр Римович Рафіков додати у вибрані

коментар
Останній візит на сайт 112 днів тому.
Років досвіду психологом Років досвіду: 9
психолог
Освіта
Закінчив:
Магістр спеціальність Практична психологія (Київський університет імені Бориса Грінченка)
Кандидат психологічних наук (аспірантура Київського університету імені Бориса Грінченка);

Навчальні семінари:
Відношення любві. Норма и патологія (Отто Кернберг, Київ 12-13 листопада 2018 року );
Основи першої психологічної допомоги дітям, що пережили психотравмуючі події (Шерон Стефан, Джеффрі Бостік, Київ 27 травня 2014 року);
Використання ресурсів безсвідомого через аналогії і метафори в психологічному супроводі дітей, молоді, сімей (Петр Немечек, Київ 27.02-3.03 2013 року);

Навчальні курси:
Теорія і практика роботи з психосоматикою (Павленко Т.В., Київ 2018 рік);
Травмофокусирующая терапія і консультуюча психологія» (Таран Т.В., Київ 2016 рік);
Пропедевтика психіатрії (Київ, 2023).


Навчання психодіагностичним методикам:
Основи використання тесту тематичної апперцепції (Шаповалов В.О. Київ 16-17 квітня 2016 року);
Методика Роршаха. Основи діагностики (Нестеренко М.В. Київ 25-26 липня 2015 року);
Метод портретних виборів (Гафіатуліна А.В. Київ 2016 рік).
Досвід психологічної практики
С 2016 особистісна діагностика Методикою чорнильних плям Роршаха.
С 2017-2022 практичний психолог у відділенні Психотерапії та медичної психології Київської міської клінічної психоневрологічної лікарні №2.
С 2017 особистісна практика в Psychological center "Selena Group"
В 2022 - психолог на телефоні довіри Київської міської клінічної психоневрологічної лікарні №2.
С 2022 - психолог в мультидисциплінарній бригаді благодійної організації
Працюю з запитами
🔸самооцінка та прийняття себе (постійне порівняння себе з іншими у Facebookі або Instagram, заздрість до сина/дочки маминої подруги, невпевненість у своїх силах);
🔸 самотність, складнощі в побудові стосунків;
🔸 страх заявити про себе, відчуття сорому;
🔸 професійне вигоряння, пошук професії;
🔸конфлікти у спілкуванні;
🔸психосоматика (біль в ділянці шиї, голови або живота, судоми, тики, нудота, слабкість, запаморочення, серцебиття, складність дихання);
🔸панічні атаки; раптові напади страху;
🔸 прокрастинація (відкладаю важливі справи на потім, постійно сиджу в соціальних мережах);
🔸 кризи (що робити коли все навколо валиться з рук, відсутність опори);
🔸 відкладаю життя на потім.
1000 грн


Основне
диплом перевірено
місце прийому клієнтів
   в Київ, , Дарницкий бульвар 10а, офис 1

Відповіді 419
Чи можливо врятувати відносини, коли дівчина морально вигоріла?
Доброго ранку!

Нічого не можна виключати, проте важливо звернути увагу на те, що буде значно продуктивніше зосередитися на собі та своїх потребах, підтримуючи спілкування з дівчиною. Варто пропрацювати причини конфліктів та розбіжностей.
Як підтримати сестру у якої загинув хлопець на війні
Доброго дня!

Універсального рецепту підтримки, на жаль, не існує, адже кожен переживає горе по-своєму. Можливо, найкращим рішенням буде просто бути поруч із сестрою і допомагати їй, коли вона цього потребуватиме.

Зараз важливо розуміти, що ваша сестра переживає втрату, і це абсолютно нормально відчувати себе погано і не справлятися. Ваше розуміння та присутність можуть бути найкращою підтримкою для неї у цей період.
Бесит подруга.

Текст можна покращити для більшої ясності та точності. Ось варіант із відредагованими помилками:

Доброго дня!

Ми не можемо точно знати, чи буде ваша подруга страждати, якщо ви перестанете з нею спілкуватися. З ваших слів лише зрозуміло, що ви очікуєте її страждань.

До того ж, як ви самі зазначили, повністю припинити спілкування не вдасться. Можливо, варто подумати, як обмежити контакти так, щоб це не викликало у вас дискомфорту.

Важливо пам'ятати, що ваша подруга не зобов'язана перестати цікавитися тим, що важливо вам. Потрібно більше дослідити ваші реакції на її дії.

