У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Психологиня Марія Радченко Дніпро лише онлайн

психолог    Марія Радченко
29-01-2021 Марія Радченко додати у вибрані

коментар
Останній візит на сайт 2 дні тому.
Років досвіду психологом Років досвіду: 9
Освіта
ДНУ імені О.Гончара (магістр)
Відвідувала додаткові семінари з психології кризових ситуацій, суїцидальної психології та психології втрат.
Курси:
- "Знати, як допомогти" (Ознайомчий онлайн-курс про базові принципи психології для роботи з травмами дітей та дорослих)
- "Резильєнтність дітей, що пережили травму, війну і катастрофи: глобальні перспективи" (Онлайн-курс Міннесотського університету)
Досвід психологічної практики
Проходила виробничу практику у Дніпровській міській дитячій лікарні №5, у якості помічника клінічного психолога. Проводила психологічні тести з пацієнтами лікарні та психологічні консультації з пацієнтами та їх батьками.

Консультую онлайн з 2020 року.
Звернутися до мене можна, надіславши повідомлення у Telegram або Viber. Консультую також в цих месенджерах.
Працюю з запитами
ПРАЦЮЮ З ТЕМАМИ:
- Суїцидальні думки, депресивні стани
- Міжособистісні відносини (дружні, сімейні, романтичні, професійні, тощо)
- Проблеми з мотивацією, самоорганізацією, вибором професії, життєвого шляху
- Криза ідентичності, пошук відповіді на запитання "Хто я?"
- Творча криза, розкриття власної креативності
- Втрата сенсу життя або задоволення від життя
- Втрата близької людини або тварини
- Стрес через перебування в екстремальних умовах або адаптації до нових умов (нова робота, місце навчання, новий колектив, нова країна)
- Знижена емпатія, складність у розпізнанні своїх або чужих емоцій
- Підозра на психічні розлади (даю контакти психіарта, надаю психологічний супровід людям з не психотичними розладами, які паралельно проходять лікування у психіатра)
- Хронічні захворювання (НЕ лікую захворювання. Надаю психологічний супровід людям, які вже спостерігаються у лікарів та потребують психологічної допомоги.)
- Труднощі у визначенні власної сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності
- Просто бажання отримати інформацію або підтримку стосовно Вашої проблеми
- Якщо не можете сформулювати запит - можу допомогти з формулюванням
- Можу надати консультацію англійською мовою, якщо буде така необхідність
НЕ ПРАЦЮЮ з:
- Невнолітніми
- Темами пологів і материнства/батьківства
- Психотичними розладами
- Людьми, які мають інтелектуальну інвалідність (не маю належної компетенції)
- Хімічними залежностями (алкоголь, психоактивні речовини)
- Ігровою залежністю
- РХП
- ПТСР
- Військовими, які мають психологічні травми через війну
- Темою сексуальної травми
- Людьми, які скоїли фізичне або сексуальне насильство. А також з людьми, що мають повторювану антисоціальну поведінку та не мають мотивації її змінити.
- Людьми, які жорстоко поводяться з тваринами


Основне

⭐ Оцінка від колег-психологів

Рейтинг від колег: 10 з 10ти.
Усього оцінок
: 13. хто оцінював

Чому користувачі не можуть залишати відгуки про психологів? Чому не можна дати можливість запитувати на сайті оцінювати відповіді?

Людина, яка звертається за психологічною допомогою, так само як і будь-який нефахівець у принципі, не завжди може об'єктивно оцінити користь від тих чи інших рекомендацій психолога. Іноді найбільш слушна порада, наприклад, переглянути свої способи реагування в конфлікті, що повторюється, а найприємніша для клієнта - запевнення в тому, що він у всьому абсолютно правий і змінитися повинні оточуючі люди.
Іноді саме ті відповіді, які «зачіпають» клієнта, викликаючи почуття роздратування та агресії, якраз і є «правильнішими».
Хороші рекомендації не завжди приносять полегшення одразу.
Тому майстерність психолога може найточніше оцінити інший фахівець.


Відповіді 3428
Сімейні стосунки
Доброго вечора!

Добре, що Ви звертаєтесь по допомогу, а значить, вбачаєте, що у Ваших сімейних стосунках є проблеми. Проте, я вбачаю проблеми дещо не там, де бачите їх Ви.

Думаю, справа не в тому, що дружина відмовляє Вам у сексі, а в тому, що Ви не можете прийняти її відмову і з повагою поставитися до її особистих кордонів. Дружина прямо повідомила про те, що вона не хоче сексу через конфлікти у стосунках з Вами (у формі скарги на те, що Ви мало приділяли увагу і підвищували голос). А потім до реакції на відмову підключилися Ваші патологічні ревнощі (підозра у зраді), які можна трактувати як невпевненість у собі як в чоловікові і коханці. Плюс, Ви перейшли кордон дружини, коли стали контролювати кожет її крок. Це вже вб'юзивна поведінка, яка потребує довготривалої психотерапії.

