У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Психологиня Марія Радченко Дніпро лише онлайн

психолог    Марія Радченко
29-01-2021 Марія Радченко додати у вибрані

коментар
Останній візит на сайт 1 день тому.
Років досвіду психологом Років досвіду: 9
Освіта
ДНУ імені О.Гончара (магістр)
Відвідувала додаткові семінари з психології кризових ситуацій, суїцидальної психології та психології втрат.
Курси:
- "Знати, як допомогти" (Ознайомчий онлайн-курс про базові принципи психології для роботи з травмами дітей та дорослих)
- "Резильєнтність дітей, що пережили травму, війну і катастрофи: глобальні перспективи" (Онлайн-курс Міннесотського університету)
Досвід психологічної практики
Проходила виробничу практику у Дніпровській міській дитячій лікарні №5, у якості помічника клінічного психолога. Проводила психологічні тести з пацієнтами лікарні та психологічні консультації з пацієнтами та їх батьками.

Консультую онлайн з 2020 року.
Звернутися до мене можна, надіславши повідомлення у Telegram або Viber. Консультую також в цих месенджерах.
Працюю з запитами
ПРАЦЮЮ З ТЕМАМИ:
- Суїцидальні думки, депресивні стани
- Міжособистісні відносини (дружні, сімейні, романтичні, професійні, тощо)
- Проблеми з мотивацією, самоорганізацією, вибором професії, життєвого шляху
- Криза ідентичності, пошук відповіді на запитання "Хто я?"
- Творча криза, розкриття власної креативності
- Втрата сенсу життя або задоволення від життя
- Втрата близької людини або тварини
- Стрес через перебування в екстремальних умовах або адаптації до нових умов (нова робота, місце навчання, новий колектив, нова країна)
- Знижена емпатія, складність у розпізнанні своїх або чужих емоцій
- Підозра на психічні розлади (даю контакти психіарта, надаю психологічний супровід людям з не психотичними розладами, які паралельно проходять лікування у психіатра)
- Хронічні захворювання (НЕ лікую захворювання. Надаю психологічний супровід людям, які вже спостерігаються у лікарів та потребують психологічної допомоги.)
- Труднощі у визначенні власної сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності
- Просто бажання отримати інформацію або підтримку стосовно Вашої проблеми
- Якщо не можете сформулювати запит - можу допомогти з формулюванням
- Можу надати консультацію англійською мовою, якщо буде така необхідність
НЕ ПРАЦЮЮ з:
- Невнолітніми
- Темами пологів і материнства/батьківства
- Психотичними розладами
- Людьми, які мають інтелектуальну інвалідність (не маю належної компетенції)
- Хімічними залежностями (алкоголь, психоактивні речовини)
- Ігровою залежністю
- РХП
- ПТСР
- Військовими, які мають психологічні травми через війну
- Темою сексуальної травми
- Людьми, які скоїли фізичне або сексуальне насильство. А також з людьми, що мають повторювану антисоціальну поведінку та не мають мотивації її змінити.
- Людьми, які жорстоко поводяться з тваринами


Основне

⭐ Оцінка від колег-психологів

Рейтинг від колег: 10 з 10ти.
Усього оцінок
: 13. хто оцінював

Чому користувачі не можуть залишати відгуки про психологів? Чому не можна дати можливість запитувати на сайті оцінювати відповіді?

Людина, яка звертається за психологічною допомогою, так само як і будь-який нефахівець у принципі, не завжди може об'єктивно оцінити користь від тих чи інших рекомендацій психолога. Іноді найбільш слушна порада, наприклад, переглянути свої способи реагування в конфлікті, що повторюється, а найприємніша для клієнта - запевнення в тому, що він у всьому абсолютно правий і змінитися повинні оточуючі люди.
Іноді саме ті відповіді, які «зачіпають» клієнта, викликаючи почуття роздратування та агресії, якраз і є «правильнішими».
Хороші рекомендації не завжди приносять полегшення одразу.
Тому майстерність психолога може найточніше оцінити інший фахівець.


