У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Психологиня Оксана Василівна Фортунатова Київ лише онлайн

психолог Сімейний психолог.  Дитячий психолог. Оксана Василівна Фортунатова
06-09-2017 Оксана Василівна Фортунатова додати у вибрані

коментар
Останній візит на сайт 5 днів тому.
Років досвіду психологом Років досвіду: 13
Освіта
Освіта повна:
Університет ім. Т. Шевченка, Київ; Університет ім. Т. Шевченка. Т. Шевченка, Київ;
Університет ім. Драгоманова, Київ. Драгоманова, Київ;
Університет ім. Мечникова, Одеса (підвищення кваліфікації в психосоматиці). Мечникова, Одеса (підвищення кваліфікації в психосоматиці)
Український інститут позитивної та крос культурної психотерапії (член всесвітньої асоціації позитивної та крос культурної психотерапії WAPP, Wiesbaden); психотерапевт у методі РРТ.
Додаткові курси, майстер-класи
2005 рік - пройшла навчання і сертифікацію в школі бізнес-тренерів ГК МІМ, з присвоєнням кваліфікацій бізнес-тренер і коуч за стандартами International Project Management Association і правом проводити коунчинг і бізнес-тренінги.
2012 рік - пройшла навчання і сертифікацію МОЗ України за курсом « лікувальний масаж» (174 години).
2016-2018 рік - навчання на Базовому курсі Позитивної психотерапії
2016 рік - пройшла курс «М'які техніки мануальної терапії “Міофасціальний реліз” Київська школа спортивної та відновлювальної медицини “Rehabilitolog”.
2017 рік - майстер курс «Особливості роботи з психосоматичними клієнтами» М. Гончарова (Міжнародний інститут позитивної та кроскульуральної психотерапії Н. Пезешкіана).
2019-2023 - Навчання психотерапії в методі Позитивна крос-культуральна психотерапія, сертифікована як психотерапевт.
2023 - навчання кризисному втручанню по протоколоу PIPA (Бразілія)
2022-2023- навчання основам когерентного лікувального дихання інститут ВВМ (США)
2024 - навчання методу дихання на основі полівагальної теорії.
2025 - Спеціалізований сертифікаційний курс "Психосоматика у Позитивної терапії"
Досвід психологічної практики
30 років досвіду роботи з людьми у високостресових ситуаціях.

17 років спеціалізованого досвіду роботи з кар'єрними кризами, професійним зростанням.

12 останніх років - спеціалізація в психосоматичних розладах у дорослих і дітей; депресивних розладах, тривожних розладах. Великий досвід у роботі з компульсивним переїданням і психогенною зайвою вагою.

Працюю з запитами
Основний мій інтерес і спеціалізація - соматоформні розлади, неврози та пов'язані зі стресом стани.
Якщо такого діагнозу вам не ставили - то простою мовою це хворобливі стани тіла, яким лікарі не можуть дати клінічного пояснення.
Психосоматичні хвороби - це діагностовані хвороби, але в запуску і підтримці яких винна психіка. Як зрозуміти? Лікування не приносить результату.
Крім того, моїм інтересом є депресивні розлади та тривожні розлади, у терапії яких спираюся на полівагальну методику.
Ну і зайва вага - як окрема категорія спеціалізації. Працюю з усіма видами та типами набору зайвої ваги.
У груповому форматі працюю з травмами війни. Також веду курси батьківської майстерності.
Своєю сильною стороною вважаю диференціальну діагностику. Допоможу розібратися в заплутаних діагнозах і неефективному лікуванні психогенних станів.
Вважаю великою перевагою знання та застосування на практиці як розмовного методу психотерапії, так і тілесно-орієнтованих методик. Особливу увагу приділяю протоколам роботи на підставі полівагальної теорії, що незамінне в разі сильного стресу або психотравм як дитячого, так і дорослого віку.
Не застосовую в роботі ненаукові методики.
Зі мною не страшно, люблю гумор і не люблю домашні завдання. Ми обов'язково обговоримо шлях, стратегію і тактику роботи. Я за прозорість і чесність. Тому прогноз не приховую. Завжди з радістю зустрічаю нового пацієнта і з легкістю відпускаю, залишаючи двері відкритими.
Використовую підходи та техніки
Гуманістична психотерапія

Позитивна транскультуральна психотерапія, телесно-оріентовані методики
2000 грн


Основне
диплом перевірено

⭐ Оцінка від колег-психологів

Рейтинг від колег: 10 з 10ти.
Усього оцінок
: 1. хто оцінював

Чому користувачі не можуть залишати відгуки про психологів? Чому не можна дати можливість запитувати на сайті оцінювати відповіді?