Тож, наполегливо раджу знайти собі психотерапевта і звернутися по допомогу (бажано одному, а не парою, щоб впоратися зі своїми особистими комплексами, які призводять до гіперконтролю дружини і ревнощів). І в крайньому випадку, дійсно можна подумати про розлучення, якщо у Вас із дружиною й надалі будуть конфлікти і несумісність особистих потреб.
Боюсь пити ліки
Доброго вечора, Дашо!

Слід приймати ліки за вказівками свого психіатра, і звертатися до нього у випадку виникнення побічних реакцій. Тоді лікар пропише інший препарат замість того, що не підійшов, або скоригує дозу індивідуально під Вас.

Боятися побічних реакцій заздалегідь - не варто. І те, що в інструкції вони прописані - це, навпаки, добре. Тому, що якщо в інструкції зазначено багато побочок, це не означає, що вони всі одразу у Вас проявляться (і не факт, що проявиться хоча б одна з них). Це просто всі можливі ефекти на організм і психіку, які спостерігалися впродовж багатьох років на великих вибірках досліджуваних, які зголосилися повідомляти про своє самопочуття після прийняття ліків. В таку вибірку могли входити і люди з індивідуальними непереносимостями та алергіями, і люди з хронічними захворюваннями, тобто те, що у них щось після прийому ліків проявилось, не означає, що і у Вас буде.

Тому не бійтесь приймати ліки і звертайтеся до свого лікаря, якщо раптом щось піде не так.
Я не знаю якої я орієнтацій
Думати не рано, бо у Вас зараз якраз в розпалі статеве дозрівання і думки про власну орієнтацію природні для підліткового віку.
Я б сказала, що визначатися з тим, хто Ви є, ніколи не рано і не пізно. Це не означає, що Ваша орієнтація з віком зміниться, але це значить, що у Вас достатньо часу, щоб себе пізнати та зрозуміти краще.

Бесплатная рассылка интересностей!

Я не знаю якої я орієнтацій
«А як я можу не думати про те що написав?»;
Думки автоматичні, тому силоміць змусити себе про щось не думати Ви не зможете, це лише нашкодить (наприклад, призведе до неврозу у вигляді нав'язливих думок про непокоячу Вас тему). Краще поставитися до них з безоціночним прийняттям. Ну є вони і є. Ви від цього не стаєте ні кращим, ні гіршим за інших людей. Так само можна поставитися і до потягу до хлопців, якщо він знову виникне.

А щодо Вашого ставлення до ЛГБТ, то Ви не зобов'язані мати відносини зі своєю статтю, якщо цього не хочете. Якщо Ви бісексуал, це не перешкода мати стосунки з дівчиною. Проте, ліпше буде все ж прийняти в собі навіть ту частину, яку Ви не збираєтесь реалізовувати на практиці (гомосексуальну), і бути чесним з собою та потенційними партнерками щодо орієнтації, бо інакше Вас мучитиме тривожність.

Відредаговано автором 19-01-2024 20:00:37

Отказываю парням из-за того что чувствую себя неумехой в сексе и знаю что потом буду расстроена
«Мой отец с детства пил и жил с нами и я больше чем уверена что его слова в детстве, весь жтот буллинг, нехватка внимания, это всё сказывается у меня сейчас в отношениях с парнями.»;
Сочувствую, что Вам пришлось жить в семье с зависимым от алкоголя и стать свидетельницей буллинга в школе. Когда не получаешь базового принятия и безусловной любви от родителя, это может негативно сказаться на эмоциональном восприятии себя и на будущих отношениях. Вы не можете изменить своё прошлое, но можете принять его как есть и научиться давать себе ту любовь, которую не получили в детстве, в этом поможет психотерапия.

«В сексе я вроде немного и говорю что мне что-то не нравится, но будто много говорить это неудобно и я просто мысленно «ай ладно».»;
Если будете говорить - будет неудобно, но если будете молчать - Вы пожертвуете своим телом и психикой, делая что-то, что Вам не нравится. А второе гораздо вреднее, так что лучше сразу говорить парням, что Вам что-то в сексе не нравится. Если они не воспримут нормально Ваш отказ, то это уже их проблема.

«С расставанием границ всё очень плохо я слишком добрая и удобная для всех, боюсь обидеть, сложно отказывать (касаемо всего)»;
Что самого страшного может произойти, если перестанете быть доброй и удобной для всех?
Я не знаю якої я орієнтацій
Доброго вечора!

