У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Психологиня Марія Радченко Дніпро лише онлайн

психолог    Марія Радченко
29-01-2021 Марія Радченко додати у вибрані

коментар
Останній візит на сайт 1 день тому.
Років досвіду психологом Років досвіду: 9
Освіта
ДНУ імені О.Гончара (магістр)
Відвідувала додаткові семінари з психології кризових ситуацій, суїцидальної психології та психології втрат.
Курси:
- "Знати, як допомогти" (Ознайомчий онлайн-курс про базові принципи психології для роботи з травмами дітей та дорослих)
- "Резильєнтність дітей, що пережили травму, війну і катастрофи: глобальні перспективи" (Онлайн-курс Міннесотського університету)
Досвід психологічної практики
Проходила виробничу практику у Дніпровській міській дитячій лікарні №5, у якості помічника клінічного психолога. Проводила психологічні тести з пацієнтами лікарні та психологічні консультації з пацієнтами та їх батьками.

Консультую онлайн з 2020 року.
Звернутися до мене можна, надіславши повідомлення у Telegram або Viber. Консультую також в цих месенджерах.
Працюю з запитами
ПРАЦЮЮ З ТЕМАМИ:
- Суїцидальні думки, депресивні стани
- Міжособистісні відносини (дружні, сімейні, романтичні, професійні, тощо)
- Проблеми з мотивацією, самоорганізацією, вибором професії, життєвого шляху
- Криза ідентичності, пошук відповіді на запитання "Хто я?"
- Творча криза, розкриття власної креативності
- Втрата сенсу життя або задоволення від життя
- Втрата близької людини або тварини
- Стрес через перебування в екстремальних умовах або адаптації до нових умов (нова робота, місце навчання, новий колектив, нова країна)
- Знижена емпатія, складність у розпізнанні своїх або чужих емоцій
- Підозра на психічні розлади (даю контакти психіарта, надаю психологічний супровід людям з не психотичними розладами, які паралельно проходять лікування у психіатра)
- Хронічні захворювання (НЕ лікую захворювання. Надаю психологічний супровід людям, які вже спостерігаються у лікарів та потребують психологічної допомоги.)
- Труднощі у визначенні власної сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності
- Просто бажання отримати інформацію або підтримку стосовно Вашої проблеми
- Якщо не можете сформулювати запит - можу допомогти з формулюванням
- Можу надати консультацію англійською мовою, якщо буде така необхідність
НЕ ПРАЦЮЮ з:
- Невнолітніми
- Темами пологів і материнства/батьківства
- Психотичними розладами
- Людьми, які мають інтелектуальну інвалідність (не маю належної компетенції)
- Хімічними залежностями (алкоголь, психоактивні речовини)
- Ігровою залежністю
- РХП
- ПТСР
- Військовими, які мають психологічні травми через війну
- Темою сексуальної травми
- Людьми, які скоїли фізичне або сексуальне насильство. А також з людьми, що мають повторювану антисоціальну поведінку та не мають мотивації її змінити.
- Людьми, які жорстоко поводяться з тваринами


Основне

⭐ Оцінка від колег-психологів

Рейтинг від колег: 10 з 10ти.
Усього оцінок
: 13. хто оцінював

Чому користувачі не можуть залишати відгуки про психологів? Чому не можна дати можливість запитувати на сайті оцінювати відповіді?

Людина, яка звертається за психологічною допомогою, так само як і будь-який нефахівець у принципі, не завжди може об'єктивно оцінити користь від тих чи інших рекомендацій психолога. Іноді найбільш слушна порада, наприклад, переглянути свої способи реагування в конфлікті, що повторюється, а найприємніша для клієнта - запевнення в тому, що він у всьому абсолютно правий і змінитися повинні оточуючі люди.
Іноді саме ті відповіді, які «зачіпають» клієнта, викликаючи почуття роздратування та агресії, якраз і є «правильнішими».
Хороші рекомендації не завжди приносять полегшення одразу.
Тому майстерність психолога може найточніше оцінити інший фахівець.


Відповіді 3403
Соромно, що нічого не хочу робити
Доброго дня, Софіє.

Імовірно, у Вас депресія. Вам варто звернутися до лікаря-психіатра, щоб отримати діагностику і рецепт на антидепресанти, бо з ними буде легше зняти симптоми типу апатії і небажання щось робити. Також бажана психотерапія, тому що медикаментозне і психотерапевтичне втручання одночасно дає найкращий ефект при депресії.

