У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Психологиня Оксана Василівна Фортунатова Київ лише онлайн

психолог Сімейний психолог.  Дитячий психолог. Оксана Василівна Фортунатова
06-09-2017 Оксана Василівна Фортунатова додати у вибрані

коментар
Останній візит на сайт 5 днів тому.
Років досвіду психологом Років досвіду: 13
Освіта
Освіта повна:
Університет ім. Т. Шевченка, Київ; Університет ім. Т. Шевченка. Т. Шевченка, Київ;
Університет ім. Драгоманова, Київ. Драгоманова, Київ;
Університет ім. Мечникова, Одеса (підвищення кваліфікації в психосоматиці). Мечникова, Одеса (підвищення кваліфікації в психосоматиці)
Український інститут позитивної та крос культурної психотерапії (член всесвітньої асоціації позитивної та крос культурної психотерапії WAPP, Wiesbaden); психотерапевт у методі РРТ.
Додаткові курси, майстер-класи
2005 рік - пройшла навчання і сертифікацію в школі бізнес-тренерів ГК МІМ, з присвоєнням кваліфікацій бізнес-тренер і коуч за стандартами International Project Management Association і правом проводити коунчинг і бізнес-тренінги.
2012 рік - пройшла навчання і сертифікацію МОЗ України за курсом « лікувальний масаж» (174 години).
2016-2018 рік - навчання на Базовому курсі Позитивної психотерапії
2016 рік - пройшла курс «М'які техніки мануальної терапії “Міофасціальний реліз” Київська школа спортивної та відновлювальної медицини “Rehabilitolog”.
2017 рік - майстер курс «Особливості роботи з психосоматичними клієнтами» М. Гончарова (Міжнародний інститут позитивної та кроскульуральної психотерапії Н. Пезешкіана).
2019-2023 - Навчання психотерапії в методі Позитивна крос-культуральна психотерапія, сертифікована як психотерапевт.
2023 - навчання кризисному втручанню по протоколоу PIPA (Бразілія)
2022-2023- навчання основам когерентного лікувального дихання інститут ВВМ (США)
2024 - навчання методу дихання на основі полівагальної теорії.
2025 - Спеціалізований сертифікаційний курс "Психосоматика у Позитивної терапії"
Досвід психологічної практики
30 років досвіду роботи з людьми у високостресових ситуаціях.

17 років спеціалізованого досвіду роботи з кар'єрними кризами, професійним зростанням.

12 останніх років - спеціалізація в психосоматичних розладах у дорослих і дітей; депресивних розладах, тривожних розладах. Великий досвід у роботі з компульсивним переїданням і психогенною зайвою вагою.

Працюю з запитами
Основний мій інтерес і спеціалізація - соматоформні розлади, неврози та пов'язані зі стресом стани.
Якщо такого діагнозу вам не ставили - то простою мовою це хворобливі стани тіла, яким лікарі не можуть дати клінічного пояснення.
Психосоматичні хвороби - це діагностовані хвороби, але в запуску і підтримці яких винна психіка. Як зрозуміти? Лікування не приносить результату.
Крім того, моїм інтересом є депресивні розлади та тривожні розлади, у терапії яких спираюся на полівагальну методику.
Ну і зайва вага - як окрема категорія спеціалізації. Працюю з усіма видами та типами набору зайвої ваги.
У груповому форматі працюю з травмами війни. Також веду курси батьківської майстерності.
Своєю сильною стороною вважаю диференціальну діагностику. Допоможу розібратися в заплутаних діагнозах і неефективному лікуванні психогенних станів.
Вважаю великою перевагою знання та застосування на практиці як розмовного методу психотерапії, так і тілесно-орієнтованих методик. Особливу увагу приділяю протоколам роботи на підставі полівагальної теорії, що незамінне в разі сильного стресу або психотравм як дитячого, так і дорослого віку.
Не застосовую в роботі ненаукові методики.
Зі мною не страшно, люблю гумор і не люблю домашні завдання. Ми обов'язково обговоримо шлях, стратегію і тактику роботи. Я за прозорість і чесність. Тому прогноз не приховую. Завжди з радістю зустрічаю нового пацієнта і з легкістю відпускаю, залишаючи двері відкритими.
Використовую підходи та техніки
Гуманістична психотерапія

