Вища, Одеський національний університет імені І.І. Мечнікова, психолог;
Навчальні програми "Глибинне інтерв'ю", "Сучасні методи соціально-психологічних досліджень" у Вищій школі соціології при НАН України;
Семінар-тренінг "Стратегічні ресурси управління" (програма ТАСІС);
Психотерапевтичні інтенсиви (кожен тривалістю тиждень, 1996 - 2015роки), семінари та конференції "Сучасні напрямки практичної психології" (1999 - 2017 роки) під управлінням М. Антоненка, С. Походенко, С. Паламарчука, В. Гречки та інших.
За першою освітою вчитель історії та суспільнознавства.
Досвід психологічної практики
Практикую з 1999 г. Загальний досвід роботи вже понад 25 років.
Займаюсь приватною психологічною практикою: індивідуальний прийом, робота з парами та сім'ями.
Надаю підтримку, допомогу і, що особливо, супровід клієнта до отримання ним бажаного результату.
Проводжу особистісні тренінги.
Веду групу особистісного розвитку, а також психологічний кіноклуб.
Працюю з запитами спеціалізація, зона професійних інтересів
✔️ проведення тренінгів✔️ супервізія для колегСпілкуюсь як українскою, так і російською мовами. Працюю офлайн і онлайн.
- проблеми сім'ї та подружнього життя,
- особистісні та вікові кризи,
- труднощі та конфлікти у взаєминах,
- тривога та страхи,
- панічні атаки,
- депресивні стани,
- залежності,
- проблеми самооцінки,
- складнощі з прийняттям важливих решень,
- самотність, пошук партнера,
- емоційні розлади,
- втрата сенсу життя, пошук себе та ін.
Зазвичай пропоную людям зрозумілу і реалістичну програму, що призводить до вирішення проблеми, адже, здебільшого, однієї зустрічі для цього банально не вистачає.
Звертайтесь прямо зараз, не тягніть(!) І ми зможемо у плідній співпраці досягти бажаного для Вас результату!!!
Чого я точно не можу і не буду робити:
- давати універсальні рецепти, як стати щасливим
- замість Вас вирішувати життєві проблеми
- давати пусті обіцянки і поради.
Чому користувачі не можуть залишати відгуки про психологів? Чому не можна дати можливість запитувати на сайті оцінювати відповіді?
Людина, яка звертається за психологічною допомогою, так само як і будь-який нефахівець у принципі, не завжди може об'єктивно оцінити користь від тих чи інших рекомендацій психолога. Іноді найбільш слушна порада, наприклад, переглянути свої способи реагування в конфлікті, що повторюється, а найприємніша для клієнта - запевнення в тому, що він у всьому абсолютно правий і змінитися повинні оточуючі люди.
Іноді саме ті відповіді, які «зачіпають» клієнта, викликаючи почуття роздратування та агресії, якраз і є «правильнішими».
Хороші рекомендації не завжди приносять полегшення одразу.
Тому майстерність психолога може найточніше оцінити інший фахівець.
«З перших днів навчання я зрозумів що це не моє, почалась апатія. »;
Чому тоді не кинули ВНЗ?
Навіщо себе примушували, стикнувшись з апатією, продовжувати навчання? На що розраховували?
Доброго ранку!
«Розумію, що це по-дитячому, але не знаю, що з цим робити. »;
Звісно, що потрібно прийняти реальність такою, як вона є. І жити далі, розбираючись і долаючі емоційну залежність.
Потрібно ще уважно придивитись до свого власного способу побудови близькості. Чим саме Вас чипляє така непостійна поведінка (гойдалка) хлопця - якісь певні почуття вона-таки пробуджує?
«Але згодом він почав мені подобатись і я вирішила відповісти взаємністю. »;
Напевне, увагою до Вас. А ще чим?
«Коли зізналася в симпатії-він дав задню.»;
Що відчували у зв'язку з цим?
«Сказав, що не готовий ні до чого серйозного, хоча я нічого йому не пропонувала і пропав.»;
Може, й не готовий до серйозних стосунків, зате вельми готовий до стосунків без обов'язків. Таке ж буває, згодні?
Якщо допускаєте таку можливість, то скажіть - Вам такі відносини цікаві?
«Потім знову з'явився. Гуляли, цілувались, говорили і знову тиша. Через місяць зустрілися на застіллі і так склалося, що у нас стався інтим.»;
Тобто Ви погодились на вільні стосунки?
«Думаю про нього практично кожен день, хоча і маю досить насичене і цікаве життя, спілкуюсь з багатьма, але не можу викинути його з голо»;
Вважаю, доречно спробувати ставитись до цієї історії як до корисного досвіду, який має збагатити Ваші уявлення про стосунки, про свій стиль побудови стосунків. А намагатись навмисно когось забути - це, взагалі, місія нездійснена. З часом Ваші бажання, потреби та справи витіснять те, що Вам не потрібне.