Людина, яка звертається за психологічною допомогою, так само як і будь-який нефахівець у принципі, не завжди може об'єктивно оцінити користь від тих чи інших рекомендацій психолога. Іноді найбільш слушна порада, наприклад, переглянути свої способи реагування в конфлікті, що повторюється, а найприємніша для клієнта - запевнення в тому, що він у всьому абсолютно правий і змінитися повинні оточуючі люди.
Іноді саме ті відповіді, які «зачіпають» клієнта, викликаючи почуття роздратування та агресії, якраз і є «правильнішими».
Хороші рекомендації не завжди приносять полегшення одразу.
Тому майстерність психолога може найточніше оцінити інший фахівець.

Сертифікати про додаткову освіту
   Свидетельство о повышении квалификации "Стресс и психосоматика: нейробиология, психология, фарм"
Одесский Национальный Университет им. Мечникова
годин: 150 Психосоматика
   Сертификат
Международный институт управления и менеджмента (Лейпциг, Германия)
місяців: 15
   Сертификат о прохождении курса МФР
Школа "Реабилитолог"
годин: 36
   Сертификат о прохождении семинаров по теоретическим вопросам позитивной психотерапии
Всемирная организация Позитивной психотерапии
місяців: 3 годин: 24
Позитивна психотерапія

Відповіді 424
дуже сильна апатія і втома
Це дуже важко - бути відповідальною. Особливо, коли справа торкається дітей та близьких - не можешь надати собі поблажку... Але! Людина - це десь трохі машина. Їде покі є паливо, мастила, та все справно працює. Тому дуже важливо знати, що впливає на здатність бути у ресурсі. Наприклад у ППТ є такій інструмент - Модель балансу . Він допомогає дізнатись, яка з сфер життя не включена в подолання важкої ситуації. У інеті дуже богато статтей про це. Дуже раджу. Бо це допомогає підняти резіліентність. Ще якось мені дається, що ви не звертаєтесь за допомогою. намагаєтесь все самі. кого ви можете ще залучити до допомоги? Ну і шукайте групи підтримки - можливо такіх ж самих матусь, можливо тіх, хто шукає роботу, можливо тих, хто виїхав. Людина потребує людину!
Ненавижу маму парня
Унять агрессию... Ее невозможно унять. Ее можно выкинуть наружу или направить вовнутрь. Во втором случаэ это приведет к заболеваниям. Агрессию можно экологично выдать тому, кто участвоует в ее зарождении. В данном случае - это парень и его мама. Для этого должны работать в балансе такие способности как "Открытость" и "Вежливость". Если не получается - надо исследовать, что скрывается за этим - какие то страхи, убеждения... Агрессия - это емоция которая возникает в следствие выброса гормонов, а они возникают на угрозу. И это прекрасный механизм, который создан для того,чтобы были силы эту угрозу устранить. Природа не предусмотрела вариант "унять агрессию". Есть техники сдерживания для людей, у которых расстройство воли, и их агрессивность вспыхивает к месту и не к месту. Там учат сдерживать, пока работают с основным расстройством, если есть перспектива. А у здорового человека агрессия должна перерастать в действие. Вернее не переходить в агрессию, а разрешаться на уровне недовольства и раздражительности.
як справитись з розладом харчової поведінки
Доброго дня. Якщо вірно вказаний ваш вік, то розлад почався з 12 років? Якщо так, то питання треба вивчити трохі глибже, перш ніж надати поради. Але загальний шлях виглядає так: 1. треба встановити звязки між подіями та реакцією у вигляді переїдання (це психотерапевт розмовний,тобто не лікар). 2 треба розглянути стан гормонів, щоб виключити захворювання, яки викликають таку поведінку з їжею. (це лікар). 3. треба дуже ретельно вивчити ваше меню, та встановити таке харчування, щоб налагодити обмін речовін нормальний. ()це діетолог). Ну і головне - треба дослідити ваш образ життя. Бо саме у ньому може буди підстава. Це теж психотерапевт. Іноді, коли це все вже буде зрозуміло можливо понадобиться і консультація психіатра. Але у РХП діє тільки системний підхід. Тільки дієта та спорт не допоможуть. Однак, з огляду на ваш вік - все це повинні організувати батьки.

Бесплатная рассылка интересностей!