Бесплатная рассылка интересностей!

Как пережити зраду
Доброго дня!

Якщо ви розмірковуєте, чи варто зберігати сім'ю, на жаль, це питання, на яке тільки ви самі можете дати відповідь. Іноді важливо побути наодинці зі своїми почуттями, щоб зрозуміти, чи варто продовжувати ці стосунки.

Запитайте себе: чого ви хочете від цих стосунків? Що вас утримує? Чи маєте ви ресурси для подальшого руху? Що вам потрібно для цього? Як налагодити конструктивний діалог із чоловіком? Чого він сам хоче?

Спробуйте відповісти на ці запитання.
Не можу виступати на публіку
Доброго дня,

Виступи на публіку часто супроводжуються труднощами, які ви описали«починаю заговорюватися , язик таке відчуття що взагалі не слухається , просто починаю заговорюватися і думки не можу зібрати руки тремтять,слова не ті кажу і неначе замикатися починаюся»; . Добре, що ви працюєте з ними за допомогою подкастів.

Щоб просунутись далі, спробуйте проаналізувати, що ефективність порад які ви виконуєте самостійно. Складіть список відомих вам технік і оцініть їх за шкалою від 0 до 10, де 0 — неефективно, а 10 — повністю результативно. Фокусуйтеся на тих методах, що дають найкращий результат.

Нервозність перед виступами часто виникає через концентрацію на власних труднощах, а не на передачі інформації. Тому регулярна практика й самопідтримка дуже важливі — відзначайте кожен крок вперед.
Всего боюсь
Доброго дня
Те, що ви шукаєте допомоги, свідчить про ваше бажання змін.
Крім того я чую ваше критичне ставлення до власної поведінки, що вселяє оптимізм.
Важливо тільки пам'ятати що робота з психологом це може бути тривалим процесом, під час якого важливо бути добрим до себе.
Есть ли шанс преодолеть сложный период в отношениях?
Доброго дня!
Так, пауза може допомогти зрозуміти, що саме домінує у ваших почуттях — бажання бути у стосунках з цією людиною чи страх її втратити. Те ж саме стосується і вашого партнера: пауза може дати йому змогу усвідомити, чи це нав'язане відчуття, чи його власне бажання мати стосунки. Але саме пауза - ви живете окремо, ви маєте чіткі умови спілкування.
Варто пам'ятати, що, попри ваші бажання, ви можете відповідати лише за свою частину стосунків. І хоча розставання — це болісний процес, його результат залежить від того, як ви обидва до нього підходите.
Кінець стосункам чи проблема в мені.
«За мозковий штурм не зрозумів. »;
Я мав на увазі накидати ідеї. Наприклад як реалізувати ваше бажання бажання поубти одному. Бо в цьому є раціональність. І це нормально пожити певний час самому, встановити обмеження на телефоні дзвінки, повідмолення, листи і не бачитись з дружиною-тещою.
Кінець стосункам чи проблема в мені.
Доброго дня!

Корисним буде виділити годину-дві на самоті, коли вас ніхто не турбуватиме, і виписати на пунктах, за яких умов настане «А взагалі хочу покою. Щоб все було ок»;. Максимально детально, не поспішайте. Якщо треба створіть умови для "мозкового штурму". Далі можна подумати, що потрібно зробити для досягнення цих умов.

Це допоможе вам краще зрозуміти, як діяти далі. Адже ніхто не може вирішити замість вас, який шлях буде найбільш правильним у вашій ситуації.
Сепарация от родителей и вопрос подсознательного страха проявить неуважение и неблагодарность
Доброго дня!
Варто зазначити, що відстоювання власних кордонів і турбота про себе не є проявом неповаги до батьків, і тим паче це не є ознакою невдячності. Зрозуміло, що зміни в поведінці можуть бути лякливими та викликати дискомфорт, тому має сенс шукати маленькі кроки для встановлення своїх меж.
Також завжди можна звернутися за допомогою до психолога, щоб краще зрозуміти свої кордони, якщо це зараз складно зробити самостійно.
Скочуюсь в прірву
Доброго дня,

Описана вами ситуація звучить для мене як дуже напружена, де є багато всього, і в цьому легко загубитися. Те, що ви намагаєтеся скласти план дій, — це досить тверезе рішення, хоч він і не спрацював. Проте є сенс подумати про те, на що ви можете впливати, а на що ні. Також поставте собі тимчасову мету для досягнення, і рухайтеся від цього маленькими кроками. Це допоможе трохи впорядкувати ваше життя.

