Інститут післядипломної освіти
спеціальність - клінічна психологія (магістр)
(перша освіта - Національний лінгвістичний університет
спеціальність - викладач зарубіжної літератури та літературознавства)
Курси підвищення кваліфікації
Академія сучасної психології:
"Курс практичної психології"
"Курс когнітивно-поведінкової психотерапії"
"Психоаналіз. Основи"
Досвід психологічної практики
Індивідуальна практика - близько 3 років
а також маю досвід волонтерства на лінії довіри в міжнародовому антикризовому центрі (Crisis Intervention & Suicide Prevention) - 2.5 р
Працюю з запитами спеціалізація, зона професійних інтересів
✔️ супервізія для колегЗапити, з якими я працюю:
- досвід насильства
- тривога, невизначеність, депресивні стани
- самореалізація, розуміння та прийняття себе
- пост-травматичні розлади
- складнощі у відносинах
- проблеми у стосунках, насильство
- депресивні, тривожні стани
- особистісні кризи, втрата сенсу життя
- питання сексуальності (ставлюся етично до питань орієнтації, девіацій та інших форм самовираження)
- залежність та співзалежність у відносинах
- підтримка у важких життєвих ситуаціях
- розлади особистості (підтримуюча психотерапія, або напрямок до іншого фахівця).
Проявляю терпимість, тактовність. Намагаюся дивитись на речі з різних кутів зору, якщо це необхідно. Чим більше навколо вільних, сильних і гармонійних людей - тим дивовижнішим стане наш світ.
Моє життєвє кредо можна описати словами Ж.П. Сартра "Важливо не те, що зробили з мене, а те, що я сам зробив із того, що зробили з мене"
Чому користувачі не можуть залишати відгуки про психологів? Чому не можна дати можливість запитувати на сайті оцінювати відповіді?
Людина, яка звертається за психологічною допомогою, так само як і будь-який нефахівець у принципі, не завжди може об'єктивно оцінити користь від тих чи інших рекомендацій психолога. Іноді найбільш слушна порада, наприклад, переглянути свої способи реагування в конфлікті, що повторюється, а найприємніша для клієнта - запевнення в тому, що він у всьому абсолютно правий і змінитися повинні оточуючі люди.
Іноді саме ті відповіді, які «зачіпають» клієнта, викликаючи почуття роздратування та агресії, якраз і є «правильнішими».
Хороші рекомендації не завжди приносять полегшення одразу.
Тому майстерність психолога може найточніше оцінити інший фахівець.
я не вживала слово "протизаконне" щодо вашого питання ))) я скоріше спробувала згадати ситуацію, коли в судовому порядку можна людину змусити піти на психотерапію - як приклад, саме для того шоб підкреслити шо без власного бажання це майже ніколи не робиться.
Вітаю. Підтримую колег які висловилися вже під вашим постом. А також я можу додати, що, звичайно - існують випадки коли психотерапія є примусовою (наприклад, якщо людина вчиняла правопорушення і проходження курсу психотерапії передбачено пенітенциарною службою) - тоді цей випадок як раз про скептичну налаштованість ) І навіть дієвий часами. Але якщо не розглядати такі крайнощі - то ключовим джерелом успіху я вважаю все ж таки довірливі стосунки між клієнтом і спеціалістом, якщо ж довіри немає зовсім - то буде важче зрозуміти як запит людини, і запропонувати їй ті чи інші методи, і пояснення.. Але якщо ви налаштовані скептично - чому тоді ви вирішили все одно запитати тут?) Ну, якщо можно я пожартую - але якщо б я вважала що десь в кабінеті стоматолога на мене сто відсотків чекає шарлатан - я б оминала цей кабінет, навіть якщо б дуже боліли зуби (хай вибачають мене стоматологи))).
Є ще один негативний аспект у скептицизмі - це іноді завищенні очікування. Вони можуть з'явитися як таке бажання отримати або супер результат одразу або нічого. Або, наприклад, бажання шоб психолог або психотерапевт змінив іншу людину з вашого оточення без її на то згоди. Чи не так? :)
пс. У будь якому разі я частково розумію ваше скептичне ставлення. Звісно, існують різні спеціалісти і різні випадки - тому, я припускаю що людина, яка зіштовхнулась з неетичним ставленням чи ще чимось таким - може потім довго ще не довіряти.