Вашу сексуальну орієнтацію можете визначити лише Ви. Так, Ви пізнаєте своє тіло, і зараз якраз слушна нагода зрозуміти, хто Ви. Проте, сексуальна орієнтація є вродженою і не прив'язаною до того, з ким у Вас був романтичний та сексуальний досвід. На орієнтацію вказує лиш те, на представників і представниць якої статі у Вас є фізіологічне та психологічне збудження (в тілі та на емоційному рівні). Тож рефлексуйте свої відчуття і визначайтеся. Проте, з Вашої оповіді, Ви більш за все схожі на бісексуала. Це цілком нормально і означає, що Ви можете мати відносини з хлопцем чи з дівчиною, якщо захочете.

Відредаговано автором 19-01-2024 18:55:22

У меня паранойя вечно
Не пугайтесь, но это симптоматика параноидной шизофрении (или другой формы шизофрении, точнее всего Вам скажет врач-психиатр). Нужно обязательно записаться к психиатру и получить рецепт на медикаментозное лечение, тогда и подозрительность снизится.
Отказываю парням из-за того что чувствую себя неумехой в сексе и знаю что потом буду расстроена
Здравствуйте!

Сочувствую, что Вам пришлось столкнуться с таким опытом в прошлом.

Ваш рассказ звучит для меня так, что для Вас на первом месте всегда было удовлетворение партнёра, выше своего собственного удовольствия. Сложно сконцентрироваться на собственных ощущениях и получить оргазм, когда думаешь о том, как выглядишь в глазах партнёра и достаточно ли его удовлетворяешь.

Скажите, пожалуйста, когда у Вас впервые появилась установка о том, что Вы должны обязательно понравиться мужчине в постели, и что Вы неумелы? Обычно первая установка закладывается очень рано, в ранней юности или даже в детстве (только без упоминания постели, просто "я должна понравиться, иначе меня отвергнут"), а вторая - это может быть результат нехватки опыта (В Вашем случае - не количественно, а качественно, и это больше про партнёров, которые Вам попадались, чем про Вас.) и, возможно, критики со стороны кого-то значимого в прошлом, что это сложно теперь убрать из головы.

И ещё, есть ли у Вас опыт сексуального насилия/домогательств? Как у Вас с расставлением границ, как Вы чувствуете своё тело во время секса, можете ли говорить, что Вам лично что-то не нравится?
Я бы рекомендовала записаться к психотерапевту и к сексологу, и начать больше думать про себя и свою психику.
Подозреваю у себя СВДГ. Как с этим быть и как лечить? ОЧень мешает
Здравствуйте!

Обратиться к психиатру за диагностикой возможных расстройств было бы хорошим вариантом. ОКР лечится медикаментозно и психотерапией, а СДВГ не лечится, но назначается медикаментозная терапия (обычно это стимуляторы по рецепту), которые помогают сгладить симптоматику, мешающую удерживать внимание.

У СДВГ-шников есть и преимущества в профессиональном плане. Такие люди часто неплохо справляются с работами с повышенным уровнем риска и с работами, которые требуют быстрого переключения внимания между задачами. Например, я подписана на англоязычный аккаунт девушки в инстаграм, которая имеет диагноз СДВГ и работает медсестрой, т.к. это очень активная работа, сопряжённая с общением, риском и помощью людям. СДВГ-шники интроверты из моего круга общения чаще всего идут в айти-сферу. С одной стороны, это требует повышенной концентрации, так что своего рода вызов для них, с другой - там много разнообразных задач, так что им не скучно.
Думаю, главное в выборе профессии для Вас лично - это чтобы Вам было интересно и была возможность переключаться между задачами, а сферу уже можно выбирать по душе, какую хотите. Если захотите обсудить свою профориентацию или другие личные вопросы, не сопряжённые непосредственно с лечением расстройств, но влияющие на качество жизни, можете ко мне обратиться.
Парень перестал выставлять общие фото,с чем это может быть связано?
Здравствуйте!

Парень сказал Вам, что«зачем это все выставлять на показ и что он в принципе не любит этого»;
То есть, он не любит публичность. Почему он выставлял фото с бывшей девушкой в прошлом, и почему не был против совместных фото в начале Ваших отношений - вопрос. Но не факт, что он к Вам остыл. Может, напротив, вначале отношений он жертвовал своими границами (что тоже не ок и аутоагрессия с его стороны к самому себе) и делал вид, что всё в порядке, а потом подустал и перестал быть "в восторге" от затеи запостить что-то в инстаграмчик.
То есть, рано себя накручивать и думать что-то вроде "меня не показывают на публику, значит не любят и не ценят".

