Психологиня Оксана Сенченко Черкаси лише онлайн


- вересень 2018 р. - лютий 2023 р. - 4-річне навчання на Європейському освітньому проєкті Транзакційний аналіз в напрямі психотерапії.
- з січня 2021 р. - навчаюся на проєкті з Пропедевтики.
- Член Української Асоціації Транзакційного аналізу (УАТА).
- більше 200 год індивідуальної психотерапії.
- постійний професійний саморозвиток (відвідування додаткових лекцій, майстер-класів, воркшопів, конференцій, групових та індивідуальних супервізій, інтервізій, читання фахової літератури і т. д.).
- 9 лютого – 8 березня 2017 р. – проходження виробничої практики у психологічному центрі «Добрий день» (м. Черкаси).
- 23 листопада – 20 грудня 2017 р. – проходження педагогічної практики в СШ № 62 у м. Львів.
- 25-28 липня 2019 р. – була волонтером у VI Всеукраїнському таборі з Транзакційного Аналізу.
- 14 жовтня - 10 листопада 2019 р. – проходження асистентської (педагогічної) практики в ЛНУ ім. Івана Франка.
- з квітня 2020 р. – індивідуальна психологічна практика під керівництвом супервізора.
- з вересня 2020 р. – проводжу тренінги, просвітницькі лекції для дітей у психологічному центрі "Добрий день" (м. Черкаси).
- з березня 2022 р. – волонтер у проєкті по психологічній підтримці "Розкажи мені" та ін.
спеціалізація, зона професійних інтересів
- Як покращити стосунки (партнерські, подружні, дитячо-батьківські, професійні, дружні)?
- Як покращити свій емоційний стан і самоставлення?
- Як віднайти, зрозуміти та актуалізувати своє справжнє «Я» (пошук внутрішньоособистісних ресурсів, постановка цілей та їхня реалізація)?
- Як подолати кризові ситуації в житті (втрати, професійні кризи тощо) та вирішити внутрішньоособистісні конфлікти?
Не працюю із залежностями (алкоголь, наркотики, лудоманія).
Зараз консультую через Skype або Viber під керівництвом супервізора.
Я готова бути поруч і підтримувати Вас у подорожі самопізнання, саморозвитку і самозцілення. Вибір за Вами.
Основне
⭐ Оцінка від колег-психологів
Рейтинг від колег: 10 з 10ти.
Усього оцінок: 10. хто оцінював
Чому користувачі не можуть залишати відгуки про психологів? Чому не можна дати можливість запитувати на сайті оцінювати відповіді?
Людина, яка звертається за психологічною допомогою, так само як і будь-який нефахівець у принципі, не завжди може об'єктивно оцінити користь від тих чи інших рекомендацій психолога. Іноді найбільш слушна порада, наприклад, переглянути свої способи реагування в конфлікті, що повторюється, а найприємніша для клієнта - запевнення в тому, що він у всьому абсолютно правий і змінитися повинні оточуючі люди.
Іноді саме ті відповіді, які «зачіпають» клієнта, викликаючи почуття роздратування та агресії, якраз і є «правильнішими».
Хороші рекомендації не завжди приносять полегшення одразу.
Тому майстерність психолога може найточніше оцінити інший фахівець.
Залишили відгуки
Відповіді 5230
Ви вже здається писали Ваш запит тут, на форумі?
«Я терпіла всі 9 років не робила істерії не подавала виду що знаю а в тіхаря щоб ніхто не бачив страдала сама.»;
Навіщо терпіли і терпите? Що Вам дає Ваше страждання?
«Він виглядав виноватим і казав що йому шкода клястися не буде но і більше не піде на ту дорішку бо не хоче несе втратити і щоб ми страдали.»;
Вибачте, але не вірю). Його поведінка триває вже багато років, він бачив як Ви страждаєте і раніше, а ніяких поведінкових змін він не робив + алкогольна залежність. Це наче маленький хлопчик, якого нарешті зловила мама за вживаням цукерок перед їжою і він такий "я більше не буду".
«Я не можу це робити так як коли я була мала людина які я довіряла хотів щоб я йому робила і спроб було декілька хотя я все уже тоді понімала так як мій тато із дитинства розказував так як є як робляться і звідки беруться діти . »;
Це так жахливо! Дуже Вам співчуваю, над Вам здійснювади сексуальне насилля, це неприпустимо!
« І після того я не можу я переносити ні бачити ні читати проце, а родичі які знали сказали були мені мовчати щоб не взнала моя мама. »;
Дуже гніваюся на Ваших родичів. Коли ти замовчуєш про насилля, то також стаєш насильником.