«Что мне делать?»;
В полном смысле приобрести личностную автономию. Стать ЛИЧНОСТЬЮ, отдельной от мамы и бабушки с их удушающей любовью, преисполненной тревоги.
Будет ли это легко и просто? Точно не будет. Предстоит запастись терпением и осознанием того факта, что обиды, претензии с их стороны, а также эмоциональное напряжение, с Вашей, - неизбежная плата за прохождение сепарации.
Поверьте, по-другому бывает крайне редко. Это когда родители по своей инициативе и в силу собственного понимания блага для себя и для ребенка проходят свою личную сепарацию. Увы, в отношении мамы и бабушки - это, к сожалению, не их случай. Им важно быть любящими, заботливыми и "нормальными" в собственном понимании этих понятий. Правда, при этом в учет вовсе не берутся Ваши мнение и просьбы.
И помните, Вы имеете право на свой выбор и на устройство жизни по своему усмотрению. Вы не обязаны соответствовать их ожиданиям.
Хочу заметить, что быть твердым в реализации своих намерений - отнюдь не означает быть агрессивным. Твердость может проявляться мягко, но неуклонно и последовательно. А вода как говорится и камень точит.
Здравствуйте, Zhenia!
«я устала так жить он не меняться и я не меняюсь и дальше продолжаем так жить .»;
Грустно читать Вашу короткую исповедь. Но, увы, Вы и Ваш муж ВЫБИРАЕТЕ именно такую, а не какую-то иную жизнь(!)
Кто же может изменить этот безрадостный ход событий, кроме Вас?! Явно же не другие люди, в том числе и психологи. Кстати, Вы не задали свой вопрос. Я Вам предложу сейчас его сформулировать. Скажите, в чем Вы заинтересованы? Какой помощи ждете?
«Я не раз думала разойтись но и не раз мы это обсуждали и как то у меня брал страх что не смогу жить одна и что это может не очень хорошо повлиять на ребенка .»;
Разойтись, имхо, крайний вариант. Как говорится, всегда успеете - когда допечет и когда избавитесь от страхов, поверив в себя.
Неужели не задумывались о том, чтобы гармонизировать ваши отношения и привнести в устоявшееся течение жизни яркие краски? Построить здоровые отношения в паре, чтобы жить в радости?
Доброго дня, Вікторіє!
«Чи є проблема в особистих кордонах,якщо я можу пробачити все на світі/не вимагаю та не прошу ніколи нічого/ не можу сказати ні/ немає такої поведінки стосовно мене яку я б не пробачила,якщо хтось вибачився?»;
Вважаю, якби Вас усе задовольняло - усе те, що перерахували вище - то і питання б не постало. Чи не так? А Вас же щось турубує. До речі, Ви не зазначили, що саме турбує.
Тож, можете розповісти, з якими відчуттями та емоціями проходить Ваше буденне життя?
«Спочатку я це не помічала але зараз з дня на день мене зачіпає той факт,що у мене немає ніяких принципів/правил поведніки людей зі мною.»;
От Ви написали "зачіпає". Про що це? Як Ви помічаєте, що зачіпає - це щось на рівні тілесного? емоційного? розумового?
«Якщо коротко - я готова пробачити та виправдати будь що та будь яку поведінку. »;
Пробачати, аби що зрештою отримувати? Або чого уникати?
«Але ж має бути якась межа, де ще можна підходити, а де її край? І як її знайти? »;
Напевно, має бута межа. Щоправда, кожен її визначає сам.
«Читала,що це мє відбутись на рівні відчуттів: так от - мене ніщо не зачіпає. »;
Отут Ви не зовсім послідовні - вище зазначили, що зачіпає, тепер кажете - ніщо не зачипає. А як насравді?
«Як навчитися жити і самоті і не думати про це?»;
Це єдине, чого Ви прагнете? Адже, навіть живучи на самоті, не обійтись без зусиль для заробітку коштів на власне існування.
Добрий вечір!
«Хоча я і кажу, що тато тебе любить, телефонує, запитує про тебе, але їй дуже важко. »;
Розумію і співчуваю Вам. Проте по-іншому й не могло бути, адже розрив стосунків між батьками зазвичай сприймається дітьми, особливо малими за віком, досить болісно. На їх очах розколюється єдине ціле - сім'я, втрачається зв'язок з одним із батьків, порушується відчуття безпеки, передусім, психологічної.
І Ваша дитина сприймає реальність рівно так, як вона спроможна. А Вашу позицію, вважаю, цілком доречною і підтримуючою. Тож і надалі намагайтесь її дотримуватись.
«Як поговорити з дитиною?»;
Так Ви уже розмовляєте з дитиною, доносите свою думку в тих словесних і сенсових формах, які доступні їй за віком. При цьому пам'ятайте, для дітей важливо, щоби той, з ким залишається дитина, в разі розлучення сберігав сам стабільно врівноважений психологічний стан.
І ось що. Відповідайте доньці щодо різного роду причин того, що відбувається, лише тоді, коли вона сама питання поставить.