Відповіді 3402
Эмоциональные качели.
«У нас обоих проблемы с психикой, мы обращались к психологу и психиатру. »;
Как насчёт парной психотерапии или парного консультирования с участием и Вас, и мужа?
Як позбутися постійного почуття провини?
Почуття провини не зявляється на порожньому місці, бо воно соціально сконструйоване. Тобто, виховано в нас суспільством.

Корені цього почуття, зазвичай, йдуть з родини. Коли дитина ще маленька, її психіку оберігають певні захисні механізми, які потім можуть перекочовувати в доросле життя і впливати на його якість. Одним з таких механізмів може бути інтроекція. Протилежність проекції ("навішування" на когось чи щось своїх почуттів або рис характеру в поведінки), інтроекція полягає в тому, що людина присвоює собі чужі риси характеру, емоції або відповідальність, щоб відчувати, що світ хоч якось їй підконтрольний.
Адже якщо я в усьому сам винен - то я можу повпливати на ситуацію, вона не така вже і погана, все в моїх руках. Принаймні, так це може працювати у дорослих.

А діти до підліткового віку в принципі можуть вважати себе причиною негараздів в родині, наприклад, поганого настрою своїх батьків, їх сімейних криз, розлучень, тощо. Тому що від емоційного благополуччя батьків напряму залежить виживання дитини, і вона підсвідомо намагається підлаштуватися, вгодити рідним, навіть якщо це означатиме самозвинувачення.

В подальшому така стратегія адаптуватися, звинувачуючи себе, шкодить людині проблемами з самооцінкою і розумінням меж своєї відповідальності. Раджу попросити батьків записати Вас до психотерапевта або самостійно звернутися до психолога у Вашому навчальному закладі.
Життя побудоване на очікуваннях інших
У Вас на фоні такого життя вже розвинулась депресія, тому рекомендую записатися до лікаря-психіатра в психоневрологічний диспансер і до психотерапевта. Перший безкоштовно Вас обстежить і назначить медикаменти, другий - допоможе відучитись жити очікуваннями оточуючих.

Коли хочеться померти через оцінки - це вже не життя, а виживання.

Бесплатная рассылка интересностей!

Как снова полюбить своих родителей?
К сожалению, Вы не сможете так сразу простить и полюбить родителей, потому что любовь к кому угодно - это не полностью осознаваемый процесс и, тем более, не Ваша обязанность. Вы имеете право испытывать к маме сложные эмоции, среди которых не только положительные.

Мама не виновата в том, что её изнасиловали, но родить Вас было её осознанным выбором. Было это сделано из любви к Вам или из чувства долга - неизвестно. Иногда люди рождаются при обстоятельствах, далёких от идеала, психологически не благополучных. Не всегда семья, в которой мы рождаемся - это дом, в который хочется возвращаться. Не всегда дети - это "плод любви". Но Ваша жизнь от этого не перестаёт быть ценной.

Вы не обязаны любить родителей, но Вы можете принимать свои чувства к родителям такими, как они есть, и выстраивать в общении с мамой здоровые границы.
Я не хочу розходитись з хлопцем із-за його батьків
«Йти на контакт з дідусем? І чи варто піти з хлопцем на контакт віч на віч, оскільки б так я б все побачила б і зрозуміла б. Адже це не переписка , тут не проігноруєш і прийдеться відповідати прямо зараз.»;
Єдине, що точно можу стверджувати - як вчинити Вам, краще за все знаєте лише Ви. Найкраще рішення, це те, яке Вас особисто влаштовує.
Від того, що Ви поговорите з дідусем хлопця та/або з ним самим, гірше нікому не буде, хоча результат розмови і може бути різним.
Відчуваю, що зі мною щось не так
Доброго дня, Анно.