«непорозуміння із батьками, які вважають,що мені не може бути важко, це ж моє улюблене діло, малювати це не складно і що за мене все платять,я підробіток не мала часу мати,бо все навчання займало багато часу»;
Малювання - це те, чим Ви хотіли б займатися й надалі? Чи бажаєте Ви пов'язати життя з творчою професією, чи Ви зрозуміли, що хотіли б чогось іншого?

«я просто хочу звідси поїхати, батьки дають умову що я шукаю роботу і їду куди захочу, і щоб приїхала додому чере місяць»;

Ви уже повнолітня, то ж маєте право поїхати, коли схочете, не питаючи дозволу в батьків.
Мені здається, що батьки намагаються Вас утримати біля себе, тому контролюють. І дають подвійні послання: з одного боку - докоряють тим, що Ви не навчаєтесь і не працюєте, а також не ведете активне соціальне життя, з іншого - пресікають намагання самостійно приймати рішення щодо свого життя, і перекладають на Вас частину своїх обов'язків (виховання брата). Вони можуть робити це неусвідомлено, бо просто по-іншому не вміють, але тільки за Вами вибір, що робити зі своїм життям.

Якщо шукати роботу - Ваше особисте бажання, а не батьків, то це непогане рішення, бо фінансова незалежність - дійсно корисна річ. Але і тиснути на себе не варто, бо з огляду на Ваш стан (емоційне вигоряння), це може зайняти набагато більше часу, ніж в людини у ресурсному стані психіки.
«батько побудував будинок і там буде моя кімната.Говорять, що я не повинна жити за чужий рахунок»;
Також Ви можете спробувати жити окремо від батьків, і раз на певний період часу приїздити до них в гості. Якщо будете жити окремо і мати свій заробіток, у них буде менше важілів тиску на Вас. Але і в нинішньому становищі ніхто не має права на Вас тиснути.

Відредаговано автором 09-09-2023 16:49:07

В мене не закохуються
Певне що, відсутність почуттів до Вас у потенційних партнерів - це не зона Вашої відповідальності, бо Ви не можете вплинути на те, чи закохається у Вас інша людина.

Проблему я бачу тут в тому, що відсутність взаємності у відносинах підриває Ваше ставлення до себе і змушує думати, що із Вами щось не так. Я б рекомендувала змістити фокус уваги на себе і свої особисті потреби, подумати, чого б Ви хотіли від відносин і від життя взагалі. Відносини - це одна зі сфер життя, а у Вас їх багато, в тому числі і психологічне здоров'я.
Профан
Чем конкретно в отношениях с мужчиной Вы недовольны?
Вы уточняли у партнёра, что он хочет этим сказать? Хочет ли он как-то менять своё поведение по отношению к Вам, или планирует дальше оставаться "профаном"? Что Вы лично хотите со всем этим делать?

Бесплатная рассылка интересностей!

Вічне порівняння себе з іншими
Причина цього може бути в минулому, коли Вас батьки або інші близькі люди порівнювали з іншими не на Вашу користь, і тепер Ви продовжуєте робити це з собою в дорослому віці.

Так-то Ви не знаєте, які проблеми можуть бути в людей, чиїм успіхам Ви заздрите, бо ні соцмережі, ні особисте спілкування може не дати повної інформації про людину. Ну, і порівнюючи себе з оточуючими, Ви не помічаєте своїх сильних сторін, які вирізняють Вас з-поміж інших людей. Не ставлять на перше місце, а саме роблять Вас Вами.
Мужчина не уделяет внимание
Здравствуйте.

«Мы вместе год, живём с первого дня знакомства»;
Я правильно понимаю, вы с парнем живёте вместе с первого дня знакомства? Как вы познакомились, и как развивались ваши отношения?

«Я с ним говорила на это счёт и всегда слышу, что он сильно устаёт и уделит внимание тогда, когда будет время.»;
Вы говорили партнёру, что чувствуете, когда он не уделяет внимание? Вы с ним пробовали найти какой-то компромисс?

«Мне очень обидно, думаю о том, чтобы уйти»;
Что Вам дают отношения с этим мужчиной? Как представляете себе будущее с ним и без него?
Не можу прийняти себе,своє тіло
У Вас може бути розлад харчової поведінки, тому Вам варто звернутися до психіатра і до психотерапевта, щоб визначити ступінь проблеми з ментальнім здоров'ям і знайти оптимальний шлях їх вирішення.

