У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Психологиня Марія Радченко Дніпро лише онлайн

психолог    Марія Радченко
29-01-2021 Марія Радченко додати у вибрані

коментар
Останній візит на сайт 8 днів тому.
Років досвіду психологом Років досвіду: 9
Освіта
ДНУ імені О.Гончара (магістр)
Відвідувала додаткові семінари з психології кризових ситуацій, суїцидальної психології та психології втрат.
Курси:
- "Знати, як допомогти" (Ознайомчий онлайн-курс про базові принципи психології для роботи з травмами дітей та дорослих)
- "Резильєнтність дітей, що пережили травму, війну і катастрофи: глобальні перспективи" (Онлайн-курс Міннесотського університету)
Досвід психологічної практики
Проходила виробничу практику у Дніпровській міській дитячій лікарні №5, у якості помічника клінічного психолога. Проводила психологічні тести з пацієнтами лікарні та психологічні консультації з пацієнтами та їх батьками.

Консультую онлайн з 2020 року.
Звернутися до мене можна, надіславши повідомлення у Telegram або Viber. Консультую також в цих месенджерах.
Працюю з запитами
ПРАЦЮЮ З ТЕМАМИ:
- Суїцидальні думки, депресивні стани
- Міжособистісні відносини (дружні, сімейні, романтичні, професійні, тощо)
- Проблеми з мотивацією, самоорганізацією, вибором професії, життєвого шляху
- Криза ідентичності, пошук відповіді на запитання "Хто я?"
- Творча криза, розкриття власної креативності
- Втрата сенсу життя або задоволення від життя
- Втрата близької людини або тварини
- Стрес через перебування в екстремальних умовах або адаптації до нових умов (нова робота, місце навчання, новий колектив, нова країна)
- Знижена емпатія, складність у розпізнанні своїх або чужих емоцій
- Підозра на психічні розлади (даю контакти психіарта, надаю психологічний супровід людям з не психотичними розладами, які паралельно проходять лікування у психіатра)
- Хронічні захворювання (НЕ лікую захворювання. Надаю психологічний супровід людям, які вже спостерігаються у лікарів та потребують психологічної допомоги.)
- Труднощі у визначенні власної сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності
- Просто бажання отримати інформацію або підтримку стосовно Вашої проблеми
- Якщо не можете сформулювати запит - можу допомогти з формулюванням
- Можу надати консультацію англійською мовою, якщо буде така необхідність
НЕ ПРАЦЮЮ з:
- Невнолітніми
- Темами пологів і материнства/батьківства
- Психотичними розладами
- Людьми, які мають інтелектуальну інвалідність (не маю належної компетенції)
- Хімічними залежностями (алкоголь, психоактивні речовини)
- Ігровою залежністю
- РХП
- ПТСР
- Військовими, які мають психологічні травми через війну
- Темою сексуальної травми
- Людьми, які скоїли фізичне або сексуальне насильство. А також з людьми, що мають повторювану антисоціальну поведінку та не мають мотивації її змінити.
- Людьми, які жорстоко поводяться з тваринами


Основне

⭐ Оцінка від колег-психологів

Рейтинг від колег: 10 з 10ти.
Усього оцінок
: 14. хто оцінював

Чому користувачі не можуть залишати відгуки про психологів? Чому не можна дати можливість запитувати на сайті оцінювати відповіді?

Людина, яка звертається за психологічною допомогою, так само як і будь-який нефахівець у принципі, не завжди може об'єктивно оцінити користь від тих чи інших рекомендацій психолога. Іноді найбільш слушна порада, наприклад, переглянути свої способи реагування в конфлікті, що повторюється, а найприємніша для клієнта - запевнення в тому, що він у всьому абсолютно правий і змінитися повинні оточуючі люди.
Іноді саме ті відповіді, які «зачіпають» клієнта, викликаючи почуття роздратування та агресії, якраз і є «правильнішими».
Хороші рекомендації не завжди приносять полегшення одразу.
Тому майстерність психолога може найточніше оцінити інший фахівець.


Відповіді 3467
Почему так произошло
Здравствуйте, Ира.