Позитивна транскультуральна психотерапія, телесно-оріентовані методики
2000 грн


Основне
диплом перевірено

⭐ Оцінка від колег-психологів

Рейтинг від колег: 10 з 10ти.
Усього оцінок
: 1. хто оцінював

Чому користувачі не можуть залишати відгуки про психологів? Чому не можна дати можливість запитувати на сайті оцінювати відповіді?

Людина, яка звертається за психологічною допомогою, так само як і будь-який нефахівець у принципі, не завжди може об'єктивно оцінити користь від тих чи інших рекомендацій психолога. Іноді найбільш слушна порада, наприклад, переглянути свої способи реагування в конфлікті, що повторюється, а найприємніша для клієнта - запевнення в тому, що він у всьому абсолютно правий і змінитися повинні оточуючі люди.
Іноді саме ті відповіді, які «зачіпають» клієнта, викликаючи почуття роздратування та агресії, якраз і є «правильнішими».
Хороші рекомендації не завжди приносять полегшення одразу.
Тому майстерність психолога може найточніше оцінити інший фахівець.

Сертифікати про додаткову освіту
   Свидетельство о повышении квалификации "Стресс и психосоматика: нейробиология, психология, фарм"
Одесский Национальный Университет им. Мечникова
годин: 150 Психосоматика
   Сертификат
Международный институт управления и менеджмента (Лейпциг, Германия)
місяців: 15
   Сертификат о прохождении курса МФР
Школа "Реабилитолог"
годин: 36
   Сертификат о прохождении семинаров по теоретическим вопросам позитивной психотерапии
Всемирная организация Позитивной психотерапии
місяців: 3 годин: 24
Позитивна психотерапія

Відповіді 424
Освещение темы - синдром отчуждения родителя
"Синдром родительского отчуждения" - Это психиатрический термин, связанный с механизмами защиты. В каждом методе это состояние описываетсяязыком этого метода. Вам не надо искать именно специалиста по этому вопросу - их просто нет. Это одна из версий, теорий. Важно разобраться, что именно происходит с ребенком. Не привязываясь к теориям. В рамках судебного процесса если вы используете это как аргумент защиты или обвинения - только заключения специалиста, назначенного судом будет иметь вес. Если же вы хотите понять, что происходи и что делать - лучше поработать индивидуалтно с психотерапевтом из любого динамического направления: психоанализ, юнгианский анализ, позитивная психотерапия.
Я ігнорую людей, вони ображаються
Добрий день! А де ви знаходитесь, в якій країні? Якщо Ви з України, то у першу чергу важливо перевірити свій стан на предмет наслідків цього високого стресу. Дуже часто, саме спілкування з іншими важко, якщо нервова система "застрягла" в стані реакцій на загрозу. Апатія - теж може бути пояснена цим. І тут тільки працювати над усуненням цих наслідків. Але й вагітність - стан, який дуже багато чого змінює. Від хімії організму, до смислів. Дуже часто при роботі з вагітними знаходяться страхи, які теж виснажують. А ось обмеження спілкування під час вагітності - це здавна відомий механізм захисту. Це нормально. Ну а ось те, що Ви звинувачуєте себе за такі речі - це окрема тема. Установки, заборони, історії на цю тему можуть пролити світло на те, що відбувається. Спробуйте пригадати, що взагалі пов'язано зі спілкуванням у вас, у вашої родини... Але тощно чого не потрібно робити - це змушувати себе на спілкування. Рідним та друзям можно просто розказати за свій стан і пояснити, що зараз можливо тільки так...