Проблема також і в тому, що через неприйняття себе Ви відкладаєте життя на потім. Тобто, вважаєте, що носити речі, які подобається Вам, можна тільки з ідеальним тілом. Виходити кудись можна тільки з ідеальним тілом і в одязі, який Вам подобається. А оскільки Ви себе не любите, то поки що не вважаєте достатньо гарною для таких банальних речей, як надягти сукню і вийти на вулицю. Але Ви маєте право на любов до себе і прийняття себе вже в такому вигляді, як є. Можна починати носити те, що подобається, і отримувати задоволення від життя з будь-якою комплекцією, бо Ваша самоцінність не повинна залежати від ваги.
чи те, що у мене нема друзів робить мене меншвартісною людиною?
«як правильно обрати психолога?»;
Дивіться на освіту, вона повинна бути вищою психологічною (бакалавр, спеціаліст або магістр) або медичною (спеціальність - психіатрія та психотерапія). Якщо шукаєте не просто психолога, а психотерапевта, то крім вищої освіти повинні бути пройдені (або в процесі) курси психотерапії у певному підході (психоаналіз, КПТ, гештальт, клієнт-центрована терапія, екзистенційна, тілесно-орієнтована та інші). Психолог-психотерапевт має право не просто консультувати клієнтів, а і займатися психотерапією, тобто більш глибоко і грунтовно розбирати проблеми клієнта. Якщо психотерапевт має вищу медичну освіту, він має право також діагностувати розлади і виписувати ліки, якщо ні - то не має, але за підозри на якийсь розлад у клієнта, повинен спрямувати його до психіатра.

Психолог не дає порад, не нав'язує своєї точки зору, дотримується конфіденційності (секретності) отриманої від клієнта інформації, користується тільки методиками з доведеною ефективністю, які не шкодять клієнтові.
Якщо шукаєте психолога на форумі, можна подивитись анкети і відповіді іншим користувачам. Також можна пошукати інформацію про різні підходи психотерапії, щоб мати про них уявлення і обрати підходящий.

Стосовно негативних емоцій до психолога. Їх можна проговорювати з самим же психологом на консультації, бо вони можуть бути проекцією Ваших почуттів до якоїсь іншої людини на фахівця. Тобто, психолога як людину поза робочими кордонами Ви не знаєте, тому можете під час консультацій відчути до нього ті ж емоції, що і до людей з Вашого життя, з якими є певні проблеми. Це називається переносом і краще таке обговорювати зі своїм психологом.
Якщо відраза чи ще якась емоція виникає через особисту неприязнь до фахівця, серйозні ціннісні розбіжності між вами (якщо вони заважають роботі) або через те, що фахівець "просто не подобається і все", можна змінити психолога, це теж нормальна практика.

Відредаговано автором 07-09-2023 19:30:02

Вранье и скрытность лучшей подруги. Не понимаю, что с ней происходит и как нам дружить дальше???
На вопрос почему, ответ лучше всего знает Ваша подруга. Целесообразно обсудить с ней все возникшие недопонимания, чтобы лучше понять её и решать, что делать с вашей дружбой дальше.

Возможно, у Вас с подругой разные представления о дружбе и разное отношение друг к другу, вы разное значение придаёте этому общению. Иногда дружба со временем начинает меняться, и это тоже нормально.
У Вас в жизни есть ещё значимые люди, кроме подруги?
чи те, що у мене нема друзів робить мене меншвартісною людиною?
Доброго дня.

Коли у Вас почався такий стан, і після яких подій в житті? Я так розумію, він загострився зі вступом у ВИШ, але схоже, що і раніше могла мати місце тривожність і занижена самооцінка.

« типу що я тут роблю взагалі? це місце для таких як вони, а не я»;
Від кого або після чого у Вас з'явилась думка про те, що Ви гірші за інших?

«ще одне, це мої інтереси. от мені щось подобається, потім я бачу, що комусь з знайомих теж це подобається і я починаю думати, що та штука не для мене, що типу я її недостойна.»;
Але ж інтереси не припиняють бути Вашими від того, що хтось іще їх розділяє. Майже жоден інтерес не унікальний, це дає змогу людям розділяти інтереси між собою і спілкуватись за ними, як на мене це добре. І нема ніякої об'єктивної "планки", дл якої Вам треба дотягнути, щоб почати цікавитись чимось, це так не працює.