Вопрос "Почему так произошло?" наводит меня на предположение, что у Вас проявилось одно из известных когнитивных искажений - "самосбывающееся пророчество". Это когда человек сам себя настраивает на определённый исход ситуации в будущем (например, на ссоры), и неосознанно ведёт себя таким образом, чтобы исход случился. От этого происходят всякие суеверия про "не говори того-то, а то оно (не) сбудется". На самом деле слова сами по себе не имеют никакой магической силы, просто мы настраиваем и ведём себя определённым образом.

А из--за чего вы, собственно, поссорились с парнем? Возможно и такое, что причина для конфликта назревала давно, просто вы оба молчали и поэтому не ссорились.
Влюбилась в подругу, но есть парень
Здравствуйте, Ольга.

Судя по тому, что Вам и раньне нравились девушки, Вы именно би или пансексуальны (это врождённое), но подавляли в себе влечение к своему полу из-за установок, усвоенных в родительской семье.

Вам сейчас нравится подруга, но у Вас есть парень, на основании чего возник внутренний конфликт. У подруги тоже есть парень, и о своих чувствах Вы ей не говорили.

В целом, бисексуальность - не помеха строить отношения ни с парнями, ни с девушками. Наоборот, на разных этапах жизни вы можете выбрать партнёра или партнёршу любого пола, какого хотите.

Тут вопрос в том, насколько Вас удовлетворяют отношения с парнем в данный момент. Любите ли Вы его, или просто встречаетесь потому, что боитесь его расстроить?
С подругой более сложная ситуация, так как видно, что связь с ней ценна для Вас. И Вы не хотите потерять ни парня, ни подругу. Так что решение, признаваться ей в симпатии или нет, зависит от её возможной реакции, от её отношения к лгбт в целом и к Вам в частности, а также от её ценностей в целом.

Любое принятое решение - это ответственность и определённые риски.
Расставание с парнем может вызвать горевание от утраты отношений, но пребывание в не устраивающих Вас отношениях может вызвать чувство недовольства личной жизнью и жизнью в целом.
Реакция на признание подруге зависит от её восприятия, что тоже несёт за собой определённые риски.
Но это Ваша жизнь и только Вам решать, что делать. Тут нет правильного и неправильного выхода из ситуации, есть только более и менее подходящие Вам решения.

Відредаговано автором 15-02-2023 15:20:41

нужна ли мне помощь
Да, Вам нужна помощь врача-психиатра (так как суицидальные мысли - это один из симптомов депрессии) и психотерапевта. Психиатр и психотерапевт может быть одним и тем же человеком. Но более рекомендовано чтобы это были разные люди (врач психиатр и психолог-психотерапевт, один для выписывания таблеток, другой для психотерапии).

Бесплатного психиатра можно найти в психоневрологическом диспансере Вашего города. Туда нужно взять с собой паспорт (или свидетельство о рождении + ещё какое-нибудь удостоверение личности, например ученический или загранпаспорт, если обычного паспорта ещё нет), чтобы сделать в регистратуре карточку. Карточку потом передадут в кабинет врачу и Вас вызовут в порядке живой очереди.
Врач опросит Вас о физическом и психическом самочувствии и на основании этого выпишет лекарства, если они будут нужны.
Помощь психотерапевта (если это не психолог в школе или больнице, куда Вы можете обратиться сами, а частный специалист) возможна только с разрешения родителей, пока Вам не исполнилось 18.
Необходииомть получения поиощи специалистов можете объяснить родителям как то, что Ваше состояние сейчас сказывается на всех сферах Вашей жизни, а суицидальные мысли снижают качество жизни и ставят её под угрозу. Поэтому психическое здоровье так же важно, как и физическое, и заботиться о нём тоже надо.

Бесплатная рассылка интересностей!

Сором'язливість
Доброго дня, Олеже.