Відредаговано автором 01-06-2023 15:05:58

Я вагітна під час війни
Батькам доводиться іноді приймати складні рішення. Здоров'я дитини - важливе і головне зараз для Вас. Спробуйте визначити, в якому рішенні Ви почуватиметеся менш стресово. Ось воно й потрібне вашій дитині. Теоретично - це Канада. Сирени і те, що відбувається - це не просто про стрес - це про загрозу життю. А це означає, що Ви постійно у високому стресі. Що це для дитини? Почитайте, поговоріть із лікарем. Кортизол і вагітність. І тоді вирішуйте. Якщо про можливості собі допомогти - дуже класно працюють дихальні вправи ВВМ. зараз є програми для українців безоплатні. Доєднуйтесь до них: вимивають стресс, нормалізують гормональний фон, зміцнюють нервову систему. Для вагітних теж дозволені. Це медичні практики, добре вивчені.

Бесплатная рассылка интересностей!

Быть или не быть, вот в чём вопрос.
Очень понимаю. Частенько испытываю подобное чувство последнее время. Но мне легше - я точно знаю причину, а значит могу противостоять. А вот из Вашего рассказа не понятна именно причина. А Это важно. Сколько времени шли к такому состоянию, с чем связываете его, что уже предпринимали. И почему только смерть кажется решением? Идеально - это все проговорить со специалистом. Разложить по полочкам и тогда будет понятно что с чем делать.
донька знову хоче перейти в нову школу
На запитання про свободу рішень підлітка просто так не відповіси. Звичайно поважати бажання важливо, але це не означає дозволяти все. Мозок людини формується поступово до 25 років. І в період, поки він не сформований, дитині потрібні батьки. Якраз для прийняття важливих рішень. Згодна з колегою, що важливо зрозуміти причини зміни шкіл. Але, наскільки я правильно зрозуміла, Ви вважаєте, що у ваших стосунках із донькою є проблеми. Підлітковий вік - якраз час, коли проблеми саме стосунків батько-дитина вилазять назовні й дають про себе знати дуже яскраво. Але без близьких і довірливих стосунків пройти підлітковий вік дуже складно. Тому моя рекомендація - порозслідувати і спробувати налагодити стосунки з донькою. Найімовірніше, знадобиться допомога фахівця. Але це буде найнадійніший варіант. Для висновків мало інформації, але можливо, що поведінка доньки - це скидання напруги. Можливо і від проблем у ваших стосунках. Питань дуже багато до цієї ситуації. Вам ще довго бути разом, і ваші стосунки важливі для вас обох на все життя. І питання тактичні вирішуватимуться простіше.
Не можу читати новини
Дякую за відповідь. такі відчуття зараз у богатьох... Але з описаного Вами точно видно що ви дуже переживаєте. Війну переживає кожний так, як може. Немає неправільних варіантів. Зберегти себе - це теж важливо, бо після закінчення війни ще дуже богато відбудов буде. Усім знайдеться справа. І можливо саме там вас чекає ваш вклад.
Не можу читати новини
Привіт. Що саме у цьому напружує? наш мозок створено переробляти ті події, які ми бачимо, чуємо, відчуваємо безпосередньо своїми органами почуттів. Ми не поєднуємося з інформаційними технологіями. І тому всі новини, які виносять соцмережі мозку точно не під силу. І люди часто інтуїтивно включають інфодієти. Але є ще важливий механізм захисту: ми не можемо реагувати на теоретичні страхи та погрози. Тому ми закриваємось від інформації про них. Це все нормально. Быльш того, у 16 років богато чого ще не сформовано. Тому важливо дуже ретельно дослідити що саме напружує.