«я не можу спати, в грудях стискає, руки постійно трусяться. мені тут зле, на мене ніби це все тисне. у мене тривога кожен раз коли кудись треба виходити, всю трусить, живіт болить, хочеться блювати»;
З цим варто звернутись до лікаря-психіатра, щоб Вас продіагностували і за необхідності виписали щось для зниження тривожності.

«в мене нема стійкого уявлення яка я людина. ні зовні, ні всередині. коли мені спокійно, то мене все влаштовує, а коли треба спілкуватися з іншими, то я себе ненавидіти починаю»;
А з цим - до психолога або психотерапевта, тому що ненависть до себе треба довго розбирати.
Как попросить маму сходить к психологу?
«Классный руководитель знает про её и просил перестать однокласников это делать, на что они ответили "вы не знаете почему мы это делаем", и мне бы не хотелось дабы кто-то (возможно кроме психолога/психиатра/психотерапевта) знал причину травли»;
Ну Вы же понимаете, что "Вы не знаете почему мы это делаем" - просто отговорка. Когда люди делают нечто социально неодобряемое (в том числе и травят кого-то), они стараются рационализировать своё поведение тем, что тот человек травлю заслужил по каким-то веским причинам. Какие бы причины не были, мне они не видятся достаточными в любом случае.

«и мне бы не хотелось дабы кто-то (возможно кроме психолога/психиатра/психотерапевта) знал причину травли»;
Тогда можно обратиться к перечисленным специалистам самому и/или с помощью мамы и рассказать им. Всяко лучше, когда есть кому рассказать о проблеме, чем когда некому.

«Если я ей расскажу про то что надо к психологу, с вероятностью в 40% мв пойдём к нашей знакомой, а ту моя мать возможно сможет уломать чтобы она ей рассказала что у меня не так.»;
У психологов есть принцип конфиденциальности в работе, то есть то, что Вы выносите на обсуждение в кабинете специалиста, должно остаться между вами двумя. Исключения составляют случаи, если клиент совершил уголовное правонарушение (тогда психолог должен уведомить об этом полицию), и если клиент планирует в ближайшее время покончить с собой (тогда тоже нужно предупредить полицию что в таком-то месте человек будет самоубиваться, чтобы они приехали это дело останавливать). В случае суицидальных намерений у подростка (не просто мыслей, а именно плана суицида) психолог имеет право об этом уведомить родителей.
Причина травли, если это что-то личного характера и не несёт угрозы лично Вам и обществу, не должна быть разглашена никем. Как вариант, можно бесплатно самому обратиться к психологу в школе или в больнице, где будет психиатр (в психоневрологических диспансерах есть клинический психолог обычно).

Відредаговано автором 07-09-2023 14:18:05

Що зі мною не так?
Будь ласка!
Страх еко і втрати свободи
«не уяаляю як пережити це все ще раз,не уяаляю себе вагітною в такому віці,як бути в тій ситуації»;
Спирайтесь тільки на Ваше бажання або не бажання народжувати дитину. Ні чоловік, ні репродуктолог не мають права на Вас тиснути і змушувати робити те, до чого Ви не готові і чого боїтеся.
Чи настільки принципово народжувати суто тому, що чоловік хоче генетично свою дитину, не знаючи при цьому, як Ви себе фізично і психічно почуватимете під час вагітності і виховання дитини?

«Поки я народжу мені буде 43,коли мені буде 60,йому лише 17,мені тут був важливим кожен місяць»;
Це Ваші власні думки, чи когось з Вашого оточення? Звідки стереотип, що доросла мама для підлітка - це соромно? Чи соромитесь Ви зараз свого віку?

Дивіться, Вам зараз дуже тривожно і страшно, Ви вже пережили кілька втрат (які варто було б опрацювати індивідуально з психотерапевтом, який спеціалізується конкретно на перинатальній психології), це неабиякий стрес для організму і психіки. Варто пригальмувати, і спитати себе, а чого власне Я хочу? І на це вже спиратися, не залежно від того, скільки грошей було вкладено у медичні втручання і чого від Вас хоче партнер.

Відредаговано автором 07-09-2023 00:57:55

Как попросить маму сходить к психологу?
Здравствуйте.

Прежде всего хочу сказать, что хорошо что Вы обратились на этот сайт за помощью. Пока Вы несовершеннолетни, Вы можете обратиться к психотерапевту или психологу частной практики только с разрешения родителей. Поэтому важно объяснить маме, что Ваше психическое здоровье так же важно, как и физическое. Если у человека болит зуб - он идёт к стоматологу. Если есть проблемы психологического плана- то к психологу и/или психиатру. Отдельно акцентирую внимание на психиатре, потому что он Вам тоже уже нужен, поскольку Вы суицидальны, а это частый симптом депрессии. Об этом тоже стоит поговорить с матерью, доступными ей словами.