«Зараз я стараюсь сохранити сім'ю так як я люблю цю людину і не можу без него бо пробувала. »;
А там дійсно є що зберігати? Чоловік буде лікувати свій алкоголізм, буде ходити із Вами до сімейного психотерапевта? "Не можу без нього" - це не про любов, а созалежність.
«Тому просьба порадьте що робити, як справитися із усієї болі, я піти далі, і чи дійсно мені потрібно обратитися до психолога на декілька прийомів? »;
Вам потрібен психолог не просто на декілька консультацій, а на довготрималу роботу, яка триватиме роками (травма сексуального насилля, созалежна модель стосунків, позиція Жертви тощо).
Ответ отредактирован автором 17-03-2022 11:56:22
«А вот уже пару лет у них все нормализовалось»;
Я б не була такою впевненою, люди так швидко, без психотерапії не змінюються. Ви бачитеся з батьками раз в декілька місяців, тому не бачите картинку зсередини. Скоріше Ви бачите те, що хочете бачити.
«Чтобы будто бы прожить это детство, которого у меня не было. »;
З одного боку, Ви ніколи не повернете той час і не отримаєте це від тих людей, від яких хотіли. З іншого, ніколи не пізно мати щасливе дитинство - головне перепроживати його з тими, хто його спавді Вам може дати, а це - взрощування власної внутрішньої турботливої батьківської фігури на психотерапії.
«И что еще ироничнее - мать сама в свое время вернулась из другой страны, чтобы ухаживать за своей матерью. И часто жалеет об этом. Я совершенно не хочу повторить ее сценарий. »;
Дуже добре, що Ви це усвідомлюєте. Це перший крок до зміни.
«А вот что делать с этим - нет.»;
Єдиний вихід - піти на індивідуальну психотерапію, де через терапевтичні стосунки, Ви почнете психологічно сепаруватися від власних батьків, отримуючи підтримку та безпеку за Ваше відділення, це довготривалий процес.
«И в другую страну хочется для нормальной жизни, и родителей оставлять не хочется. »;
Переїзд - це не аж ніяк не про "покидання", адже, якщо хочете, Ви можете підтримувати контакт з батьками і за межами країни, проте Ви скоріше це сприймаєте як якусь "зраду".
Чому?
«так, діагноз поставила психологиня»;
Насправді, психолог може лише будувати гіпотези про діагноз, а вже психіатр ставить діагноз. Моя рекомендація - спробуй врегулювати режим харчування, про що ти написала раніше, однак, якщо ти бачитемеш, що ситуація не змінюється, обов'язково сконтактуся зі своїм психологом.
А як ти себе почуваєш в емоційному плані ці два дні? Що трапилося у твоєму житті? Припускаю, що поїдання булочок, це, скоріш за все, твій спосіб впоратися із стресом та деякими емоціями. Ти говорила про цю ситуацію з батьками?
«. раніше хворіла анорексією, але вийшла з неї якщо не повністю, то більшу частину»;
Я правильно зрозуміла, тобі поставив "анокресію" психіатр, ти приймала ліки та ходила на психотерапію до психолога-психотерапевта? Якщо це дійсно так і тобі ставили діагноз "анорексія", то твоє переїдання зараз це один із патернів порушення харчової поведінки, яке було в тебе раніше, просто полюс змінився. Дуже важливо, щоб ти заручилася підтримкою дорослих і відновила (чи почала) співпрацю зі спеціалістами.
«отношения были дружеско-романтические. »;
«да и как друзьям нам комфортно.»;
Так стосунки дружні чи романтичні? Це два різні полюси. Якщо Ви це "змішуєте", наполягаючи що це дружні стосунки, то насправді, у вашому контакті існує прихований рівень.
«так как разница в возрасте»;
ОК, а якби різниці у віці не було, тоді б почали стосунки? Що особисто для Вас означає ця різниця?
«из не откуда появилась ревность, хотя ее и не должно быть, часто смотрю в телефон, когда не отписывает, то страх что я уже стал не нужен, что я не интересен, что может я что то сделал не так, что мной пользовались итд,»;
Будь-яка емоція не виникає "нізвідки", завжди є причина. Що особисто для Вас ревнощі? І чому її "не має бути"? Якщо вона є, про що це тоді? А якщо немає - про що тоді?
«никто бросать, оставлять меня и не думал, все хорошо»;
Я правильно Вас розумію, Ви перепитуєте у дівчини, пепровіряючи свою гіпотезу і вона Вам говорить, що не кидає Вас?