Психотерапевт задає Вам питання, щоб Ви пошукали відповіді всередині свого мозку. Адже він не є телепатом і не може прочитати Ваші думки, якщо Ви їх не озвучите.
Наприклад, питання "Чому Ви більш соромязливий за інших?" можна інтерпретувати як "Чому Ви себе оцінюєте гірше за інших, і які перепони стоять на Вашому шляху до спілкування?"
А говірливість психолога сильно залежить від напрямку, в якому він працює. Вам зустрівся психоаналітик, а в психоаналізі часто більше слухають клієнта, ніж дають йому готові відповіді. Це не погано, це просто такий стиль роботи, який може підійти не всім.

І що ще важливо. На першому сеансі психолог зазвичай обговорює з клієнтом його очікування від сумісної роботи і допомагає скоригувати їх, якщо вони не надто реалістичні. Наприклад, якщо клієнт каже "Хочу стати першим хлопцем на селі і розбагатіти за три сеанси", психолог може зауважити, що на все потрібен час, і так швидко досягти бажаних результатів не вийде.
Якщо ви з психологом не обговорювали очікування від терапії, можна зробити це в процесі. Наприклад, сказати "Я розчарований тим, що Ви не даєте зворотнього звязку, коли я ділюся своїми переживаннями." І психолог вже якось проінтерпретує це і допоможе Вам знайти оптимальне рішення. Головне не мовчати, коли Вам щось не подобається.
Нравится воображать убийства
Здравствуйте, Божена.

Начну с того, что с Вами всё в порядке, Вы не какой-то аморальный и злой человек. Подобные мысли бывают у многих психически здоровых людей, но мало кто себе в них признаётся. Погуглите "интрузивные мысли".

У Вас очень много тревожности, обиды на взрослых (маму, учительницу), которые с Вами несправедливо обращались, подавленной агрессии, и поэтому Ваше подсознание Вам такое "кино" показывает.
Вы можете не бояться, что кого-нибудь убьёте, потому что люди Вашего склада характера (тревожные, ответственные, совестливые) в реальной жизни не набрасываются на людей вне каких-то экстренных обстоятельств (а в Вашем рассказе речь не об экстренных обстоятельствах, а о повседневных конфликтах).
Вы ведь боитесь проявлять агрессию даже на словах, тогда до какой-то физической расправы с Вашей стороны точно не дойдёт.

Вы можете попробовать всё накопившееся записывать куда-то (в дневник или на бумагу, чтобы потом её покомкать/порвать). Важно не табуировать эмоции, а писать прямо всё как есть, с "кровавыми подробностями". Помните, что Вы - это не Ваши мысли и эмоции, и не осуждайте себя.
Можете как-то физически "выпустить пар" (покричать в подушку/побить её/выйти на пробежку и т.д.), чтобы снизить агрессию. Можете сублимировать эмоции в творчество (написать стих/нарисовать картину и т.д.). Можно "клин клином" (послушать какую-то агрессивную музыку или посмотреть фильм/сериал, но только если любите такое).
Также важно прямо выражать своё недовольство, когда это возможно. Если дома с мамой чувствуете себя достаточно безопасно, чтобы отстаивать свои границы, можете начать с малого и в ссорах с ней начать проговаривать свои эмоции по типу "Мне неприятно, когда ты делаешь и говоришь вот это. Пожалуйста, не делай так." И дистанцируйтесь от неё, если видите, что она не готова к диалогу (это может быть сложно делать, но Ваше психологическое благополучие дороже, чем страх отстаивать границы).
Если ничего не помогает, Вы можете попросить маму записать Вас к психотерапевту или самостоятельно обратиться к психологу в школе. Удачи!
Как спасти отношения
Здравствуйте, Даша.

Я подметила в Вашем рассказе два момента.

Первый - Вы очень много говорите о чувствах своего парня, но почти не говорите о своих собственных. Что Вы сами чувствуете в связи с тем, что в отношениях с парнем возникли проблемы? Как реагируете на то, что он не отпустил психологически бывшую девушку? Психологи сайта не смогут помочь Вашему парню, если тот сам напрямую к ним не обратится с вопросом. Они могут помочь разобраться только Вам с Вашими чувствами.