Дуже добре, що Ви усвідомлюєте сутність своїх проблем з психікою. Я думаю, є необхідність звернутися до лікаря-психіатра, щоб продіагностуватися на предмет РХП, ОКР, а також визначити імовірність розладу особистості (мені на думку спав межовий розлад, але я не лікар, тому не можу цього стверджувати).
Якщо Ви будете паралельно відвідувати і психіатра, і психолога, результат терапії буде стійкішим та помітнішим.
Женился, и по моему нет во мне любви
«И трепет при встречах. Когда происходили ссоры они не вызывали безразличие у меня внутри как сейчас с женой. Это были жёсткие ссоры но настолько душевные.»;
Знаете, мне это чем-то напоминает эмоциональные качели.
То есть, отношения с женой и то, что Вы сейчас описали - это "из крайности в крайность". В одном случае была постоянная "встряска" от которой Вы полностью удовлетворяли свою потребность в эмоциях и адреналине, но почему-то в конце концов расстались с женщиной. А в нынешнем - наоборот, всё ровно и скучно.

Хотя трепет и "жёсткие душевные ссоры" - это не про любовь, а про влюблённость, страсть и, возможно, зависимость от партнёрши.
А то, что сейчас у Вас с супругой - с Вашей стороны больше похоже на дружбу (так как начиналось всё с неё) и чисто бытовое партнёрство.
(Можете погуглить "типы любви по аристотелю", чтобы лучше понять, о чём я сейчас говорю.)

Это всё не хорошо и не плохо, но важно понять, каково ВАМ находиться в отношениях первого и второго типа, и действительно ли лучше тот вариант, где постоянно "кидает из стороны в сторону"? И нет ли какой-то золотой середины между "страсть буря безумие" и тем, что сейчас у вас в браке?
Женился, и по моему нет во мне любви
«Дело в том, что мы строили на христианской основе и мы не спали до брака. Но когда женились я понял что нет такого влечения как я писал в письме.»;
Скажите, пожалуйста, а это Ваша первая жена и сексуальная партнёрша? Я пытаюсь понять, то чувство, которое Вы описали в письме, уже испытывали с кем-то, или это Ваше идеализированное представление о сексе?
Как насчёт обратиться вместе с женой к сексологу, чтобы разобраться, почему Вы её сейчас "не хотите"?

«И, да, я считаю это ее добьет и она останется совсем одна в этом мире.

На счет развода, я не знаю наверняка сможем или не сможем поддерживать связь. Я конечно же смогу помогать, для меня это не составит труда,и это нормально помогать ,тем более если можешь помогать.»;
Вы сейчас беспокоитесь за будущее жены больше, чем за своё собственное. И это своего рода самопожертвование. Но мы не знаем, нужна ли такая жертва ей.
Да, расставание может быть болезненным (и для неё, и для Вас, кстати, тоже), но это не значит, что жена больше никогда и ни с кем не сможет быть счастливой.
не знаю, що робити далі
І Вам дякую за довіру!

«вона практикується як психолог»;
Тоді все ще трохи складніше, бо психологи за етичним кодексом своєї професії не мають права відповідати взаємністю закоханим у них клієнтам. Клієнт або учасник тренінгу/групового заняття підкатувати має право (в розумних межах), а психолог при цьому повинен встановити чіткі кордони, де спілкування йде суто в межах професії.
І якщо у випадку з вчителем (я не вчитель, тому психологи з педагогічною освітою - виправте мене якщо помиляюсь) побудова якогось стосунку теоретично можлива, коли він припиняє бути твоїм вчителем, то з психологом це заборонено етичним кодексом для психолога ж.

Також не хочу знецінювати Ваші почуття, бо вони безумовно щирі. Але в психології є таке поняття як "перенос". Тобто проекція стосунків з батьками чи іншими близькими людьми клієнтом на психолога, через незакриті емоційні потреби.

У нас всіх є потреба в любові та турботі, бо ми всі люди. Саме тому багато випадків закоханостей в свого психолога, лікаря, вчителя, тощо. З одного боку, особа, що володіє знаннями, владою і авторитетом, наче заміняє нам турботливого батька або маму, даючи нам те, чого можливо недодали вони. З іншого - ця людина приймає нас безумовно в силу своєї професії, і не відштовхує, коли бачить нас вразливими, це "підкупає".