Рефлюкс и панкреатит. Жизнь стала испытанием
Добрый день. За нормальную работу пищеварения отвечает парасимпатическая нервная система. Но она не выполняет свою функцию, если симпатическая находиться в сильной загрузке. Это происходит от стресса. И Вы даже описали причины. Поэтому химически эта проблема решается через прием препаратов, увиличивающих кислотность (при норме кислотности рефлюкс закрывается). Но прием вызывает побочки. Поэтому вас и отправляют к "психологу". Но нужен не психолог, а психотерапевт в любом разговорном методе, поскольку важно разобраться в двух вещах: 1. почему воникают такие проблемы. 2. почему вы так сильно переживаете стресс. Удачи Вам и выздоровления!
Борьба с психосоматикой
Добрый день. Это не про психосоматику. Это про обсессии. И страх заболеть. Это две разные в разрешении проблемы. Обе проблемы важно исследовать, найти причины и проработать. Советы поведенческого уровня "сделай так или эдак" тут не помогут. Поскольку и первое и второе - видимая часть айсберга. А основа - глубже. Поэтому важно заходить на глубину и после понимания причин выстраивать стратегию работы. Но бояться заболеть еще и такой странной болезнью, какой сейчас пугают - это нормально. И думать как от нее защититься - это тоже нормально. Но не должнго мешать жить.
Излишняя худоба -есть ли место психосоматике?
Добрый день. Да, это может быть психогенной природы. Часто такие обращения от людей, которые оченьактивны, многозадачны и желают многое добиться. Или берут на себя свыше своих сил. Организм помогает им в том,разгоняя обмен веществ. Но начинаем всегда с разбора питания. Иногда все проще - стоит просто заменить продукты, часы приема пизщи и частоту.
Психосоматика рефлюкс-эзофагита, изжоги
По МКБ, если заболевание не поддается стандартному лечению, либо возвращается - ставится вопрос о психогенной природе лечащим врачом. Часто рефлюкс - это изменения в работе органов вследствие избытка кортизола и нарушения работы пищеварительной системы. А кортизол может быть вповышен несколькими способами - основной - стресс. Поэтому да, если стандартное лечение- а оно одно и альтернативы нет, не помогает - заходите со стороны образа жизни, питания, и стрессовых переживаний. Особенно, если в этом есть видимые проблемы.
Депресія
Доброго дня.
Зі свого досвіду роботи з такими станами дуже раджу вам звернутися до сімейного лікаря і виключити органічні причини такого стану. Це дуже важливо, тому що подібні і фізичні та емоцилональні прояви часто виникають через причини, які треба лікувати, виправляти. їх близько десятка. Тільки потім можна подумати про депресію. І якщо це дійсно депресія психогенна - тоді так, до нас. І робота тут йде у двох напрямках: підбір медикаментів якщо дуже тяжко, але основа - це пошук причини всередині вас, що викликають такі переживання. Це розмовна психотерапія. Результати комплексного підходу завжди є хороші.
Чувство вины за упрёки
Добрый день. Партнеры могут обсуждать и договариваться о таких вещах. Люди из разных семей имеют разные взгляды и даже модели поведения. Иногда достаточно просто договориться об этом. Уже во время обсуждения Вы можете получить допонительную к размышлению информацию. Чувствовать обиду, когда нет отдачи - это логично. Существует такое понятие, как баланс в системе отношений. И если он нарушен - выравнивать его надо либо осознано, либо он будет выравниваться сам как придется.