Также важно рассказать маме, что Вы столкнулись с травлей в школе. Это не означает, что с Вами что-то не так, скорее с самой системой, в которой школьники учатся, иначе травля была бы в принципе не допустима как моральная ценность и на неё бы не закрывали глаза. Можно даже рассмотреть вариант перевода Вас в другую школу, чтобы минимизировать стресс, который и так уже зашкаливает. Кто-то может расценивать это как "побег от проблем", но если классный руководитель, школьный психолог и родители Ваших одноклассников узнают о происходящем и не примут меры по прекращению буллинга, можно считать что Вы сделали всё что могли.

За экстренной помощью (как этот сайт или телефоны доверия) Вы имеете право обращаться и не будучи совершеннолетним, потому что это экстренная помощь. Постарайтесь не замыкаться в себе и обращаться за поддержкой к старшим, которым доверяете, и к специалистам, потому что это важно для предотвращения суицида. Школьные годы у Вас может не самые удачные, но это не вся Ваша жизнь, впереди может быть лучше.

И если опасаетесь говорить напрямую с матерью, можете обратиться хотя бы к психологу в школе, ксли он(а) внушает доверие, чтобы уже психолог помог(ла) найти подход к маме и популярно объяснить ей, почему Вы сейчас не хотите общаться со сверстниками.

добрий вечір, я маю проблему у спілкуванні з новими людьми, коли я намагаюсь знайти нового друга,
Доброго вечора.

Розкажіть, будь ласка, що для Вас дружба і чого Ви очікуєте від потенційних друзів? Що цікаво Вам самій у собі та людях, як Ви проводите вільний час? Який у Вас був минулий досвід дружби?
Що зі мною не так?
Доброго вечора.

« мама дізналася що я шукаю роботу вона заборонила мені десь працювати щоб в мене був час на навчання і щоб я ще хочаб трохи по була дитиною»;
Ви вже повнолітні, тож маєте право працювати без схвалення матері.

«розумію що з моїм характером ніхто не впорається, бо все по дому можу я зробити сама від елементарного, помити посуд, до того щоб зробити ремонт, відремонтувати розетку і т.п., бо з мамою ми це часто робили вдвох»;
В тому, що Ви все можете по дому, я бачу одні плюси. Це означає, що Ви добре справляєтесь з тим, щоб жити самостійно і не переплачувати за фахівців, які займаються ремонтом. Можливо тут має місце гендерний стереотип що жінка "повинна" бути слабшою за чоловіка. Але в наш час він поступово втрачає свою актуальність, плюс в кожній парі відносини можуть будуватись індивідуально на договірній основі, а не "як прийнято".

«слова мого дядька били відлунням в моїй голові мені здавалося, що я всіх підвела, що я ні на що не спроможня і що він був правий в тому, що я нічого не доб'юся»;
Дядько, вочевидь, образився на Вас за те, що Ви не обрали медичній ВИШ. Але це ж Ваше життя, і Ви маєте право обирати, чим займатися, тим паче зараз.
Стосовно думок: через тривогу Вам здається, що якщо у Вас не вийшло щось одне, то нічого іншого теж не вийде, але насправді це не так. Завжди варто тестувати свої тривожні думки на реалістичність.

«Що я роблю не так, чи взагалі заслуговую спілкування з людьми?»;
Спілкування з людьми - це базова людська потреба, яку не потрібно "заслуговувати", так само, як не потрібно заслуговувати поїсти чи поспати. У Вас був негативний минулий досвід (цькування в школі, невіра у Вас з боку дядька), через який Ви вважаєте себе "недостатньо". Але це разом із суїцидальними думками, імовірніше за все, є симптомом депресії.
Думаю, Вам слід звернутися до психіатра у ПНД, щоб отримати консультацію і рецепт на антидепресанти, це допоможе зняти гострий стан. А також на індивідуальну консультацію до психотерапевта або психолога, щоб розібратися, чи треба Вам насправді відповідати чужим очікуванням.
Публикації психолога 10
Інтерв'ю 1
УЧАСТЬ В ІНТЕРВ'Ю
Повідомлення
Надіслати особисте повідомлення
Щоб відправити повідомлення цьому психологу прямо звідси, потрібно зареєструватися або увійти як користувач.

qr