Відредаговано автором 26-05-2023 21:17:42

Як позбутися РХП ( в моєму випадку переїдань)
Доброго дня. Як давно це ? Чі звертались Ви до лікаря? У цьому питанні сила волі не головне. Процеси трохи складніші. З написаного я зрозуміла, що є проблеми з рідними. У такій ситуації важливо зрозуміти психологічну ситуацію довкола. Переїдання - це спосіб зняти напругу, контролювати ситуацію так, що тільки Ви маєте контроль, а інші нічого не можуть. Це компенсації. Тому тут важливо розібратися з тим, що відбувається довкола крім їжі.

Відредаговано автором 25-05-2023 20:46:59

Это депрессия
Здравствуйте. Нет, єто мало похоже не депрессию. Но очень похоже на гормональный срыв скорее всего той оси, которая отвечает за реакцию на стресс, угрозу. Я бы не рисковала самостоятельно что то предпринимать. Для начала сдайте анализы общие. Желательно отдельно ось стресса чтобы врач глянул. Если были травматические события, очень сильный или очень длительный стресс - максимально уделяйте внимани телу и его потребностям: еда, сон, физические нагрузки, релаксационные приемы. И обязательно поработайте с психотерапевтом про эти события. Но все же надо знать исходное состояние. Например при низком железе или высоком кортизоле - другая стратегия помощи себе. Если вообще никакого стресса и никаких травмирующих событий - только к врачу. Во всех случаях рекомендую очень медицинские техники управляемого дыхания. Но только от сертифицированного специалиста. Сейчас много бесплатных волонтерских груп. Держитесь!
Я відчуваю, що в мене депресія, але боюсь, що я просто лінива
Доброго дня. Депресія - це дуже широке поняття. Медичний термін обов'язково має розширення, яке вказує на тип, вид депресії. І тому важливо, щоби в цьому розібрався фахівець. Не всяка апатія та небажання робити щось – це депресія в медичному сенсі слова. Наприклад, депресивний відгук на події - це нормальна реакція на події. Депресивний характер – це нормальна особливість людини. Це не потребує лікування. Але апатію та стан тривоги можуть викликати органічні причини – і ось їх насамперед потрібно виключити. Це до сімейного лікаря. Ну а якщо це все ж таки депресія в клінічному сенсі - тоді потрібні зустрічі з психотерапевтом, щоб розібратися, чому саме так ви реагуєте і що можна зробити. Після цього фахівець вам підкаже, чи є необхідність звертатися до психіатра для вирішення питання про медикаментозну підтримку. Чі досить розмовної терапії та змін у житті.
Як вирости з жертви?
Спасибі за відповідь. З неї ясно, що ви відповідальна і успішна людина. У цьому світлі описані вами стани можна припустити (точний висновок можливий лише після індивідуального дослідження, яке займає кілька зустрічей), обґрунтовані такими факторами: 1. Високостресова подія. (якщо ви застали якимсь чином війну - можливо і травмуюча подія). Це цілий спектр змін у психофізіології.Це окрема програма роботи за особливим протоколом. 2. Завантаженість, цейтнот, втома - можливо дисбаланс у сферах життя. Це можна перевірити та підкоригувати самостійно прочитавши про Моделі Балансу Н. Пезешкіана. 3. Установки родом із дитинства про успішність, ідеальність тощо. Це психотерапія. Все це разом складається у напруження. Але важливо не те, яке напруження, а те, як ви з ним впораєтесь. Тому все, що підвіщщує резіліентність піде вам на користь та полипшить стан. Удачі!!
Як вирости з жертви?
Напишить будь ласка, а що зараз у вашому житті? Хто поруч, чім займаєтесь?
Отношения с родителями
Вы столько чувств и вопросов описали... Основная задача родителя - подкормить ребенка. Не только едой, но и знаниями, любовью... И если ребенок остался "голоден" - он будет пытаться закрыть этот голод. Искать понимания и поддержки у партнера - это более чем нормально. Но только если это не является перекладыванием ответсвенности или попыткой наполнить свой ресурс. Партнер истощиться . Наполнить ресур можно и нужно самостоятельно. Этому учаться и получают это именно в психотерапевтических отношениях. Они собственно и призваны проиграть детсво в ускоренном режиме и додать все, что недополучено. И это чудесным образом потом становиться вашим отношением самой к себе. Согласна с коллегой - это запрос на терапию годик два. Но это точно того стоит!!!
Страшный "микс" в семье
Здравствуйте. То, что Ві рассказіваете - єто не просто страшно и грусно. Єто условия, в которых Вы сформировались. Это и Ваши реакции, и Ваши выводы про себя, про отношения между родителями и про их роли. Сейчас вы возможно сразу и не вспомните, но скорее всего, эти установки были не очень подходящими для счастливой жизни. Мать и отец напрямую формируют ребенка, поскольку он растет наследуя их систему отношений. Либо со знаком + (сам повторяет такие патерны поведения) либо со знаком минус (никогда у меня такого не будет). Ваша телесная проблема - это про сброс напряжения, которое было для вас просто непосильно и организм вот так решил его сбрасывать. Иногда человек "переростает" подобное. Иногда - нет. Если Вас беспокоит данный вопрос не просто теоретически, но есть и реальные проблемы - очень рекомендую поработать с психотеорапевтом. Это все можно скоректировать. Удачи Вам!
Як перестати зриватися на дитину?
Добридень. Добре уявляю собі, як вам важко. Колись була у такій саме ситуації... Згодна з колегами про втому та необхідність знайти допомогу. Але хочу звернути увагу на такий момент: ви дратуєтесь саме на крик дитини. Не на необхідність прати, гладити, готувати і т.д. А на крик. Це говорить про те, що вам складно "тримати" негативні емоції дитини. І тут не втомлено. Просто всередині Ви не можете впоратися з цим. А ось чому і на якому рівні це потрібно дослідити. Спробуйте відповісти собі на запитання, коли дитина плаче "що саме в цьому та які емоції викликає". Оскільки це не усвідомлена реакція – після неї вас накриває вина та смуток. Оскільки ви любите свою дитину. Із цим можна і потрібно попрацювати.
Публикації психолога 29
Тренінги 5