Здравствуйте.. Очень сочувствую, что вы оказались в такой ситуации. Из вашего поста можно сделать вывод, что вы живете с человеком, который допускает семейное насилие (это и оскорбления "старая,негодная", это и шантаж "второй ребенок, или развод". Казалось бы противоречащие заявления, но тем не менее. При долгих отношениях с подобной атмосферой нет ничего удивительного, что снижается самооценка, и привычка с привязанностью становятся бОльшей опорой.. Вы говорите, ваша дочка любит его? Но видит ли она его отношение к вам? Насчет женатого человека - я воздержусь от комментариев, в конце-концов, такой выбор может быть как раз следствием хронических ударов по самооценке. Скажите, вы не рассматривали вариант обратиться к психотерапевту чтобы обговорить такие серьезные изменения в жизни и найти лучшее решение уже со "своим специалистом"? Есть ли у вас близкие люди которые поддерживают вас (родные? друзья?)...
Вітаю. Дуже співчуваю що у вас саме так важко реагує нервова система. Якщо симптоматично знімати симптоми це не допомогає, як сказав ваш гастроентеролог - чи не розглядали ви психотерапію в тому числі з фармакологічною терапією (по призначенню, наприклад як комбінацію психотерапії і протитривожних засобів, в залежності від симптомів), щоб пришвидшити полегшення і позбавлення від цих ефектів? Якщо ваша нервова система вже виснажилась - чи не може бути це ваш варіант? Що казали ваші лікарі на цей рахунок?
Вітаю. Ви пережили багато складних моментів в житті.. Співчуваю вам, правда. Страх майбутьного і привиди минулого які постійно бентежать - це насправді вже серьозний сигнал щоб звернутись по допомогу і не страждати ще більше. Коли нам боляче - ми сприймаємо світ спотворено, так ми влаштовані. І цей біль сигналізує про те що нам потрібна допомога в першу чергу. Ви не заслуговуєте на те щоб відчувати біль, розгубленість і самотність. Ви слушно зробили коли звернулись до лікаря. Але коли ви припинили лікування - ви повідомляли його про побічні ефекти, питали чи є якась альтернатива? Якщо ні - чи є у вас можливість проконсультуватися з лікарем і змінити препарат який не підійшов вам, і паралельно почати психотерапію? Тому що це найкраще працює як раз в тандемі - в той час, коли в ідеалі ліки дають нервовій системі трохи спокою - психотерапія направлена на переусвідомлення минулого і набуття нових навичок саморегуляції. Сил вам і терпіння.
Вітаю. Розумію ваше хвилювання, але якщо б ішлося про візит до іншого спеціаліста, наприклад, до стоматолога? Чи ваші батьки теж перевіряли б чи болить у вас щелепа, наприклад, і не довіряли б вашим почуттям? Чи обов'язково вам описувати їм деталі вашого запиту? Якщо, припустимо, вони відмовили б вам у будь чому - це теж не означає що вам не треба шукати допомоги. Наприклад, існують безкоштовні послуги, волонтери або ж групи підтримки. Це могло б підійти на якийсь час, як думаєте?
Вітаю! Знаєте, можливо я відповім трохи непопулярно і навіть нетипово для мене - але чи не може це бути замкнене коло? Ви пишете що "не досягли нічого", "тендітна дівчина піклується про вас" - потім вам може бути не по собі і ви вживаєте алкоголь щоб це пережити. І так може продовжуватись довго, не тому що ви погана людина, а тому що важкі переживання з приводу себе і порушена самооцінка ведуть вас до втечі від цієї неприємної реальності. Ви добре зробили що замислились над цим - але тут я погоджуюсь з колегами - долати такі перешкоди просто порадою в інтернеті буде важко. Чужі поради без знання вас особисто, ваших переваг і особливостей - можуть бути навіть шкідливими, викликати таку відповідь, наприклад "ну я і так спробував, спитав - не допомогло", або і взагалі - викликати відчуття сорому або провини. (Які звісно, не додасть вам впевненності і бажання змінюватись.) Скажіть - чи є у вас варіант звернутися або до групи підтримки або до спеціаліста? А також - чи є у вас хтось, хто міг би бути моральним орієнтиром серед близьких або родичів? Ким ви пишаєтесь і на кого могли б покластись у важку хвилину?
Здравствуйте! Скажите, а ваш муж сам уточнял что-то подобное, выспрашивал не изменяли ли вы ему? С чем связан ваш этот страх теоретической измены - с какими последствиями для вашей жизни? Что подтолкнуло вас думать именно об этом? Бывали ли у вас подобные ситуации где вы концентрируетесь на чем-то, чего не случалось с вами и затем переживали из-за этого?