Второй - у Вас запрос на сохранение отношений. Чтобы сохранить отношения, нужно сначала понять, насколько это практически реализуемо. Для этого нужно поговорить с парнем и поинтересоваться, готов ли он что-то менять, как-то работать над текущей ситуацией. Если готов - то вы вместе с парнем можете обратиться на психотерапию или консультирование для пар, чтобы разобраться с возникшими проблемами. Если не готов - Вы можете обратиться к психологу индивидуально, чтобы разобраться, чего сами хотели бы от отношений в принципе.

Ответ отредактирован автором 29-12-2022 09:41:00

Смысл оставаться жить?
С суицидальными мыслями и депрессией стоит обратиться к врачу-психиатру за консультацией, так как помимо психологической помощи Вам может понадобиться медикаментозное лечение.
Психиатра можно найти в психоневрологическом диспансере Вашего населённого пункта. Также, некоторые врачи в условиях войны консультируют дистанционно и выписывают электронные рецепты, если вдруг Ваше перемещение ограничено.

Война и отключения электричества - это действительно большой стресс для многих украинцев. Вы не одни, и Ваше состояние - это закономерная реакция на экстремальные условия.
Также, не стоит обесценивать свои небольшие достижения, которые уже есть. Так, Вы предпринимали попытки найти работу и с кем-нибудь познакомиться, даже после первых неудач в Ваших начинаниях. Значит, в перспективе Вы можете добиться желаемого, но не настолько быстро, насколько от себя требуете.

Насчёт опоры и цели - их лучше всего искать в Вашем настоящем. Долгосрочные планы в экстремальных условиях строить сложно, но можно опираться на то, что у Вас уже есть (повседневная рутина и та её часть, которая приносит Вам удовольствие, близкие люди, любимые занятия и т.д.). Также важно опираться на свои ценности, это даёт ощущение внутренней стабильности. Если не определились, какие у Вас ценности, этот вопрос можно для себя прояснить.

Проблемы с коммуникацией решаются при помощи психотерапии. Вы можете выбрать специалиста для очных или дистанционных консультаций и начать с ним работу.

Ответ отредактирован автором 10-12-2022 21:03:45

Ориентация не знаю какая
Симпатия к причёске, стилю и внешности человека своего пола может быть и у гетеросексуального человека.
Вы говорите, что парень мог появляться в Ваших фантазиях? А какого рода эти фантазии? Если романтического или сексуального - то они могут быть признаком гомо или бисексуальности. Если Вы просто хотите пообщаться с человеком исходя из того, как он выглядит - то не обязательно.
Я не можу зрозуміти яка у мене орієнтація.
Схоже на бісексуальність.

Тобто, Вам певні періоди життя може більше подобатися своя стать, певні - протилежна, в залежності від Ваших особистих почуттів та наявності поряд людей, які потенційно можуть викликати симпатію. Це абсолютно нормально.

Також нормально, що Вам певні періоди ніхто не подобається. Майже будь-яка людина не відчуває впродовж усього життя постійну закоханість або сексуальний потяг до когось.
Хлопець хоче більше сексуальної близькості ніж я
Якщо вас обох турбує це питання, то вам з хлопцем ліпше за все буде звернутися до сексолога.

Якщо у Вас потреба в сексі не більше разу на тиждень, а у хлопця - щонайменше три рази на тиждень, то Ви не в змозі задовольнити його потребу в сексі, не переступивши через свою. Переступати через потреби власного тіла не варто, тому що це буде шкідливо для Вашої психіки.

Також варто розібратись у питанні, що для Вас і для хлопцем взагалі є сексом. Є вагінальний секс, оральний, анальний і взаємна мастурбація (останнє деякі люди за секс не рахують, але це також він). Також є проміжкові варіанти, на кшталт мастурбації в присутності другого партнера, інтимної переписки/відеочату, сексуалізованих взаємодій без контакту зі стативими органами партнера, тощо.
Можете поговорити з партнером на тему того, що саме з цього ви обидва хотіли б робити і наскільки часто. Зрештою, якщо у хлопця значно більша потреба в сексі, ніж у Вас, йому може допомогти самовдоволення. І якщо йому високе лібідо причиняє дискомфорт, він може звернутись до лікаря і здати аналізи на гормони.
Ориентация
Добрый вечер (или день).