11-07-2025 - 13-07-2025
онлайн
Ревітал-тур: занурення в самовідновлення на 3 дні
Не справляєтеся з рівнем стресу? Мучать хронічний біль, апатія, безсоння? Тривожність виснажує? «Руйнуються» стосунки? Таблетки, афірмації, алкого...

08-09-2025 - 17-11-2025
онлайн
Родитель на всі 100!
Родитель на всі 100! Хто з нас не хотів би мати такого і бути таким? На жаль, нас у нашому житті вчать дуже багато чому. Крім того, як бути хорошим р...

16-06-2025 - 15-12-2025
онлайн
Група подолання стресу та наслідків травми на основі полівагальної теорії
Програма роботи в групі «Видихаємо!» 1 Освоєння технік правильного дихання. Біомеханіка вдиху видиху. Регулювальні типи дихання на заспокоєння, актив...

27-01-2020 - 29-05-2020
Київ
Группа для родителей «Психосоматика воспитания: как не разрушить ребенка
Нас в нашей жизни учат очень многому. Но очень важная роль – Родитель, почему-то считается не требующей знаний и опыта. Мы очень тревожимся о то...

10-06-2024 - 23-08-2024
онлайн
Психосоматика схуднення - онлайн курс
Чи створює вам проблеми зайва вага? Чи втомилися ви від спроб позбутися її? Чи вдалося вам розібратися в морі дієт, методик, ліків? А чи знаєте ви, ...

Інтерв'ю 8
УЧАСТЬ В ІНТЕРВ'Ю
Повідомлення
Надіслати особисте повідомлення
Щоб відправити повідомлення цьому психологу прямо звідси, потрібно зареєструватися або увійти як користувач.
Способи оплати

оплата ФОП рахунки у будь якої валюті


qr