Здравствуйте. Соглашусь с коллегой - то состояние, которое вы описали - это не звучит здорово. Это может действительно быть сигналом что нужно исключить депрессивно-тревожное состояние , либо же найти причину - например, какие-то иные факторы (внешние или внутренние), которые вызывают подобные страхи и бессилие. Скажите, как давно вы чувствуете себя так? Как вы сами думаете, что могло послужить стартом для этого? И есть ли у вас возможность обратиться за консультацией к специалисту (возможно, при поддержке родственников)?
Вітаю! Тривога, яку ви описали, в якій ваша увага зосередилась саме навколо того, що хтось зможе прочитати ваші особисті записи після смерті - це неприємно, і те що вас цей страх обтяжує - тим паче. Коли нам дискомфотно - буває так що наш світогляд трохи звужується і висвітлює ті чи інші речі яскравіше ніж інші. Я дуже порадила б вам звернутися до спеціаліста і проконсультуватися, щоб зрозуміти причини цього страху і знайти зручні для вас способи подолання його і подібних йому станів. Іноді коли почуття беруть гору прості логічні відповіді можуть не подіяти, і саме тому важливо працювати з почуттями. Ви переживаєте за те, що хтось побачить написане вами, а не за фізичне не існування? Скажіть - чи не бувало у вас якихось подібних переживань можливо з приводу чогось іншого - раніше?
Здравствуйте. Вы подняли очень глубокую тему, и тут не может быть однозначного ответа. Поскольку может быть что вам просто попадаются шарлатаны либо мошенники - и от этого нельзя быть застрахованным, также может быть что вы реагируете на определенный тип людей и так далее. То, что вы относитесь к людям с хорошими намерениями - это абсолютно нормально, вероятно вы меряете по себе и не ожидаете подвоха. Но можете ли вы вовремя постоять за себя и отказать - если человек начинает пользоваться вами? Скажите, когда вы пытаетесь завести дружбу с кем-то - чувствуете ли вы себя наравне с этим человеком? Нет ли у вас излишнего желания позаботиться, сделать за других их дела, пойти на уступки? Умеете ли вы просить о помощи и принимать ее?
Здравствуйте.. Очень сочувствую что вы переживаете это все и что страдает ребенок. Неконтролируемый гнев и раздражение это всегда сигнал о чем-то, либо что вы переутомлены либо что какие-то ваши потребности игнорируются. Вариантов очень много... Скажите, ваш ребенок маленький? Если да - достаточно ли вам помогают с ребенком, и вообще по дому? Достаточно ли вы отдыхаете? Есть ли в семье другие конфликты которые могут провоцировать такую реакцию? Рекомендую вам найти своего специалиста и проконсультроваться, чтобы понять себя лучше и найти способ решения этих эмоциональных всплесков. Сил вам и терпения!
Здравствуйте. Скажите, это впервые у вас так с ней? Вам нужно доказать сейчас что-то определенное либо это недоверие - оно постоянное? Если это часто так бывает с ней без всяких оснований - тогда напрашивается вопрос - нужно ли вам доказывать правоту перед ней? Кроме этого недовения - все остальное в ваших отношениях - в порядке?
Здравствуйте! Сочувствую вам. Да, существуют препараты от депрессии и тревоги которые можно применять при заболеваниях ЖКТ - но вам необходимо проконсультироваться у врача какой именно подойдет вам - с учетом вашей истории болезни и других препаратов, которые вы применяете. Если вдруг вы ошибетесь при самолечении - к сожалению не исключены побочные эффекты и дальнейшее назначение других антидепрессантов уже у врача - будет осложнено этим самолечением плюс паузой, которая необходима при смене одного препарата на другой. Но в любом случае - вы не должны страдать если можно улучшить свое качество жизни и подобрать именно то, что подойдет вам. Есть ли у вас возможность обратиться в поликлинику за консультацией?
Вітаю, Софіє. Дуже сумно читати ваш пост, співчуваю що ви зіштовхнулися з таким відношенням. Ви пишете, що батько не проявляв любові, а натомість зневагу і жорстокість.. І тут же зазначаєте, що батьки проти вашого переїзду до іншої країни. Але якщо ви повнолітня - то теоретично ви можете самі вирішувати вашу долю? Ніхто не заслуговує на знущання і жорстоке ставлення, особливо коли джерелом цієї жорстокості є сім'я... Хіба ж ви винні що ви не хочете підтримувати спілкування з тим, хто робить ті речі, про які ви розказали?.. Можливо, має сенс звернутися за порадою до спеціаліста, щоб покращити свій емоційний і моральний стан, або до груп підтримки? Чи є у вас окрім хлопця який закордоном якісь ще друзі або знайомі, які розуміють ситуацію і які на вашому боці?