«с какого то момента начался контроль за ней»;
Що це за момент? Що тоді відбулося у Вашому житті, в житті сім'ї, в стосунках з дівчиною тощо?
«В один день, около месяца назад я задала ему вопрос были ли у тебя мысли изменить мне в наших отношениях? »;
А з якою метою Ви задали це питання? Що передувало цьому питанню і що тоді відбувалося у Ваших стосунках?
««в начале я не серьезно относился к нашим отношениям, и смог бы пойти на измену. Но сейчас когда наши отношения стали крепкими, я уверен в чувствах к тебе и люблю тебя, то на измену сейчас я не пойду, потому что люблю тебя. А тогда я не относился к нашим с тобой отношениям серьезно с самого начала, как ты относилась к ним» »;
Що особисто для Вас означали такі його слова?
«Были еще случаи, год и еще меньше,когда он во время наших ссор общался с другими девушками, но ни один раз он ни с кем из них не встречался и не переходил на что то большее в общении, кроме дружбы. »;
Тобто він починав спілкуватися з іншими дівчатами лише коли у вас були сварки? Чи і поза тим? Як Ви про це дізналися?
«Может я такой человек сам по себе, что если и люблю, то люблю только одного человека и мысли не возникает уйти от него или изменить»;
Погоджуся з Вами, це психологічно здорова позиція, коли ти любиш "здоровою любов'ю" - не хотіти зраджувати.
« я не серьезно относился к нашим отношениям, и смог бы пойти на измену. Сейчас я уверен в чувствах к тебе и люблю тебя»;
Ось тут хлопець написав, що тоді, по суті, не кохав Вас. Але на скільки я розумію, Ви тоді були в реальних стосунках і це було озвучено? Якщо так, то тоді що це означає особисто для Вас, що хлопець з Вами зустрічався, не кохаючи Вас?
«продолжаем любить, доверять.
»;
На жаль, Ваш попередній опис ситуації суперечить цій Вашій цитаті. Якби в стосунках була довіра і здорова любов, Ви б не писали сюди.
«сможет ли он пойти на измену сейчас, с такими мыслями, которые у него возникали в начале отношений? »;
І після цього питання Ви ще пишете про довіру у стосунках). Ми не екстрасенси і не здатні не те що передбачати, а навіть контролювати поведінку іншої людини. Лише хлопець відповідальний за свою поведінку. Ваш максимум - це зрозуміти, що саме зараз відбувається у стосунках, зрозуміти свою роль у цьому процесі та роль хлопця і якщо партнер захоче з Вами співпрацювати над ними, починати роботу (ну і якщо Ви звісно цього хочете).
Ответ отредактирован автором 16-03-2022 12:43:48
«Под алкоголем натворил и особо не помню как это все произошло. »;
По перше, Ви так пояснили свою причину зради дружині? По друге, алкогольне сп'яніння не позбавляє Вас відповідальності за Ваші вчинки, в юриспруденції це навіть обтяжуючий фактор. Ви зрадили не через алкоголь. По третє, одразу виникає питання про Ваші "стосунки" з акоголем.
«Но сегодня жена обо всем узнала... »;
І як вона про це дізналася? Ви самі їй розповіли?
« Как вернуть доверие жены и искупить вину? »;
З Ваших попередніх цитат складається враження, що Ви не усвідомлюєте причину своєї зради і тому не берете відповідальності за власні вчинки. Хіба можна "пробачити" людину, яка, по суті, не бачить проблеми у власній поведінці?
«мы с моим парнем решили сделать паузу в отношениях, это была скорее инициатива парня. »;
Цікава цитата, говорите що "ми вирішили", але "була ініціатива хлопця" та і Ви цього не хотіли. Напевно у цих стосунках спостерігаються й інші моменти, коли Ви пригнічуєте свої бажання. 6 років - довгий термін для стосунків і було б добре прослідкувати їхню динаміку.
«Я же очень боялась этого изначально.»;
І Ваш страх не безпідставний. Зазвичай стратегія "взяти перерву" - це не про вирішення проблеми і співпрацю у стосунках, а спосіб "заморозити проблему", уникнути відповідальності, що лише погіршує ситуацію, а стан невизначеності у стосунках все це загострює.
« Он сказал,что видит что в этих отношениях мы оба не счастливы и мы должны сделать перерыв,чтобы во всем разобраться.»;
Цікаво як перева зробить Вас і його щасливішими?)
«Сказал,что любит и дорожит, но так будет лучше. »;
Якби справді "любил и дорожил", то не втікав зі стосунків, а співпрацював би з Вами над ними. Його поведінка свідчить про протилежне.