Ну і звісно, на роботі психолог не показує всі свої риси характеру, тому його часто ідеалізують. В ідеалізований образ легше закохатися, ніж в живу людину з недоліками.

Але це все цілком нормальна штука, через яку проходять навіть дорослі клієнти психологів. Якщо довіряєте їй, можете з нею обговорити свої почуття. Вам буде корисний досвід спілкування, їй - корисний професійний досвід. Нас у ВИШах вчать працювати з людьми, які до нас підкатують, тому соромитися певно нема чого. )
Я не хочу розходитись з хлопцем із-за його батьків
Доброго дня.

У Вашому житті склалася непроста ситуація, і я гадаю, що Ви дуже сміливі, бо подорожували і бачилися з хлопцем не дивлячись на війну.

Якщо взяти за істину, що першопричина бажання хлопця розлучитися - саме тиск батьків, то у мене є риторичні питання до нього і його родичів.
Що означає "дівчина наражає хлопця на небезпеку тим, що він приїздить в її країну, де війна"? Ви ж також до нього їздили і "наражались" на небезпеку, це по-перше.
І по-друге, хлопець - доросла людина, яка сама відповідає за своє життя. Навіть якщо він живе з дідусем - це не робить його не здатним приймати рішення, їхати до Вас чи ні, йти заради Вас на ризик чи ні. Це його доросле усвідомлене рішення, тому щире рішення про розставання суто через волю батьків свідчать про імовірну емоційну залежність хлопця від їх думки. Це не є зоною Вашої відповідальності, і тут Ви нічого вдіяти не зможете, навіть якщо поговорите з усією хлопцевою родиною.
Тобто, Ви можете спробувати поговорити з дідусем хлопця чи з ним самим, але який буде результат - нам достовірно невідомо.

Також Ви можете запропонувати хлопцю разом звернутись до психолога на парне консультування, щоб знайти спільну мову і визначити свої потреби. Але тільки за умови, що хлопець теж до цього готовий, а не ви хочете щось із ним зробити, а він активно(чи пассивно) пручається.

Відредаговано автором 27-05-2023 14:51:24

Женился, и по моему нет во мне любви
Здравствуйте.

Расскажите, пожалуйста, какие события предшествовали тому, как у Вас пропали чувства к жене?
И после чего конкретно у Вас пропало физическое влечение к ней? Есть ли у Вас проблемы на работе, в жизни в целом, которые могли косвенно повлиять на Ваше самочувствие и качество отношений в браке?

«ак же разводиться не хочу,жена меня очень любит. И у нее мама умерла , осталась больная сестра на попичении.»;
Утрата мамы и болезнь сестры - это тяжёлые жизненные кризисы для жены. Вы боитесь её разочаровать и "добить" разводом, но с другой стороны, будет ли она счастлива в будущем с человеком, который её не любит? Как думаете, сможете ли Вы с ней после развода остаться друзьями или хотя бы хорошими знакомыми, чтобы Вы имели возможность её морально поддерживать, не выполняя "супружеского долга"?

А если не развод сразу, то можете поговорить с женой насчёт возможности парной терапии, чтобы Вы оба там вместе с психологом решили, чего хотите от жизни.
не знаю, що робити далі
Доброго дня!

Ситуація дійсно непроста, адже одностороння закоханість може бути тягарем, бо нема з ким її разом нести.

Вік відіграє тут не останню роль.

Бо, по-перше, Ви знаходитеся у підлітковому віці і активно пізнаєте себе, а будь-які почуття переживаються Вами яскравіше, ніж середньостатистичною дорослою людиною.

І, по-друге, навіть якщо дівчина-практикантка теж відчувала до Вас симпатію, вона не мала б права відповісти Вам взаємністю на рівні поведінки.
Бо в сучасному культурному середовищі є поняття віку згоди (16 років), з якого повнолітня людина має право вступати в статеві відносини з неповноліньою за її взаємним бажанням. Романтичні відносини законодавчо не регулюються, якщо мова не йде про відносини, де нерівномірно розподілена влада (керівник-підлеглий, учитель-учень, лікар-пацієнт, психолог-клієнт, юрист-клієнт, тощо).