«Як пережити цю ситуацію? Кожного разу, коли я бачу чоловіка з малою, сльози просто котяться градом і нічого не можу з собою зробити.»;
Головне, щоби Ви самі визначились - чи поважаєте свій вибір щодо розлучення? чи готові довести почате до логічної розв'язки?
І яким чином можете себе підтримувати у цей непростий період?
«я не психолог но возможно она сама ещё не знает что хочет на самом деле.»;
Каждый сам себе психолог. В этом смысле Вы же можете, сознавая себя и происходящее, определить, в какую сторону двигаться дальше, поскольку ситуация неопределенности, имхо, не может длиться вечно.
«Посыл такой: "спаси меня, я не могу любить тебя(сейчас), но ты меня люби, я же так несчастен, видишь".»;
Если правильно прочитали его посыл, то вполне возможно, что от Вас он ожидал спасения и упирал на жалость. Насколько это было искренне - не мне судить. Бывает, что люди именно такой и видят любовь.
«Но я не буду его спасать »;
Решение, как мне кажется, естественное и логичное.
«Я так довольна что уже все понятно, я теперь ничего не жду»;
С чем Вас и поздравляю))
От него не ждете уже ничего. Наверное, понадобится какое-то время прийти в себя, осмотреться и учитывать на будущее полученный опыт.
Здравствуйте!
«что мне делать,как поступить в данной ситуации»;
Уважать свое решение(!)
«может дело действительно во мн»;
Отчасти, действительно, в Вас, поскольку ТАКОГО парня выбрали и присущим Вам способом пытались строить отношения. И в нем, конечно, тоже дело.
Вышло так, что Вы встретились не зря. У обоих появилась возможность задуматься, а с чем и с кем я иду в отношения? Что я вижу, замечаю, сознаю и не вижу, не замечаю и не сознаю? Как я проявляюсь в отношениях и что при этом испытываю?
Думаю, несколько консультаций психолога помогли бы Вам скорректировать некоторые подходы. Воспользуйтесь шансом. Уверен, получите пользу и реальный результат, который пригодится и для теперешней ситуации и, несомненно, на будущее.
«на развод она ещё не подала и говорит я не знаю когда пойду подавать»;
То есть, для нее это не принципиально, я правильно понимаю?
А Вы предлагали ей сохранить семью? Разобраться в том, что портит вашу жизнь?
На чем сейчас сошлись - кто что и в какие сроки делает, съезжает и т.д.?
Рассматриваете ли Вы возможность вдвоем посетить семейного психолога, чтобы с его помощью разобраться, насколько реальны шансы сберечь вашу пару и отношения в целом?
Здравствуйте!
«Может ли мужчина манипулировать слезами?»;
Ответ - да, может. Но была ли то манипуляция - это вопрос? Вам показалось, что была. Что ж, имеете право так воспринимать происходящее. А, может, Ваша реакция была уже предопределена вот этими вещами
«я в принципе недоверчива к людям»;
«Есть общение с парнем, мы не встречаемся»;
«Но я понимаю что я хочу отношений, но я не говорила это прям»;
Что я хочу сказать - отношений нет, но есть Ваши ожидания. Еще есть Ваша особенность не говорить напрямую о том, чего Вы хотите и в чем заинтересованы. А время идет (4 месяца) без реальных отношений. Парень инициативу не проявляет. Зато Вы, понимая, что продолжения нет, все еще на что-то рассчитываете и надеетесь, а могли бы уже сами принять решение и прекратить общение. Но нет, Вы хотите, чтобы парень взял ответственность за Ваш статус на сегодняшний день и на завтрашний. Однако он не решается.
И посему, главное, в теме не про парня, а про Вас - про Ваш стиль построения привязанности(!)
«Почему то кажется что если я ей скажу "давай встречаться", то она скажет что то в духе "С кем, с тобой?»;
Расскажите, пжл, как так получилось, что Вы столь невысокого мнения о себе?
«Когда приходится общаться с девушкой, а особенно когда пошли на свидание»;
По-вашему, свидание с девушкой не означает повышенное внимание и симпатию с Вашей стороны?
«Такое чувство что меня накажут или будут насмехаться если я ей скажу что она мне симпатична. »;
То есть признаваться в чувствах опасно и чревато осмеянием? Что-то похожее можете припомнить из детства или подросткового периода. Разные ситуации в семье? В школе?
«И вот я понимаю что с такой фигней этож капец как ужасно жить, секса то хочется.»;
Только секса?..
27-05-2017 - 27-05-2017 ЗапоріжжяСкажи конфликтам Спасибо!
Тренинг - это возможность не только открыть для себя привычные способы поведения в конфликтных ситуациях, но и через моделирование, экспериментировани...
Повідомлення
Надіслати особисте повідомлення Щоб відправити повідомлення цьому психологу прямо звідси, потрібно
зареєструватися або увійти як користувач.