«Я хочу узнать правду и сорвать этот пластырь быстро. »;
Ви казали про це хлопцю? Помітно, що він знову тримає Вас у невизначеності, як це було із "перевою у стосунках".
«Ведь если есть кто-то ещё,это все меняет . »;
Що саме це змінює? Помітно, що хлопець не хоче з Вами іти у стосунки, а "наявність чи відсутність іншої особи" ніяк не змінить його рішення. Ви лише плекаєте ілюзії.
« Я не хочу себя терзать этим ещё непонятно сколько времени. »;
Якщо хлопець не йде з Вами на конакт, тоді Ви можете поставити крапку у цих стосунках. Тоді і з'явиться нарешті визначеність і Ви не витрачатимете свою енергію туди, де її не цінують.
Ответ отредактирован автором 15-03-2022 15:35:04
І не потрібно. Свекруха взагалі не повинна встрягати у Ваші розмови з хлопцем. Її роздратування - її проблеми, які вирішувати лише їй, а не Вам. Ви ж звертаєтеся не до неї.
« Но тут, к сожалению, не мне решать.»;
Не погоджуюся. Тут вирішувати вам обом, адже йде мова про межі ваших стосунків.
«что он не хочет оставлять ее одну, ей будет страшно и.т.п.»;
Ось одна із основних проблем - у ваших стосунках немає спільності у відстоюванні меж пари. Цікаво, що хлопець наперед визначив, що буде почувати його матір, не давши їй навіть право вибору і взявши за неї відповідальність, це якась симбіотичність.
Дуже Вам співчуваю. Як Ви про це дізналися? Що сказав чоловік?
«Принять или нет.»;
Що саме "принять"? Чого зараз хочете Ви?
«Возможно ли воссоединение семьи...... »;
Зрада - це руйнація фундаменту стосунків: довіри і безпеки. Для того, щоб його відновити потрібен час, бажання і співпраця двох партнерів, тому відповісти Вам на це питання дуже тяжко.
«очень трудно . Как пережить.»;
Побути зі своїм болем, сумом і гнівом. Ділтитися своїми переживаннями з іншими, просити про підтримку, турбуватися про себе.
«Хочеться уснуть и не проснуться »;
І що Вам це дасть?
Любов - це не про біль. Те, що Ви не відчували любов у ці моменти це нормально. Крім цього, ключове слово "осадок". Важко любити, коли у Вас існує невиражений гнів і біль.
«Я бы постарался показывать взаимную любовь и восстановить все как прежне.»;
По перше, для того, щоб "відновити" щось потрібен час і співпраця двох. Дівчина, на скільки я зрозуміла, співпрацювати з Вами не хоче, мама - невідомо на скільки її вистачить, адже те, що вона різко Вам почала говорити, що любить Вас, це ж також об'єктивно дивно. Чому зараз? Чому не раніше? Чому скільки років Ви страждали? Важко довіряти непослідовній поведінці.
«Я думаю жизнь потеряет весь смысл и я не смогу себя убедить что когда-то смогу что-то чувствовать.»;
А хіба можна переконати себе щось почувати? Любов можлива лише там де існує взаємність, це не лише Ваша робота.
Коли саме Ви помітили, що Ваші "почуття" зникли? Що цьому передувало? Якби Ви змогли почувати ці почуття, що тоді? А якщо ні, то що тоді?
«что из-за потери чувств с моей жизни »;
Це стосується всіх почуттів, чи якісь почуття залишилися щодо Вашої мами і колишньої (гнів, сум, страх, сором, провина, огида тощо)?
Ответ отредактирован автором 14-03-2022 17:03:52
«Чи можна сподівалися при таких відповідях на розвиток стосунків? »;
Відповім питанням на питання - якщо ситуація не зміниться, і хлопець продовжуватиме таку поведінку щодо Вас, чи можливі стосунки в майбутньому? І одразу ще одне питання - як має виглядати "розвиток стосунків", адже він буває різним?
Ответ отредактирован автором 14-03-2022 16:58:53
Дуже співчуваю Вашим втратам. Це ОК, що Вам зараз сумно і важко, адже Ви втратили опору. Я б сказала навіть сенс.
«я жила с любимым парнем в красивом Харькове»;
Коханий хлопець продовжує перебувати з Вами, це один із ресурсів, на які Ви можете опиратися зараз.
«начала ценить это, но поздно.»;
Ніколи не пізно переглянути свої цінності та пріоритети. У Вас є зараз шанс це зробити.
«Не могу ничего делать,не хочу. »;
Так не можете чи не хочете? Як думаєте, що Вам дає зараз цей стан?