Якщо уявити, що Ви зізнаєтесь, можливі такі варіанти розвитку подій:

- Дівчина відповість взємністю, але не матиме права з Вами зустрічатися, бо Ви надто молодий і вона займає позицію Вашої вчительки. Тоді вам обом довелося б чекати, поки вона закінчить у вас практикуватися і коли Вам виповниться 16 років або стільки, скільки ще треба, щоб Ви відчули себе достатньо дорослим для відносин з повнолітньою.
Мінус такого розвитку подій - поки ви чекатимете, почуття можуть згаснути.

- Дівчина не відповість взаємністю (більш імовірний варіант), і Ви будете розчаровані (навіть якщо не сподівалися на взаємність) і засмучені. Але це мине з часом, і Ви отримаєте цікавий соціальний досвід (потренуєтеся зізнаватися в коханні і приймати відмову від дівчини достойно).

І в будь-якому разі, нерозділені почуття не обовязково залишати неозвученими, навіть якщо не збираєтеся робити зізнання. Можна обговорити це з близькими (друзями, родичами) та фахівцями (психологами форуму, шкільним психологом), висловлювати емоції у творчості (вірші, малювання, музика, тощо), в навчанні, догляді за собою фізично і психічно. Цей механізм психологічного захисту має назву сублімації - перетвореннім емоцій на корисну соціально схвальну діяльність. Удачі!

Відредаговано автором 27-05-2023 14:14:51

Як налагодити розуміння.
Доброго дня.

Надто мало інформації. Розкажіть, будь-ласка, детальніше, які саме проблеми існують у Вашій парі? Який саме тип привязаності у Вас і партнера, як це, на Вашу думку, впливає на відносини?

Важливо зазначити, що сам по собі тип привязаності - не першоджерело проблем у стосунках. Людина з будь-яким психотипом може побудувати гармонійні стосунки, якщо буде працювати над ними і над своєю поведінкою.

Але в будь-якому разі проблеми в парі варто вирішувати на парній терапії.
Пройшов тест на розлад ообистоті.Результат: Гістріонний розлад
По-перше хотілося б сказати, що розлади особистості може діагностувати лише лікар-психіатр. Психолог або тести можуть лише визначити імовірність того, що у Вас є певний розлад або акцентуація характеру (тобто, загострення певних особистісних рис в межах норми, яке не відповідає всім критеріям розладу, таким як стабільність протягом життя, постійність прояву в усіх життєвих ситуаціях та соціальна дезадаптація). Якщо риси особистості, які у Вас є, відповідають всім трьом критеріям, то психіатр ставить Вам розлад. Якщо хоча б двом, то це акцентуація характеру (особливість характеру), але не розлад.

Гістріонний, або істероїдний розлад - це те, що в популярній культурі прийнято називати drama queen. ) Тобто люди артистичні, харизматичні, емоційно лабільні, схильні до не свідомих емоційних маніпуляцій, щоб отримати увагу оточуючих.
Раніше розлад називали істероїдним від слова "матка", тому що в минулому вважалося що він може бути лише в жінок через наявність цього органу. Але ще Фрейд розвінчав цей міф і сказав, що чоловіки теж можуть бути істероїдами. Пізніше розлад перейменували на "гістріонний" від грецького слова "актор". Розлад буває не тільки в акторів, але серед істероїдів чимало представників цієї професії.

Докладніше можете почитати про свій тип особистості в книзі Ненсі Мак Вільямс "Психоаналітична діагностика в клінічному процесі", глава "істероїдні особистості".
Публикації психолога 10
Інтерв'ю 1
УЧАСТЬ В ІНТЕРВ'Ю
Повідомлення
Надіслати особисте повідомлення
Щоб відправити повідомлення цьому психологу прямо звідси, потрібно зареєструватися або увійти як користувач.

qr