Мета не обов'язково має бути великою. Це може бути будь-яка невелика річ, яку ви здатні досягти.

Крім того, буде корисно звернутися до практик дихання та заземлення, щоб стабілізувати себе в моменти стресу. Ось кілька вправ:

Вправа для заземлення:

Зупиніться на місці, відчуйте свої стопи на землі.
Повільно вдихніть, затримайте дихання на кілька секунд, а потім повільно видихніть.
Перелічіть 5 предметів, які бачите, 4 речі, які відчуваєте, 3 звуки, які чуєте, 2 запахи та 1 смак.
Вправа для дихання (4-7-8):

Вдихайте через ніс на рахунок 4.
Затримайте дихання на рахунок 7.
Видихайте через рот на рахунок 8.
Повторюйте 4 рази для заспокоєння.
Ці вправи допоможуть вам краще контролювати своє емоційне і фізичне самопочуття.
Восстановление отношений
Доброго дня!
Чи є шанс? Так, якщо він схильний сходитися й розривати стосунки, то третій шанс буде, і четвертий, і так далі.
Здається, ніби проблема лише у вас, і ви несете всю відповідальність за стосунки. Тому, можливо, перед новим шансом варто обговорити, чого саме ви обидва хочете від цих стосунків і як готові відповідати за них разом.
Психотравма близької людини після розлучення
Доброго дня!

З того, що ви говорите, є сенс перевірити ваше припущення. « І загалом мені здається, що те що я роблю для неї зараз цими розмовами різко знецінюється.»;. Подібні відчуття мають право на існування. Однак, постійні роздуми про це можуть виснажувати вас. Під час розмови краще використовувати нейтральні фрази, які дозволять передати ваші почуття, не звинувачуючи вашу дівчину. Наприклад: «Коли ти [вкажіть дату] розповідаєш [вкажіть, що саме вона каже], і я кажу [вкажіть, що ви говорите], після твоєї відповіді я почуваюся [опишіть почуття], тому що... Чи вірно я тебе розумію що мої ? Якщо так то як би я міг діяти».

Після такої розмови ви краще зрозумієте, як діяти далі. Крім того, зверніть увагу на те, що допомагає вам відновлюватися.
В мене постійні тривоги, постійно хочеться плакати, не знаю за що братись і як вийти з цього стан
Доброго дня!

Орієнтуючись на ваш опис, цілком нормально відчувати труднощі у виході з цього стану, адже ви згадали про багато аспектів — роботу, стосунки, сприйняття себе. Наразі важливо не намагатися вирішити все одразу. Спробуйте визначити, що саме вас підтримує і надає сили (це можуть бути люди, звички, хобі — щось ваше особисте).

Також, спробуйте визначити одну конкретну ціль, яка здається вам досяжною. Виділяйте 15 хвилин щодня, щоб крок за кроком наближатися до неї.
Що зі мною відбувається і чи не шкодить це моєму психічному здоров’ю?
Доброго дня
Важливими у цій ситуації є те що після того як вас перемкнула на реальність ви відчули «Я вперше в житті відчула до себе любов, розуміння і співчуття. Було враження, ніби я побачила себе зі сторони, як зовсім незнайому людину»;.

Звісно окремо треба уточнити що саме ви розумієте під цими словами.
В будь якому разі по одному тільки випадку робити висновки за рано.
Краще можна подумати як ви можете ті нові відчуття використати тут і тепер.

Публикації психолога 27

ОГЛЯДИ КНИГ І ФІЛЬМІВ

Тренінги 2

20-01-2024 - 21-12-2024
Київ
Психологічна група емоційної підтримки 🤗
Вітаю!☺️ Запрошуємо вас у тепле коло психологічної групи емоційної підтримки🤗. Група буде корисна, якщо: 🔸відчуваєт...

09-07-2016 - 24-12-2016
Киев
Терапевтическая группа «Клубок Ариадны»
У Вас есть ощущение, что Вы заблудились в лесу бытовых трудностей? Или же в лабиринте отношений с другими людьми? Ощущаете, что растворяетесь среди др...

Інтерв'ю 2
УЧАСТЬ В ІНТЕРВ'Ю
Повідомлення
Надіслати особисте повідомлення
Щоб відправити повідомлення цьому психологу прямо звідси, потрібно зареєструватися або увійти як користувач.

qr