«Не вижу смысла, кажется, война не закончится, или же снова придется уехать навсегда из Харькова, если город оккупируют ( в 2014 я уехала из Донецка), и вот опять история повторяется. »;
Важливо створити і знайти для себе новий сенс. Розумію, що ситуація ускладнюється тим, що у Вас вже був досвід біженця і, скоріш за все, одна травматизація наклалася на іншу, проте важливо сказати наступне - тоді Ви змогли знайти у собі сили покинути Ваше місце проживання, відкореговане життя та адаптуватися у новому місті (навіть не адаптуватися, а актуалізувати Ваш потенціал) і це означає, що Ви здатні на це, тому я впевнена, що і зараз Ви зможете з цим впоратися - головне це собі дозволити.
«И ещё бывает стыдно, ведь я в безопасности, есть что покушать, а многие сейчас вообще спят в подвалах (»;
Цей сором токсичний. Він не приносить користь ні Вам, ні іншим людям, а лише погіршує Ваш стан. Порівнювати страждання некоректно і травматично. Навіщо це Вам? Зараз всіх зачепила війна, Ви у цьому не самотня. За Вашою логікою Ви не маєте права бути щасливою і це може бути одним із ключем, чому Ви застрягли у власній апатії. Психологічна здорова позиція - це вдягнути кисневу маску спочатку на себе, а потім - на іншого.
«Угнетает отсутствие дохода, мне некомфортно. Могу лежать и смотреть в потолок пол дня. »;
Зараз можна знайти багато альтернатив як заробити кошти, проте скоріше справа у тому, що у Вас просто немає психологічного ресурсу на це, адже він йде на постійну внутрішню боротьбу із соромом, почуттям провини, безсенсовністю і т. д.
«Как с этим бороться? Возможно медикаментозно? »;
Потрібно не "боротися", а нарешті почути себе, зрозуміти і підтримати. Я б Вам рекомендувала почати індивідуальну роботу з психологом із психотерапевтичним напрямом. Щодо медикаментів - це компетенція психіатра, а не психологів на форумі в режимі переписки (потрібно зібрати анамнез). Перш за все, зверніться до психолога і якщо спеціаліст побачить, що Вам необхідна додаткова співпраця із психіатром, він Вас направить, адже казати щось про Ваш стан із декількох слів дуже тяжко і непрофесійно.
Ответ отредактирован автором 14-03-2022 13:28:17
«Чому я стала байдужа йому. Чому я чекаю на його повідомлення, на приїзд аж більше 10 днів. І коли я запитую, коли він приїде, його відповідь - «та ще ж зустрінемося». Чому коли я кажу, що мені важко зараз, що потребую більше уваги, турботи, він каже - «не накручуй себе». Чому його «привіт, як ти» стало таке холодне і фальшиве. Чому коли я телефоную щоб поговорити з ним, він при друзях у відповідь до мене - «а шо ти хочеш». Чому коли я говорю правду і вибачаюся за незручність, я чую у відповідь - «мені здається, що ти брешеш». Чому коли я прошу про підтримку для моєї сім’ї, мені відповідають - «головний хазяїн пішов, і чого я маю тепер бути з вами», (адже мій тато пішов в тероборону) Чому я чую - «якщо щось треба я допоможу» , а у висновку це пусті слова. Чому коли я вкотре питаю чи вінприїде, я чую - «ну якшо ти вийдеш, то добре», а у висновку не приїжджає. Чому коли я кажу, що ми рідко бачимося, у відповідь - «менІ просто лінь їхати». Чому коли з’явилася можливість побачитися, поспілкуватися, він говорить -«мені потрібно раніше додому». Чому у такий складний час, він проводить більше часу зі своїми друзями, з якими тільки недавно почав добре спілкуватися, а у відповідь я чую - «не рівняй себе до них» - тобто я не заслуговую стільки уваги, як до них. »;
Припускаю, що це риторичні питання. У Вас особисто є гіпотеза "чому"? Що дасть відповідь на ці питання?
« Можливо проблема в мені? Що я занадто привязалася? »;
В чому саме Ви вбачаєте свою відповідальність? Що саме Ви вносите у поняття "занадто прив'язалася"?
«Чи вважаються такі стосунки здоровими? »;
На Вашу думку, як виглядають здорові, гармонійні стосунки?
Ответ отредактирован автором 14-03-2022 13:08:37
Публикації психолога 2
Відео психолога 3
Особистісне зростання та корисні поради
Стереотипи, забобони, міфи
Самооцінка
Повідомлення
Щоб відправити повідомлення цьому психологу прямо звідси, потрібно зареєструватися або увійти як користувач.