Здорово, что Вы исследуете свою сексуальную ориентацию. Возможно, Вы бисексуальны. Бисексуальность не обязательно означает, что Вам мужчины и женщины нравятся в одинаковой степени. Есть бисексуалы с преимущественным влечением к своему или к противоположному полу. Если Вы бисексуальны, то сможете без проблем строить отношения с парнем или с девушкой, если захотите.
Но ни один человек со стороны не может определить Вашу ориентацию точнее, чем Вы сами, так что прислушивайтесь к своим ощущениям, в первую очередь.
В чому різниця психогенної депресії та стресового розладу?
Доброго вечора.

Варто знайти і порівняти симптоми психогенної депресії і стресового розладу в інтернеті (МКХ10 або МКХ11, а також DSM5 є у вільному доступі). Там будуть вказані відмінності між цими розладами.

Спільного в них те, що і психогенна депресія, і стресовий розлад, є реакціями на стрес. Але у стресового розладу є також класифікація за часом дебюту хвороби. Тобто, одразу після травмуючої події у людини може спостерігатись гостра реакція на стрес, і якщо вчасно оказати людині допомогу, це може стати профілактикою посттравматичного стресового розладу (ПТСР). ПТСР, навідміну від депресії, не виникає безпосередньо під час впливу стресора, і його прояви завжди відстроковані на певній час (який мінімальний термін між стресовою подією і виникненням ПТСР також можна уточнити в інтернеті). Тобто, стрес відбувся, з людиною пару місяців, а може й років, все начебто "нормально", а потім її починають переслідувати спогади про минулі події (флешбеки).

Нейропсихологічні причини депресії та ПТСР також різні (погугліть "мозок людини з різними психічними розладами"). При депресії у людини порушується метаболізм серотоніну. При ПТСР - порушується механізм збереження інформації про травму в довгострокову пам'ять. Це пов'язують з патологічною активністю мигдалини головного мозку.
Не могу находится в своем пространстве
Здравствуйте.

Да, можно. Всё, что мы делаем - это навыки, в том числе и общение.
Вы говорите, что живёте не той жизнью, которой хотели бы. А какой хотели бы?
Як тільки відчуваю взаємність пропадає інтерес до людини .Що робити ?
Доброго дня, Віто.

Я припускаю, що корені Вашої проблеми лежать у моделі поведінки, закладеній у стосунках з батьками, конкретно - у типі вашої прив'язаності. Ви можете запобігати близькозті з хлопцем через певні страхи перед емоційним зближенням, які сформувалися у Вас ще в дитинстві.
Конкретніше віднайти причини проблеми та шляхи її вирішення можна на індивідуальних консультаціях з психологом або психотерапевтом.

Ответ отредактирован автором 03-12-2022 09:58:21

Женский трансвестизм- это норма?
«Я раньше думала что выбор цвета и оттенков это чисто психологическое но до конца сомневалась не культурный ли это феномен. »;
Тут есть и психологический фактор (можете загуглить тест Люшера для информации), но там дело больше в индивидуальных различиях между людьми и разными культурами, чем в поле или гендере.

«К счастью женщинам можно носить всё начиная от унисекса в отличие от мужчин. »;
Да, к женщинам социальные нормы, в этом плане, гораздо мягче.
Насчёт отделов. И в мужском, и в женском отделе одежды очень много унисекса и редко попадаются вещи, которые полностью соответствуют стереотипам о мужественности и женственности. У меня лично есть несколько вещей из мужского отдела, но никто не догадывался, что они "не женские" в силу их обычного вида.

«Понимаете как бы я сама хочу это носить но чувствую себя в ней неуверенно, как будто окружающие смотрят на меня, на это несоответствие, я думаю лучше мне носить её дома. »;
Вам кто-то говорил о несоответствии в Вашем внешнем виде, или Вы сами думаете, что окружающие Вас осудят? Был ли у Вас опыт осуждения раньше?
Публикації психолога 15
Інтерв'ю 1
УЧАСТЬ В ІНТЕРВ'Ю
Повідомлення
Надіслати особисте повідомлення
Щоб відправити повідомлення цьому психологу прямо звідси, потрібно зареєструватися або увійти як користувач.

qr