Но рекомендую акцентировать внимание на том, что лично для Вас эти фото значат? О чём Вы сигнализируете себе и окружающим, когда публикуете их? Что для Вас лично символизирует отказ от публичности со стороны парня? И есть ли у вас с ним другие конфликты, помимо этого?
Що робити коли постійно соромишся своїх емоцій?
«але от через деякий час вони втомлювались та починали ігнорувати або зовсім змінювати настрій навколо сімейний атмосфери»;
Можливо, тут і є першопричина. Бо дитині часто здається, що саме вона - причина переживань дорослих, навіть якщо реально справа в сімейній атмосфері. Тому з'являються думки на кшталт "Я набридаю, я надокучливий, треба бути тихішим, щоб нікому не заважати." Таким чином, "приглушується" внутрішня дитина і людина розучається її чути і проявляти в більш дорослому віці.
«Завжди коли я хотіла пересилити свою сором'язливість - ця подруга мене наче зупиняла, та казала, що я надто "не така", і що мені не варто заводити друзів»;
А це так звана дитяча "токсична дружба", бо подруга, імовірно, ревнувала Вас до інших людей, з якими Ви потенційно можете подружитися, тому і зупиняла від проявів емоцій і комунікабельності.
Проте, Ви праві і тому, що«всі ми люди і повинні виражати себе такими які ми є»;
в цьому напрямку і варто рухатись, бажано з допомогою психолога.
Страх оцінки і критики
Должен помочь. Если конкретный специалист не подойдёт - обратитесь к другому.
Что делать, я запуталась
Здравствуйте, Молли!

Суицидальность часто возникает не как нежелание жить вообще, а как страх перед безвыходной на вид ситуации и желание избавиться от страданий. То есть, Вы не хотите жить так как живёте сейчас, но как именно хотите - пока не знаете, и от этого возникает проблема с желанием умереть.
Я верю, что Ваши переживания искренни, поскольку многие подростки сталкиваются с большим стрессом, когда речь идёт о поступлении в ВУЗ. Это ощущается, как будто у тебя нет права на ошибку, и промах в выборе жизненного пути в 17 лет грозит тем, что вся оставшаяся жизнь пойдёт наперекосяк. Человеку взрослому, который прожил свой пубертат и реализовался, это может казаться ерундой, но именно в момент жизненного выбора мозг многих молодых людей (и мой когда-то тоже) именно так и работает. Главное понимать, что это ловушка разума, а не истинное положение вещей. Согласна с коллегами, что Вы ещё можете поискать себя, и у Вас всегда будет на это время, пока Вы живы.
Страх болезней
Здравствуйте, Юлия!

«Когда мой муж не со мной, а уезжает, у меня случается сдвиг и я начинаю искать у себя какие-то симптомы и так до конца месяца.»;
Почему Вы ищете у себя симптомы беременности именно в моменты, когда муж уезжает? О чём больше всего тревожитесь, когда его нет рядом?

«Могу сделать несколько тестов, но как мы знаем достоверный результат можно получить только в конце цикла»;
Если будете подозревать беременность, помимо тестов можно ещё сдать анализ крови на ХГЧ, это более точный метод. Но сейчас поговорим о Вашем психологическом состоянии.

«Каждый месяц меня перекрывает, я не хочу еще быть мамой, хотелось бы попозже.»;
Давайте подумаем, насколько обоснованы ваши переживания по поводу возможной незапланированной беременности. Вы с мужем предохраняетесь во время секса? Какими конкретно способами? Вы наблюдаетесь у гинеколога, обращаетесь за помощью врача, когда подозреваете у себя что-либо?
И если представить, что незапланированная беременность наступила, каковы будут Ваши действия в этом случае?

«Я читаю все это по несколько дней и потом просто не могу нормально жить. К врачам идти я тоже боюсь, при чем боюсь не боли, я боюсь услышать, что у меня что-то не так.»;
Есть теория, что ипохондрия - это маскированный страх смерти. Страх смерти может означать как опасение того, что меня не будет, так и страх перед самим процессом умирания, перед тем, чтобы не прожить жизнь достаточно наполненно и ярко, как бы хотелось, либо же страх перед отдельными аспектами жизни, которые Вас пугают и выбивают из колеи.
А опасения за здоровье как будто отвлекают Вас от чего-то более глобального, что есть на подсознательном уровне. Вы тревожитесь и концентрируетесь на ощущениях своего тела, как будто забывая об основной причине тревоги. Как думаете, что это может быть?
Публикації психолога 10
Інтерв'ю 1
УЧАСТЬ В ІНТЕРВ'Ю
Повідомлення
Надіслати особисте повідомлення
Щоб відправити повідомлення цьому психологу прямо звідси, потрібно зареєструватися або увійти як користувач.

qr