Відредаговано автором 19-05-2023 12:05:05

Депрессивное состояние, апатия
Добрый день. Первое - дообследоваться. Астеноневротическое состояние - может быть как сопктствующим состоянием к органическим нарушениям (отравления солями тяжелых металов, токсинами и т.д. либо нехватка минералов). Необходимо просто понять, что с химией организма. Отказ от алкоголя требует опредленной медикаментозной поддержки во избежание синдрома, И толькопотом можно говорить о стратегии работы. Астеноневроз - это соматоформное расстройство. Оно запускается только психическими процессами. И главное тут - разобраться что и почему. Это работа с психотерапевтом в разговорном методе (не психиатр!). Гедазепам просто снижает симптоматику. Но не лечит. И уж тем более не воздействует на причину состояния. Это скорее способ снять острое состояние которое помешает вам прийти к психотерапевту. Не более.
хочу понять, депрессия, или нет
Добрый день, Эльвира, Вы пишите, что Вам 17 лет. Выгорание чем обусловлено? Что происходит в ваше й жизни?
Смогу ли я выйти из депрессии самостоятельно?
Привет. С одной стороны в таком возрасте возможны подобные острые переживания. Слишком многое происходит, или не происходит, но хочется... А понимания, как с этим справиться нет.
Но с другой стороны, важно исключить причины, которые мнужно лечить. Начни с семейного врача. Или с участкового в поликлинике. Дальше там подскажут как быть.
Если с органической точки зрения все норм - надо обратиться к психотерапевту. Но для этого нужен взрослый. Это родители. Если нет родителей, либо они отказывают - можно попросить помощи у школьного психолога. Но в любом случае - не замыкайся в себе и не опускай руки. И спасибо, что доверилась, ты - смелый человек!
Чи може низька самооцінка бути пов'язаною з проблемою самореалізації?
Доброго дня"
Мені хочеться, з іншого боку, показати Вам проблему. З опису випливає, що у вас є депресія та тривожний розлад, причини яких не відомі. Якщо АТ не підходить - це основа до повторної дифдіагностики. Потрібно тут все зрозуміти досконало. АЛЕ! Дерпесія, як і тривожне, супроводжуються стрибками кортизолу. Період кожного року багато - це буквальне ушкодження когнітивних функцій. Коли мало – нездатність вирішувати завдання. У такому стані прийняти життєважне рішення просто неможливо. Це як одна із причин. Я почала б розбиратися з нею в першу чергу.
Как высказывать свои мысли,говорить то чем хочется поделиться?
Добрый день. Вначале нужно понять причину. Причина может залегать в разных уровнях личности. Самый простой поведенческий - просто не было положительного опыта и его нужно наработать. Возможно нарушен баланс способностей "Открытость - Вежливость". тут надо исследовать причины и прорабатывать их. И самый глубокий - это то, вокруг чего сформировалась личность. Это тоже в терапии исследуем и корректируем. Для начала попробуйте вспоминая прошедшие ситуации попытайтесь проговорить, как вам тогда хотелось. Лучше вслух перед зеркалом. Можно порепетировать с друзьями . Причины вторая и третья требуют участия специалиста. Но от этой проблеми точно имеет смысл избавиться. Подавление не проходит просто так: накопленное выливается в агрессию или аутоагрессию. Что приводит к разрушени. отношений или к психогенным болезням.

Відредаговано автором 17-05-2023 13:35:32

как мне жить ?
Добрый день. Вижу указан возраст - 14 лет. Если это так - то сила всех вышеперечисленных переживаний могут быть следствием именно этого возраста. Возраст очень интересный, важный и многое происходит. В том числе и в гормонах. И иногда прям так сильно, что внешне выглядит как тяжелое заболевание. Что делать? Найти союзников в выходе из этого состояния. Лучше кто то из близких. Нужно обратиться к врачу и понять, что происходит на уровне здоровья. Иногда яркую "психическую" симптоматику дают банальные вещи. Далее, нужно найти псисхотерапевта или группу, которые помогут разрешить переживания и пройти путь принятия потерь. Понять, как жить с этим далее. Это очень важно. И главное - через подобное проходиили очень многие. И вышли победителями. !

Відредаговано автором 16-05-2023 14:19:57

Публикації психолога 29
Тренінги 5

11-07-2025 - 13-07-2025
онлайн
Ревітал-тур: занурення в самовідновлення на 3 дні
Не справляєтеся з рівнем стресу? Мучать хронічний біль, апатія, безсоння? Тривожність виснажує? «Руйнуються» стосунки? Таблетки, афірмації, алкого...

08-09-2025 - 17-11-2025
онлайн
Родитель на всі 100!
Родитель на всі 100! Хто з нас не хотів би мати такого і бути таким? На жаль, нас у нашому житті вчать дуже багато чому. Крім того, як бути хорошим р...

16-06-2025 - 15-12-2025
онлайн
Група подолання стресу та наслідків травми на основі полівагальної теорії
Програма роботи в групі «Видихаємо!» 1 Освоєння технік правильного дихання. Біомеханіка вдиху видиху. Регулювальні типи дихання на заспокоєння, актив...

27-01-2020 - 29-05-2020
Київ
Группа для родителей «Психосоматика воспитания: как не разрушить ребенка
Нас в нашей жизни учат очень многому. Но очень важная роль – Родитель, почему-то считается не требующей знаний и опыта. Мы очень тревожимся о то...

10-06-2024 - 23-08-2024
онлайн
Психосоматика схуднення - онлайн курс
Чи створює вам проблеми зайва вага? Чи втомилися ви від спроб позбутися її? Чи вдалося вам розібратися в морі дієт, методик, ліків? А чи знаєте ви, ...

Інтерв'ю 8
УЧАСТЬ В ІНТЕРВ'Ю
Повідомлення
Надіслати особисте повідомлення
Щоб відправити повідомлення цьому психологу прямо звідси, потрібно зареєструватися або увійти як користувач.
Способи оплати

оплата ФОП рахунки у будь якої валюті


qr